9 Lig Comfort M ComfortHuys De slaapkam is 'hot' jk j Sfeerhaard met gel wintaan populariteit Easy en relaxed 449- Met zo'n heerlijke ComfortHuys fauteuil zie je het helemaal zitten! Elk mens z'n bed end or summer S September 2002 Fleurig Dressboys trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accesoires verlichting Hoezo, iedereen is gelijk? NASA 20% 60% desti ver ting Jlloogaarit lassie westblaak 1 80 postbus 1685 3000 br rotterdam zitxpMUAUtten Consumenten- kijkdag Woensdag 4 September 2002 adverteren? telefoon: 010 - 4004463 traagschuim matras met kern van pocketvering van 525- voor (prijs voor 90x200) leder mens is anders. Logisch dat ook een goede nachtrust bij iedereen iets anders vraagt. LigComfort is daar met 15 winkeis ais geen ander voor uitgerust LigComfort Slaapprofiei Met een geavanceerde, gratis test worden uw slaapwensen en -kenmerken in kaart gebraebt. LigComfort Slaapadvies Wij nemen de tijd voor het geven van advies hoe u optimaal kunt siapen. LigComfort Siaapgarantie to Jaar garantie op elk LigComfort maatmatras en waterbed. Wilt u ook ais geen ander siapen? Kom iangs en merk het versthil. Mariniersweg 68a Rotterdam 010 -41 16 568 www.ligcomfort.nl Brink Licht heeft tijdens de SALE een grooi aantal aanbiedingen. Sleek uw licht op in he! Arsenaal Jan des Bouvrie. Lelop: zondag l sepiembergeopend. De SALE duurtvan zaterdag3l augustust/mzaierdag 14 September. brinklicht Brink Licht Schiedam Korte Haven 3 3111 BH Schiedam Tel .0102460777 Brink Licht Grave St Elizabethstraat 35 5361 HJ Grave Tel 04864546 76 www.brinklicht.nl Dorpsdijk 192, Rhoon, tel. 010-5012604 maandag gesloten Verwen uzelf met onze heerlijke fauteuils. Voor u op maat gemaakt. Zitten wordt een genot. Bovendien is aangepast zit ten goed voor uw gezondheid. Ziet u het zitten? Kom gerust vrijblijvend proberen. Ergonomische zitting. Volledig aanpasbaar en instelbaar. Zithoogte en zitdiepte op maat. VERVOERSPROBLEMEN? Hartelijk welkom bij en u wordt gratis gehaald en weer thuisgebracht! Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 Geopend van dinsdag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. Naarmate de slaapkamer meer een verlengstuk van de woonkamer wordt, waarin meer tijd wordt besteed aan bezigheden ais televisie kijken, lekker op bed ontbijten en een spannend boek lezen, neemt ook het comfort toe. Aan het bed wordt relatief veel geld besteed, vooral omdat 'gezond siapen' een hoge prioriteit heeft gekregen. De slaapsystemen worden steeds vernuftiger, comfortabeler en modieuzer. Voor iedere consumentenwens en voor ieder probleem is een oplossing: boxspringcombinaties, diverse soorten bedbodems, matrassen en kussens, design hoofd- en voetborden. De slaapkamer is 'hot', en dat vertaalt zich naar de totale inrichting van de slaapkamer inclusief slaapmeubilair, textiel, accesoires, verlichting en bedtextiel. In het verlengde daarvan krijgt ook de kinderslaapkamer veel aandacht met speciaal meubilair, matrassen, kussens en stoffen voor gordijnen, behang en bedtextiel. Het loungen heeft het reilen en zeilen in de eethoek veranderd. De tendens is dat er steeds langer wordt (na) getafeld. De eetkamerstoelen bieden meer comfort: meer armleuningen en een iets meeverende rug. De term eetkamerfauteuil is eigenlijk beter op zijn plaats. De tafels zijn nog steeds lang tot extreem lang, maar ook de vierkante tafel is weer helemaal in. Vrijwel alle eettafels zijn strak en kubistisch van vorm; met dikke bladen van hout en robuuste poten. Ais alternatief zien we ook kunststof bladen met aluminium of roestvrij stalen onderstel. De steeds langer wordende Nederlanders worden tegemoet gekomen met hogere keuken- en werkbladen of met de weer in gratie geraakte extra hoge bartafel. De donkere dagen liggen weer op de loer. Dat betekent niet alleen guur weer, maar ook gezelligheid en voor de meeste mensen lekker knus bij de openhaard zitten, want de Sierschouwen of haarden zonder rookkanaal op basis van gelei of wax hebben in korte tijd aan grote populariteit gewonnen. Ruby Decor creeerde met de Fire Flame CC een geheel nieuw concept gel-sfeerhaarden. Het is een design hanghaard van duurzaam roestvrij staal. Doordat de haard aan de muur hangt, neemt deze geen vloerruimte in, men behoudt hierdoor een ruime kamer. De gelblikken worden via de 'aslade' onder de houtblokken doorgeschoven. Via deze lade zijn de blikken ook zeer eenvoudig en veilig bij te vullen. De houtblokken kunnen perfect worden vervangen door andere materialen zoals kiezelstenen of gekleurde glaskogels. Voor wie Never geen gebruik maakt van gel is er een elektrische variant verkrijgbaar. De sfeerhaarden zijn in verschillende uitvoeringen en houtsoorten verkrijgbaar. Het bijzondere is dat de haarden altijd verplaatsbaar zijn en daardoor niet alleen geschikt voor plaatsing in eigen huis, maar ook bijvoorbeeld in caravans, zomerhuisjes en slaapkamers. Het wordt een fleurig ge heel in huis met de op de natuur gei'nspireerde lam-1 pencollectie Outside IN van Ay Illuminate. In de nieuwe collectie nemen de Palm Le af en de Palm Leaf Wafe een bijzondere plaats in. Deze vernieuwende hoeklampen zijn fraai vormgegeven. Het rustgevende licht van de Palm Leaves doet denken aan het door een palmen- dek licht gedempte zon- licht. De collectie kent verder een serie op bloemen gei'nspi-1 reerde lampen. Zo is de Tu-1 lip een kleurrijke sta-lamp in de karakteristieke bolle vorm van de tulp. De Lily heeft veel weg van de lange ranke lelie en de Melon een sta-lamp heeft een klassieke ovale vorm. Ay Illuminate speelt in op de vraag naar vernieuwing van klassieke thema's met de han Bloom, een gestil kroonluchter van zijde en de Rectangular, een sta- lamp met een strakke kap en lakbasis. nglamp illeerde Kleren maken de man. Het is een gezegde dat nog niets aan Rracht heeft ingeboet. Om kleding in optimale vorm te houden biedt de Italiaanse fabrikant Foppa- aedretti fraai ogende, broe- cenpersen en dressboys. Een volwaardige dressboy die past in iedere slaapkamer. Weinig Nederlanders schij-1 nen zich te realiseren wat het nut van een broeken- pers is. Voor een goed be- grip dient eerst een misver- stand uit de weg te worden geruimd: een broekenpers perst niet. Een broekenpers is bedoeld I om een pantalon met een goede vouw in conditie te louden. Het bijzondere is dat Foppapedretti de consu- ment broekenpersen biedt die voorzien zijn van een elektrisch verwarmingsele- ment. Eenmaal in de klem geplaatst en ingeschakeld, wordt de pantalon zo'n veertig minuten op li- chaamstemperatuur ge- bracht. Op deze tempera- tuur blijft de pantalon Ian- f ger en beter in de plooi. De eerste dag van de inter national vakbeurs Home Interior, zondag 8 Septem ber, kriigen consumenten de unieke gelegenheid om de nieuwste trends en ont- wikkelingen op interieur- gebied te bekiiken. Deze consumentenkijkdag biedt de consument een totaal overzicht van de nieuwste collecties meubelen, textiel, accesoires en verlichting, die over enkele maanden pas in de winkeis te koop zijn. De beurs staat in het teken van 'ambiance', 'quality' en 'inspiration'. De collecties zijn onderverdeeld in de vilf segmenten: Modern, Klassiek, Siapen, Verlich ting en Accesoires en Wo- ningtextiel. Direct kopen tijdens de internationale vakbeurs is niet mogelijk. De vakbeurs vindt plaats in het Home Trade Center, het inkoopcentrum voor de wonenbranche en de aan- grenzende beurshal de Home Boxx. Ga er maar lekker voor zitten Wonen is steeds meer 'easy en relaxed'. De loungetrend haakt daarop in en bij de meubelen die dit jaar nieuw op de markt komen, zien we deze trend nog steeds doorgetrokken. Grote, lage banken en royale fauteuils verhogen het zitcomfort, gestimuleerd door de brede en diepe zitkussens. Om de diepte op te vullen is er veel keuze uit allerlei sierlijke kussens. En voor optimaal zitcomfort zijn er meubelen op de markt met verstelbare rughoogten. Maar ook de kasten, dressoirs en tafels zijn qua hoogte aangepast. Een aardig item is de zittafel, een salontafel die, met een of twee kussens erop, ais extra zitplaats kan worden gebruikt. In de loungetrend heeft ook de relaxfauteuil zijn rentree gekregen. Mooie, strakke vormen hebben het oubollige imago verdreven. Voor de echte verwende luilakken zijn er zelfs 'spraakgestuurde' feuteuils op de markt. Op stemcommando neemt de stoel elke gewenste positie in. Ais afgeleide van de relaxfauteuil zien we ook de draaistoel weer terug: in schaal-, kuip- of eivorm, lekker 'ingekapseld en knus' zitten dus. Qua zitcomfort komen meubelfabrikanten de consument steeds meer tegemoet, 'relaxed' is het sleutelwoord. Bij een comfortabele stoel horen natuurlijk comfortabele stofjes. Leer wordt weer populair en dan vooral de zachte, soepele leersoorten. Bijzondere aandacht is er voor bewerkt leer: de reliefdruk. 'Zacht' is ook het kernwoord voor de stoffering, maar dan extra zacht. Bovendien biedt de stoffering meer variatie, waarbij de structuren in de stoffen opvallen alsmedededessins. Stella Schaper

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 18