A**L2 maasstad 'Alleen de guldens zijn nog goed in de winkelwagentjes' Een onderdeeltje verkeerd en de gitaar klinkt vals mm J Zeker uw still gordijnstofl krant Woontextiel U1VERII VERINGMEIER Rotzooi uit havans dreggen voor bednjf -met Brandersfeesten Kruidenthee drinken in't Hoefblad Dotje en Lotje naar Amerika? maasstad maasstad weekbladen SCHIEDAM INZENDTERMIJN ADVERTENT1ES: e-Rotterdam in uitvoering C www.rotterdam.nl WONINGINRICHTING SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avenes- straat 32 houdt vrijdag 4 oktober van 11.00 tot 15.00 uur een kledingbeurs. De entree voor volwassenen is 0,40 euro, kinde- ren gratis. Belangstellenden die nog een tafel willen reserveren kunnen contact opnemen met De Erker, tel. 426 77 67. Cliff Richard EHBO Dansen Taal ZOS-radio Graauwe Hengst MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Woensdag 25 September 2002 XQ52 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat 10.00 uur ds G. de Lange Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur ds L. G. Bos en dhr. A. F. Ruijl Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn zo 10.00 uur. cand J. Kooij zo 17.00 uur. ds IJ. R. Bijl. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. geen opgave. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds Suurmond-Vonke- man. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds van Endhoven. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur, ds. W.M. van de Ve- gt- Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek zo 10.30 uur, dhr. T vd Meer. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur ds F. H. Blokhuis 16.30 uur ds F. H. Blokhuis Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. leesdienst. 17.30 uur. ds. D.J. van Vuuren. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219 zo 10.00 uur drs G. W. Scholten. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur, euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur, euch.viering zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. he- renkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. v.d. Want. wo 19.45 uur, ds. N. v.d. Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus1162 3000BD Rotterdam Telefoon 0104004434 Fax 0104128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP Telefoon 09002020299 (10euroct p.min.) ma. t/mvr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 0104004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H.Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 0104004391 of 06 10920979 Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 0104004322 J. Teunissen Telefoon 0104004401 CHEF-REDACT1E: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 0104004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010 04736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12 00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Heel veel winkel wagentjes, oude fietsen en brommers, spiralen en 'n 1am- penstandaard, ijskasten, een berg 'gestripte' laskabels. En een helaas leeg biervat. Dat was de oogst dit jaar van een paar dagen dreggen in de grachten van Schiedam. Een actie van ONS, die als beheerder van de Schiedamse havens, onze wate- ren onderhoudt. En speciaal voor de Brandersfeesten en het Doek filmfestival de grachten uitbaggerde met behulp van so- narapparatuur. Alle binnenhavens van Schiedam moeten netjes bijgebouden wor den, waarbij een diepte van twee meter wordt aangehouden. Ge- noeg voor pleziervaart, platbo- dems en kleine binnenvaart. Voor de buitenhavens zoals bij de Sluis van de Gorzen en de buitenhaven tot aan de Koemarktbrug geldt een vaardiepte van drie meter. Belast met deze taak is de ge- meentelijke havendienst Die re- gelmatig de vaardiepte contro- leert en waarbij een keer per jaar het besluit valt de grachten op te ruimen. Te ontdoen van obstakels op de bodem. „Dit jaar waren we al lang van plan om de schoonmaakactie te houden", vertelt P. Zuiddam. Hij is assistent havenmeester en be- last met de coordinate van deze werkzaamheden. „Vooral voor de verschillende festiviteiten rondom de Brandersfeesten was voor ons de aanleiding om alle grachten weer eens uit te mesten. We hebben weer ongelooflijk veel troep naar boven gehaald. Wei twee vrachtwagens vol oud ijzer. En deze keer viel het op dat er veel winkelwagentjes in het water waren gedumpt" Voor de pleziervaart voor de Brandersfeesten en de Histori- sche zeilschepen die voor de films van Doek! op de Lange en Korte Haven liggen, moet de juis- te diepte gebaggerd worden. De plezierjachten steken hoogstens een meter diep, zo vertelt de oud- zeeman van 55 jaar. Voor de be- roepsvaart, die vaak op de Bui- tenhavenweg moet laden en los- sen voor de Glasfa- briek, geldt een vaar diepte van zo'n twee meter vijf- tig. „Het zijn vooral metalen voorwerpen die dan de vaart emstig kunnen hinderen. Vooral klachten van plezierbootjes -het schuren tegen de polyesterbodem- kregen wij klachten bij het aanleggen en wenden en keren en keren." heeft wat de havens eerst gescand heeft op ijzeren voorwerpen. „Met een soort sonar of rontgen- apparatuur werd nagegaan waar metalen voorwerpen liggen. En daarmee kon i het ingehuurde n i r een vlet en Bijzonder is, dat het bedrijf die het werk uitvoert, apparatuur kraan erop- de rotzooi aan land bren- gen." Bij het Stationsviaduct waar nu werkzaamheden zijn voor Metro en Tramplus is veel betonijzer uit de Schie gevist. En bij de draai- kom bij het Doelenplein de vele winkelwagentjes van de super- markt de Edah naar boven ge haald. Alleen de gulden van het winkelwagentje halen we eruit", zegt Zuiddam lachend. De overi- gens dure wagentjes - zeker 100- zijn oud ijzer want zij roesten on- middellijk nadat zij boven water zijn getild. Rotterdam investeert in wonen, werken en welzijn met informatie- en communicatietechnologie (ICT) als hulpmiddel. Deze e-ladder houdt u op de hoogte van actuele gebeurtenissen op dit gebied. 20.09.2002 e-centrum in de lucht Opening e-centrum Bibliotheek Nieuwe Westen, Vierambacht- straat 107, 3022 AJ Rotterdam, 010 -476 74 78. 20.09.2002 e-centrum in de lucht Opening e-centrum Taalwerk- plaats SKVR, Gaffelstraat 61, 3014 RC Rotterdam, 010-436 08 97. 21.09.2002 Nieuw op e-wijzer.rotterdam.nl Het tiende voorbeeld van e-business: case Coolblue Rotterdam. 05.10.2002 Start pilot glasvezel Delfshaven Van 11.00 tot 16.00 uur open dag Lloydkwartier voor potentiele kopers, ondernemers en natuurlijk de huidige bewoners van Delfshaven. Meer informetie over bovensteande onderwerpen vindt u op: Gemeente Rotterdam Door Stella Schaper SCHIEDAM - Hoe maak je een gitaar? Nou je pakt een stuk hout, zaagt, schaaft en schuurt wat hier en daar. Plakt knopjes erop en maakt daar de snaren aan vast en klaar is kees....! San der de Gier, professioneel gitaar- bouwer, weet wel dat het niet zo gemakkelijk is, als hier beschre- ven staat. Want een verkeerd ge- plaatst onderdeeltje en de gitaar klinkt vals. Het bouwen van een gitaar luistert zeer nauw. „Gitaren bouwen is een uit de hand gelopen hobby", zegt De Gier. Maar hoe kom je op het idee om gitaren te gaan bouwen? De Gier speelde vroeger zelf gitaar en dacht: 'Het zou toch leuk zijn als ik mijn eigen gitaar kon maken'. Hij volgde een cursus 'gitaar bouwen' en toen bleek dat hij het werken met hout aardig in de vingers had. Hij werd aangenomen door een gi- taarbouwer en ging daar in de leer. Na een aantal jaren besloot hij voor zichzelf te beginnen. Sinds een paar maanden is zijn nieuwe loods gevestigd op de Lucashof in Schiedam. Bovendien is de winkel van De Gier, met het verdwijnen van de muziekwinkels uit Schie- Gitarenbouwer Sander de Gier: Gitaren bouwen is een uit de hand gelopen hobby' der Kraan Foto Roger van Naast prachtige meubelen en een goed advies kunt u bij Woorrfacet ook terecht voor een complete collectie woontextiel: gordijnstof- fen, tapijt en vinyl. Er is rekening gehouden met ieders smaak, zodat u er zeker kunt slagen. Voor uw gehele interieur: Woonfacet, zeker uw stiji St. Liduinastraat52 31 17 CT Schiedam Telefoon 010-426 01 93 Volop gratis parkeergelegenheidl DONDERDAG KOOPAVOND dam, nog de enige waar mensen te recht kunnen voor snaren en acces- soires. Op de werktafels staan de gelijmde klankkasten te drogen. „Dit is de kast van een akoestische gitaar. De vorm buig ik door het hout te ver- warmen, dan lijm ik de randen er op. Daarna komt de bovenkant er op. De loods staat vol met zaag- machines en gereedschap om het hout te bewerken. In de stellingen liggen de mallen voor de elektri- sche gitaren. Het is bijna niet voor te stellen dat de gefreesde blokken hout uiteindelijk resulteren in glad gelakte glanzende elektrische gita ren. De gitaar wordt helemaal van hout gemaakt. Zelf de kleinste details zijn van hout, zoals een decoratief randje. Het is wel arbeidsintensief, maar De Gier heeft nou eenmaal een voorliefde voor hout. De Gier spreekt met de klant door wat de wensen zijn. Hij vraagt al- tijd of ze een stukje kunnen voor- spelen, dan kan hij namelijk beter bepalen hoe de gitaar moet klin- ken. Een gitaar gemaakt van hard hout klinkt namelijk helderder dan een gitaar van een zachtere hout- soort, deze klinkt wat warmer. De klant kan zelf een ontwerp in- dienen, niks is De Gier te gek. Hij heeft bij voorbeeld een gitaar ge maakt, gebaseerd op het haaien thema, compleet met haaienvinnen en een haaienstaart aan de hals of een akoestische gitaar met twee klankgaten. Hij kan ook bestaande gitaren nabouwen met eventuele gewenste aanpassingen. Een bol- vormige gitaar zou hij bijvoor- beeld ook kunnen maken, maar dat zou hij de klant toch afraden, want het speelt niet lekker. De gitaarbouwer maakt bijvoor- beeld gitaren voor linkshandige mensen. Het aanschaffen van een gitaar bij een gitaarbouwer heeft het voordeel dat men de gitaar naar wens kan laten bouwen, met alle aanpassingen erop en eraan. De Gier bouwt niet alleen gitaren, maar repareert en herstelt ze ook, zowel voor professionele artiesten als voor amateurs. Echt beroemde klanten heeft De Gier nog niet ge- had. Wel regionale beroemdheden. Binnenkort krijgt De Gier waar- schijnlijk een landelijk keurmerk van de Nederlandse vereniging voor muziekinstrumenten makers. Het zou een kroon op mijn werk zijn aangezien er slechts enkele gi- taarbouwers in Nederland dit keur merk hebben. SCHIEDAM - Uitblazen op zon- dagmiddag 29 September in Heem- tuin 't Hoefblad in het Prinses Bea- trixpark. Vanaf 13.30 uur is men welkom voor een gratis kopje kruidenthee bij het heemtuinhuisje tegenover de kruidentuin. ONS af- deling Groen organiseert samen met heemtuinvrijwilligers niet al leen een kruidenthee-schenkerij. maar ook bloemstukjes maken en een rondleiding door de kruiden tuin. Met behulp van droog plant- materiaal, zoals bij voorbeeld uit- gebloeide zaaddozen, grassen, ge- droogde kruiden en mogelijk ook met verse kruiden zoals munt en citroenmelisse, kan men onder be- geleiding decoratieve stukjes ma ken. Voor meer info: 631 52 89. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Blauwe Brug organiseert zondag 29 September een Cliff Richard The Shadows Meeting. Onder an- dere The Arrows (uit Maassluis), Mark Lavender en The Lefties tre- den op en verder zijn er fanclub- stands te vinden en een video-tv- foyer. Entree is tien euro. De zaal is open van 12.00 tot 19.00 uur. SCHIEDAM - EHBO-vereniging Christophorus is dinsdag 24 Sep tember van start gegaan met de nieuwe cursus in de dependance van Buiten de Veste aan de Burg, van Haarenlaan 952. Kosten zijn 105 euro. Voor inlichtingen en in- schrijvingen: 470 41 85. Ook gedi- plomeerden kunnen langskomen voor hun herhalingslessen. SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk gaat van start met het or- ganiseren van dansavonden voor alleenstaanden. Elke eerste zater- dag van de maand zal deze avond gehouden worden in dienstencen- trum De 4 Molens. De eerste is op 5 oktober van 19.30 tot 23.30 uur. De muziek wordt verzorgd door Jan van Essen. De toegang tot de dansavond is drie euro. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Schiedam begint vanaf 30 Septem ber met nieuwe taallessen. De les sen die gevolgd kunnen worden zijn: Duits, Engels, Frans, Grieks, Spaans en Turks. De taalcursussen bestaan uit twintig lessen en zijn er voor zowel beginners, gevorderen als instromers. De kosten bedragen negentig euro, exclusief boeken. Voor meer info: 415 44 45. SCHIEDAM - Iedere vrijdag kan er bij ZOS-radio geluisterd worden naar het programma 'ZOS voor het weekend', een muziekprogramma om het weekend mee te beginnen. Vrijdagavond.de laatste vrijdag van de maand, wordt er van 20.00 uur tot 22.00 uur alleen maar Ne- derlandstalige muziek gedraaid. Ook wordt er nieuws verteld over de Brandersfeesten. Het program ma is thuis te beluisteren via het Schiedamse kabelnet 91.5 fm. Wie een verzoekplaat wil aanvragen of iemand de groeten wil doen kan bellen, tel. 426 00 00. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst komen ze don- derdagavond 26 September om on- geveer 22.00 uur op gang met een sessie, georganiseerd door Marco Diamantatos met als speciale gast Arie Verhoef. Vrijdag 27 Septem ber het vijfde cross-overconcert. Deze maand heeft X-Change, het projectteam voor wereldmuziek in Zuid-Holland, gekozen voor Sid- dharto Haiko Dijker. Deze band speelt muziek die geent is op India- se muziek. Vervolgens speelt de band Monsieur Dubois. De presen- tatie wordt verzorgd door Janet Sayfaoui en DJ Moshe vult een eventueel intermezzo met een in- terculturele voorkeur aan cd's. De avond begint om 21.00 uur. SCHIEDAM - Juffrouw Lotje wil met haar goede vriendin Juffrouw Dotje een weekje naar haar nicht in Amerika. De dames pakken hun koffers en gaan op weg. Maar ko men ze ook echt in Amerika aan? Je ziet het in de theatervoorstelling 'Amerika, Amerika', die Theater Potdoosie op zaterdag 5 oktober in Jeugdtheater de Teerstoof speelt. De voorstelling vindt plaats tijdens de Kinderboekenweek en wordt georganiseerd door de Openbare Bibliotheek Schiedam. De voor stelling is bestemd voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Kaartjes kun je kopen bij elke bibliotheek. Ze kos ten drie euro per stuk. Ri'"nio„d De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Geluidsoverlast De meldkamer van de DCMR ontving donderdagavond 19 September, tussen negen en kwart over elf, acht klachten uit Pernis over triliingen en lawaai. Uit onderzoek van de uitrukdienst bleek dat het lawaai afkomstig was van het werkeiland Vagant, dat bij reparatiewerf Niehuis Van den Berg in Pernis lag. De werf was s morgens om zes uur begonnen met het testen van het hydraulisch hefsysteem van het werk eiland. De test zou tot zes uur's avonds duren, maar deze planning bleek in de praktijk te optimistisch. Het was niet mogelijk om de test te onderbreken omdat dan het gevaar bestond dat het werkeiland zou omvallen. Daarom is in overleg met de DCMR besloten de test zo snel mogelijk - maar in ieder geval v66r mlddernacht - af te maken. Stankoveriast Op zaterdag 21 September kwamen verspreid over de dag driemaal zes klachten binnen over stankoveriast. 's Morgens klaagden zes bewoners uit Rozenburg over zwavei- en brandlucht en chemische stank. De zuiveringsinstallatie (de zogenaam- de unit 600) van Kerr McGee Pigments in de Bottek veroorzaaide de stankoveriast. Naar aanleiding van eerdere klachten is Kerr McGee bezig maatregelen te treffen om de stankklachten te voorkomen. Rond het middaguur klaagden zes inwoners van Viaardingen over een scherpe chemische stank. Het overladen van azijnzuur van het schip de Stolt Achievement naar een tank van Odfjell Terminals in de Botiek veroorzaakte de stank. Om de overlast te beperken werd met Odfjell afgesproken de verladingssnelheid met de helft te verlagen. Hierna kwamen geen klachten meer binnen over dit voorval. 's Avonds ontving de meldkamer nog eens zes stankklachten. Deze keer hadden bewoners van Rotterdam-Noord last van gier- en mest- lucht. Klachten over landbouw en visserij worden door de meldkamer geregistreerd en zonodig doorgegeven aan de Politiemeldkamer, die op hun beurt de Algemene Inspectiedienst (AID) inschakelt om de oor- zaak van de klachten op te sporen. De milieuklachtentelefoon van de DCMR: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Fijn om na drie weken weer eens in Schiedam te lopen, na m'n va- kan tie. Wat een gedoe over die school zeg, en dan die protesten van al die omwonenden. Tja, het is natuurlijk werkelijk verschrikkelijk om dag in, dag uit te worden geconfronteerd met leerlingen van een basisschool! Die overlast, afschuwelijk! Ik zou me ook niets ergers kunnen verzinnen dan schoolkinderen, vooral als ze buiten spelen. Vraag dat ook maar eens aan de omwonenden van de Nassaulaan, die hebben ook jarenlang gezeurd over de Jozefschool. En groot ge- lijk hebben ze. Eigenlijk zouden ze scholen een paar kilometer bui ten de stad moeten neerzetten, of ondergronds. Of wegstoppen in j gewapend beton. Waarom niet in een vacuum? Is dat geen goed i idee? Wat ook erg schijnt te zijnouders die hun kindertjes ophalen. Dat I levert zo'n enorme overlast op! Moeders die keihard keuvelen met collega-moeders; tja, ik kan ook niets ergers verzinnen dan dat j hoor. Eigenlijk zouden ouders een soort leerlingenbelasting moeten gaan j betalen, als tegemoetkoming in de enorme overlast die zij veroorza- ken. Is dat geen idee? Je zou je nog bijna gaan afvragen waar al die protesterende mensen vroeger op school hebben gezeten. Zeker ergens veilig weggestopt in een boerenschuur, zodat niemand last had van dat leerlingenge- j sputs. Hjalmar Teunissen j

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3