maassta Nieuwe Fiat Ulysse: markanten innovatief Dieseloffensief voor Astra Vliegende Finnen GM Hy-wire, een grote stap voorwaarts FUtsende start De rijdende kamer augustus 2002 Navigatiesysteem t.W.V. 999,- Bel 0909-4400444 De Droom MS 4000 Het is elke week prijs bij Maasstad weekbladen! Gevaarlijk is het zeker. Het zal niet de eerste keer zijn dat er doden vallen tijdens een autorally. Dit komt doordat auto's van koers afraken en in het publiek belanden. Het weerhoudt mensen er niet van om te gaan kijken naar het spannende spectakel. Er worden snelheden bereikt van 200 km en harder. De kleine welvingen in de gravelwegen laten de rallyauto's soms tientallen meters door de lucht vliegen, waarbij vooral van belang is in de juiste uitgangspositie voor de eerst volgende bocht te landen. Dat is de kunst. Vooral de Finnen zijn hier erg bedreven in, vandaar de term 'Vliegende Finnen'. Mitsubishi leent zich uitstekend voor het rijden van Rally's. Mitsubishi heeft een eigen professioneel raceteam, het Marlboro Mitsubishi Ralliart Team. Volgens de professionele racers voelt de auto de hele race fantastisch aan. Mitsubishi is erg tevreden over de prestaties van de nieuwe Lancer Evolution WRC2 in de Finse 1000 meren rally. De nieuwe Jaguar XK8 en XKR zijn geperfectioneerd. Alle uit- voeringen zijn krachtiger, soe- peler en sneller. Ze hebben nog betere rijeigenschappen, bieden nog meer fraaie tech- niek, veiligheid, comfort en al lure. De nieuwe generatie XK is qua uiterlijk even aantrekke- lijk als de vorige generatie, maar in het totaal zijn er 900 onderdelen gewijzigd. Zo heeft iedere Jaguar twaalfvou- dige elektronisch verstelbare stoelen voor de bestuurder en passagiers. Met toetsen in het multifunctionele stuurwiel kunnen de Cruise Control, de audio-installatie en de optio- nele Jaguar Dual Band-GSM worden bediend. De perfect passende gevoerde softtop van de convertible kan, voor- zien van een verwarmbare gla- zen achterruit, door een druk op de toets binnen 20 secon- den volledig worden geopend tijdens het rijden. Als dat geen droom is... of gesloten, zelfs Integrated Navigation System en geef antwoord op de volgende vraag: Aan hoeveel personen biedt de nieuwe Fiat Ulysse maximaal plaats? A) 8 personen B) 7 personen 06 personen D) 5 personen Maaktevens de volgende slagzin af: Ik wil het navigatiesysteem t.w.v. 999,- winnen omdat... Spreekuw antwoord in en maakkansopdeze schitterende prijs! Kljk voor de actievoorwaarden op de Podlumpaginaindezekrant Prijs nieuwe Espace Renault heeft meer details be- kendgemaakt over de nieuwe Espace. De luxe MPV is er voor- alsnog in drie uitvoeringen: Authentique, Expression en Privilege. Later wordt daaraan een Initiale-uitvoering toege- voegd. De prijslijst begint bij 31.000 euro. De GM Hy-wire heeft een enkele control-unit, genaamd X-drive. Deze maakt het mogelijk om onder meer electronisch testuren en te remmen. Naastde unit zit een navigator. De bestuurder accelereert door zachtjes in een handgreep te drukken. De nieuwe Fiat Ulysse staat nu in de showroom van de Fiat-dealers. Deze tweede generatie Ulysse is dynamisch en veelzijdig en beschikt over innovatieve techniek. Aan boord vinden maximaal acht personen een plaats. Het signalement van de tweede generatie Fiat Ulysse geeft al aan dat we te maken hebben met een topklasse ruimtewagen die op de meest veeleisende rijders mikt en die ook nog eens zo'n 2.000 euro gunstiger is geprijsd dan de concurrentie. Met een prijs vanaf 29.950 euro ligt de lat ondanks de verfijnde techniek niet zo hoog dat de Ulysse buiten het bereik van de zakelijke rijders valt. Sterker nog: in het segment van de grote MPV's zal hij zeker de aandachttrekken. Ookalsalternatief voorde luxe middenklassers komtde nieuwe ruimte-Fiat nadrukkelijk in beeld. Dat geldt beslist ook voor de Ulysse 2.0 16V JTD, die voor 34.950 euro in de prijslijst staat. Kortom: een aantrekkelijke aanbieding in de topklasse van de MPV's. Bij de eerste kennismaking met de Ulysse wordt duidelijk dat alleen de naam gelijk is gebleven. De Italiaanse ruimteauto krijgt het karakteristieke Fiat gezicht van de nieuwe modelgeneratie mee en is ook in alle richtingen gegroeid. Zijn maten: 475 centimeter lang, 186 breed en 175 centimeter hoog. Zoals de kenners meteen zien, hoort hij niet alleen door zijn stijlvolle uitstraling, maar ook door zijn formaat in een hoger segment van de autowereld thuis dan de voorgaande Ulysse. Met het dieseloffensief speelt Opel Astra in op de toenemende vraag naar sterke dieselmotoren. De omvangrijke Opel Astra-reeks krijgt een krachtige uitbreiding van het motorenprogramma. De Astra Coupe, Astra Cabrio, de drie- vier- en vijfdeurs varianten alsmede de statiopwagon zijn nu met een 92 kW/125 pk sterke 2.2 DTi dieselmotor verkrijgbaar. De dynamische zelfontbrander, die in de Zafira al enige tijd leverbaar is, ontwikkelteen maximaal koppel. Naast de grote kracht van de motor, ook bij lage toeren, blinkt de 2.2 DTi ECOTEC motor uit door een uitzonderlijk laag brandstofverbruik en voorbeeldige loopeigenschappen. Met de krachtige diesels zetten de Opel Astra Cabrio en de Coupe nieuwe maatstaven in hun eigen klasse. Opel Astra biedt iedere Astraliefhebber een auto met een geheel eigen karakter. Bijvoorbeeld de Astra Coupe 2.2 DTi. Deze elegante sportwagen met een krachtig hart straalt veel dynamiek uit. De sportstoelen, het driespaaks sportstuur en de metalen accenten dragen bij aan het sportieve gevoel in het ergonomische interieur. De Astra Coupe heeft een basisprijs van 28.795 euro. De Astra Cabrio 2.2 DTi is een harmonische combinatie van emotie en verstand. In lijn met de toenemende vraag naar dieselmodellen, biedt Opel de elegante Astra Cabrio met krachtige en soepele 2.2 liter turbodiesel motor aan. Dit model staat voor 34.195 euro in de prijslijst. Stel je eens voor. Een auto zonder pedalen, motor en dashboard, die niet op bezine rijdt. Een beetje onwaarschijnlijk! Toch zijn het de kenmerken van de nieuwe General Motors Hy-Wire. De eerste rijdende auto ter wereld, waarbij de brandstofcel is gecombineerd met drive-by-wire technologie. Er is geen motor te zien, er zijn geen pedalen om mee te werken, alleen een enkele unit genaamd X-drive (controle-unit), die gemakkelijk verplaatst kan worden, waardoor eenvoudig een links- dan wel rechtsgestuurde auto kan worden gebouwd. De Hy-wire is een sportieve, maar elegante vierdeursauto met zuivere lijnen. Het bijzondere van de Hy-wire is, is dat deze van kop tot staart open is. Om deze kenmerken goed naar voren te brengen zijn de voor- en achterpanelen gemaakt van glas. Toeschouwers kunnen van voor tot achter door de auto heen kijken. Vooral de bestuurder heeft een beter uitzicht. Hij bevindt zich in een soort veilige cockpit met overzicht van de vloer tot aan het plafond. Het is net alsof je in een kamer staat en naar buiten kijkt door een groot raam. Rijder en passagiers beschikken over een meer dan gemiddelde beenruimte. De controle-unit maakt het mogelijk om onder meer electronisch in plaats van mechanisch te sturen en te remmen, waardoor een grotere vrijheid ontstaat voor de bestuurder. Bestuurders krijgen nu de optie om te remmen en te accelereren met of de linker of de rechterhand. De bestuurder accelereert door zachtjes in een handgreep te drukken. Remmen wordt op dezelfde manier gedaan. De handgrepen bewegen tevens op en neer om te sturen. De auto is vriendelijker voor het milieu en voorziet de automobilist van voordelen op het gebied van rijdynamiek, veiligheid en vrijheid van persoonlijke uitdrukking. Dittechnische hoogstandje zal eind September voor het eerst aan het publiek worden getoond op de Autosalon van De nieuwe Volvo XC90 brengt al heel wat in beweging, terwijl het nog enkele maanden duurt voordat de auto te zien zal zijn in de Nederlandse Volvo-showrooms. De auto heeft al onderscheidingen in de wacht gesleept. Het Duitse automagazine AutoZeitung heeft de 'AutoTrophy 2002' toegekend aan het nieuwe model. De jury vond de Volvo namelijk 'de belangrijkste buitenlandse auto', Een flitsende start dus voor de Volvo XC90. De Volvo XC90 DS Geartronic staat vanaf 56.905 euro op de prijslijst. Voor de T6 Geartronic geldt een 'instapprijs' van 61.200 euro. eo,70p/m J^" Ctolla Crhannr

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 15