n DUIZENDEN CD'S 1 2. 5; 3; 3.4 maasstad Korting voor lezers van Maasstad bij BernissePop 99 99 M 1 99 99 99 Cd van Nederlandse grootheden voor internetcafe ziekenhuis Voorproef '3 Musketiers' tijdens de R'Uitmarkt Actievoorwaarden Bel Winspel J ZAK SPELC0MPUTER MT HANDIGE 0PBERG CD-REKJES Mr mt DVD AANBIEDINGEN BERGWEG 110, ROTTERDAM ROTTERDAM - Dat Barm- hartige Samaritanen niet al- leen in de Bijbel voorko- men, maar ook in Rotter dam, bewijst een kleurrijk gezelschap dat zich de laat ste weken veelvuldig heeft opgehouden in de duistere studio's van Rocktown. Daar, in het muzikale epi- centrum aan de Lloydstraat, is begin deze week de laatste hand geslagen aan de beni- fietcd 'Stem voor Daniel'. De opbrengsten van deze, door Nederlandse groothe- den vol gezongen cd, komen ten goede aan de Daniel den Hoed klinkiek. Mwm ROTTERDAM - De Wilhel- minakade: het is een van de weinige plekken in Rotter dam waar heden en verleden van de stad nog bij elkaar ko men. Historische gebouwen staan er naast de nieuwste hoogbouw. Fotograaf Daniel van de Ven maakte er decen- nia lang foto's van markante gebeurtenissen of gewoon mooie plaatsjes van passeren- de zeeschepen. Die foto's worden vanaf vrijdag geex- poseerd door het Maritiem Museum Rotterdam. In Hol land-Amerika Lijn - Achter- om kijken naar de Wilhelmi- nakade' wordt een fotografi- sche terugblik gegeven op wat gerust een markante kade mag worden genoemd. Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u de leukste snuffelafdeling van Nederland. Op 400 nf vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computerspelletjes, speelgoed en vele andere leuke hebbedingetjes. Leuke kado artikelen om te geven of te krijgen. 5 VOOR HANDIGE SCH00N- MAAK SET MT HEERLIJK KNUFFEL- BEEST MT zr 3 VOOR €14.99 Woensdag 28 augustus 2002 po stad ROTTERDAM - Super weer was het de afgelopen weken. Maar leer ons het Nederlandse klimaat ken- nen. Dat na regen zonneschijn komt mag dan niet altijd opgaan, na zonneschijn komt in ieder geval standaard regen. Reden te meer om dit weekend nog eens met voile teugen te genieten van de laatste zwoele sferen in het sprankelende Rotterdamse uitgaansleven. Dat weekend begint bij Waterfront al op donderdag 29 augustus. Beu- kende technosound gebracht door dj's die zich bekwamen in hun electech-achtige experimentjes. Of om in Waterfront-slang te blijven: donderdag om 22.00 uur voor een entree van 1,75 is het weer tijd voor een Matika. De leden van Pretty Girls Make Graves uit Seattle -de stad bekend van bands als Nirvana en Pearl Jam- staan vrijdag op het podium. Met hun springerige en energieke postpunk,doorweven met neuroti- sche gitaarlijntjes en dynamische hoekige ritme-accenten belooft dit viertal hoge ogen te gooien. Met als extra bonus de extatische boy/ girl vocalen, die het totaalgeluid nog levendiger en intenser maken. De Noorse band JR Ewing kan het weten. Zij toeren al geruime tijd met de Pretty Girls. Het steekt el- kaar niet, JR Ewing speelt noisy powercore. De laatste band deze avond, Let it Bum'New Jersey's hottest band since Bon Jovi', brengt ook geen rust in de tent. En tree 7, aanvang 21.00 uur. Een dag later swingt Waterfront in alle stijlen met Roff Toff. Het enige feest waar meer dj's zijn dan bezoekers. De mix van bekende en onbekende dansplaatjes zal de mu- zikale honger stillen. Er staan deze avond ook een aantal verrassings- acts gepland. Om een klein tipje van de sluier op te lichten: deze acts komen zeker. De hardcore jungle/hiphop van de Crown- champ Warriors. De bloedmooie Kyra Showgirls, dj Alien, dj Kryp ton en dj Rekzr. Waterfront belooft er vanaf 22.00 uur een knalfuif van te maken. Entree is 6. Nighttown gooit het over een an- dere boeg: een Breakdance jam. Zaterdag 31 augustus 'battle-en' acht breakdance crews uit Belgie, Nederland en Luxemburg om een plaats in de finale van de Interna tional Battle of the Year, die jaar- lijks in Duitsland gehouden wordt. Bij de competitie is het de bedoe- ling dat alle breakdance crews een mix van zelfgemaakte choreogra- fte en 'skills' aan het publiek to- nen. Dit keer tijdens de R'Uitmarkt op het Schouwburgplein. Ook vindt daar een invitational Skate board Contest plaats en zijn er op- tredens van 89 Bounce Therapy, Egaflavour en de ABC Brassband. Muzikale do-gooders komen op voor de Daniel den Hoed door Lja Post „Kom binnen", zegt een goed- lachse Marifelle Pel, terwijl zij de deur van Rocktown opent en haar gast voorgaat naar het 'vergader- hol\ Een verdieping hoger wordt duidelijk wat ze met dat woord bedoelt. In een ruimte vol roze netbont, boeddhabeeldjes en kit- scherige hertenkoppen zijn vier heren in een heftige discussie ver- wikkeld. „De muziekketen Vel vet Music heeft toegezegd de plaat in de schappen te leggen. Plato en Donner dreigen hetzelf- de te doen." Een nieuwe cd moet gepromoot worden. En dat geldt des te meer voor een geluidsdra- ger die geheel onbaatzuchtig tot stand is gekomen. „Hij moet na- tuurlijk wel goed verkocht wor den", voegt het viertal onge- vraagd toe. Waarom de mensen de cd 'Stem voor Daniel' moeten kopen? Mu- zikant, producer en mede-initia- tiefhemer Ocki Klootwijk legt uit: „Het AZR-Daniel, de voor- malige Daniel den Hoed kliniek: welke Rotterdammer kent deze instelling nu niet? Het is immers 66a van de twee top-oncologische klinieken in Nederland. Een zie- kenhuiscomplex en wetenschap- pelijk insituut in een; bekend om zijn specialistische behandelin- De initiatiefnemers van de cd 'Stem voor Daniel', die hiermee geld ophalen voor de realisatie van een internetcafe voor de patienten van AZR Daniel. foto: Dick Sluijter gen en wetenschappelijk onder- zoek naar kanker. En om de altijd aanwezige financiele tekorten." „Alhoewel? Tekorten", zwakt Klootwijk zijn standpunt af. „Ze kunnen in ieder geval alle hulp gebruiken." De andere aanwe- zigen knikken instemmend. Samen met Klootwijk heb- ben Ray Cre- emers, Jeroen van As, Jaap Brantenaar en Mari ne Pel de Daniel den Hoed kli niek al eens eerder voorzien van een financiele injectie door mid- del van muziek. Drie jaar geleden heeft een soort- gelijke cd als 'Stem voor Daniel', de meer op Rotterdam georien- teerde plaat 'Duetten voor Da niel', 180.000 gulden opgebracht. „Een absurd bedrag niet waar?! reageert Klootwijk trots. ..Maar ja, alles pro deo gedaan. Iedereen, de artiesten, producenten hadden hun diensten gratis ter beschik- king gesteld. Het resultaat?", lacht de wildbehaarde muzikant. „Ontwikkelingsresearch voor ons stokpaardje Daniel." Een bedrag van 180.000 gulden, iets meer dan 80.000 euro, is niet niks, maar aan de koffietafel in de Rocktownstudio speculeert men druk over nog hogere opbreng sten. „Het moet kunnen", zegt Jeroen van As. En daar heeft hij een punt. 'Stem voor Daniel' brengt een bijzondere selectie co vers ten gehore. Uitgevoerd door grote namen als. Barry Hay, An- dr<§ Hazes, Lois Lane, Frederique Spigt; het is slechts een greep uit het aan- bod. Kruit genoeg voor de aanwezi- gen, verenigd in de Stichting 'Petje af voor Daniel', om een monsteropbrengst te realiseren. „En we weten al precies waar dat geld naartoe gaat", klinkt het se- rieus. „De patienten in de kliniek hebben het al rot genoeg. Die kunnen best wel wat ontspanning gebruiken. Vandaar dat is beslo- ten (in overleg met AZR-Daniel) binnen de kliniek een cafe te bou- wen met internet-mogelijkhe- den." ..Patienten de kans geven in een andere sfeer te ontspannen en contacten te leggen naar bui- ten, dat is het doel", voegt Kloot wijk daaraan toe. „Zonder bier en sigaretten, dat wel. Maar goed, die genotsmiddelen zijn ook niet zaligmakend." Muziekliefhebbers die zich ook tot de club Barmhartige Samari tanen willen rekenen, wordt aan- geraden de cd zo snel mogelijk te kopen. Slechts €15 kost het plaat- je, waarvan de stichting garan- deert dat tenminste 12 ten goe de komt aan de bouw van 'Zaal C'. Bestellen kan via www.petjeajvoordaniel.nl of kijk in de schappen van Velvet Music. BERNISSE - Met de topacts als De Dijk en Golden Earring presenteert de organisatie van BernissePop het aanstaande weekend een ijzersterk pro- gramma. BernissePop is het overdekte popfestival van Bernisse en omge- ving. Lezers van Maasstad Weekbladen krijgen 1,50 korting op een toe- gangskaart voor De Dijk op vrijdag 6 September en 1,50 korting op het ticket voor de Golden Earing op zatedag 7 September. De kaarten met korting) zijn te bestellen via internet. Surf naar: www.bernissepop.nl en bestel online je ticket. Klik vervolgens op de speciale aanbieding en toets daarna voor De Dijk de code MaasstadDD' en voor de Golden Earing de code MaasstadGE'. Men ontvangt dan automatisch 1,50 op het toe- gangsbewijs. Voor meer informatie: www.bernissepop.nl. ROTTERDAM - Tijdens de R'Uitmarkt op 1 September in Rotter dam is een voorproefje te zien van de '3 Musketiers'. Deze nieuwe, oorspronkelijk Nederlandse productie gaat maart 2003 in premiere in het Nieuwe Luxor Theater en is een half jaar lang uitsluitend in dat theater te zien. Tijdens de R'Uitmarkt brengen Stanley Burle son, Bastiaan Ragas, Rein Kolpa, Pia Douwes en Ellen Evers een aantal nummers ten gehore. Ook de musical 'The Blues Brothers', die op 30 September in het Fortis Theater aan de Schie in Schiedam in premiere gaat, is alvast te zien op de R'Uitmarkt. Bovendien verzorgen Frans van Deursen en Bob Fosko, alias Elwood en Jake Blues, de presentatie op het hoofdpodium van de R'Uitmarkt. Montezuma's Revenge staat op de R'Uitmarkt en brengt een selectie uit hun show 'The Montezu ma's Royal Cook and Dine Event', speciaal en exclusief gemaakt voor Rotterdam. De jongens, die inmiddels meer dan vijftien jaar bij het publiek op bezoek zijn geweest, draaien de rollen om en nodigen het Rotter damse publiek uit om met hen een bijzondere avond te beleven. Het Prinses Theater staat vier avonden lang in het teken van de kook- en zangkunst van 's werelds meest vooraanstaande a cappella "pop" groep. Tijdens de R'Uitmarkt zal BEEF! eveneens een optreden verzorgen en wordt de R'Uitmarkt zoals altijd afgesloten met een optreden uit onverwachte hoek. Dit jaar wordt dit verzorgddoor een showorkest met blazers van New Cool Collective met de breakers van de 010 B-boys. De R'Uitmarkt is de opening en het nieuwe seizoen en van Septem ber in Rotterdam 2002, een presentatie van het culturele aanbod van de stad. Vijf weekenden kunst en cultuur, waarin gevestigde instel- lingen samenwerken met nieuwe initiatieven. Voor informatie: www.cultuurinrotterdam.nl. 1 Elke actie heeft een looptijd van 4 weken. ■Kosten bellijn bedragen 0,70 per minuut. Deelnemen kan zo vaak men wil. •Instructies dienen opgevolgd le worden. Deelnames die niet aan de actievoorwaarden voldoen worden uitgesloten. •Deelname aan activiteiten (zoals reizen e.d.) welke betrekking hebben op een gewonnen prijs geschiedt op eigen risico. •Prijzen kunnen niet geroild worden en zijn niet inwisselbaar voor geld. •Overde uitslag wordt nietgecorrespondeerd. •In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist Rotterdams Dagblad BV. •Winnaars ontvangen uiterlijk 2 weken na afloop van de prijsvraag telefonisch bericht. •Gegevens van deelnemers worden niet verstrekt aan derden. Medewerkers van Rotterdams Dagblad bv zijn uitgesloten van deelname. •Door deel te nemen aan het Bel Winspel verklaart men akkoord te gaan met deze voorwaarden. uu De Nieuw Amsterdam II ligt in September 1902 klaar voor vertrek. door Dik Vuik Aan weinig kades in Rotterdam is zo veel gebeurd als aan de Wilhel- minakade. Landverhuizers ver- trokken er, anderen kwamen er juist aan en na de oorlog werden goederen uit het Marshall-Plan er aan het economisch verarmde Ne derland geleverd. De Holland- Amerika Lijn (HAL) speelde er een voorname rol en liet kort voor 1940 een aantal loodsen op de pier bouwen, waarvan Cafe Rotterdam nu het laatste overblijfsel vormt. De gebeurtenissen aan de kade werden intensief gevolgd door persfotograaf Daniel van de Ven. Hij fotografeerde er schepen, men- sen op de kade en de ontwikkeling van de vrachtvaart, van pallets tot de aankomst van de eerste contai ners. Een aantal van die foto's was al eens te zien in het maritiem trai- ningscentrum, maar daar was de toegang beperkt. De fotocollectie, inmiddels gekocht door het Ont- wikkelingsbedrijf Rotterdam, ver- diende meer aandacht. En daar stapte het Maritiem Museum Rot terdam aan boord. Van de Ven selecteerde zelf een vijftigtal foto's voor een expositie in het Maritiem Museum. Van de Ven begon zijn loopbaan als foto graaf in 1947 en vestigde zich in 1952 in Rotterdam. Hij fotogra feerde tot in de jaren zeventig voor kranten en weekbladen, en zo ont- stond een unieke collectie foto's over de ontwikkeling van de Wil- helminakade in die periode. Later maakte Van de Ven onder meer audiovisuele producties voor Uni lever en het Maritiem Museum. Conservator Wouter Heijveld is blij met de fototentoonstelling die het museum de komende maanden laat zien. „Er komen drie dingen samen: de foto's en de geschiede- nis van de HAL en de Wilhelmina- kade. De Wilhelminakade was een levendige plek in Rotterdam, waar altijd wel iets gebeurde. Van de eerste zak graan uit de Marshall- hulp die daar gelost werd tot de emigranten in de jaren vijftig en de cruiseschepen die er kwamen. Als er in Rotterdam iets met zeesche pen gebeurde, gebeurde het daar. Er is vrij veel materiaal over de ka de. Ook de wederopbouw na de oorlog is interessant om te zien." Het is de eerste keer dat foto's echt centraal staan in een tentoonstel- ling van het Maritiem Museum Rotterdam. Heijveld: „Je zou het ook kunnen zien als een eerbetoon aan Daniel van de Ven. In essentie was hij in die periode op de kade zodra er iets te doen was. Zijn fo to's, die we van het OBR in bruik- leen hebben gekregen, vormen 80 procent van de tentoonstelling. Verder hebben we wat attributen liggen, zoals zijn camera. Van de Ven heeft ook veel voor ons muse um gedaan en we hopen dat zijn foto: Maritiem Museum collectie bewaard blijft." Heijveld heeft zelf grote belang- stelling voor de Wilhelminakade. „Ik heb vroeger bij de HAL geva- ren en vanuit mijn woning kijk ik er praktisch op uit. Ik eet er regel- matig bij Cafe Rotterdam. Het is fascinerend hoe de kade zich ont- wikkelt. Ook nu nog. Het havenbe- drijf zit er inmiddels. Er gebeuren allerlei dingen, ik heb daar wel wat mee. Daar kun je Rotterdam zien en voelen. Ik zou geen andere plek weten waar dat kan." Heijveld betreurt het dat de zee- vaart de kade niet of nauwelijks meer gebruikt. „Dat zou het mooi- ste zijn, als er schepen kwamen." Vooralsnog moeten de liefhebbers van schepen aan de Wilhelminaka de het met de nostalgische foto's van Daniel van de Ven doen. De tentoonstelling is met ingang van aanstaande zaterdag te zien voor het publiek, in de Zwammerdam- zaal van het museum. De tentoonstelling 'Holland-Ame- rika Lijn - Achterom kijken naar de Wilhelminakade1 is te bezoeken vanaf 31 augustus tot en met 5 ja- nuari 2003. Het gelijknamige boek ruim telt 100 foto's en wordt uit ge geven door uitgeverij De Alk en kost 25 euro. Het boek is te koop in de boekhandel en in het museum. DUIZENDEN CD'S Duizenden cd's van artiesten als Take That, Kelly Family, Heino, verzamelaars ennogveelmeer. QQ KELDERPRIJS PER STUK 1.99 Art.nr. 199155 5. CD SCH00NMAAKSET Handig setje voor het onderhouden en reinigen van uwcd's. KELDERPRIJS Art.nr. 196493 ICE HOCKEY-ALL OUT ACTION Zak spelcomputer waarmee je de kans krijgt te laten zien hoe goed je het doel kan verdedigen. KELDERPRIJS Art.nr. 199138 CD 0PBERGREK Twee handige cd-opbergrekjes in een doos voor in totaal 24 cd's. KELDERPRIJS Art.nr. 219819 XS 0RANJEJOKER BEER Heerlijke knuffelbeest voor jong en oud. KELDERPRIJS PERSTUK Art.nr. 239511 KN0RRETJE GIFT-SET Adressenboekje en 12 kaarten om te versturen van dit vriendje van Winnie dePoeh. KELDERPRIJS Art.nr. 199146 tlt i t DVD AANBIEDING Tientallen speelfilmsw.o. Baretta's IslandCorvette Killers, Future Cops e.v.a. KELDERPRIJS PERSTUK *M9 a Z0NDAG 1 SEPTEMBER GEOPEND VAN 12.00-17.OOUUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 23