J maasstad 'Schiedammers hebben een echte opboksmentaliteit' Schiedamse politie verwijdert afgetrapte fietswrakken uit centrum 'aI'i ShSM u L* J.J ft al gehoord Monike werkt per t L augustus in Hair Gallery ©km MoBettaCutz ...010-4267636 krant -191 1IIFlOTPf mxohh* rnumm SVP wil Schiedam en Vlaardingen verder'opplussen' Opknapbeurt binnenstad breidt zich uit I k*i V maasstad kerk weekbladen SCHIEDAM N SCH *1 DE REUZE e-Rotterdam in uitvoering www.rotterdam.nl Woensdag 21 augustus 2002 xq52 V.3\ <f i f i SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Postbus 373, 3100 AJ in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hier- voor is: (010) 4004 366. Berichten voor de krant van woens- dag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Graauwe Hengst ZOS-radio Orpheus EHBO MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO ja. op de Rubenslaan 4b in Schiedam Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. ds. C. van Zuijlen. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. Dr. P. Buitelaar (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. Cand. J.P. de Man. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. mw. A. Kleunen. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk 09.30 uur. Ds. J. van de Peppel. De Ark, Hargplein. Gesloten. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. ds. C. van Zuijlen. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek zo 10.30 uur. ds. W.W. Verhoef. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds. F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. ds. A.G. Boogaard. 15.00 uur. ds. W. van Sorge. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur, euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur, euch. viering zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. da- meskoor Jubilatio. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds M. de Vries. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Larige Nieuwstraat 61-63. zo 09.00 en 19.00 uur, ds J. van Rossem. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinks tergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. zo 10.00 uur. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 0104128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 0104004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 0104004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 J. Teunissen Telefoon 0104004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 0104004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010 04736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPU: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur. SCHIEDAM/VLAARDINGEN Kritiek van gemeenteraadsle- den op SVP, op Schiedam Vlaardingen Promotie? Direc- teur Ron van Aalst lijkt niet echt verbaasd te zijn. Tuurlijk krijg je kritiek wanneer ze mer- ken dat SVP geen ftnancieel doorgeefluik is, dat zonder morren geld op je rekening stort. Maar zo werkt het niet. „Anders zouden we geen knip voor onze neus waard zijn." SVP is nu een jaar of twee aan het werk, opgericht op verzoek van het Schiedam Vlaardingen Fonds en omstreken, het vroegere VSB- Fonds. Je zou het kunnen zien als een kenniscentrum dat niet zelf evenementen verzint, maar pro- beert feesten en concerten te on- dersteunen, promotioneel bij- voorbeeld. »,Wij nemen geen eve nementen over, wij willen alleen het ondernemersschap stimule- ren", zegt Van Aalst. Het eerste jaar van SVP was echt een opbouwjaar, de eerste zet naar het 'opplussen' van Schie dam en Vlaardingen. Ook een jaar voor Van Aalst om de men- sen in de stad te leren kennen. Niet alleen de geijkte personen, want die weten inmiddels wel de weg in Schiedam en Vlaardingen te vinden. Het ging SVP vooral om die mensen met creatieve ideeen die gaandeweg ergens bie- ven steken. Zich geen raad wisten met ambtelijke regeltjes, ge- woontes en structuren. Nu heeft Van Aalst zich wel een aardig beeld weten te vormen van beide steden: „In beide steden ge- beurt veel, met net de noodzake- lijkste voorzieningen die horen bij een middelgrote stad. Schie dam is echt een stad onder de rook van Rotterdam en heeft steeds een opbokssfeer en die ka- raktertrek kom je overal in de stad tegen, bij de ambteraren, bestuur- ders en bevolking. Echt een stad, dat merk je aan de tram die ge- weldig piepend door de bocht gaat. en net als Rotterdam een stad waar heel veel wordt gesub- sidieerd. Vlaardingers zijn vissers met een eigen cultuur en identiteit, 'doe maar gewoon' en veel meer een mentaliteit van loeren op kansen, kijkend hoe de rivier voorbij stroomt. Ze gooien een dobber uit, en wachten totdat 'ie onder- gaat. Maar een stad met aardig wat ambitie om Vlaardingen toch een plek te laten krijgen in de we- reld van uitgaan, toerisme en goed wonen." ring als beeldmerk. Folders, het Schiedam Vlaardingen magazine, bierviltjes met daarop het pro- gramma van het Zomerterras. En het werkt, stelt hij. Laatst was het 'consumentenpanel' van SVP in Delft, met een kraampje op de markt om Schiedam en Vlaardin gen te promoten. Een groepje Ja- panners bijvoorbeeld, gek op mo- lens. Maar ze wisten nog niet dat de grootste molens ter wereld in Het zicht- baar maken van Schie dam en Vlaardin gen, voor zowel de ei gen burgers als toeristen, Rotter- dammers, inwoners van Den Haag, noem maar op, daar is SVP nu vooral mee bezig. Van Aalst laat het promotiepakker "Vlaar dingen Pakt Uit' zien, met de ha- Schiedam staan, vijf stuks nog wel. Waarom wel naar Kinder- dijk en niet naar Schiedam? „In Delft hebben we zo'n achthon- derd mensen met Schiedam en Vlaardingen in contact gebracht, waaronder toeristen uit China, Mexico, Brazilie en Australie." Een voorbeeld van het succes van SVP is volgens Van Aalst het Zo merterras in Vlaardingen. De or- ganisatie van het Zomerterras le- verde het promotiebudget in bij SVP; in ruil daar voor verzorgde SVP de promotie van het festival in het Vlaardingse hof. Zo'n 32.000 bezoekers gingen naar het Zomerterras toe: veel meer dan vorig jaar. En Van Aalst denkt dat de rijdende recla me-auto ('Vlaadingen Pakt Uit, ga naar het Zomerter ras') en het huis-aan-huis ver- spreiden van hetprogramma voor de stijging verantwoordelijk is. Liever had hij nog gewild dat voor een kwart van de voorstel- lingen moest worden betaald, want dan had je het programma nog beter kunnen maken. Maar dat wilde de organisatie niet, dus is het er niet van gekomen. Voor Lowlands moet je toch ook ge woon betalen?, zegt Van Aalst. In Schiedam verwacht Van Aalst weer veel van de Kees van Don- gententoonstelling, en de Cobra- tentoonstelling in 2003: Schie dam als Cobrastad. Tentoonstel- lingen waar de 'businessclubs', opgezet door SVP, voor een deel verantwoordelijk voor is. SVP denkt dat het Stedelijk dit jaar de 25.000 bezoekers kan gaan halen, terwijl het museum aan de Hoog- straat vorig jaar zo rond de 15.000 mensen binnen de deuren kreeg. „SVP is de enige instantie waar je van een kwartje een gul den kunt maken", en Van Aalst rekent de koffie met croissants af. Door Dennis Smits SCHIEDAM - De gemeente Schiedam pakt de imagoverbete- ring van de binnenstad grondig aan. De al lange tijd openliggen- de Broersvest is een bron van ir- ritatie bij vooral automobilisten, maar begint er stukje bij beetje uit te zien als de boulevard met allure die de Schiedanmmers be- loofd is, en onlangs werd aange- kondigd dat de reclame-uitingen van de winkeliers voortaan aan strenge regels moet voldoen. Vanaf volgende week zijn ook Rotterdam investeert in wonen, werken en welzijn met informatie- en communicatietechnologie (ICT) als hulpmiddel. Deze e-ladder houdt u op de hoogte van actuele gebeurtenissen op dit gebied. 05.08.2002 e-Centrum in de lucht Heropening e-centrum IJsselmonde - KVV aan de Groene Tuin 13078 KA Rotterdam, 010 - 479 87 98. 19.08.2002 Nieuw op e-wijzer Actuele nieuws-items over e-business. 10.09.2002 Business wordt e-business Wegwijs worden met internet? Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf zijn welkom op de e- sessie in Hoogvliet. Bedrijvencom- plex Compotex, Hoefsmidstraat 41 De Gadering, Hoogvliet. Dienstverlening via internet Voortaan kunt u ook veel zaken per internet regelen. Bijvoorbeeld klach- ten melden over bestrating, vuil of straatverlichting en aangifte doen bij de politie. Kijk voor een overzicht onder 'Gemeenteloket' in 'on line dienstverlening'. Meer {nformatie over bovenstaande onderwerpen vindt u op: Gemeente Rotterd Rotterdam vervoersmiddelen niet meer vei- lig voor de schoonmaakwoede van de gemeente. Ernstig ver- vuilde en afgetrapte fietsen, die vele burgers een doom in het oog zijn, zullen door de politie uit het straatbeeld worden verwijderd. Het centrum van Schiedam moet weer een fraaie 'smoel' krijgen, en daar passen geen afgetrapte fietsen bij. Deze week trekken medewer- kers van de politie door de binnen stad om fietswrakken op te sporen. De verwaarloosde rijwielen krij gen een sticker opgeplakt met een waarschuwing. Wanneer de eige- naar zijn fiets twee weken na het plakken van de sticker niet heeft weggehaald wordt de fiets meege- nomen. Om te voorkomen dat een fiets in beslag genomen wordt, is het ko- pen van een goed slot niet vol- doende. „Onder een fietswrak ver- staan we een fiets die er erg slecht uit ziet", legt politiewoorvoerder Le Pair uit. „Lekke banden, kapot- te zadels, dat soort dingen. Dan maakt het niet uit of een fiets op slot staat of niet." Volgens Le Pair hoeft niemand bang te zijn dat zijn of haar fiets na het pakken van een terrasje, of een paar uurtjes winkelen, is voorzien van een waarschuwingssticker. „We hebben voldoende criteria om te bepalen wat een wrak is en wat niet, die staan allemaal in de poli- tieverordening. Fietsen die er goed uit zien worden uiteraard met rust gelaten." Ook na de waarschuwingsperiode van veertien dagen, als het wrak is verwijderd, kan de eigenaar ervan nog zijn fiets terugkrijgen. De fietswrakken worden na de verwij- dering nog dertien maanden opge- slagen bij de IRADO, de afval- dienst aan de van Heekstraat. Hier kunnen de eventuele eigenaren naar hun vermiste rijwiel zoeken. Ook de politie zelf zoekt actief naar de herkomst van de wrakken. De fietsen worden onderzocht op ingegraveerde postcodes, adressen en namen die kunnen leiden naar de eigenaren van de afgedankte fietsen. Volgens Fred Le Pair is de schoon- maakactie hard nodig. „De actie is opgezet door een combinatie van klachten. De burgers ergeren zich aan de wrakken die door de stad slingeren, en ook de gemeente wil de de zaak aanpakken. De gemeen te werkt hard om de stad mooier te maken. Het zou natuurlijk zonde zijn als er op die nieuwe, mooie Broersvest allemaal fietswrakken zouden staan." Wat de politie betreft hoeft de actie van de komende weken geen een- malige te zijn. „Het is afhankelijk hoeveel wrakken er zijn, maar het zou best kunnen dat dit in het na- jaar nog eens herhaald wordt. En we richten ons nu op de binnen stad, maar als het nodig is kan de actie ook in andere delen van de stad uitgevoerd worden." SCHIEDAM - Deze week is nog steeds vakantieweek in podium- cafe De Graauwe Hengst, dus (nog) geen live-muziek op zater- dagavond. Wel natuurlijk de ses- sies van Martijn op de zondag- avond en Barto op de dinsdag- avond. Donderdag 22 augustus komt Leon Elias weer en natuurlijk niet alleen. Hij onderhoudt contac- ten met een bijzonder grote groep muzikanten die hij graag uitnodigt om samen met hem de donderdag- avond tot barstens toe te vullen met muziek. Op 22 Augustus wordt Reggae de hoofdmoot, althans, als Elias de juiste artiesten hiervoor warm weet te krijgen. SCHIEDAM - Iedere vrijdag kan erbij ZOS-radio geluisterd worden naar het programma 'ZOS voor het weekend', een muziekprogramma om het weekend mee te beginnen. In dit programma is vrijdag 23 au gustus een documentaire te vinden, gemaakt door Marco Donkersloot, met de Vlaardingse ijsmaker Jan Heymans. Dit programma is thuis te beluisteren via het Schiedamse kabelnet 91.5 fm van 20.00 uur tot 22.00 uur. Verder kan er 24 uur per dag op hetzelfde kanaal geluisterd worden naar lichte muziek. Wie een verzoekplaat wil aanvragen, iemand de groeten wil doen of een leuk verhaal heeft kan bellen met de studio, tel. 426 00 00. SCHIEDAM - Koninklijk Schie dams Mannenkoor Orpheus hervat zijn repetities na de zomervakantie op dinsdagavond 27 augustus om 20.00 uur in het repetitielokaal aan de Alberdastraat 67. Voor meer in- formatie: Hans van der Zwet (078 610 28 68) of Jos Poell (06 10886749). SCHIEDAM - EHBO-vereniging Kethel start weer een beginners- cursus op 18 September voor het officiele eenheidsdiploma. De les sen worden gegeven op woensdag- avond van 20.30 tot 22.30 uur in gebouw De Tamboerijn aan het Faassenplein. Kosten van de cur- sus zijn 95 euro inclusief leerboek- je, oefenpakket, verbandleer en re- animatie. Inlichtingen en aanmel- den bij M. van Komen, tel. 426 41 30. of A. Seij, tel. 470 82 62. ^tfieudienst Rijnm0 De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Raffinaderijlucht Op woensdag 14 augustus komen vanaf 06.00 uur 22 stankklachten binnen over een branderige olielucht, waarin ook de lucht van gebran- de koffie is te herkennen. De klachten worden veroorzaakt doordat in het warme stabiele weer de rookgassen van de raffinaderlj van Kuwait Petroleum Europoort (KPE) neerslaan in Maassluis, Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam en Rozenburg. Bij een onderzoek naar de oor- zaak van de klachten bleek het productieproces bij KPE normaal te verlopen. Chloorstank Ook op woensdag 14 augustus zijn 8 klachten gemeld over chloor-, of bleekwaterstank. De klachten komen van bewonersult Schiedam en Vlaardingen. De overlast werd veroorzaakt door een probleem in een fabriek van Kerr McGee in het Botlekgebied. Hierdoor kwam een kleine hoeveelheid chloor via de schoorsteen in de lucht. Personeel van het bedrijf zag dat de rook een geel-groene kteur had en deed direct een melding aan de meldkamer van de DCMR. Ook werden metingen in het rookgas gedaan. Deze gaven een lichte verboging van chloor aan. De fabriek is direct daarna stilgelegd. Dat de kleine hoeveelheid chloor voor overlast zorgde was te wijten aan het stabiele warme weer. Kerr McGee is een bedrijf dat witmakers produceert, een grondstof voor bij voorbeeld tandpasta. Hierbij wordt onder andere chloor gebruikt. Stuifmeel Zondag 18 augustus worden uit verschillende woonplaatsen in het Rijnmondgebied klachten over geel-bruin stof gemeld op auto's en tuinmeubelen. Door een medewerker van de meldkamer is een mon ster van de stof met een microscoop onderzocht. Het blijkt te gaan om stuifmeel van bloeiende planten en bomen. In een periode met warm weer worden vaak grote hoeveelheden stuifmeel door de wind ver- spreid. In totaal zijn hierover 6 klachten gemeld. De milieuklachtentelefoon van de DCMR: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. of kombn^s Tja, het staat er toch echt, in de notulen van B en W: „Aan de hand van de notitie 'Visie op vrouwenemancipatie in de gemeente Schie dam' vaststeUen dat de voorgenomen sluiting door Stichting Wel zijn Schiedam van het vrouwenemancipatiecentrum aan het Broersveld 142 niet in strijd is met de noodzaak tot vrouwenemanci patie, zoals vastgesteldin de visie." Kortom: sluiten dat pand. Het is mooi geweest met het bolwerk van vrouwenemancipatie, en omdat het niet in tegenspraak is met de vi sie, kan de motie van de raad gedaan op 8 juli van dit jaar om de $WS te bewegen de huuropzegging van het Broersveld 142 onge- daan te maken, gewoon in de pruUenbak. De motie is overbodig zegt het voltallig college van B en W. Die democratisch gekozen raad kan zoveelzeggen, de 'visie' is heilig, vinden B en W. Ben benieuwd wat Gemeente Belangen Schiedam hiervan gaat zeg gen, gaan ze nu het college bestoken met verontwaardigde vragen? Gaan ze nog wethouder Lepidis aanvallen, gaan ze het democra tisch gehalte van het nieuwe college ter discussie stellen? Dat zo- maar een motie van het hoogste orgaan van de gemeente doormid- den scheurt? Maarja, hun eigen wethouder wordt bewierookt op de eigen site. V leest toch zeker ook de lokale kranten?, staat er nogal snoeverig. Valt het u ook op dat onze Henk-Jan Habermehl elke week wel in de bladen staat? En dat hij zo krachtdadig is? Weet je wat mij zo opvalt aan de site? Dat hij nauwelijks vernieuwd wordt. Ach, de verkiezingen zijn immers voorbij. Dus hoefje ook niet meer met kraampjes middenin de stad te staan. Nee, want de buit is binnen. En kan Liesbeth Fluiter gewoon doorgaan met het inpakken van de verhuisdozen. Hjalmar Teunissen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3