la Muzikaal trio de Tunes brengt nieuwe show JH *7 'Lowlands was het resultaat vaneenjaarlang hard werken' 'Oesters van Nam Kee' overtuigt niet 12 maasstad Nx* •- A KOM LANGS EN S0LLICITEER BIJ CORRECT ELECTRONICS WIJ Z0EKEN: VACATURELIJN 010-4.618.618 Face Tomorrow legt nieuwe fatten voor de toekomst Verkopers voor Marine Elektronica, CD DVD Software, Office Supplies en de Koopjeskelder Logistiek medewerkers voor Bezorgen Installatie, Magazijn Expedite en Uitgifte goederen Service medewerkers voor de Inname en Uitgifte counter Linux programmeur Administrate Medewerker GRAAG TOT DONDERDAG 12 SEPTEMBER! Voor meer informatie kunt u bellen naar 010-4.618.618. DELFSHAVEN - Het muzi- kale cabarettrio de Tunes laat het publiek met hun nieuwe show 'De vork in de steel' de lachspieren voelen. „Wij la- ten de wereld zien zoals wij er tegenaan kijken", aldus Harry-Jan Bus. Na het titello- ze eerste programma en na 'Moeders Mooiste' staan de Tunes het komend seizoen in het land met hun nieuwe show 'De vork in de steel'. - 4T podium kort „Het spelen was geweldig, het weer was kloteherinnert zanger Jelle Schrooten zich het festival. Een paar fikse buien veranderde het festivalterrein van Lowlands binnen de kortste keren in een gro- te modderpoel. „Dat dan toch zo veel fans de moeite namen om zo vroeg naar ons optreden te kijken gaf echt kippenvel." Actievoorwaarden Bel Winspel Correct een gerenommeerd Rotterdams bedrijf met solide reputatie en klaar voor de toekomst is een van de beste winkels van Europa! Ondanks dat Correct, al 63 jaar alleen gevestigd is in Rotterdam, geniet zij faam tot over de grenzen. Een dynamisch bedrijf in de dynamische branche van de elektronica. D0NDERDAG SEPTEMBER Donderdag 12 September organiseren wij op de Ceintuurbaan 111 in Rotterdam een speciale Open Banendag voor scholieren (middelbare opleiding), afgestudeer- den en jonge enthousiaste banenzoekers met carriere plannen. Voor de verschillende Correct divisies zijn wij op zoek naar enthousiaste collega's (m/v) met een commerciele en flexibele instelling. Heeft u belangstelling in de producten audio video, computers software, hobby elektronica, foto video, muziek DVD etc., dan zien wij u graag tijdens onze Open Banendag op donderdag 12 September a.s. van 11.00-20.00 uur Wij staan klaar om direct een sollicitatie interview af te nemen en u te informeren over de mogelijkheden bij Correct. Scholieren en studenten zijn ook van harte uitgenodigd om te solliciteren naar een weekend baan. Een afspraak maken is niet nodig, langs komen wel bij Correct op de Ceintuurbaan 111 in Rotterdam. Woensdag 11 September 2002 TX51 door Patricia Verkade De drie heren in kostuum steken een muzikale draak met zichzelf en de maatschappij waarin we leven. „Wij snijden verschillende the- ma's aan die voor iedereen herken- baar zijn en die voor onszelf dicht- bij liggen", aldus Harry-Jan Bus. „Wij staan voor een breed publiek en houden daar rekening mee bij het schrijven van onze teksten." De gewaagde en gevoelvolle woordspelingen confronteren het publiek met hun dagelijkse sleur, waardoor er geen andere keuze is dan uitbundig te lachen. „Humor zit vaak in de ellende die je in het leven hebt. Dingen die misgaan zijn voor mensen herkenbaar. Het dagelijkse leven is gewoon goed bruikbaar", legt Bus uit. Tijdens de dinershow in het Caba- retrestaurant Schelling's verzorgen de Tunes wekelijks optredens. Waargebeurde verhalen, persoon- lijke ontboezemingen en totale on- zin worden afgewisseld door seri- euze onderwerpen als ouder wor den of het geheim van de liefde. Liedjes (veelal humoristisch, soms serieus), kleine sketches en impro- visaties voeren de boventoon. „Wij streven naar veel interactie met het publiek, want humor komt vaak uit de zaal", zegt Bus. Naast de muziek voeren de drie leden tussendoor geimproviseerde sket ches op, waardoor het publiek bij de show wordt betrokken. De cabaretleden worden, naast de optredens in de Schelling's, regel- matig door heel het land geboekt. „Wij kunnen overal optreden, maar de intimiteit van een zaal vin- den wij eerlijk gezegd wel het leukst", beaamt accordeonspeler Bus, die de combinatie van een di nershow niet meer zou willen mis- sen. De show laat iedereen, welke leeftijd dan ook, genieten van de verrassende inhoud. Daarnaast voeren verschillende soorten mu ziek, van jazz, countrymuziek en Mexicaanse walsen het publiek 4* X' v foto: De Tunes over de hele wereld. „We werken met bestaande melo- dieen maar schrijven ook eigen nummers. Wij maken onze eigen teksten binnen de bestaande mu ziek." Het cabarettrio maakt het door hun krachtige, grappige tek sten voor iedereen mogelijk om zich in de verhalen te verplaatsen. De snelle teksten, over verschillen de onderwerpen, brengen de beel- den tot leven. „Emiel verzint vaak de grappige dingen en Steef be- kijkt of de verzinsels aanslaan. Daarnaast is de actualiteit ook een inspiratiebron." De drie cabaretiers, die steeds be- kender worden in Rotterdam, vor- men sinds 1996 de Tunes. Front- man Harry-Jan Bus is een bekende persoonlijkheid in Rotterdam. Naast de Tunes is hij actief als pre- sentator, soloartiest en cateraar. Steef Vooren (44) werd bekend als pop- en jazzzanger en is tevens tekstschrijver. Emiel Benda (42) begon als jazzbassist en country- zanger, runde een organisatiead- viesbureau en zit nu in de Leidse verslavingszorg. Het eerste exemplaar van de nieu we cd van de Tunes 'De vork in de steel' wordt op zondag 15 Septem ber om 16.00 uur uitgereikt aan Gerard Cox in het Theatercafe Floor aan het Schouwburgplein. Harry-Jan Bus (accordeon en zang), Steef Vooren (ukelele, gi- taar, zang) en Emiel Benda (con- trabas en zang) zijn het vaste trio van de Floorshow in Theatercafe Floor. De cd met veertien liedjes is verkrijgbaar tijdens de shows, via de website van Schelling's (http:// www.schellings.nl), en bij boek- handel Van Gennep en IT Records in Donner boeken. De Nederlandse kunstenaar Alfred Degens en zijn Belgische collega Jan Bollaert vertonen tot en met 20 oktober hun op pop art geinspi- reerd werk in VJP's International Art Galleries in de Van Vollenho- venstraat 15. Onder de titel 'Pop This!' zijn van hen schilderijen te zien. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zondag van 12.00-18.00 uur, telefoon 010- 225.11.20. Op hun derde plaat 'The Way I Feel Today' klinkt het geluid van Six By Seven nog clea ner en scherper geconcentreerd dan ooit daarvoor, zonder daarbij hun kenmerkende intense ver- scheurdheid te verliezen. Hun lied jes staan bol van ruwe emotie, met een unieke afwisseling van cyni- sche en positieve teksten. Donder- dag is de band te zien in Water- Front samen met This Beautiful Mess. Aanvang 21.00 uur, entree 7. DJ Roog start zondag 15 September de nieuwe reeks Metz on Sunday. Het maandelijkse dan- ce-programma van het Prinses Theater, Schiedamseweg 19, groeide vorig seizoen uit tot een intiem en spraakmakend event. Aanvang 18.00 uur, entree 15 (inclusief welkomscocktail en di verse hapjes). Reserveren: 010- 425.50.50. Het project Pre- ken voor andermans parochie, een van de meest succesvolle on- derdelen van Rotterdam 2001, Culturele Hoofdstad van Europa, krijgt een vervolg. Op vrijdag 13 September preekt dominee Hans Visser van de Pauluskerk in de Mevlana moskee, Aelbrechtskade 39-40. De titel van zijn preek is 'Verenigd in het geloof van Abra ham en Ibrahim'Voor meer infor- matie: www.rks.nl of 010- 433.58.33. DJ Jesus Spider- sleg staan op vrijdag 13 September in Rotown. De eclectische mix van hip hop, old school funk, coole gitaarsounds, drum On bass en new school breakz staat garant voor een wilde, swingende en ger- se avond. Trek je glitteroutfit uit de kast en kom swingen! (spijker- broek mag ook!) Aanvang 22.00 uur en de entree is gratis. Vrij dag in Nighttown Black Out - the party you control. Het publiek mag interactief een eigen vibe meege- ven aan Black Out. De guest DJ's van de le Black Out editie zijn de toppers DJ Orlando (Challenge) DJ Edward (Urban Groovezz, Off Corso). Als live act wordt de ta- lentvolle soundmixshow winnares van 2002 'Valerie' gei'ntrodu- ceerd. Dresscode: Men in Black, Ladies in White. Aanvang 23.00 uur, entree 7 euro. door Jaap Proost ROTTERDAM - Ze stonden dit jaar op Lowlands. Om elf uur's ochtends vulden ze de Charlietent met muzieklief- hebbers die ondanks het slechte weer en de weinige nachtrust uit hun slaapzak waren gekomen om de band te zien. VoordeRotterdamse band Face Tomorrow was het afsluiting van een perio- de. Met het optreden op het Lowlands festival was het doel van dit jaar bereikt. Eigenlijk was de band, die naast zanger Jelle bestaat uit: Aart Stee- kelenburg en Marc Nolte op gitaar, bassist Denis Frietman en drum mer Sjoerd van der Knop, er niet meer van uitgegaan dat ze op Low lands mochten optreden. „We werden pas eind j uni door concert- organisator Mojo gebeld met de mededeling dat we op het festival konden spelen. De band is als laat- ste aan de programmering toege- voegd'zegt gitarist Aart Steeke- lenburg. Het optreden betekende veel voor Face Tomorrow. „We zien de uit- nodiging als een blijk van waarde- ring. Eenkroon op de nummers die we geschreven hebben en de laat- ste cd die Face Tomorrow heeft uitgebracht," vertelt de zanger. De muzikanten benadrukken dat ze er op eigen krachten zijn geko men. „We hebben dit jaar geen Es- sent Award gewonnen of een grate platenxnaatschappij die ons steunt. De uitnodiging was het resultaat van een jaar hard werken. Face Tomorrow maakt, zoals de Face Tomorrow op het podium in de Charlietent op het Lowlands festival. bandleden het zelf zeggen, melan- cholische, harde gitaarmuziek. „Het belangrijkste is dat de mu ziek echt en integer is", vindt Aart Steekelenburg. „De muziek die we spelen is toegankelijk en toch underground. Mijn moeder luis- boden ons aan te helpen met het boeken van concerten. Maar als je een contract tekent met een bedrijf zoals Mojo, betekent dat je ook een deel van je vrijheid moet inleve- ren. Mojo is goede kruiwagen om groter te worden en ze kunnen tert er ook graag naar. De bandleden vinden het belang- rijk dat ze hun achtergrond niet vergeten. „De laatste tweejaarzijn erg snel gegaan", vertelt Aart. „Dankzij Lowlands zijn we in contact gekomen met Mojo. Zij goede dingen regelen zoals in het voorprogramma komen van een grote band, maar we willen zo on- afhankelijk mogelijk blij ven. „We willen gewoon nog in een kraakpand kunnen spelen voor een gedeelte van de deuropbrengst", vult Jelle aan. ..Face Tomorrow komt uit de undergroundscene en dat wil de band niet verloochenen. We willen de prijzen laag kunnen houden, want fans moeten niet ge- straft worden omdat ze ons goed vinden." De volgende doelen voor de ko- mende jaren zijn al weer gesteld. Dankzij Lowlands kan de band meer optreden. Een van de dingen die het festival heeft opgeleverd is een optreden in het voorprogram ma van Green Lizard in de Jaar- beurs in Utrecht. Daarna gaat Face Tomorrow toeren door Duitsland, Tsjechie en Polen. Ook willen ze nog met deze plaat naar Engeland. „Onzeplaat 'For Who You Are' is ook in Engeland verkrij gbaar en ik heb het vermoeden dat we het daar foto: Hugo de Pagter goed doen", denkt Aart. „Over een tijdje willen we wel een pauze inlassen om in alle rust aan nieuwe nummers voor de volgen de plaat te werken.Met die nieu we plaat moet dan het hoogste doel voor de komende tijd worden ge- haald: een tour door de Verenigde Staten. „Alsje het als band wil ma ken moet je succesvol zijn in Ame- rika. We hebben een tijd geleden met elkaar afgesproken dat we vol voor de band gaan, ook als dat be tekent dat we daar voor het buiten Nederland moeten proberen"be- sluit de bassist. Opdonderdag 12 September staat Face Tomorrow in de Effenaar in EindhovenVoor meer tourdata en informatie overde band: www- .facetomorrow.net. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Fans van Katja Schuurman keken al maanden uit naar 'Oesters van Nam Kee'. In deze film zou zij namelijk voor het eerste uit de kleren gaan. Berichten dat na testvertoningen in de seks- scenes was geknipt, voedden de in- teresse. Afgelopen week verscheen 'Oesters van Nam Kee' in de bio- scopen, vergezeld door een naakt- reportage van Katja - herstel haar personage Thera - in Playboy. Nu is de vraag of deze reportage niet het tegenovergestelde effect zal hebben, als bedoeld. Wie een naakte Katja wil zien, hoeft immers niet perse naar de bioscoop. De tegenvallende recen- sies van 'Oesters van Nam Kee' in de verschillende kranten kunnen daarom wel eens tot gevolg hebben dat het publiek de film links laat liggen. En dat kan toch niet de be- doeling geweest zijn van de bloot- Elke actie heeft een looptijd van 4 weken. ■Kosten bellijn bedragen 0,70 per minuut. Deelnemen kan zo vaak men wil. •Instructies dienen opgevolgd te worden. Deelnames die niet aan de actievoorwaarden voldoen worden uitgesloten. ■Deelname aan activiteiten (zoals reizen e.d.) welke betrekking hebben op een gewonnen prijs geschiedt op eigen risico. •Prijzen kunnen niet geruild worden en zijn niet inwisselbaar voor geld. •Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. •In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist Rotterdams Dagblad BV. Winnaars ontvangen uiterlijk 2 weken na afloop van de prijsvraag telefonisch bericht. •Gegevens van deelnemers worden niet verstrektaanderden. •Medewerkersvan Rotterdams Dagblad bv zijn uitgesloten van deelname. •Door deel te nemen aan het Bel Winspel verklaart men akkoord te gaan met deze voorwaarden. Egbert-Jan Weeber en Katja Schuurman in 'Oesters van Nam Kee'. foto: uip reportage in Playboy? Los van alle commotie rond het naaktoptreden van Katja, is er ook nog de film 'Oesters van Nam Kee', gebaseerd op het gelijknami- ge boek van Kees van Beijnum (al heet het boek 'De Oesters van Nam Kee'). Hoofdpersoon in deze film is de achttienjarige student Berry (Egbert-Jan Weeber). Hij gaat niet meer naar school en doodt zijn tijd met ronddolen door de stad met zijn vrienden. Tijdens een van zijn tochten ontmoet hij stripteasedanseres Thera (Katja Schuurman). Ze eten oesters in res taurant Nam Kee en raken verstrikt in een gepassioneerde liefdesrela- tie. Al tijdens hun eerste afspraak in Nam Kee zegt Thera echter dat mooie dingen nooit te lang moeten duren. Na met illegaal verdiend geld een tijdje te hebben'doorge- bracht in het Hilton Hotel, belandt de aan epilepsi lijdende Thera in het ziekenhuis. Daarna neemt hun relatie een dramatische wending. 'Oesters van Nam Kee' doet den- ken aan films als 'Turks Fruit' en 'Ik ook van jou'. Als film waren die twee boekverfilmingen echter beter dan deze. Scenarioschrijver Hans de Wolf en regisseur Polio de Pimentel hebben vooral veel weg moeten laten uit het boek van Kees van Beijnum en dat is het verhaal niet ten goede gekomen. De personages blij ven erg plat, wat met name g'eldt voor de bijrollen, van onder meer Johnny de Mol (als een van Berry's vrienden) en Hans Dagelet (als zijn vader). Daardoor maken de gebeurtenissen minder indruk dan zou moeten. En dus moet de film het vooral hebben van hoofdrolspelers Eg- bert-Jan Weeber en Katja Schuur man. Helaas kunnen ook zij niet echt overtuigen, waardoor de film uiteindelijk vooral leunt op de 'heftige' seksscenes. Ook die blij- ven echter tamelijk braaf, waar door te vrezen valt dat de Playboy met Katja Schuurman het qua ver- koopcijfers beter zal doen dan deze film. En dat is jammer, want het boek van Kees van Beijnum had beter verdiend. OPEN BANENDAG BIJ CORRECT

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 21