Morgan Le Mans '62 laatoude tijden herleven Mazda 6: Alfa 147 GTA: snelste in zijn klasse Wii tlQoen_uvastl Heinenoords bedrijf haalt twee auto's naar ons land Navigatiesysteem tw.v. 999,- 0909- Koopt u voor het eind van het jaar een Stilo of Punto, dan bieden wij 1275,- euro milieuprem.e op beide modellen. September 2002 Liefde op het eerstegezicht Hetiselkeweekprijsbij Maasstad weekbladen! Accord in hoger segment MS 4000 autonieuws snelheid tips gadgets primeurs autotests veiligheid mobiliteit en geef antwoordop de volgendevraag: in welk jaar won het automerk Morgan op legendarische wiize de 24- uurs race van le Mans? A) 1962 B)1963 01964 DI1965 Maaktevens de volgende slagzin af: Ik wil het navigatiesysteem tw.v. 999,•wlnnenpmdat.. Spreek uw antwoord in en maak kans op deze schitterende prijs! Vraag naar de voorwaarden aan onze verkoopadviseurs. Fivan Auto Bloedstollend mooi en snel Enkele maanden na de lancering van de Alfa 156 GTA en Sportwagon GTA wordt de modellenlijn uitgebreid met de Alfa 147 GTA. Met deze hypersportieve versie van de 147 is Alfa erin geslaagd het gevoel van een racewagen overte brengen op een seriemodel. Bloedstollende prestaties, een sublieme wegligging, krachtige remmen en een exdusieve uitstraling garanderen een ongeevenaard dynamische rijervaring. De ontwerpers kregen de vrije hand bij de ontwikkeling van de nieuwe Alfa 147 GTA. Ze kozen ervoor het toch al karakteristieke design van de Alfa 147 zoveel mogelijk te handhaven, uiteraard met enkele functionele aanpassingen die vooral te maken hebben met tractie en aerodynamica. De hoofdrol is natuurlijk weggelegd voor de uitzonderlijk gespierde 3,2 liter V6 24V krachtbron in zijn vooronder; dezelfde motor als in de Alfa 156 GTA. Speciaal ontwikkeld om de GTA- modellen die unieke synthese van pure racewagen prestaties en opmerkelijk geciviliseerde rijeigenschappen voor normaal dagelijks gebruik mee te kunnen geven. Tijdens de Mondial de I'Auto- mobile 2002 presenteert Ci troen als belangrijke wereld- primeur een nieuwe evolutie van het C3-gamma: de C3 Plu- riel. Een pracht van een cabrio! De C3 Pluriel neemt alle goede eigenschappen van de vijf- deurs versie over. Dat geldt zo- wel voor veiligheid en comfort als voor het uitrustingsniveau. Veertig jaar na de legendarische overwinning van Morgan op Le Mans brengt de fabrikant van dit exdusieve merk de Le Mans '62 op de markt. Slechts tachtig handgemaakte speciale uitvoeringen zullen de befaamde Malvern Link-fabriek verlaten: veertig Plus 8- en veertig 4/4-versies. Importeur B.V. NIMAG in Heinenoord haalt van beide versies een exemplaar naar Nederland. De Morgan Le Mans '62 weerspiegelt een uniek stukje historie, met zorg ingekleurd door Christopher Lawrence. Hij leidde in 1962 het winnende team en is nu Chief Development Engineer bij Morgan. „Het is verschrikkelijk mooi om een klassieke raceauto weer tot leven te zien komen. Tijden zijn veranderd. De auto die we dit jaar hebben gebouwd voor Le Mans, de Aero 8 GTN, verschilt wezenlijk van de racer waarmee ik in 1962 deelnam. De voortrekkersrol die Morgan in '62 speelde is echter hetzelfde gebleven en de nu gebouwde speciale uitvoering doet eer aan het roemrijke verleden." De genummerde jubileumversies van de Morgan Plus 8 en 4/4 staan borg voor een staaltje van puur vakmanschap, iets waarmee het merk al jaren onderscheidend is. De auto's worden volledig met de hand gebouwd. Het unieke van de Le Mans '62 zit hem in talrijke componenten die naar het voorbeeld van de historische racer zijn gevormd. Dat zijn onder meer de hardtop, de chromen bumperrozetten, de prachtige Monza-tankdop en het volgens klassiek ontwerp vervaardigde stuurwiel. De Morgan Le Mans '62, uitgevoerd in de kleur Racing Green, biedt het beste uit twee werelden. Kljk voor tie actievoorwaarden op de Podiumpaginaindezekrant Op 10 September onthulde Honda de Europese versie van haar volledig nieuwe Accord, waarmee sterk wordt ingezet in het hogere segment van de sportsedan. Naast opvallende vormgeving, krachtige DOHC i-VTEC motorisering en een stugger, communicatiever on- derstel wordt de nieuweling gekenmerkt door meer raffine- ment. Met de verkoop van het nieuwe model wordt begin 2003 gestart. Nieuwe modellen, nieuwe motoren 0,70 p/m Integrated Navigation System Door de achterlichten is de Mazda 6 een blikvanger op de weg geworden. Nadat in juni de Mazda 6 Sedan zeer succesvol in Nederland werd gei'ntroduceerd is het nu de beurt aan de Hatchback- en Wagon-versies die de serie completeren. U weet wel, die auto met die opvallende achterlichten. De Hatchback-uitvoering is onder de naam Mazda6 Sport leverbaar en de Wagon-versie als Mazda 6 SportBreak. Als eerste ter wereld beschikken de Sport- en SportBreak-uitvoeringen over een zogenaamde Karakuri-knop. Zonder dat de hoofdsteunen hoeven te worden verwijderd wordt door middel van deze knop de achterbank automatisch neergeklapt waardoor een vlakke laadvloer ontstaat. lie Mazda 6-versies zijn voorzien van zes hypermoderne airbags. Bij een zijdelingse aanrijding zorgen de gordijn-airbags samen met de zij-airbags voor hoofdbescherming van de inzittenden. De gordels hebben gordelspanners en belastingbegrenzers. Achterin zitten Isofix bevestigingspunten om kinderzitjeseenvoudig en stevig te kunnen bevestigen. Letsel bij voetgangers wordt zoveel mogelijk beperkt door de schok-absorberende motorkap. Traction Control en Dynamic Stability Control waarborgen de stabiliteit bij het rijden onder natte omstandigheden. Electronic Brake Distribution (EBD) verdeelt de remkracht over de voor- en achterwielen overeenkomstig de belading. In combinatie met ABS wordt blokkeren van de wielen geminimaliseerd. Voor en achter zijn remschijven gemonteerd. Het Brake Assist System (BAS) komt de bestuurder te hulp bij een noodstop. Daarnaast klapt het rempedaal weg bij een frontale aanrijding. Net als bij de Mazda 6 Sedan-versies is er bij de Sport en SportBreak sprake van vier uitvoeringsvarianten: Exclusive, Touring, Executive en Active. Beide varianten zijn vanaf 22.990 euro verkrijgbaar; een verschil van 870 euro ten opzichte van de Sedan-versie. Capelle aan den IJssel Rotterdam Blijdorp Maassluis Molenbaan 1 2908 LL Capelle aan den IJssel tel. 010-2893636 Abr. v. Stolkweg 50 3041 JA Rotterdam tel. 010-2453636 Electraweg2E 3144 CB maassluis tel. 010-5911455 h

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 11