a Derde Austin Powers-film 'Goldmember' -4 Bastiaan Ragas heeft zin in '3 Musketiers' r» 12 maasstad K0M LANGS EN S0LLICITEER BIJ CORRECT ELECTRONICS WIJ Z0EKEN: VACATURELIJN 010-4.618.618 Hiphophuis Foundation geopend in Rotterdam Verkopers voor Marine Elektronica, CD DVD Software, Office Supplies en de Koopjeskelder Logistiek medewerkers voor Bezorgen Installatie, Magazijn Expeditie en Uitgifte goederen Service medewerkers voor de Inname en Uitgifte counter Linux programmer Administratie Medewerker GRAAG TOT DONDERDAG 12 SEPTEMBER! Voor meer informatie kunt u belten naar 010-4.618.618. podium kort door Judith Oithuis ROTTERDAM - Breakdan- ce mag zich verheugen in een toenemende populari- teit. Zo melden steeds meer jongeren zich aan voor een van de cursussen om deze vorm van dansen onder de knie te krijgen. Een aantal Rotterdamse breakdancers nam daarom samen met de SKVR het initiatief voor hiphophuis Foundation. In deze speciale ruimte aan de Coolhaven kunnen hiphop- pers zich bezighouden met hun passie. Als opwarmer voor het Internationale Breakdance Event in Night- town werd dit hiphophuis afgelopen zaterdag ge opend. Hiphop is 'here to stay' in de Maasstad en heeft een plek gekregen. ROTTERDAM - De musical '3 Musketiers' is vanaf maart 2003 zeven maanden lang ecclusief te zien in het Nieu- ve Luxor Theater in Rotter- dim. Afgelopen zondag ga- \en enkele sterren uit '3 Musketiers' alvast een voor- p-oefje op de R'Uitmarkt. Onder hen Bastiaan Ragas, ae eerder de John Kraaij- lamp Musical Award kreeg vtor zijn rol in 'Aida'. Actievoorwaarden Bel Winspel Correct een gerenommeerd Rotterdams bedrijf met solide reputatie en klaar voor de toekomst is een van de beste winkels van Europa! Ondanks dat Correct, al 63 jaar alleen gevestigd is in Rotterdam, geniet zij faam tot over de grenzen. Een dynamisch bedrijf in de dynamische branche van de elektronica. DONDERDAG SEPTEMBER Donderdag 12 September organiseren wij op de Ceintuurbaan 111 in Rotterdam een speciale Open Banendag voor scholieren (middelbare opleiding), afgestudeer- den en jonge enthousiaste banenzoekers met carriere plannen. Voor de verschillende Correct divisies zijn wij op zoek naar enthousiaste collega's (m/v) met een commerciele en flexibele instelling. Heeft u belangstelling in de producten audio video, computers software, hobby elektronica, foto video, muziek DVD etc., dan zien wij u graag tijdens onze Open Banendag op donderdag 12 September a.s. van 11.00-20.00 uur Wij staan klaar om direct een sollicitatie interview af te nemen en u te informeren over de mogelijkheden bij Correct. Scholieren en studenten zijn ook van harte uitgenodigd om te solliciteren naar een weekend baan. Een afspraak maken is niet nodig, langs komen wel bij Correct op de Ceintuurbaan 111 in Rotterdam. Woeradag 4 September 2002 OPEN BANENDAG BIJ CORRECT door Vincent Wernke ROTTERDAM - Na het succes van de eerste twee is er nu een der de Austin Powers-film. 'Austin Powers in Goldmember' is ge- naakt voor de mensen die de eer ste twee films zo leuk vonden, al- dus bedenker en hoofdrolspeler Mike Meyers. Maar, zo voegde hij dair meteen aan toe, de derde mcest wel groter, beter en leuker zijr dan de eerste twee. In de prak- tijk is 'Austin Powers in Gold- menber' een aardig vervolg, maar zelcr niet groter, beter en leuker dande eerste twee delen. Mile Meyers kruipt in 'Goldmem ber voor de derde maal in de huid vande Britse spion Austin Powers. Daarnaast neemt hij ook de rollen van Dr. Evil, Fat Bastard en Gold- member voor zijn rekening. Austin moet zien te voorkomen dat Dr. Evil samen met de Nederlandse crimineel Goldmember de wereld om zeep helpt. Ondertussen ont- voeren beide schurken ook nog eens zijn vader, Engelands be- roemdste spion Nigel Powers (Mi chael Caine). Austin reist door de tijd, holt achter de schurken aan en krijgt op zijn missie hulp van de sexy Foxxy Cleopatra. Foxxy wordt gespeeld door Beyonce Knowles, bekend als zangeres van de R&B-groep Destiny's Child, die hiermee haar debuut maakt op het witte doek. Knowles neemt met 'Work it out' tevens de titelsong voor haar rekening. Beyonce Knowles en Mike Meyers in 'Austin Powers in Goldmember' foto.RCV Wie op zoek is naar een film met diepgang hoeft niet naar 'Austin Powers in Goldmember'. Het sce nario rammelt aan alle kanten en het plot valt sowieso niet heel erg serieus te nemen. De echte fans wisten dit echter al langer. Zij gaan om heel andere redenen naar de Austin Powers films. Vanwege de humor, want dat kunnen we wel aan Mike Meyers overlaten. Hoe- wel hier en daar behoorlijk flauw, zorgt hij voor genoeg leuke mo- menten. Ook de 'groovy' seventies sfeer van de film spreekt veel men- sen aan. In dit derde deel zijn bo- vendien veel kleine rolletjes weg- gelegd voor sterren als Tom Crui se, Gwyneth Paltrow, Kevin Spacey, Danny DeVito, John Tra volta, Steven Spielberg, Quicy Jo nes en de familie Osbourne. Ook tieneridool Britney Spears heeft een klein rolletje in 'Austin Power in Goldmember'Ze speelt gewoon zichzelf, als slecht play- backende zangeres. Als Austin de opnamen voor haar videoclip 'Boys' verstoord, begint ze plotse- ling met haar borsten te schieten. Hij reageert door haar hoofd op te blazen en haar vervolgens toe te bijten: „Oops I did it again baby!" Ook zijn er veel grappen over plas, poep en geslachtsdelen. Wie van dit soort grappen en grollen houdt, zal aan dit derde Austin Powers- avontuur veel plezier beleven. Ge- zien het wereldwijde succes van de eerste twee delen, zal het ook deze film geen enkele moeite kosten om een miljoenen publiek te trekken. In let World Trade Center Beurs- geiouw vindt op 8 September een Inernationale Kattententoon- stdling plaats. Er zijn ongeveer 45) tot 500 katten aanwezig ver- deld over ongeveer zes verschil- leide rassen. Ook zijn er exposities ei standjes vol informatie. De ten- tconstelling is geopend voor pu- biek vanaf 10.00 uur tot en met 11.00 uur. Entree: 4 (volwasse- nei) en 3 (65-plus en kinderen 5- 12jaar). Kinderen tot 5 jaar zijn gntis. De Delftse Longplay- ers presenteren op donderdag 5 sejtember hun mini-cd 'Scattered by storm' in WaterFront. De cd be at vier explosieve tracks die rawer en experimenteler zijn uit- ge'allen dan voorheen, met een prcductie die de kant opgaat van heiEngelse breakbeatgeluid. Aan- vaig 21.00 uur, entree 4. Het nifuwe Drum'n bass collectief Sibtronics laat Off Corso of 5 September trillen op haar grond- visten. Deze tweede editie zal na- nelijk niemand minder dan Ed Push van het No U turn label en Virus recordings uit London over- halen. Dit allemaal in afwachting van het veelbelovende nieuwe al bum dat zeer binnenkort in de win- kils zal liggen. Aanvang 23.00 uir, entree 10. J.W. Roy stiat op zondag 7 September in Ro- twn Na zijn tijd met The One Nght Band, concentreert Roy zich ni op het schrijven van nieuw re- petoire en zoekt daarbij naar een raiwere en toch persoonlijke sand. Zijn optreden begint zon- dtg om 22.00 uur, kaarten kosten 5.+++ Theater de Evenaar, Wil- lenskade 25, heeft op vrijdag 6 sqatember een gevarieerd pro- gamma rond de Antillen. Met on- ibr anderen de premiere van de flm 'Thuishaven, een requiem' \an Marieke van der Lippe en de 'oorstelling 'Carnaval in de Cari- bBche diaspora' van Steve Bridge- witer. Aanvang 20.00 uur, entree 7/C 6. Reserveren: 010-270.71.90. +-H- In het Oude Luxor Theater is vai 18 tot en met 20 September de voirstelling Rocky over the rain bow te zien. Twee musicals voor eei entreekaartje. Rechts op het polium 'The Rocky Horror Stow', links 'The Wizard of Oz'. Riige rock naast roze tuttigheid. Aleen als alles kan en niets te gek is,kan zo'n combinatie stand hou- dei. Met onder meer Linda Wage- mikers, Cystine Carreon en Rolf Ktster. Entree 22 of 19. Reser veren: 010-484.33.33. 'Dit wordt georganiseerd door de 'aanbrengers' zelf' Aruna Vermeulen (26), mede-ini- tiatiefneemster en verantwoorde- Iijk voor de programmering, noemt de realisatie van de Foun dation een 'combinatie van krachten', die al jaren aanwezig zijn in de Rotterdamse hiphop- scene. De pas geopende ruimte wordt vooral een vloer voor de bestaande breakdancewereld. Vermeulen: „Dus niet voor men- sen die de ene week een 'cursusje tango' doen en dan een 'lesje breaken' willen nemen." De Rotterdamse breakers kennen elkaar. In het pand aan de Cool- haven kunnen zij 'moves' van el kaar leren en les krijgen. „Of lie- ver gezegd: tips krijgen, want er zijn hier geen docenten, maar jongens die hun ervaring op straat hebben opgedaan." De meeste breakdancers in Rot terdam huren zaaltjes, al dan niet De initiatiefnemers van hiphophouse Foundation: „Dit huis is niet voor mensen die de ene week een 'cursusje tango' doen en dan een'lesje breaken'willen nemen." foto: Dick stutter door de gemeente ter beschikking gesteld, en meestal maar voor twee dagen in de week. Vermeu len: „Bij Marconiplein en in Overschie gaan er nu bijvoor- beeld weer twee dicht. De brea kers uit die wijken kunnen nu hier aan de Coolhaven terecht." Dat kantoor wordt gerund door Bennie 'Powermove' Semil. Se- mil, lid van breakdance-crew Freezone, houdt zich bezig met de coordinatie en de fmanciele kant van het hiphophuis. Hij geeft ook de 'powermoves*. „Ik verge- Bij de lessen wordt gebruik ge- maakt van een video-installatie, het middel bij uitstek om bewe- gingen te kunnen ontleden. Het pand, een maand geleden opgele- verd, is in alle haast omgebouwd tot een geschikt hiphop-onderko- men. De ruimte bestaat uit een grote zaal met een dansvloer, op- gesierd met twee grote graffiti-af- beeldingen, een bar-keuken- hangruimte, douches, lockers en een kantoor. lijk een powermove altijd met een oude auto: die doet het altijd en zal altijd blijven. Lloyd Marengo geeft freestyle en is gespeciali- seerd in mooie en creatieve bewe- gingen." Marengo is met name een alom bekend en gerespec- teerd specialist in electric boogie. Vermeulen, eveneens lid van Freezone en den van de weinige yrouwen in de scene ^Break- dance vereist een behoorlijke lichaams- kracht") noemt de ondememing zeer geslaagd: „Uniek zelfs, want het komt niet vanachter een ambtenarenbureau, maar van onderaf, van waar het ontstaan is. Het wordt als het wa re georganiseerd door de 'aan brengers' zelf." Het hiphophuis is gefmancierd door de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotter dam (SKVR) maar verder hebben de drie initiatiefnemers de organi- satie van het hiphophuis volledig in eigen hand. Voor breakers is er een uitgebreid aanbod: workshops, masterclas- ses, vrije trainingen en lessen voor beginners. Jongens tot 14 jaar hebben een "boys class" en voor meisjes zijn er de b-girls-les- sen. De wat meer ervaren beoefe- naars kunnen kiezen tussen style- of powermoves. Daarnaast zijn er allerlei activiteiten voor dj's en mc's. In een wekelijkse sessie ko- men al deze hiphopelementen sa men. Het programma gaat op 1 oktober van start. Vanaf 2 Sep tember kunnen geinteresseerden dagelijks voor inschrijving of in formatie terecht bij de Foundati on, Coolhaven 110a, telefoon: 010-411.83.71 door Vincent Wernke ,Het was een kort en leuk optre- en", lacht Bastiaan Ragas na af- l>op van de korte preview van '3 Nusketiers'. Even hiervoor stond hj samen met onder meer Pia louwes en Stanley Burleson op bt podium van de R'Uitmarkt in Ibtterdam. Ondanks de vluchtig- bid van hun optreden, reageerde bt publiek enthousiast. „Het is s>annend om te zien hoe het pu- biek reageert, want dit repertoire i: gloednieuw. Op deze manier v>el je of het werkt of niet. ,,'3 Musketiers' is een popmusical net muziek van Rob en Ferdi Bol- land. De liedjes lenen zich goed voor een optreden als dit. We wer- ken op dit moment in de studio aan een cd, waarop de liedjes uit de musical in aangepaste poparrange- menten komen te staan. Je merkt dat de stukken dan overeind blij ven, wat met andere musicalnum- mer vaak moeilijker is. Op het al bum doen verschillende gastmuzi- kanten mee, grote namen uit de lichte- en popmuziek. Deze cd ver- schijnt in oktober." '3 Musketiers' is het klassieke, ze- ventiende eeuwse verhaal van de jonge edelman d'Artagnan die zijn ouderlijk huis verlaat om zich aan te sluiten bij de musketiers. Samen met de drie musketiers - Porthos, Aramis en Athos - verdedigt hij de eer van de koning. Tijdens zijn strijd vindt d'Artagnan bovendien zijn grote liefde Constance. „Het is een prachtig verhaal", vindt Ra gas. „Het verhaal heeft zich gedu- rende een paar honderd jaar bewe- zen. Het gaat over een jonge, iet- wat naieve jongen, vol idealen. Hij wil vechten voor die idealen en de hogere normen en waarden. Het is zo'n verhaal dat over duizend jaar nog steeds actueel is." '3 Musketiers' is klassiek, maar in de versie van Joop van den Ende Bastiaan Ragas middenop het podium van de R'Uitmarkt: honderd jaar bewezen. .Het verhaal van '3 Musketiers' heeft zich gedurende een paar foto:DickSluijter Elke actie heeft een looptijd van 4 weken. Kosten bellijn bedragen 0,70 per minuut. Deelnemen kan zo vaak men wil. Instructies dienen opgevolgd te worden. Deelnames die niet aan de actievoorwaarden voldoen worden uitgesloten. Deelname aan activiteiten (zoals reizen e.d.) welke betrekking hebben op een gewonnen prijs geschiedt op eigen risico. Prijzen kunnen niet geruild worden en zijn niet inwisselbaar voor geld. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. •In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist Rotterdams Dagblad BV. Winnaars ontvangen uiterlijk 2 weken na afloop van de prijsvraag telefonisch bericht. •Gegevens van deelnemers worden niet verstrektaanderden. •Medewerkers van Rotterdams Dagblad bv zijn uitgesloten van deelname. •Door deel te nemen aan het Bel Winspel verklaart men akkoord te gaan met deze voorwaarden. ook helemaal van nu, weet de po pulate musicalster. „Dat is ook de reden waarom ik dit doe. Ik zing in deze musical zoals ik altijd zing. Ik heb een popstem." Een van zijn te- genspelers is Tooske Breugem, voorheen het gezicht van de mu- ziekzender TMF. „Dit is haar de buut op musicalgebied, maar ze heeft natuurlijk al jaren ervaring in de entertainmentwereld. Boven dien zijn Stanley Burleson, Pia Douwes en Henk Poort ervaren na men in het musicalvak.' „Ik houd van verschillende am- bachten. Zingen, spelen, perfor mance. In musicals komen al die disciplines samen", verklaart Ra gas, die eerder enkele cd's uit- bracht en binnenkort te zien is in het tweede seizoen van de televi- sieserie 'Trauma 24/7'. „Het voor- deel van musical is dat er meestal een groot budget voor is. Bij pop muziek mag je blij zijn als er een single met een videoclip uitkomt en ook voor toneel is meestal niet zo heel veel geld. Bij musicals zijn de budgetten groter, waardoor het er allemaal fantastisch uitziet." In december komen de spelers bij elkaar voor de repetities van '3 Musketiers'. En vanaf maart is de groots opgezette productie zeven maanden achtereen en exclusief te bewonderen in het Nieuwe Luxor Theater. „Ik vind dat heel fijn. Ik heb hiervoor veel gereisd met pro- ducties en je voelt je dan eigenlijk nergens echt thuis. Nu zitten we zeven maanden in Rotterdam in het prachtige theater en met een ei gen kleedkamer. Dat theater wordt dan als het ware je tweede huis", besluit Bastiaan Ragas. De kaartverkoop voor '3 Muske tiers start op 19 oktober. Reserve ren: 0900-3005000 (45 cpm). Of via de kassa van het Nieuwe Luxor Theater: 010-484.33.33. Of via www.musicals.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 21