Black Out: interactief stappen in Nighttown U GDMW opent met filmportret van veelschrijver Herman Brusselmans 'Koning Arthur' en 'Anansi' in jeugdtheater 1 «r maasstad poioum 99 99 99 99 99 99 99 28 SEPTEMBER 39ar €Q BERGWEG 110, ROTTERDAM podium kort Bel su Igische schrijver hekelt de fheid binnen de literatuur DIN0SAURUS MET ECHT GEBRUL Woensdag 25 September 2002 TX51 Wilgo Doekhi, de man achter Black Out, the party you control. ROTTERDAM - Nog even- tjes en dan krijgt Rotterdam zijn inmiddels traditionele dosis literatuur weer toege- diend. Dit weekeinde, 27 en 28 September, nemen de maimer) en vrouwen van Passionate de stad over. In de Rotterdamse schouwburg strijkt voor de zesde keer het GDMW-festival (Geen Da- den Maar Woorden) neer. Speciaal voor deze editie opent het evenement met een filmportret van de veel- besproken en vaak verguis- de Vlaamse schrijver Her man Brusselmans. Maasstad sprak met de makers over het nut van hun film 'Ade- men om niet te stikken' ADEN MAAR WOORDEN DAMSE SCHOUWBURG BBIL SPINVIS. TOM LAN0Y KAMftBURKA HfcRR SE PR0DUCTIES, MB BAT I IB If RTRET HERMAN BRUSSEI.M Matte Mourik (links), Erik Brus (midden) en GDMW-organisator Michael Vogel voor de nieuwste poster van dit literaire topevenement. f0to:RobKamminga ROTTERDAM - Jeugdthea ter Hofplein speelt de komen de tijd opnieuw de succes voi le voorstellingen 'Anansi' en 'Koning Arthur'. Het enthou siast ontvangen 'Koning Ar thur' is te zien in Theater 222 en het swingende 'Anansi' in het Jeugdtheater Hofplein aan de Benthemstraat. Jeugdtheater Hofplein speelt de Theater222. komende tijd onder meer de voorstelling 'Koning Arthur' in Actievoorwaarden Bel Winspel ±s_ Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u de leukste snuffelafdeling van Nederland. Op 400 m2 vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computerspelletjes, speelgoed en vele andere leuke hebbedingetjes. Leuke kado artikelen om te geven of te krijgen. WINNIE 0PBERGD00S EEN BL0EDST0LLENDE RACE Winnie opbergdoos met een Teigetje foto-album, een glitter-setje, 2 gel- en 2 glitter-pennen. KELDERPRIJS FORMULE 1B0RDSPEL Welk team, welke coureur zal triomteren in deze titanenslag? Met spectaculaire foto's en honderden vragen rijjeeen bloedstollende race. Eenvoudige spelregels, direct te KELDERPRIJS BOITE STAR WARS C0MPUTERSPEL MULTI GAMES Uren genot voor kinderen vanaf 4 Jaar met deze multi-spellendoos. Meto.a. Roulette, Schaken, Dammen, Mikado, Domino en nog tientallen andere spelltjes voorthuis ofopvakantie. KELDERPRIJS -2439" STAR WARS P0DRACES LCDGAME Vlieg snel. Vlieg echt. Vlieg naar de vrijheid.Voel de trillingen van schokken en botsingen met dit Star Wars computerspel. KELDERPRIJS 4499* WAZ0 Duplo speelgoed-poppetje dat ook geluiden kan opnemen en afspelen. KELDERPRIJS .1499 ZELF KUNSTWERKEN MAKEN R0MEINSE M0ZAIEKENSET Maak zelf kunstwerken uit het oude Romeinse Rijk met deze Mozaiekset. KELDERPRIJS HEERLIJK KNUFFEL- BEEST 3 VOOR €14.991 0RANJEJOKER BEER Heerlijke knuffelbeest voor jonq en oud. KELDERPRIJS PER STUK T-REXDIN0 Een heuse Dinosaurus metgebrul en stampende geluiden. Incl. batterijen. KELDERPRIJS -2499* ZONDAG 29 SEPTEMBER fipftPFMP VAN 12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag 29 September geopend van 12.00-17.00 uur. #1^ door Harry Mulder ROTTERDAM - De uitgaansscene in Rotterdam was hard toe aan een nieuwe partyformule. Dat is al- thans de mening van Wilgo Doek- hi van Brotherhood Entertainment. Deze organisatie introduceerde on- langs het R&B en hip hop spekta- kel Black Out in Nighttown. De eerste editie vond op 13 September plaats. Het publiek werd actief be- trokken bij de keuze van de mu- ziek, de Deejays en de dresscode. Wilgo Doekhi hoopt dat de Black Out events een succes worden in Rotterdam, waarna ook in de ande- re grote steden 'The Party You control' van start kan gaan. ..Nighttown is een ideale locatie voor een hip hop event als Black Out", verklaart Wilgo Doekhi de keuze voor de zaal aan de Kruiska- de. ..Black Out moet voor liefheb- bers van hip hop en R B houden een must worden, een avondje uit waar men kan chillen, dansen en naar een prima live-act kan kijken. Nighttown beschikt over een dans- vloer, een podium en een lounge- ruimte waar je lekker kan zitten. Een relaxte sfeer moet gaan zorgen voor een vaste kern bezoekers van Black Out", vertelt Doekhi. Uitgangspunt van Black Out is dat de bezoekers een grote inbreng krijgen in de samenstelling van het evenement. Vooraf stellen zij via de website: www.thepartyoucon- trol.com de Top 10 samen van hun favoriete songs en bepalen de keu ze van een gast deejay Ook bepa len zij de dresscode. Op de eerste Black Out was dat: 'Men in black and ladies in white'De eerste hon- derd bezoekers die meestemmen op de website om de top 10 van de komende Black Out (1 november) maken kans op een van de vier kaarten voor het concert van JA Rule op zondag 6 oktober. Ook voor de overige bezoekers van de website die meedoen aan het inter actief samenstellen van de eerst volgende Black Out Party ligt er een prijzenpakket klaar. Brotherhood Entertainment ver- wacht veel van nieuwe verrassen- de party formule: „Ik merk dat veel jongeren genoeg hebben van de onpersoonlijke en massale dansevenementen waar eentonige dance/trance muziek wordt ge- draaid en waar je niet eens behoor- lijk met elkaar kan praten. Met zo'n 700 tot 1000 bezoekers biedt Nighttown een prima locatie en we brengen zelf onze lichtshow mee om extra sfeer te creeren Het moet een multi-cultureel evenement worden en de reaches op de eerste Black Out waren enthousiast. Ook achteraf kunnen de bezoekers via onze website commentaar geven." Voor meer informatie pver Black Out: www.thepartyoucontrol.com. In Calypso vindt komende week- einde, 27, 28 en 29 September, de tweede editie plaats van Jazz In ternational Rotterdam. Na Eric Vloeimans, is de artistieke leiding dit jaar in handen van Arend Niks. Onder het motto 'risico en avon- tuur' presenteert hij een spannende combinatie van op de vrije Europe- se school gebaseerde improvisatie- muziek en op de Amerikaanse school geente jazz. Kaarten kosten 14 per avond. Een passepartout kost 30. Voorverkoop onder an- deren bij Calypso, Mauritsweg 5. Telefoon: 010-201.09.99. Het Schielandshuis, Korte Hoogstraat 31, heeft op zondag 29 September vanaf 13.30 uur een filmprogram- ma rond het thema 'Nieuwe wij- ken'. Daarnaast is de presentatie van Cool Kids. In deze kleine ten- toonstelling wordt de wijk Cool belicht aan de hand van snapshots, gemaakt door jongeren uit deze wijk. Informatie: www.hmr.rotter- dam.nl of 010-217.67.67. Aanstaande zondag staan de fina- listen van de Grote Prijs van Ne- derland. regio West in de catego- rie singer/songwriter op het podi um van Rotown. Tijdens de regio finales draait het naast muziek om een ding: het veroveren van een optreden op de finale van de Grote Prijs. Dit hoogtepunt van de com- petitie vindt plaats op 30 en 31 no vember en 1 december in Paradiso en De Melkweg. De Grote Prijs heeft inmiddels een indrukwek- kende lijst van oud-deelnemers op- gebouwd, zoals Brainpower, Green Lizard, JunkieXL, Racoon, Johan, De Heideroosjes, Total Touch, Volumia, Trockener Kecks en Lois Lane. Aanvang zondag in Rotown 15.00 uur, entree 2. Op vrijdag in WaterFront de regio fi nale in de categorie pop/rock. A anvang 20.00 uur, entree 6. En za- terdag 28 September vanaf 21.00 uur de regio finale in de categorie dance. Entree 6. In Animo- tion experimenteren nationale en internationale animatoren en beeldkunstenaars op vrijdag 27 en zaterdag 28 September rond het Schouwburgplein met animaties op verschillende locaties in Rotter dam. De kunstenaars gaan een confrontatie aan met de stad, door de stad te gebruiken als projectie- scherm. Gei'nspireerd door elkaar en de architectuur ontstaat een symbiose tussen gebouwen, ani- matie en film. Een geluidskunste- naar zet tijdens het project kracht bij met een mix van stadsgeluiden. DJ Marco friends zorgen op donderdag 26 September vanaf 22.00 uur in Rotown voor een dj- set de luxe waarbij de eendagsvlie- gen je om de oren vliegen. Een feest van herkenning! Aha-erleb- nissen tot en met, en dan natuurlijk dansen, veel dansen! De toegang voor deze avond is gratis. door Hja Post Vermoeid zitten Erik Brus en Matte Mourik aan de vergaderta- fel in het rommelige pand van Passionate aan de Schietbaan- laan. Op de achtergrond wordt lustig op computerkeyboards ge- tikt en om de paar minuten gaat er ergens wel een GSM af. Het zijn de laatste loodjes voor de mensen van Passionate. Over een paar da- gen gaat het GDMW-festival van start en dat betekent nog veel stress op de valreep. Ook Brus - interviewer en regis- seur van de film - en Mourik - ca meraman en belast met de monta ge - hebben hun portie spanning gehad. Net als Yvette Bennings- hof en de mensen van het collec- tief Revolver die er vandaag niet bij zijn. Tot een paar dagen gele- den waren ze nog druk bezig met de montage van hun film over Brusselmans' leven. Maar dat hadden ze er graag voor over; het Vlaamse enfant terrible verdient een goed portret. „Onze film laat Brusselmans eens van een andere kant zien", begint Brus zijn verhaal. „De meeste mensen kennen hem als rascyni- cus. Maar dat is slechts een aspect van de schrijver. Het rock roll- gevoel dat hij oproept, is wat dat betreft niet meer dan een pose. Als je hem beter leert kennen, zie je dat er een gevoelig mens schuil gaat achter 'de man van de con- troversen'." „En een echte vakman", vervolgt Brus. „Want met een productie van zo'n twee boeken per jaar en v#«rjwornm een oeuvre dat rond de dertig boeken ligt, mag gezegd worden dat Brusselmans weldegelijk een boodschap heeft. Hij wil 'iets*. Maar wat dat is? Net als zo veel kunstenaars worstelthij met de alledaagse problemen van het mens zijn. En het vele schelden waar- om hij bekend staat, het schoppen tegen heilige huisjes, werkt daarbij als uitlaat- klep. A1 weet ook hij dat je met schelden alleen niet ver komt." Het is een van de vele vooroorde- len over Brusselmans die de film 'Ademen om niet te stikken" ont- kracht. De Vlaming heeft niet zo- maar een 'vuile mond', zijn woe- de over de wereld is tegelijk de stuwende kracht achter zijn werk. Het zorgt ervoor dat hij een func- tie in het leven heeft. „Maar hij gebruikt zijn woede positief". vult Brus aan. „In een scene in de film ageert hij bijvoorbeeld tegen andere kunstenaars als Jimi Hendrix en Kurt Cobain die dat niet konden. Zij konden hun haat jegens de wereld niet omzetten in iets positiefs en hebben zichzelf zodoende de vemietiging in ge- holpen," Dat doet Brusselmans dus niet. En zo is er nog wel meer dat hij niet doet. Het schrijverschap zien als een verheven kunstvorm bij voorbeeld. „A1 schrijft hij veel in cliches en oneliners, clichematig is Brussel mans niet", zegt Mou rik. „Hij zet zich juist af tegen de suflheid binnen de literai re wereld. Hekelt de salonfa- higheid van de zolderkamertjes- schrijvers. Brusselmans is in die zin juist geen reguliere schrijver. Hij zoekt niet naar mooie woor den om iets te vertellen, hij vertelt het gewoon. Vol humor en relati- vering legt hij zijn ziel bloot. En het is die gave die hem zo popu- lair maakt. Omdat het leidt tot een gevoel van herkenning. De mens Brusselmans dus, dat is wat 'Ademen om niet te stikken' de kijker biedt. Een betere ope ning van GDMW kan organisator Passionate zich niet wensen. Twee avonden vol literatuur be- ginnend met het verhaal van de meest omstreden Vlaamse litera- tor. Maar dat is nog maar het top- je van de ijsberg. Met grote pu- bliekstrekkers als de absurdisti- sche Belgen Kamagurka en Herr Seele, Volkskrant columnist Mar tin Bril en verschillende hippe he- dendaagse bands belooft GDMW 2002 weer een evenement van formaat te worden. Voor meer informatie over het programma zie www.gdmw.nl. 'Koning Arthur' werd deze zomer met zo veel enthousiasme ontvan gen dat Jeugdtheater Hofplein ex tra voorstellingen heeft ingepland. Deze zijn tot en met 13 oktober te zien in Theater 222 aan de Pieter de Hoochweg. 'Koning Arthur' wordt gespeeld door leerlingen van Jeugdtheater Hofplein uit Ba- rendrecht, Schiedam en Ridder- kerk. In deze voorstelling heeft Ar thur afgesproken met zijn vriendin. Hij weet alleen niet meer waar en gaat op zoek. Onderweg treft hij een groep kin- deren die naar een verhaal van de tovenaar Merlijn luisteren. Hij en de kinderen vertellen het verhaal van Koning Arthur en ze vragen Arthur of hij zin heeft om mee te doen. Arthur houdt erg van verha- len, maar weet niet of zijn vriendin het daar mee eens is. Als Guineve re binnenkomt, is ze inderdaad erg boos. Gelukkig vindt ze het ten- slotte toch leuk dat Arthur mee- aan toe in 'Anansi', de voorstelling die tot en met 17 november te zien is Jeugdtheater Hofplein aan de Benthemstraat 13. In 'Anansi' schept Nykropion (God) de we reld. Omdat het anders zo saai is schept hij meteen de dag, de nacht, de zon en de maan. Als Nykropion de zon en de maan allebei kinderen geeft, ontstaan er twee soorten mensen: de gouden kinderen van de zon en de zilveren kinderen van de maan. Ze weten nauwelijks iets van elkaar en zijn ook niet geinte- resseerd in elkaar. Het komt zelfs zo ver dat de kinde ren van de zon door de kinderen van de maan worden ontvoerd om als slaven te gaan werken. Maar er is hoop. De grootste 'player' van het gouden dorp wordt verliefd op de kapitein van het schip dat de zonnekinderen vervoerd om als slaven te werken. De brug tussen de kinderen van de zon en de maan is gestagen. Bovendien heeft Anansie een belangrijk element achtergelaten: humor. Regisseur Louis Lemaire baseerde 'Anansi' op een aantal vertellingen over deze Surinaamse figuur. In dit stuk staan 53 leerlingen van Jeugd theater Hofplein vrijwel onafge- broken op het podium. Bovendien wordt voor het eerste gewerkt met een tienkoppige live-band, die zorgt voor vrolijke en aanstekelij- ke muziek, gecomponeerd door Ton Scherpenzeel. En zoals we ge- wend zijn van Jeugdtheater Hof plein is weer een groot aantal spec- taculaire dansscenes te zien. Aan de ene kant is 'Anansi' een heel andere musical, maar anderzijds is deze voorstelling weer helemaal Jeugdtheater Hofplein. Een abso lute aanrader. Voor meer informatie: www.jeugd- theaterhofplein.nl. Telefonisch re- serveren: 010-243.50.50 (di.-za. van 10.00 tot 16.00 uur). speelt en neemt ze zelfs ook een rol voor haar rekening. Ook Lancelot, Arthurs beste vriend, komt het ge- zelschap versterken. Merlijn en Arthur nemen het pu bliek mee in de dierenwereld en le- ren hen te kijken met de ogen van foto: Dick Sluijter een vis, die van een mier of die van een vogel. Want, zo vertelt Mer lijn, een koning moet steeds met andere ogen kunnen kijken. Maar is Arthur de koning wel? Dat zal snel genoeg blijken. Want de ko ning kan als enige het zwaard uit de steen trekken. En dan zijn er ook nog de ridders van de Ronde Tafel die op zoek gaan naar de Heilige Graal. 'Koning Arthur' is een spannend verhaal over liefde en verraad. En natuurlijk zijn er weer mooie liedjes en dansen. Minstens zo swingend gaat het er- Elke actie heeft een looptijd van 4 weken. •Kosten bellijn bedragen 0,70 per minuut. •Deelnemen kan zo vaak men wil. Instructies dienen opgevolgd te worden. Deelnames die niet aan de actievoorwaarden voldoen worden uitgesloten. •Deelname aan activiteiten (zoals reizen e.d.) welke betrekking hebben op een gewonnen prijs geschiedt op eigen risico. Prijzen kunnen niet geruild worden en zijn niet inwisselbaar voor geld. 'Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist Rotterdams Dagblad BV. Winnaars ontvangen uiterlijk 2 weken na afloop van de prijsvraag telefonisch bericht. Gegevens van deelnemers worden niet verstrektaanderden. Medewerkersvan Rotterdams Dagblad bv zijn uitgesloten van deelname. Door deel te nemen aan het Bel Winspel verklaart men akkoord te gaan met deze voorwaarden. •TVk Art.nr. 246387 *1 Art.nr. 246388 Artn'r. 246391 Art.nr. 246376 Art.nr.246386 Artnr. 246375 Art.nr. 239511 Art.nr. 246381

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 35