Dagelijks een goed ontbijt voor gezonde dosis energie 1 I maasstad video preview life style gezond bekeken lees tip maasstad puzzel uitgaans agenda 5 maasstad Woensdag21 augustus 2002 cx63 m.*w Wie kent het niet? Je staat 's ochtends op en eigenlijk ben je dan al te laat. Nog even wassen en aankleden maar dan moet je echt de deur uit. De klok tikt de minuten weg. Nog net op tijd vind je de huissleutel en trekt de deur achter je dicht. Het ontbijt? Helaas pindakaas, daar was geen tijd meer voor.Of je hebt juist wel de tijd, maar het idee aan een gezonde bo- terham is niet erg aanlokke- lijk. Een kop koffie of thee, dat is het enige wat je nodig hebt of wilt om die duffe kop een beetje bij te brengen. Koolhydraten Top 10 Aparte ontbijten Veel drinken 35 34 opa, (K kes GeceefLD dar EEN PATATSARJC UUL QO JAAR. RONDZWeRFr PATATBAQe OP DE 6>ROND, go jaar rompi Nou.-.jij zuerft op jaar rond OPA'.7 WAAR WIL J6 Heew SEN JlJ OOK SLECHT VOOR Her MILIEU EXCURSIES FESTIVALS EN MANIFESTATIES MUZIEK SPORT PASSIEF THEATER westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Ali vertelt het levensverhaal van de meest legendarische bokser al ter tijden: Muhammed Ali. Met de- ze film wil regisseur Michael Mann de Olympisch en meervou- dig wereldkampioen neerzetten zoals hij was en is. Naast de fouten van 'the greatest' toont hij 'de moed en toewijding om zo'n groot kampioen en mens te worden', al- dus de regisseur. Het op 17 januari 1942 als Cassius Clay geboren natuurtalent begon al op twaalfjarige leeftijd met de vechtsport. Hij won in 1960 een gouden medaille op de Olympi- sche Spelen in Rome en twee jaar later werd hij voor het eerst we reldkampioen. Niet alleen zijn sportieve prestaties vielen op, min- stens zo berucht waren zijn weinig bescheiden uitspraken als 'I am the greatest'. In 1964 bekeerde Clay zich tot de Islam en noemde zich voortaan Mohammed Ali. Het pu- bliek reageerde geschokt. Door zijn weigering te vechten in Viet nam kreeg hij vijf jaar gevangenis- straf en werd het hem jarenlang verboden te boksen. Eenmaal vrij- gekomen heroverde de levende bokslegende de landstitel titel en in '74 kreeg hij zijn wereldtitel terug. Na het beeindigen van zijn carriere bleek 'de grootste aller tijden' te lijden aan de ziekte van Parkinson. De hele wereld zag hem in 1996 de Olympische vlam ontsteken in Atalanta. Titel vertolker Will Smith, vooral bekend geworden door komisch actiefilms, moest een ware metamorfose ondergaan om de rol te kunnen spelen. Fysiek gezien betekende dat naast een toe- name van het lichaamsgewicht van bijna twintig kilogram een langdu- rige en zware bokstraining: in alle scenes bokst hij zelf, zonder ge- bruik te maken van een stuntdub- bel. Smith moest 'in het hoofd kruipen' van de beste bokser aller tijden en een scala aan personali- teiten aannemen: die van 'proble- menmaker', diplomaat, 'loud mouth' opschepper, rapper en kampioen. Muhammed Ali zelf is tevreden over het resultaat: „Ik ben de enige die mijn levensverhaal kent en dit is de enige film die het vertelt zoals het is." De film waarvoor Will Smith werd genomineerd voor een Os car komt op 10 September uit op video en dvd. Vier jaar na het succes van de hip- pe shock- en waterproof horloges G-shock (voor jongens) en Baby- G (voor meiden) vindt fabrikant en moedermerk Casio dat het tijd is voor vernieuwing in ontwerp en techniek. Met de lancering van de G-3000, omschreven als 'stoer en solide', krijgt de G-shocklijn een nieuwe gestroomlijnde look. Deze oogt bescheidener dan zijn voor- gangers, doordat kast en band een geheel vormen. Voor liefhebbers van de laatste technische snufjes hebben de Casio-techneuten een nieuw gadget toegevoegd aan het het horloge: de Duplex LCD. Het nieuwe beeldscherm bestaat uit twee lagen, waarbij cijfers en ach- tergronden van kleur kunnen wor den gewisseld door de stroomtoe- voer te varieren. Wil men rode cij fers en een groene achtergrond en zwarte cijfers voor de datum? Dat kan. Er zijn maximaal 12 voor- keurscombinaties mogelijk, naar eigen smaak samen te stellen. De Back Fit Protector zorgt er vervol- gens voor dat het horloge goed op de pols aansluit en dat schokken goed worden opgevangen. De G- 3000 is waterdicht tot 20 atmos- feer. Daarnaast is de G-shock uit- gerust met een geheugen voor 30 telefoonnummers, 5 alarmen en een stopwatch. De serie is gemaakt van kunststof in de kleuren blauw- groen, grijs en diepblauw met sub- tiele kleuraccenten. Adviesver- koopprijzen: van 99€tot 169€ Voor veel mensen is het ontbijt een maaltijd die gemakkelijk wordt overgeslagen. Jammer, want een goed ontbijt is het halve werk. Het lichaam heeft de hele nacht geen voeding gekregen. Juist 's och tends is het dan toe aan nieuwe brandstof, nieuwe energie. Het ontbijt geeft juist die brandstof om de dag weer fit tegemoet te zien. Om overdag goed te functioneren moet het lichaam tijdens het ontbijt al zo'n 25% van de dagelijkse be- nodigde voedingsstoffen binnen- krijgen. Gebeurt dit niet, dan loopt het als het ware de hele dag achter de feiten aan. Ook wie wel ontbijt is niet per de- fintie altijd goed bezig. Een in de haast genomen kop koffie met een gevulde koek mag nauwelijks een ontbijt genoemd worden. Daar houdt men slechts een maagpro- bleem en een stresserig gevoel aan over. Aan een gezond ontbijt zijn dan ook enkele regels verbonden- .Granen, koolhydraten dus, zijn zo'n beetje de belangrijkste bron van energie voor het lichaam. Gra- nen bevatten naast bouwstoffen ook veel vezels. Die zijn op hun beurt belangrijk voor een goede stoelgang.Het is dan ook raadzaam om van het ontbijt een granen- en vezelrijke maaltijd te maken. Deze Maasstad publiceert op deze plaats tweewekelijks de populaire top-10 collectie van de Bibliotheek Rot terdam. Daarnaast geeft de biblio theek in deze rubriek extra aan- dacht aan een opvallend boek uit de eigen collectie: de leestip. De catalogus van de bibliotheek is ook op internet te vinden: www.biblio- theek.rotterdam.nl De tip van deze week is een boek dat echt iedereen zou moeten le- zen: 'Op zoek naar Julia' het de- buut van de schrijver Jonathan Hull. Eigenlijk zijn het drie verha- len die met elkaar verweven zijn. Om te beginnen is daar het verhaal van Patrick, die als 20-jarige sol- daat in het Amerikaanse leger tij dens de Eerste Wereldoorlog in Frankrijk gelegerd is. Hij beschrijft aangrijpend deze afschuwelijke loopgravenoorlog, die gruwelijk, mensonterend, maar vooral zo on- beschrijfelijk zinloos was.De sce nes zijn zo levensecht beschreven dat je soms het idee hebt naast de hoofdpersoon in een schuttersputje te staan en dat je als het ware de stank van urine, zweet, bloed en verrotting ruikt. Met hem en zijn maten ervaar je de verlammende angst dat het leven ieder moment afgelopen kan zijn. Het tweede verhaal gaat over de ik-figuur, die nu, 81 jaar oud, zijn laatste maan- den in een verpleeghuis slijt, lij- dend aan maagkanker.Niet alleen het verlies van alle waardigheid en onafhankelijkheid is schrijnend, maar ook alle mogelijke andere be- perkingen die de ouderdom met zich mee brengt zijn deprimerend, de onveranderd sterke verlangens, passies en gevoelens ten spijt. Hij overdenkt soms een beetje warrig, maar met heel veel zelfspot zijn huidige lichamelijke staat - wat soms erg komische fragmenten op- levert - zijn leven, met name de oorlogstijd en nog specifieker de vriendschap met zijn collega-sol- daat Daniel, waar hij een zeer hechte band mee had, en die het einde van de oorlog niet haalt maar op een gruwelijke manier sneuvelt. Hierin ligt gelijk het thema van de derde verhaallijn: de verloofde van Daniel, Julia.Hoewel Patrick deze Julia nooit in levende lijve ontmoet heeft, is hij al half en half verliefd door alle verhalen die Daniel over haar aan Patrick vertelt. Een ware maar onmogelijke liefde, omdat Daniel, van goed katholieke huize, onmogelijk met een protestants meisje kan trouwen. 1 - Philip Droge - Beroep: meesterspion 2 - Per Olov Enquist - De vijfde winter van de magnetiseur 3 - Yoyo van Gemerde - Sushi Chardonnay 4 - Edna O'Brien - In het woud 5 - Mark Billingham - Dubbelmoord 6 - Fortuyn; de opkomst, de moord, de nasleep 7 - Emma Mac Laughlin - Dagboek van een nanny 8 - Michel Houellebecq - Platform 9 - Barbara Taylor Bradford - Drie weken in Parijs 10 - Danielle Steel - De vliegenier zijn onder andere te vinden in vol- korenbrood, brinta en muesli. Ei- witten, die belangrijk zijn voor de opbouw van de spieren, vind je in eieren, kaas- en melkproducten. Vetten zijn wat minder nodig, maar een beetje margarine of boter op brood is zeker toegestaan. Wie voor melk of kaas bij het ontbijt kiest, doet er verstandig aan om te kiezen voor halfvolle of magere producten. Neem eventueel ook nog een stuk fruit of een glas vers vruchtensap. Suiker is niet alleen slecht voor de tanden, maar het is een echte dikmaker. Veel produc ten bevatten suiker, dus even op- letten! Het samenstellen van een gezond ontbijt is op zich helemaal niet moeilijk of tijdrovend. Wie weinig tijd heeft kan kiezen voor het zoge- naamde drinkontbijt. Eenvoudig en snel en het bevat toch alles wat men nodig heeft.De sporters onder ons zullen vooral kiezen voor een vezelrijk ontbijt met bijvoorbeeld brinta en bananen. Deze leveren de benodigde extra energie die een sporter nu eenmaal nodig heeft. Lijners zijn vaak een probleem apart. Het overslaan van het ontbijt spaart alvast heel wat calorieen, zo denken ze. Maar mensen die op deze manier proberen af te vallen voelen zich juist duf en lusteloos en het hongergevoel is de gehele dag aanwezig. Een licht ontbijt met bijvoorbeeld magere yoghurt en cornflakes vormt dan een prima oplossing. Naast granen en eiwitten heeft het lichaam ook voldoende vocht no dig. Gedurende de nacht verliest het lichaam nogal wat vocht, onder andere door transpiratie. Dat ver lies moet zo snel mogelijk weer aangevuld worden, het liefst me- teen 's ochtends. Een glaasje vruchtensap, melk of thee is uiter- aard te verkiezen boven een glas suikerhoudende frisdrank. Wie veel drinkt zal merken dat vocht niet alleen voor een goede stoel- gang zorgt, maar dat zowel de huid als het haar er stralender door wor den. Een goed, gezond ontbijt is nodig om het lichaam te voorzien van de benodigde voedingsstoffen. Sla deze belangrijke maaltijd dus niet over. En, al even verstandig, neem er de tijd voor. Wie deze regels in acht neemt, weet zeker dat hij de dag op een verstandige manier be- gint. 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 ,3 15 16 18 20 21 22 23 24 26 27 28 29 30 32 33 35 36 37 3. 39 40 42 44 45 46 47 48 49 50 52 53 54 55 57 59 60 61 62 63 64 65 66 r- to 68 69 TOCH OOR AL BJNA P Horizontaal 1. Voegwoord 6. Kunstzaal 12. Meisjesnaam 14. Vreemde 15. Evenzo 17. Hard 19. Besef 21. Gel- derse plaats 22. Inning 25. Aanwij- zend vnw. 26. Plaaggeest 28. Jon- gensnaam 30. Duitse rivier 31. On- aangedaan 33. Voorzetsel 34. Thans 35. Antwoord betaald 36. Regeringsreglement37. Bijbelsefi- guur 38. Gravure 40. Dierengeluid 41V oegwoord 43. Doctor 44. Bin- nen 47. Blijde boodschap 51. Ope- ragebouw in Milaan 53. Meisjes naam 54. Plaats in Utrecht 55. Weg 56. Europese Atoomgemeenschap 59. Gelofte 60. Zoutmeer 62. Uit- roep van verrassing 63. Meisjes naam 65. Vies 67. Kerel 68. Droe- vig 69. Knap Horizontaal: 7 Oneens, 8 Klein- vee, 9 Weekloon, 10 Export, 11 Besturen, 13 Senaat, 14 Bruidssui- te, 18 Hengst, 20 Uitkomen, 21 Boiler, 22 Zoemtoon, 24 Opticien, 25 Eerste. Verticaal 1. Italiaanse stad 2. Gelderse plaats 3. Regionale Omroep Zuid 4. Eigeel 5. Spil 7. Slee 8. Engelse partij 9. Roem 10. Evenhoevig zoogdier 11. Rampspoed 13. Aan het genoemde 16. Nobel 17. Inhoudsmaat 18. Ver- enigde Staten 20. Melkklier 23. Nummer24. Sleepboot27. Oprecht 29. Europees eiland 31. Open Uni- versiteit 32. Uiting van kou 34. Peil 39. Eerbied 40. Zwachtel 42. Wes- terlengte 43. Lidwoord 45. Meisjes naam 46. Slechte daad 48. Afwas 49. Jongensnaam 50. Amerikaanse staat 51. Eenvoudig 52. Ladder 54. V an onderen 57. Dwarsmast 58. T er attentie 61. Heden 64. Een zekere 66. Regiment infanterie 67. Van een. Verticaal: 1 Interen, 2 Werkster, 3 Ysco, 4 Levenslust, 5 Rnopen, 6 Verraad, 8 Koningshuizen, 12 Ruimtereis, 15 Toosters, 16 Ge- doopt, 17 Belofte, 19 Geldig, 23 Eter. Arboretum Trompenburg Honingerdijk 86; 010-2330166 ZKA-nazomerwandeling Zwaan-kleef-aan wandeling langs de bloeiende borders van het Arboretum Trompenburg. De deskundi- ge gids vertelt u behalve over de planten ook over het onstaan van deze meer dan honderd jaar oude tuin, vroeger een buitenplaats aan de rand van de stad, nu een groene oase mid den in de drukke stad Rotterdam. 24 aug 14.00; 1,25 excl. entree Boompjeskade Rotterdam - Kinderdijk v. v. U wordt wel- kom geheten aan boord van het passagiers- schip 'Alcmaria'. Varend over de Nieuwe Maas geniet u van de beroemde skyline van Rotterdam. Bepalend voor deze skyline zijn vooral de bruggen die de linker en rechter maasoever met elkaar verbinden. Via de Nieuwe Maas en de Lek vaart u naar de Kin derdijk. U krijgt ruim 1 uur om de molens te bezichtigen.t/m 30 sep dag. om 10.45 en 14.15; 12,50; kinderen tot 12 jaar 10,-; res. 010-2183131 Schemertour op het water Inschepen: Par- tyschip 'Alcmaria'. Vertrek onder leiding van een gids van Industrieel Toerisme. Ex cuse door de Rotterdamse haven. Een unie- ke gelegenheid om op bijzondere wijze ken- nis te maken met de feeeriek verlichte haven vanaf het water. Inclusief een kopje koffie/ thee. Afvaart bij minimaal 20 personen. 0900 - 1410 t/m 25 sep (wo); 19.00; 13,50 reserveren 0900 - 1410 ByCycIe Meent 335; 06-24793241 VOC tour per fiets - Rotterdam Bycycle in 3 uur ziet u al fietsend de sporen van de VOC in Rotterdam. Met bezoek aan Maritiem Mu seum (nationale jubileumexpositie VOC) en bezoek linieschip "De Delft" .t/m 1 nov (beh. maAlleen op afspraak 010-4652228/ 06-24793241 Oud Nieuwbouw Tour - architectuurtour Rotterdam staat in Nederland bekend als de architectuurstad! Fietsen door Rotterdam be- tekent een aaneenschakeling van verrassen- de ervaringen ondergaan. De wisselende beelden van de gebouwde omgeving tonen de dynamiek van de Maasstad. t/m 30 sep Alleen op afspraak 010-4652228/ 06- 24793241; 15,- p.p. Vertrek ANWB/VW, Coolsingel Coolsingel 67; 0900-4034065 Stadswandeling Stadswandeling van circa I,5 uur op inschrijving o.l.v een Neder- landstalige gids van Rotterdam Roots Langs highlights in het centrum van Rotterdam, t/m 26 okt donderdag 13.00-14.30; zaterdag 15.00-16.30; 5,-; meer info 010-4113727 Fruit Terminal Seabrex en scheepswerf 'De Delft' Een tour vol contrasten. Een kijk- je achter de schermen bij deze spectaculaire vitaminegigant. Een heel ander beeld krijgt u bij de nabijgelegen werf van Uistorisch Schip 'De Delft'. De geur van vers hout, pek en verf vormt een mooi contrast met de zoete geuren van de Fruit Terminal. 23 aug 09.45; 17,50 Rotterdam Car Center De auto op weg naar de snel weg! Deze tour laat u zien wat er aan massa- mobiliteit vooraf gaat. Onderweg zoeft u langs de immense havens en installa- ties van de Botlek, maar in de Brittaniehaven begint het echte werk. 29 aug 09.00; 16,- HisLMus. De Dubbelde Palmboom Voorhaven 12; 010-4761533 Gezinsrondleiding 25 aug 14.00 Start mon. Miljoenen Tranen Oudedijk/W. Ruijslaan Kralingen Naar het aloude gezegde 'Zo oud als de weg naar Kralingen", waar ligt hij? Dit wordt duidelijk in een wandeling van on- geveertwee uur. 29 aug 10.00; 3,-; Gilde, re serveren 010-4362844 Spido Leuvehoofd Leuvehoofd Rotterdam Havenrondvaart Een Haven- ...Een Stad...Een Havenstad. In slechts 75 minuten verkent u Rotterdam met alles wat op en om het water leeft. Het is een enorme belevenis de werven, dokken en kades van zo nabij te zien en deelnemer te zijn aan het drukke verkeer van zee- en binnenschepen op een rivier, die Rotterdam tot glorie bracht. t/m 30 sep Vanaf 9.30, elke drie kwartier- daaropvolgend tot 17.00; 7,75; kind. 4 t/m 11 jaar 4,75; groep schol. 6,25 Dagtocht Stormvloedkering - poort U volgt de uitbreidingen van het havengebied tot di rect aan zee en ziet schepen van steeds grote- re afmetingen. De tocht wordt onderbroken door een ruim uur durende excursie ter be- zichtiging van de Stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg, het laatste onderdeel van het Deltaplan. Een bewegende maquette, een film en een bezoek aan de bouwplaats.t/m 31 aug (di); 10.30 tot 17.00; 35,1kind. 4 t/m 11 jaar 23,50 Start voor Stadhuis City Tours Stalhouderij Van den Eijk ver- zorgt rondritten met een sfeervolle ouder- wetse paardentram, getrokken door twee Hollandse trekpaarden (zgn. Palmpaarden). De Paardentram maakt een rondrit door het hart van Rotterdam o.a. langs de beeldenga- lerij op de Westersingel, over de Erasmus- brag, Kop van Zuid en via de Willemsbrag langs de kubuswoninkjes weer terug naar de Coolsingel.t/m 31 aug (beh. ma wo vr zo); II.00-13.00-15.00; 7,25; p65 5,75; kind. 41 m 11 jaar 4,50 Vertrek Centraal Station Centraal Station Rotterdam Stadsrondrit Tramlijn 10 De historische tramlijn 10 rijdt door het centrum van Rotter dam. Uitstappen onderweg is mogelijk. Kaart is tevens geldig is het hele RET gebied vanaf 09.00 uur, za. en zo de gehele dag. t/m 8 sep (beh. ma vrvanaf 10.45 elke 45 min. tot 15.45; 5; p65 en kind. 4 t/m 11 3,50 Delfshaven Het VOC Feest Delfshaven staat het hele weekend in het teken van de VOC. Het VOC-jacht De Duyfken meert af aan de Achterhaven en de kade vormt het toneel voor een markt van oude ambachten met di verse concerten. Van klassiektot troubadour, met gitaar en lier, luit en tamboerijn en tal van andere oude instramenten. 24 en 25 aug Diverse locaties Eurekaweek 19 t/m 22 aug Leuvehaven Mainport International Boatshow Rotter dam 2002 Een evenement waarbij water- sporters en botenbouwers elkaar kraisen. Met informatie over boten, nautische ont- wikkelingen, vaarmogelijkheden, comfort en aanverwante zaken. Een waterdorp van circa 4000 m2 biedt ligplaatsen voor zo'n 150 bo ten. De sfeervolle havenomgeving vormt het decor voor de presentatie van motorboten, zeiljachten, sloepen etc.23 t/m 30 aug Museumpark Zomerpodium Zomerpodium is een verza- melnaam voor een zomerlang culturele acti- viteiten. Van 'Rollerdisco' tot 'Pink Party' en van 'Latin Brassband Contest' tot de 'Kinderaitmarkt'. En natuurlijk 'Ben Jer ry's Pleinbioscoop' en elke zondagmiddag programmering voor kinderen en zeker ook voor hun ouders! t/m 25 aug (za zo); gratis, meer info: www.loederevents.nl Ben Jerry's Pleinbioscoop Het grootste filmscherm van pa staat dit jaar een week langer! Cult, camp, actie en we- reldcinema wisselen elkaar avond aan avond af. Zodra de avondschemering invalt brengt Ben Jerry's Pleinbioscoop opvallende speelfilms uit diverse genres. Onderdeel van Zomerpodium. t/m 1 sep (beh. ma 21.30- 24.00; gratis, meer info: www.loederevent- s.nl Pink Party Het enige jaarlijke openlucht fes tival in Rotterdam voor gay's en lesbo's. Een fantastisch feest waar Kitsch, Camp en Gla mour de hoofdrol spelen. 24 aug; 16.00- 21.00; gratis, meer info: www.loederevent- s.nl Schouwburgplein Wereldplein Het grootste culturele en culinaire terras van Nederland! Het Schouwburgplein wordt om- gevormd tot een groot stads terras met 900 stoelen. Naast eten uit alle windstreken en dito drankjes is er raimte voor muziek, goo- chelaars, dans, verhalen, poppenkast en veel meer. t/m 29 sep gratis Veerhaven OVG Veerhavenconcert De historische Veerhaven te Rotterdam vormt het romanti- sche decor voor Miranda van Kralingen (so- praan) en Frank van Aken (tenor). O.l.v. Ed Spanjaard en samen met het pean Sinfonietta verzorgen zij het OVG Veerhavenconcert. Een afwisselend en prachtig openluchtcon- cert met vele bekende hoogtepunten uit o.a. Puccini, Mozart en Verdi. 24 aug 20.15- 21.45 De Culturele As van Rotterdam Westersin- gel Chinees Festival en markt Culinair eten en drinken. Maak kennis met de Sichuan keuken. Sjanghai staat centraal. Demonstra tes van deelnemers uit Sjanghai o.a. kaligra- fie, stempelmaken, schilderen, theeschenken etc. Verkoop van o.a. porselein, aardewerk, theesoorten, rozenhouten, eetstokjes etc. Te vens Chinese astrologie. 23 t/m 25 aug Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469 Korn support act Live in Ahoy'! 29 aug 19.30; 31,-/27,-/23,- Nieuwe Luxor Theater Posthumalaan 1; 010-4843333 Doornroosje Familiemusical van de makers van 'Sneeuwwitje' en 'Pinokkio' over de prinses Doornroosje. Heel het koninkrijk viert feest, want er is eindelijk een prinsesje geboren. Het geluk lacht het kleine meisje toe totdat de Boze Fee de feestvreugde raw verstoort... Met o.a. Ron Boszhard als vertel- ler. 21 t/m 23 aug 19.00; donderdag 14.00; 29,-/24,-/19,-; kinderen 24,-/19,-/14,- Grote- of St Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 Rondom Durufle Reitze Smits, organist van de Grote of Sint Maartenskerk Zaltbommel. Durufle - Prelude et Fugue sur le nom d' A.L.A.I.N, op.7; Alain - Trois Pieces; Franck - Choral III. 24 aug; 16.00-17.00; 5,-; cjp/p65/r'dam pas 3,50; kind, t/m 12 jr gratis Paradijskerk Nieuwe Binnenweg 25; seer. 010-4801847 Orgelconcert o.l.v. Wouter Blacquiere m.m.v. Hannie Barendrecht, dwarsfluit. 24 aug; 16.00-16.45 Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Baroeg Draait Door! 24 aug Nighttown Basement West-Kruiskade 26-28; 010-4361210 Future... Clubavond van Michel de Hey met zijn keur aan nationale en internationale gast dj's, voor de kritische dansliefhebber. t/m 30 aug (vr); 23.00; 7,-; future...leden gratis Nighttown Grote Zaal Urban Grooves 24 aug; 23.00; 9,- Nighttown Grote Z1 Theater Thursdays.at Orange Classics (Daniel Yves) draaien met live dram Joert toffe plaatjes van het laatste decennium in de main hall, groovy hiphop en R&B van DJ DJ Bootsy Paul in het theater. Kijk voor meer info op: www.thursdays.at t/m 29 aug (do); 23.00; 6,-; op vertoon van studentenpas gra tis Nighttown Theater Real's Joint Met: DJ Real, playing the unex pected, strictly funky sounds, t/m 28 aug (wo); 0.00; gratis NIGHT-rider Every Saturday a TurboBoost of 60's, 70's, 80's en 90's indiepopdance- hits. Ouderwetse gezelligheid voor de mu- ziekliefhebbers. t/m 31 aug (za); 01.00; gra tis Rotown Nieuwe Binnenweg 19; 010-4362669 R-Lab 25 aug; 22.30; gratis The Mahones 28 aug; 22.30; 4,- Jesus Spidersleg 23 aug; 22.00; gratis Kofy 24 aug; 22.00; 6,- Bettie Serveert 29 aug; 22.00; 8,- Blauwe Vis Weena-Zuid 33; 010-2134243 De andere clubsound Wisselende dj's vanaf 23.00 tot sluitingstijd. t/m 31 dec (vr za); 18.00-04.00; zaterdag tot 05.00; 5,-; zater dag 7,50 Calypso Mauritsweg 5; 010-2010999 Adults Only - DJ Paul Deluxe Louis (So Nasty!) Feeling: Leave the working week behind you!t/m 30 aug (vr); 21.00; gratis Late Night Dinner Music DJ Robbie M Guests Games. Feeling: Get worked up voor de weekend...t/m 29 aug (do); 21.00; gratis CCN*5 - DJ Vic Friends Weekend: The feeling is there to stay. Extra: 23.00 upstairs: The party starts... So get this party started! Xl m 31 aug (za); 21.00; gratis Straight Up Calypsosounds Hiphop Lounge - Open Mic Hip Hop Lounge in Calypso met Hiphop, Soul en Old-Schoolbeats met o.a. DJ Cutnice, DJ Fader, DJ Def, DJ Dubs en DJ Extraa. Iedere eerste donderdag van de maand 'open mic', onder leiding van DJ Cut- nice en host MC Ballentine Dus laat je rap en/of zang talent maar horen. Elke derde donderdag staat er een 'Calypsounds Hiphop Lounge Special' op het programma. t/m 29 aug (do) 22.00 gratis Now Wow In het SL Jobsveem Lloydstraat 30; 010-4771074 Now Wow present: Voile maan flirt Now Wow: Flirt- Multidarling Night', Golden Wonder Boy, Hitmeister D. 24 aug 23.00- 06.00; 12,- Scheepsbrug, Leuvehaven Scheepsbrug; 010-4215355 Paid Fileus Gypsy-orkest Opwindende tan go's uit Zuid-Amerika zigeunermuziek van de Balkan. Voorafgaand aan het concert om 12.45 uur is er een havenrondvaart (te- gen betaling). In het kader van de Buitencon- certen Scheepsbrug 2002. 25 aug; 14.30; gratis Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469 Kids Adventure Het avontuurlijkste speel- en doe- evenement voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. 14 t/m 23 aug 10.00-17.00; 8,-; incl RET. Diergaarde Blijdorp van Aerssenlaan 49; 010-4431495(tape)/ 4431431 ZOOCamp Het jaarlijkse Zoocamp, waarbij kinderen een nachtje kunnen logeren in de dierentuin, word in 2002 in Indiaanse sfeer georganiseerd. Uiteraard wordt's avonds het Indiaans tipidorpje bezocht voor spannende activiteiten. Je kunt vanaf april hiervoor in- schrijven, tel. 010-4431456 t/m 31 aug (vr za zo); Vanaf 36,50 Kinderboerderij de Kraal Langepad 60; 010-4523666 Kinderrommelmarkt Tussen 13.30 en 16.00 kunnen bezoekers met de huifkar een rit ma ken in het bos.24 aug 2002; 12.00-15.45; gratis Spelletjesdag 26 aug; 13.00-16.00; gratis Kabouterland Kabouters trakteren op limo- nade en pannenkoekjes. 27 aug; 13.00- 16.00; gratis Delfshaven Het VOC Feest Historisch Delfshaven be- groet het VOC-Jacht Duyfken, dat zal wor den afgemeerd voor het VOC-Zeemagazijn aan de Achterhaven. De kaden vormen het toneel voor een markt van oude ambachten, een culinair historische markt met lekkernij- en uit lang vervlogen tijden en concerten, to- neelvoorstellingen, straattheater en muziek. 24 en 25 aug; 11.00-18.00 De Molenwei Brammertstraat 10; 010-4280080 Jeugdvakantie paspoort t/m 6 sep Rotterdam TheterWest Westzeedijk 513; 010-4766586 Bert Lindsey Gospel Spiritual 24 en 25 aug 10.00; zondag 17.00 Kralingse Bos Rotterdamsche manege Kralingseweg 120; 010-4528900 54e C.H.I.O, Het officieel Internationaal Concours Hippique zal bijzondere show- nummers presenteren naast de Internationale Spring- en Dressuurwedstrijden. Voor meer info: 010-4528900, www.chio.nl Kaartver- koop: 010-2933812 29 aug t/m 1 sep diverse aanvangstijden Maritiem Museum Rotterdam Leuvehaven 1; 010-4132680 Kindertheater op VOC-schip Duyfken 21 11 m 23 aug Cabaret Restaurant Schelling's Voorhaven 51; 010-4763455 Dineren en genieten met "Nou en..." Be- staande uit Carina Williams, Marlies de Mosch en Melvin Hage. Een cabaret-diner om nooit meer te vergeten. 23 en 24 aug 18.30; 50,-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 17