maasstad Nieuwe zonegrenzen RET stuiten op verzet plaatselijke politiek Een bijzondere ontmoeting met video, film, muziek en Schiedam Werkzaamheden aan CAI kasten 23 t/m 27 September V Bijzonder drukke duursport-zondag krant netel Openbaar vervoer fors duurder met nieuwe zones Stad.Als.Film: een avondje live zappen in de binnenstad bericht Woertsdag 18 September 2002 maasstad kerk weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Een kaartje van Schiedam-Noord naar Rotterdam zal, als het aan de RET ligt, volgend jaar maar liefst een derde duurder worden. Het openbaar ver- voersbedrijf in de regio zal geld moeten vinden om de investeringen terug te ver- dienen en daarom stelt de RET voor om de zones, ver- gelijkbaar met Amsterdam en Den Haag, te verkleinen. Aan de randen in Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam- Oost komen er gewoonweg zones bij. Als minister De Boer en de Stadsregio Rot terdam toestemming geven zullen reizigers van en naar boven de spoorlijn in Schie dam en Vlaardingen een keer extra moeten stempe- len. SStiL.oLTSTT„ f" d»h'f" •Sted.Ak.FilnV, d„, L SCHIEDAM - In dienstencentrum De Vier Molens wordt zon- dag 22 September een ruilbeurs georganiseerd. Aanvang is 13.30 uur en de toegang is gratis. Er kunnen onder andere postzegels, munten, telefoon- en prentbriefkaarten worden ge- ruild. ZOS-radio Graauwe Hengst Open Dag Taize Expositie Heropening aula MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat 10.00 uur G. de Lange en 17.00 uur dr. P. Buitelaar Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat zo 10.00 uur. ds L.G. Bos. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn zo 10.00 uur. dr P. Buitelaar (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat 10.00 uur. ds H Groenewegen. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. gesloten en 19.00 avondmuziek. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. Kerkendag 2002, voor- gangers Pastor Bol, ds van Wieren en ds van de Peppel. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur, ds. W.M. van de Ve- gt- Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek zo 10.30 uur, dhr A.G.M. van de Ende. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur ds J. Schelhaas. 16.30 uur ds F.H. Blokhuis. Chris telijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. leesdienst. 17.30 uur. ds. DJ. van Vuuren. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds T.A.D. W. Aris H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10. 30 uur, euch viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur, euch.viering zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. he- renkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds D. Koster. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. v/d Want. wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 0104128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 09002020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur D1RECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H.Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S Verzendaal Telefoon 0104004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMUN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 J. Teunissen Telefoon 010 4004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 0104004490 D. Captein (plv.) Telefoon 0104004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010 04736543 INZENDTERMUN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur. XQ52 Door Frank Willemse De plaatselijke politiek in zowel Rotterdam, Schiedam en Vlaar dingen reageert fel op deze ver- kapte prijsverhoging van het Rot- terdamse vervoersbedrijf. Het is geen geheim dat nieuwe, kleinere zones een jarenlange wens is van de RET. Het geld wat dat oplevert, naar schatting 4,3 miljoen euro, is nodig volgens de RET voor de aanschaf van nieuw materieel. Ook is er geld nodig om Investeringen te doen in de nieuwe lijnen zoals de Benelux- lijn en Tram Plus en de plaatsing van tourniquets. Bovendien stelt de RET dat de nieuwe zone- ring. die in juli 2003 moet in- gaan, dan beter vergelijkbaar is metdezone- indeling van Amsterdam en Den Haag. politieke partijen zowel in Schie dam, Vlaardingen als ook de deelraden in Rotterdam. In Schie- 'Onzin' verklaren de plaatselijke dam gaven alle partijen raads- breed- de commissie Grondge- bied- deze mededeling mee aan hun regioraadslid, Aad Hekman van het CDA. Ook wethouder Schoenmakers van Schiedam is tegen en re- kende voor dat een reis- je van Schiedam- Noord naar het centrum straks in- eens de helft duurder wordt. Een bezoek aan Rotterdam-Centrum wordt een derde duurder. Wethouder Roijers van Vlaardin gen keurt de plannen resoluut af. Vlaardingen wordt 'in tweeen ge- splitst' met deze maatregel. Ook daar zal als het aan de RET ligt in 2003 een nieuwe zone komen ten noorden van de rijksweg. De Socialistische Partij is inmid- dels een handtekeningenactie be- gonnen tegen de 'onzalige' plan nen. „De argumenten van Regio en RET rammelen aan alle kan- ten"volgens woordvoerder Yor- rick Haan. „De Beneluxtunnel is betaald met subsidies uit Den Haag en gemeenten: daar houdt de RET zelfs geld aan over en daar komen meer reizigers van. Door plaatsing van tourniquets en de conducteur terug op de tram te zetten zijn maatregelen genomen die zichzelf terugverdienen om- dat hiermee het zwartrijden wordt bestreden." De enige overblij- vende reden is volgens de SP de angst voor bezuinigingen door Den Haag. Zaterdag ging de SP de Hoog- straat in Schiedam op met deze actie. En binnen korte tijd werden al ruim vijfhonderd handtekenin- gen opgehaald. De actie 'Stop tweedeling zones' zal ook in de regio worden voortgezet. En op landelijke politiek niveau zijn er vragen gesteld door de SP in de Tweede kamer over deze verkap- te prijsstijgingen. Daarbij krijgt ook burgemeester R. Scheeres van de Socialistische Partij een veeg uit de pan omdat hij daar namens Schiedam in het Dagelijks Bestuur van deze regio- nale bestuurslaag zit. Door Karin Moerman staan. Adriaan de Regt, hoofd toch niet zo gek veel moeite mee. SCHTFDAM - Fen nieuw evene Cultuur van de gemeente Schie- In een paar maanden tijd be- diezelfde afdeling, hadden er zaterdagavond van 20.00 tot Om het CAI-riet voor te bereiden op de komst van glasvezel moeten in een aantal CAI-wijken van Schiedam enkele oude CAI kasten worden vervangen en wordt er bij nieuwere kasten een extra kast bijgeplaatst. Gedurende de werkzaamheden zullen op werkdagen (tussen 8.00 en 17.00) voor enige tijd, de levering van signalen van kabelradio, -televisie en internet in het betreffende werkgebied worden onderbroken. De werkzaamheden worden gestart in week 37 (9 September) en zullen tot en met week 41 duren. CAI-wijk 31 kerklaan zwaluwlsa^ I CAI-wijk 30 CAI-wijk 30 afronding werkzaamheden. CAI-wijk 30 wordt begrensd door: Molensingel, Schiedamseweg, Zwaluwlaan, Churchillweg. De Zwaluwflat behoort ook tot deze wijk. Hierna wordt gestart met CAI-wijk 31, begrensd door: De Poldervaart, Duivenpad, Leeuweriksingel, Kerklaan, Olivier van Noortstraat, Windassingel. Langdurige onderbrekingen worden verwacht op 23, 24 en 25 September. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met ONS (010) 262 1000 Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010) 262 1000 www.onsgroep.nl 'I've just met you', een beeld dat dj's en vj's gebruiken bij het mixen van hun muziek en zaterdag te zien in Schiedam. Foto Barkode2001 02.00 uur de binnenstad van Schiedam in de ban houdt. Geiri- spireerd door het succes van be- kende festivals en ingegeven door het feit dat mensen van nu vooral zappers zijn die graag hun eigen plan trekken, bedach- ten ze een avond vol muziek, films en video's verspreid over tientallen locaties in de stad. Kortom: een spannend avondje uit. „Mensen van nu willen hun eigen plan trekken, zelf dingen beleven. Niet altijd een concert uitzitten van kwart over acht tot kwart over elf, maar uit een aantal alternatieven zelf keuzes maken. En dat is nu precies waar het bij Stad.Als.Film om draait. Dat biedt film, video, beeld en geluid in de meest brede zin van het woord. Voor elke leef- tijd, een breed publiek. Niet speci- fiek voor een kunstpubliek, maar juist ook voor de gewone Schie- dammer", legt bedenker Martijn Verhoeven uit. Daarom is er naast het tonen van twee klassiekers bij cafe Sjiek en cafe De Unie, respec- tievelijk Charlie Chaplin en Laurel Hardy, ook uitgebreid aandacht voor videokunst. „Juist hier komen beeld en geluid bij elkaar en vi deo's kunnen voor veel mensen toegankelijk zijn", vindt Verhoe ven. In de stad worden zaterdag avond doorlopend vanaf een uur of negen talloze spannende beelden geprojecteerd in steegjes en pan- den. Het zijn videofilms van natio- nale en internationaal bekende vi- deokunstenaars. „Maar niet alleen de video trekt hier de aandacht", waarschuwt Verhoeven. „Het is met name ook de bedoeling dat de plek waar die getoond wordt be- licht wordt. Mensen komen door de beelden op plekken waar ze normaal nooit komen en worden daardoor dubbel verrast. Daarom is het ook zo leuk dat er panden open zijn die normaal gesproken niet toegankelijk zijn zoals de stadstimmerwerf en het archief bij- voorbeeld." De route van Stad.Als.Film is een lange. Vol gens de organisatie is dat echter noodzaak, omdat een brede groep die avond geprikkeld moet blijven en niet iedereen van hetzelfde houdt. Zo zijn er voor de liefheb- bers van 'klassieken' de films bij De Unie en Sjiek die begeleid wor den door live muziek van de orkes- ten van Harpe Davids en Sint Rad- boud. Dat moet ongetwijfeld een bijzondere ervaring worden. Voor- stellingen met muziek zijn er om 21.00, 21.45 en 22.30 uur. Op de Vismarkt wordt om 21.00, 22.00 en 22.30 uur de Bollywoodfilm van 2001 getoond: Kabhi Khushi kabhie Gham van Karan Johar. Deze film uit India wordt ook het decor van een unieke dansprodc- tie; een mix van Bollywood, Belly- dance en breakdance. Jongeren uit Schiedam zullen hier een spectacu- laire performance geven. Stad.Als .Film is door de enorme variatie bedoeld voor een breed en ver- schillend publiek. Daarom worden ook de jongeren nadrukkelijk niet vergeten, vooral omdat juist deze groep opgegroeid is met constant beeld en geluid; 'de MTV-genera- tie'. Het museumplein wordt daar om omgetoverd tot een enorme pleinbioscoop waar constant beeld en geluid te zien zal zijn dat door vj's en dj's live gemixt wordt. De Schiedamse Mike Redman zwaait hier de scepter en heeft een pro- gramma samengesteld met hiphop, techno, freestyle, garage, drum 'n bass in combinatie met audiovisue- le kunst. Bijzondere videoclips worden vanaf 21.00 uur doorlo pend getoond in Pand Paulus. Te denken valt hier aan 'Don't Panic' van Coldplay, 'All I need' van Air of 'Hey Boy, hey girl' van the Chemical Brothers. Alles lijkt tot in de puntjes geregeld voor het evenement dat een 'blijvertje' moet worden: De professionele aanpak lijkt succes te garanderen, al blijft een ding altijd onvoorspel- baar: het weer. „We hopen dat het droog blijft", besluit Verhoeven. „Dan zal de ervaring het meest bij- zonder zijn. Dan kun je echt dwa- len van oude film naar video, naar bollywoodfilm, naar clip en zo verder. Precies zoals we dat voor ogen hebben." Voor het totale programma kan men terecht bij het Gemeentelijk Informatie Punt op het Stadserf of op www.schiedam.nl. wijk kort SCHIEDAM - Iedere woensdag kan er bij ZOS-radio geluisterd worden naar het programma 'Di vertimento', het klassieke muziek- programma. Thuis is dit te beluis- teren via het Schiedamse kabelnet 91.5fm van 20.00 uur tot 22.00 uur Verder kan er 24 uur per dag op hetzelfde kanaal geluisterd worden naar lichte muziek. SCHIEDAM - In podiumcafe 'De Graauwe Hengst' organiseert Stan Aartsen donderdag 19 September een optreden van ERIC.WWW Eric is de winnaar van De Grote Prijs van Zuid-Holland in de catag- orie Singer/Songwriters. Vrijdag 20 September start een nieuw initi- atief 'Supeijam'. Een keer per maand komt op vrijdagavond een extra sessie, zodat muzikanten voor wie de door-de-weekse ses- sies niet toegankelijk zijn in ver- band met het dagelijkse kostver- dienen, ook eens de kans krijgen om lekker te jammen. Zaterdag 21 September treden de bands Place- mat en Oceansize op. Deze jeugdi- ge bands speelden eerder dit jaar in 'De Popprijs Schiedam'. SCHIEDAM - De Scouting Taize- groep houdt zaterdag 21 September Open Dag. Van 11.00 tot 14.00 uur staan de deuren open en zijn be- langstellenden welkom een kijkje te komen nemen. Het clubgebouw is te vinden in het Beatrixpark, achter de voetbalvelden van FC Spaland. SCHIEDAM - In de expositie- ruimte van het Gemeente-archief wordt donderdag 26 September de expositie 'Dertig jaar Aad Wieg- man in beeld' geopend. De ope ning wordt om 16.00 uur verricht door oud-voorzitter van de VVD- fractie Gerard Verhulsdonk. SCHIEDAM - Wethouder C. Lepi- dis en Th. Schoenmakers herope- nen zaterdag 21 September de ge- renoveerde, verbouwde en aange- paste aula van de muziekschool aan de Lange Nieuwstraat. Aan vang is 14.00 uur. WATERWEG - Duursporters kunnen komende zondag hun hart ophalen in Maassluis. Is het opzet? Of gewoon een verkeerde onderlinge afstem- ming van wedstrijden? Feit is dat er op zondag 22 September een drietal duursportevenementen gepland staan in Maassluis. Om 11.00 uur starten zowel de Keersluisloop van av Waterweg en de run- bike-run van triathlon vereniging Rijnmond. 's-Middags vanaf 13.45 uur is er vervolgens een Havenloop in het kader van de 'Autovrije Zondag'. De Keersluisloop betreft een wedstrijd over 10 kilometer langs de Nieuwe Waterweg en de start is in de nabijheid van de av Waterweg-kantine aan de Merellaan in Maassluis. De run-bike-run (bestaande uit een recreatieve en een wedstrijd-serie) vindt plaats op het wielerparkoers aan de Vlaar- dingsedijk in Maassluis en gaat over de afstanden: 5 km lopen, 20 km fiet- sen en nogmaals 2,5 km lopen. De Havenloop door het historische cen trum van Maassluis bestaat ten slotte uit twee onderdelen: een loop van 1,9 kilometer voor de jeugd en eentje van 5,7 kilometer voor de overige atleten. De start vindt plaats op de Markt. Meer informatie over deze duursportevenementen wordt gegeven door Hans Bourquin (Keersluisloop), (010) 591 63 23, Rob van Zanten (run- bike-run), (010) 474 66 10, en Bert de Reuver (Havenloop), (010) 591 05 87. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijhmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Frituurlucht Maandag 9 September ontving de meldkamer van de DCMR verspreid over de dag vijf klachten over aardappel- en frituurlucht. De Stank kwam van Farm Frites in Oudenhoorn. Bij een zuldoostelijke windrlch- ting veroorzaakt het maken van patates frites stankoverfast bij bewo- ners in Hellevoetsluis. Farm Frites en de DCMR overteggen met grote regelmaat over maatregelen om de stankoverfast tot het minimum te beperken. Chemische stank In de namiddag van 10 September belden Vier bewoners uit Spijkenisse naar de meldkamer over een gasachtige smerige lucht. Bij onderzoek van de uitrukdienst bleek dat er in de haven aan de Oude Maasweg in Rotterdam een aantal tankers lag met geopende .luiken. De tanks waren schoongemaakt en om deze te ventileren had de scheepsbemanning de luiken opengezet. Dit was eigenhandig zon- der overleg met het schoonmaakbedrijf AVR Industrial Wast Services gebeurd. AVR gebruikt bij het schoonmaken van tanks een fuchtaf- voersysteem, waardoor er nauwelijks stank vrijkomt. Luchtverontreiniging Niet alleen de bedrijvigheid van de industrie veroorzaakt luchtverontrei niging, ook de grote verkeersdrukte in de dichtbevolkte regio Rijnmond is van invloed op de luchtkwaliteit. Op de website www.luchtkwaliteit.rotterdam.nl ziet u in een oogopslag hoe de lucht- situatie langs Rotterdams drukste rijkswegen is. De informatie wordt elk uur aangepast. Op de website staan ook tips over Het Nieuwe Rijden. Deze rijstijl is zuiniger, veiliger en beter voor het milieu. De milieuklachtentelefoon van de DCMR: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw ktacht via internet: www.dcmr.nl. Het moet afgelopen zijn met de coffee-shops in Schiedam'. Zo begint een persbericht van het CDA Schiedam. En het brief je ver- volgt met: in het kader van het stopzetten van de gedoogcultuur verwacht defractie meer creativiteit van politie en politiek. De si- tuatie rondom de coffeeshops is vele Schiedammers een doom in het oog. Maar zolang deze 'ondernemers' een vergunning heb ben, mogen ze drugs blijven verkopen. Zo een actie van het CDA van Balkenende c.s.? Of is de 'schreeuw maar raak mentaliteit van de EPF toegeslagen bij onze christen democraten. Nee, het wordt pas erg als blijkt dat het een prive actie is van het plaatselij ke CDA. En ook uitdrukkelijk staat de bedenker eronder met naam en telefoonnummer: Martijn Vroom. Onthoud die naam. Vroom; een nieuwkomer aan het firmament binnen het Christen Democratisch Appel. Hij is fractiemedewerker van de Tweede Kamer en hobby-politicus in de Schiedamse raad. We zullen we- ten dat hij er is. Nu met een actie Stop de Coffee-shops, andere ke- ren met schriftelijke vragen en vaak met persberichtjes aan de kranten. Waarom moeten de coffee-shops dicht? En waarom gaan we weer naar de lugubere jaren zestig terug als het aan Vroom ligt. Omdatzo schrijft hij, verkoop van marihuana verbo- den is en alleen het gebruik wordt gedoogd. Het is dus niet offici- eel toegestaan. schrijft hij, en daarom moet de burgemeester en het liefst enige agenten aan de achterdeur van de coffeeshops gaan wachtlopen. Tot slot schrijft Vroom en onthoud deze naam want hij zal het nog ver brengen in de vaderlandsepolitiek -: Ei leen met creatieve vindingen kunnen zulke misstanden worden opgelost!" Bravo. Misschien kunnen we het vierendelen, marte- len en de doodstraf ook weer invoeren. Weg met die 'gedogers'. Strijdt voor Normen Waarden. Hoort, zeg het voort. Frank Willemse

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3