Mad'House-zangeres doet het nu rustiger aan Kteissssi Riverdance-ster Joanne Doyle met dansspektakel in Ahoy' 'Penisspelers' in het Oude Luxor maasstad I maasstad mtm PodiumTX51 Win twee aarten voor oorstelling Henk Poort 99 99 99 99 99 99 99 urn m BERGWEG 110, ROTTERDAM Actievoorwaarden Bel Winspel westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam am DIN0SAURUS MET ECHT GEBRUL Woensdag 18 September 2002 Zangeres Buse Unlu van Mad'House:, we op nummer een. Voor ik het wist stonden podium kort ROTTERDAM - Toen Jo anne Doyle in 1995 ge- vraagd werd voor de hoofd- rol in het dansspektakel 'Ri- verdance', vertelde ze dat aan niemand, tot het mo ment dat ze voor het eerst als op moest als 'leading la dy'. „Ieren zijn beschei- den", meldt ze vanuit haar hotelkamer in het Zweedse Goteborg, een van de steden die de show aandoet tijdens de Europese tournee. Fans van "Riverdance' kunnen haar van 24 tot en met 28 September zien in een uit- verkocht Ahoy', als de 102- koppige dans-company neerstrijkt in Rotterdam. Riverdance-ster Joanne Doyle: „Mensen denken, dat we elke avond exact hetzelfde doen: niet dus!" ROTTERDAM - Na 'De Va gina Monologen' is er nu het mannelijke weerwoord: 'Puppetry of the penis'. Deze bijzondere voorstelling, waarin twee Australiers de meest bizarre dingen met hun geslacht uithalen, is op zater dag 21 September te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Genitale origami, letterlijk. Korting 'Ml Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u de leukste snuffelafdeling van Nederland. Op 400 m2 vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computerspelletjes, speelgoed en vele andere leuke hebbedingetjes. Leuke kado artikelen om te geven of te krijgen. WINNIE 0PBERGD00S Winnie opbergdoos met een Teigetje foto-album, een glitter-setje, 2 gel- en 2 glitter-pennen. KELDERPRIJS EEN BL0EDST0LLENDE RACE F0RMULE1 B0RD SPEL Welk team, welke coureur zal triomferen in deze titanenslag? Met spectaculairefoto'sen honderden vragen rij je een bloedstollende race. Eenvoudige spelregels, direct te KELDERPRIJS STAR WARS C0MPUTERSPEL MULTI GAMES Uren genot voor kinderen vanaf 4 Jaar met deze multi-spellendoos. Meto.a. Roulette, Schaken, Dammen, Mikado, Domino en nog tientallen andere spelltjes voorthuis ofopvakantie. KELDERPRIJS 2fir3$ STAR WARS P0DRACES LCD GAME Vlieg snel. Vlieg echt. Vlieg naar de vrijheid.Voel de trillingen van schokken en botsingen met dit Star Wars computerspel. KELDERPRIJS mmmm WAZ0 Duplo speelgoed-poppetje dat ook geluiden kan opnemen en afspelen. KELDERPRIJS X4£& ZELF KUNSTWERKEN MAKEN R0MEINSE M0ZAIEKENSET Maak zelf kunstwerken uit het oude Romeinse Rijk met deze Mozaiekset. KELDERPRIJS HEERLIJK KNUFFEL- BEEST [3V00R €14.99 0RANJE JOKER BEER Heerlijke knuffelbeest voor jonq en oud. KELDERPRIJS PER STUK T-REXDIN0 Een heuse Dinosaurus met gebrul en stampende geluiden. Incl. batterijen. KELDERPRIJS Z0NDAG 22 SEPTEMBER fipnPFMD VAN 12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag 22 September geopend van 12.00-17.00 uur. door Chantal Roos zochten een zangeres voor hun co- samples van de h,t 'Music sounds ven. En Mukendi en Durand he nAT*rrnn ver van Madonna s Like a pray- better with you'van Stardust ben ook nos veel eisren nummi ROTTERDAM - Neem een popu- lair nummer van Madonna, zet er een lekkere beat onder en je hebt een hit. Zo dachten de Franse pro ducers Bambi Mukendi en Stepha- ne Durand ook. Zij bedachten het concept Mad'House (Madonna- muziek met een housebeat) en be- naderden de Rotterdamse Buse Unlu om het geheel een stem te ge- ven. Inmiddels is Mad'House twee jaar verder en zijn de vrolijke num- mers niet meer uit het dancecircuit weg te denken. De twintigjarige Buse is al haar he- le leven bezig met muziek. Als meisje van zes zette ze haar eerste balletpasje. Zij kreeg de smaak van het dansen te pakken en ging al snel verder met jazzballet, street- dance, zo'n beetje alles wat er op dansgebied te doen is. Maar ook zingen leek Buse een enorme uit- daging. Dus nam zij zangles en stuurde een demo op naar de pla- tenmaatschappij Digidance. Enke- le maanden later kreeg ze een tele- foontje. Twee Franse producers zochten een zangeres voor hun co ver van Madonna's 'Like a pray er'. ..Daarna ging het allemaal heel snel", vertelt Buse. „Ik deed een stemtest, zij vonden mij de juiste persoon en voor ik het wist ston- den we op nummer een." Het plotselinge succes was voor de jonge zangeres, die net aan het der- de jaar van haar studie Sociale Ju- ridische Dienstverlening bezig was, even wennen. „Ineens had ik overal optredens en promotiewerk- zaamheden. Ik was veel van hujs en dat vond ik moeilijk, ik ben na- melijk best wel een huismusje", bekent ze. „Ik heb wel geprobeerd Mad'House te combineren met mijn studie, want ik wilde het echt afmaken. Maar het lukte me niet meer om alles bij te houden." Na het succes van 'Like a prayer' en opvolger 'Holiday' is nu de der- de single van het album 'Absolute ly Mad' uitgebracht: 'Like a vir gin'. Aan het album, met nummers als 'Into the groove, 'Borderline', en 'Frozen' hebben verschillende producers meegewerkt, maar Mu kendi en Durand hebben het groot- ste deel voor hun rekening geno- men. Het idee van de twee Fransen was een album maken met mixen van Madonnahits en bekende dan- cenummers. Zo zit onder 'Like a prayer' de beat van 'House of God' van DHS en bevat 'Holiday' samples van de hit 'Music sounds better with you' van Stardust. Buse denkt niet dat er een speciale reden is dat de producers voor Ma donna hebben gekozen. „Haar mu ziek is sowieso heel populair en er zijn nog niet zo veel covers van ge- maakt. Zelf luister ik ook graag naar haar muziek, maar ja, wie niet eigenlijk!" De geruchten die de ronde doen over aanklachten van Madonna's kant zijn volgens Buse uit de lucht gegrepen. „Ze weet er wel van af dat wij dit doen, we hebben er immers toestemming voor gekregen. En als er klachten zouden zijn, dan zou ik dat toch ze- ker moeten weten.' Een opvolger van het debuutalbum van Mad'House zal er vast en ze- ker komen. Buse heeft genoeg am- bitie om door te gaan na deze goe- de start van haar carriere. Of ze doorgaat met covers van Madonna betwijfelt ze. „Er zijn nog zat num mers van haar om mee te werken, maar op een gegeven moment houdt het op. Dan is het niet leuk meer. "Wel weet ze dat ze dit soort muziek wil blijven maken. „Op dit soort muziek kan ik me echt uitle- ven. En Mukendi en Durand heb ben ook nog veel eigen nummers waar ik waarschijnlijk mee ga wer ken. Op dit album staan al twee nummers van mijzelf en daar wil ik wel mee door blijven gaan. Momenteel staat haar carriere even op een laag pitje. Buse is namelijk met zwangerschapsverlof. Een maand geleden heeft zij een zoon- tje gekregen die de bijzondere naam Damian Angelo Geronimo draagt. „Damian vonden we ge- woon een mooie naam, Angelo omdat hij ons engeltje is en Gero nimo is de naam van zijn vader." De jonge moeder is niet bij haar wolkje weg te slaan. Ook tijdens het interview heeft ze hem bij zich. „Hij heeft honger geloof ik", zegt ze, na onophoudelijke gemurmel van het jochie. Toch weet ze haar werkzaamheden bij Mad'House wel te combineren met haar gezin- netje. „Nu heb ik nog even rust, maar op 6 oktober heb ik alweer mijn eerste optreden in Alkmaar", vertelt ze. „Ik ga het wel veel rusti ger aan doen, hoor. Gewoon wat promotiewerk en optredens, maar wel in mindere mate." De makers van Motel Mozai'que tonen op zaterdag 21 September in Nighttown Bazar Curieux met onder anderen Thurston Moore (Sonic Youth), Millionaire en Daan (Dead Man Ray). Bazar Cu rieux vindt plaats in samenwerking met WORM en STOMA en biedt een spannende mix van DJ's en bands. Ook vindt er een Freak Pre view plaats van een documentaire waarin Babyjohn host is en onder meer Millionaire te gast is. Verder zal Bruno (van het Rotterdamse Doodoo's coffee) een greep doen uit zijn eigen keuken en wordt er muzikaal gekookt door Vegetables Orchestra. Het programma vindt plaats van 20.00 uur tot 5.00 uur in drie zalen van Nighttown. Deze bi zarre en grensoverschrijdende avond wordt gevuld met: beelden, improvisatie, open oren en swin- gende heupen. Bazar Curieux is onderdeel van Rotterdams Fabri- kaat en September in Rotterdam. Voor meer informatie: www.night- town.nl. Na een lange zomer heerlijk buiten geskated te hebben is de Calypso Rollerdisco weer te- rug! Vanaf woensdag 25 Septem ber kan er elke week weer naar hartelust gedanst worden op de discohits van Golden Wonder Boy en zijn gasten. Ook de Groovy Company start bovendien weer met een cursus Rollerskate Dans- lessen: Aanvang beginners 19.00 uur Aanvang gevorderden 19.45 uur Prijs per les 8 Strippen- kaart (tien lessen) 70 Meer in formatie en inschrijvingen www- groovycompany.nl of 06- 55885036. Calypso Rollerdisco: Aanvang 20.30 uur (tot 24.00 uur) Entree 5,- Meer informatie www.calypso-rotterdam.com of 010-201.09.99. The Queers en The Apers staan op donderdag 19 September in WaterFront. Na twintig jaar is de lol er nog lang niet vanaf bij The Queers. Ook The Apers zien we hier graag op het podium staan, en de komst van The Queers is natuurlijk een goeie gelegenheid. Een soort familie- feestje kun je't haast noemen - met The Apers als bastaardzoontjes van Joe en zijn maten. Inmiddels toeren ze constant door heel Euro- pa en hebben gespeeld met alle grote namen in het genre die je maar kan bedenken. Aanvang 21.00 uur, entree 8. door Judith Olthuis Sterdanseres Doyle begon als driejarige met ballet. Vanaf haar vierde kwam daar 'Irish Dancing' bij, twee keer per week en jaren- lang als hobby. Hoewel erg ta- lentvol in deze dansvorm - ze had haar eigen dansgroep met de hui- dige Riverdance-hoofdroldanser B re an dan Gailel - besloot ze 'Eu ropean Social Policy Analysis' te gaan studeren aan de Katholieke Universiteit van Brabant in Til- burg. Ze lacht: „Eigenlijk weet ik nog steeds niet waarom. Ik had er niet echt lol in, in tegenstelling tot wat ik nu doe. Dit is een droom- baan. Tilburg was trouwens wel een leuke stad om te studeren." Vlak voor het door Ierland geor- ganiseerde Eurovisie Songfesti- val in 1994, het moment dat Eu- ropa kennismaakte met het feno- meen 'Riverdance', vertrok Doy le voor haar studie naar Slovenie. ,,Daarom had ik ook geen auditie gedaan voor deze show." Ze zag de speciaal voor het Eurovisie- songfestival gecomponeerde *ze- ven minutendans' in de enige bar van het bergdorp waar ze destijds logeerde. „Het tijdsverschil met Ierland was een uur. Ik moest de eigenaresse smeken om het cafe langer open te houden, zodat ik de uitzending kon zien." De readies van het publiek op Ri verdance, de 'pauze-act' tussen liedjes en puntentelling, waarin de Ieren het publiek iets wilden meegeven van de eigen kunst en tradities, waren laaiend enthousi- ast. „Iedereen was verbluft, ik ook", vertelt de danseres. Het winnende nummer van dat jaar was snel vergeten, maar deze nieuwe dansvorm, een mengeling van traditionele en moderne lerse dans, was voorgoed bekend en ongekend populair. Doyle danst, evenals Gal let, haar mannelijke danspartner, vanaf 1994 bij de 'troop'. Beiden wer- den gevraagd door regisseur John McColgan. Al snel kregen zij de rol van understudies voor de toenmalige hoofdroldansers Mi chael Flatley en Jean Butler. Tien maanden later na een intensieve repetitieperiode - zeven weken el ke dag drie uur lang - namen zij de hoofdrollen over. De samen werking tussen de hoofdroldan sers heeft volgens de lerse iets te- lepathisch: de twee lijken van el- kaar te weten wat ze denken. Het kostte Doyle weinig moeite de rol over te nemen van Jean Butler, de eerste echte vrouwelij- ke Riverdance-ster. Het is vol gens haar bij deze danssoort niet mogelijk 'in iemands voetsporen te treden'„Iedereen heeft zijn ei gen stijl en specifieke bewegin- gen. De regisseur is erg goed, misschien omdat hij geen danser is. Hij laat alle dames hun specia- liteiten uitvoeren in de dansen." De danseres is een beetje moe van de laatste show de avond ervoor in Goteborg. „Vermoeidheid kan gevaarlijk zijn. Tijdens een show voeren we veel verschillende se ries bewegingen uit. Wanneer je niet uitgerust bent kan dat funest zijn voor je enkel of voet. Mijn specialiteit zit hem in de bewe gingen met mijn rechterenkel. Als ik moe ben, zal ik tijdens de volgende show andere bewegin gen maken of combinaties kiezen om die te ontzien. Mensen den ken, dat we elke avond exact het zelfde doen: niet dus Inmiddels is de show uitgegroeid tot een megaspektakel, met een Europese 'pioeg' en een groep die door de Verenigde Staten toert. Overal uitverkochte zalen en uitzinnige reaches. Het pu bliek in Ahoy' zal een uitstekend zicht hebben op het podium. Het is zo groot, dat het in de lengte van het Rotterdamse sportpaleis wordt neergezet. Dinsdag 24 Sep tember is de eerste show dit jaar in Nederland en in totaal al weer de 38e in ons land, ook voor Jo anne Doyle. De oud-studente van de Tilburgse KUB verheugt zich op het bezoek aan Nederland: „It's a bit like coming home." Koartverkoop: 0900-2352469, www.ticketservice.nl of via de be kende voorverkoopadressen. ROTTERDAM - Henk Poort staat op zaterdag 21 September in het Nieu we Luxor Theater in Rotterdam met zijn voorstelling "Van Scala tot Musi cal' Henk Poort leidt het publiek tijdens deze voorstelling door de historie van het populaire muziektheater aan de hand van de geschiedenis van de baritonmuziek. Hij wordt tijdens 'Van Scala tot Musical' begeleid door het uit 32 musici bestaande orkest The New Symphonies. Dit orkest staat onder leiding van dirigent Maurice Luttikhuis. Kaarten voor 'Van Scala tot Musical kosten 60, 55 of 50. Lezers van Maasstad weekbladen maken echter kans op twee vrijkaarten. We hebben tien setjes van twee kaarten liggen, die worden verloot aan de degenen die even een kaartje sturen naar: Maasstad weekbladen, t.a.v. Henk Poort, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. Een mailtje sturen kan ook: vwe@redactie.maasstad.nl. Uit de inzenders trekken wij tien gelukkigen die twee kaarten krijgen voor de voorstelling 'Van Scala tot Musical' van Henk Poort. Elke actie heeft een looptijd van 4 weken. Kosten bellijn bedragen 0,70 per minuut. Deelnemen aan de actie kan zo vaak men wil. Instructies dienen opgevolgd te worden. Deelnames die niet aan de actievoorwaarden voldoen worden uitgesloten. 1 Deelname aan activiteiten (zoals reizen e.d.) welke betrekking hebben op een gewonnen prijs, geschiedt voor eigen risico. Prijzen kunnen niet geruild worden en zijn niet inwisselbaar voor geld. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist Rotterdams Dagblad bv. Winnaars ontvangen uiterlijk 2 weken na afloop van de prijsvraag telefonisch bericht. Gegevens van deelnemers worden niet verstrekt aan derden. Medewerkers van Rotterdams Dagblad bv zijn uitgesloten van deelname. Door deel te nemen aan het Bel Winspel verklaart men akkoord te gaan met deze voorwaarden. In deze curieuze voorstelling tove- ren de twee Australische penisspe lers achtereenvolgens een hambu- ger, een eiffeltoren en een wind surfer tevoorschijn. Ook het Mon ster van Loch Ness en een pelikaan behoren tot het repertoire van de heren. Dit alles wordt geprojec- teerd op een levensgroot doek, zo dat de toeschouwers alles goed kunnen zien. 'Puppetry of the pe nis' is hilarisch en verbluffend. 'Puppetry of the penis' is ontstaan toen het jongere broertje van Si mon Marley liet zien hoe hij zijn penis kon omvormen tot een ham burger. Al snel ontstond een heus repertoire van genitale trues. In 1996 zette Marley zijn twaalf favo- riete acts op een kalender, die als titel 'Puppetry of the Penis' mee- kreeg. Simon Marley verkocht de kalander vanuit zijn garage en kreeg steeds meer verzoekjes of hij zijn kunsten ook niet live op het podium kon vertonen. Samen met partner David Friend, die zijn ta- lenten al op jonge leeftijd ontdekte in de badkamer en deze later ont- wikkelde in zijn studentenperiode, geeft hij weergaloze show's. In 1998 maakten zijn hun debuut op het Melbourne International Comedy Festival. De voorstelling bleek een enorm succes en liet zo- wel mannen als vrouwen naar adem snakken. De show trok vijf maanden achtereen uitverkochte zalen in het Londense West End. Beroemdheden als Naomi Camp bell, Kylie Minoque, Elton John, The Spice Girls en Joan Collins snelden naar het theater of 'Puppe try of the Penis' te zien. 'Puppetry of the Penis is op zater dag 21 September te zien in het Ou de Luxor Theater. Lezers van Maasstad weekbladen krijgen bij inlevering van dit artikel 5 euro korting op de entreeprijs van 20 euro. Reserveren: 010-484.33.33 of www.luxortheater.nl. Op deze site kunt u ook terecht voor meer informatie over de voorstelling. •Till Art.nr. 246387 Art.nr. 246388 Art.nr. 246391 Art.nr. 246376 Art.nr. 246386 Art.nr. 246375 Art.nr. 239511 Artnr. 246381 <Ssr*t

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 19