Internationale dansshow 'Bounce' in Luxor Kinderenboekenhelden uit heden en verleden samen in de Kunsthal 'Minority Report' is een sublieme film film preview e3." 9.9 6.9 8; [i maasstad 99 99 r en if f) A 14M €r- 99 Mm 2.99 Korting slthuiis TentoonstellingWonderland Van Pietje Bell tot Harry Potter Actievoorwaarden Bel Winspel ACTION MAN FIGHTER GAME QUIZ MARATHON DIN0-VANGER TERREINWAGEN J. BERGWEG 110, ROTTERDAM Woertsdag 2 oktober 2002 ROTTERDAM - De nieuwe internationale streetdance voorstelling 'Bounce' is van 10 tot en met 13 oktober te zien in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. De show laat een opwindende mengeling van dansstijlen zien. Breaking en Popping wordt afgewisseld met Swing, Tap en Boogaloo. podium 0V ROTTERDAM - Met de kaskraker 'Minority Report' stelt Ste ven Spielberg orde op zaken en revancheert hij zich op sublie me wijze voor zij giga-flop 'A.I.' (Artificial Intelligence), zijn ode aan Stanly Kubrick die het bioscooppubliek ruim drie uur lang tot wanhoop dreef. Gevolg: een commerciele flop die de reputatie van Spielberg geen goed deed. 1 4 Tom Cruise schittert in Steven Spielbergs 'Minority Report' Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u de leukste snuffelafdeling van Nederland. Op 400 m2 vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computerspelletjes, speelgoed en vele andere leuke hebbedingetjes. Leuke kado artikelen om te geven of te krijgen. WINNIE 0PBERGD00S Mm Winnie opbergdoos met een Teigetje foto-album, een glitter-setje, 2 gel- en 2 glitter-pennen. KELDERPRIJS 4MJST ACTION MAN POWER FIGHTER GAME Ben jij moedig genoeg om alle bommen onschadelijk te maken in ditcomputerspel. KELDERPRIJS Quiz Marathon EEN QUIZ V00R HETHELEGEZIN QUIZ MARATHON Spel voor het hele gezin met meer dan 2000 nieuwe vragen. KELDERPRIJS STAR WARS C0MPUTERSPEL STAR WARS P0DRACES LCD GAME Vlieg snel. Vlieg echt. Vlieg naar de vrijheid.Voel de trillingen van schokken en botsingen met dit Star Wars computerspel. KELDERPRIJS TOP SECRET "Zeer gevaarlijk" spel voorde hele familie. Volbrengjemissievoor alle anderen. KELDERPRIJS JP3TERREINWAGEN Een Dino-vangerterreinwagen. KELDERPRIJS PLAYSTATION 1 SPEL- COMPUTER SOFTWARE Met titels als Guardian of Darkness, G-Police, Checkmate, Music e.v.a. KELDERPRIJS PER STUK 799 -2239~ f DUIZENDEN DUBBEL CD'S Van Rock tot Klassiek, van Jazz tot verzamelaars. KELDERPRIJS [5V00R PER DUBBEL CD 00R] ZONDAG6OKTOBER ficnPFND VAN 12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag 6 oktober geopend van 12.00-17.00 uur. Streetdance, de dans die op straat ontstaan is, heeft een grote invloed op onze cultuur. Wie kent de dans- stijl met haar meeslepende ritmes niet? Op de trottoirs van grote we- reldsteden kom je het eigen, unie- ke ritme tegen. Een ritme dat door de een kan worden ervaren als on- rustig en meedogenloos en door de ander als boeiend en bruisend. De dansstromingen die daaruit ont- stonden, zoals hip hop, rap en breakdance, zijn in de spectaculai- re voorstelling 'Bounce' geadop- teerd voor een theatershow. 'Bounce' tart de grenzen van dans Scene uit de spectaculaire dansvoorstelling 'Bounce'. foto: Luxor Theater en modern theater door een subcul- tuur als streetdance tot een hoger niveau te brengen en er een thea- tervoorstelling van te maken. De Zweedse hoofdstad Stockholm was, vanaf de oprichting in 1997, de bakermat van de Bounce Street dance Company. Vijftien jonge in ternationale dansers hebben met enorme inzet geprobeerd om de ziel van het asfalt en de emotie van de keien zicht- en voelbaar te ma ken op het podium. Met elk hun eigen individuele dansstijlen proberen de dansers het gevoel van streetdance over te brengen op het publiek. Samen met de al genoemde dansvormen zijn ook swing, tap, jazz en booga loo in de hevig borrelende smelt- kroes van 'Bounce' terechtgeko- men. Het resultaat is een avond theater met een dynamiek, die ook menige toeschouwer onherroepe- lijk in beweging zal brengen. Een pulserende soundtrack met hip hop-, jazz- en rapmuziek vormt de basis van deze dansshow. 'Bounce' is een productie van be- kende theaternamen: regisseur An thony van Laast, Patrick Woodrof- fe (belichtingsontwerp) en Lez Brotherston (stage design). 'Boun ce' was eerder te zien voor uitver- kochte zalen in Stockholm, Lon- den en op verschillende plaatsen in Duitsland. De voorstelling 'Boun ce' is van donderdag 10 tot en met zondag 13 oktober om 20.00 uur te zien in het Nieuwe Luxor Theater op de Kop van Zuid in Rotterdam. Kaarten voor "Bounce' kosten 30 euro. Lezers van Maasstad weekbladen kunnen eehter voor de helft van deze prijs naar binnen, voor 15 euro dus. Dit kan door de kaarten tele- fonisch te reserveren via 010- 484.33.33 en als wachtwoord 'Maasstad' te noemen. Kaar ten kunnen vervolgens be- taald en afgehaald worden aan de kassa van het Nieuwe Luxor Theater. Het nieuwe mediacentrum Off Corso, Kruiskade 22 en expositie- ruimte LOCUS 010, Vlasmarkt 1 presenteren van tot en met 5 okto ber de eerste editie van MadreT- Tor, Festival of MediaArt, NETCulture and technology. De slotmanifestatie vindt plaats in de Laurenskerk aan het Grote Kerkplein op zaterdag 5 oktober, aanvang 21.00 uur. Het festival geeft een inzicht in de wereld van nieuwe media kunstenaars en de signers door middel van work shops en lezingen (voertaal engels) en geeft het startsein voor een aan- tal projecten waarin kunstenaars uit verschillende disciplines sa- menwerken. Het avondprogramma vindt plaats in Off Corso en wisselt nieuwe media presentaties af met diverse muzikale optredens en dans. Voor actuele informatie over de volledige programmering van MadreTTor verwijzen wij u naar www.madrettor.org. Na 25 jaar ervaring, is het voor de organi- sator van de Femina, die van 4 tot en met 13 oktober wordt gehouden in Ahoy', niet moeilijk om de wen- sen van de bezoekers in een aange- past concept te presenteren. Vijf themafestivals met tal van shows, demonstraties, workshops en ve- lerlei aanbiedingen op het gebied van mode, eten& drinken, wonen en vrije tijd, zijn daarvan het resul taat. Een royaal modeplein met el- ke dag diverse modeshows van jonge Nederlandse ontwerpers, presentaties van Aziatische en Oosterse kleding, demonstraties van technieken als een sari wikke- len of een Caribische hoofddoek dragen, zijn slechts een greep uit het uitgebreide programma. Het volledige programma en allerhan- de informatie omtrent de diverse onderwerpen zijn te vinden op http://www.femina.nl. Het hoog getalenteerde Belgische ge- zelschap Arid staat komende don derdag in Nighttown. Bij Arid re- fereert men gemakkelijk aan Sue de, Jeff Buckley en Radiohead; kom zelf uw mening vormen. In het voorprogramma de stoere sin ger songwriter Kirsten, die op het punt staat om door te breken naar de nationale top. Aanvang 21.00 uur, entree 8,50. Donderdag 3 oktober in WaterFront Scene- play, met Cellophane, Legends In Our Mind en Curtains Of Alcohol. Aanvang 21.00 uur en de entree is gratis. Bands die in aanmerking willen komen om hun kunsten tij- dens Sceneplay te vertonen, kun nen hun demo opsturen naar Wa terFront (Boompjeskade 15, 3011 XE Rotterdam) t.a.v. Niels Post. Meer info: 010-201.09.80. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Alle boe- kenliefhebbers, jong en oud, moeten tussen nu en 3 okto ber en 5 januari 2003 een bezoekje brengen aan de Kunsthal Rotterdam. Daar wordt vandaag - woensdag - de tentoonstelling 'Wonder land - Van Pietje Bell tot Harry Potter' geopend door de vaak met tovenaarsleer- ling Harry Potter vergeleken premier Jan Peter Balkenen- de. Naast veel bijzondere kinderboeken, is tijdens de ze expositie van alles te be- leven voor kinderen. De expositieruimte binnenlopend wordt direct duidelijk dat hier niet zomaar een tentoonstelling te zien is. Enorme paviljoens die zijn bekleed met covers en illu strates van kinderboeken sprin- gen direct in het oog. En langs de wanden staan kolossale 'ruggen' van boeken. 'Wonderland - Van Pietje Bell tot Harry Potter' is niet voor niets de grootste kinderboe- kententoonstelling die ooit te zien is geweest. Alle kinderboeken- helden van de afgelopen driehon- derd jaar komen voorbij. De boe ken zijn afkomstig uit de collectie van de Koninklijke Bibliotheek, die met 125.000 exemplaren over de grootste kinderboekencollectie ter wereld beschikt. Het is niet verwonderlijk dat er voor boekenliefhebbers heel wat moois te zien is. De tentoonstel- lingsruimte wordt 'ommuurd' door een boeken wand van 160 meter. Wie langs deze wand loopt, wandelt door de geschiede- nis van het jeugdboek. In de eer ste vitrine liggen de alleroudste kinderboeken waarover de Ko ninklijke Bibliotheek beschikt. De eerste boeken die echt op kin deren waren gericht werden aan het eind van de achttiende eeuw gemaakt. De oude boekjes liggen natuurlijk achter glas, maar in sommige gevallen kunnen ze di- gitaal worden doorgebladerd via een computerscherm. Artist impression van de tentoonstelling 'Wonderland - Van Pietje Bell tot Harry Potter', niustratie: Kossman DeJong Exhibition Architects De 63 vitrines passerend, kom je onder meer langs boeken over mannen van formaat (Gulliver, Baron von Mtinchhausen en Don Quichotte), nostalgische uitgaven van 'Pietje Bell' en 'Kruimeltje' van Chris van Abkoude, 'Het Achterhuis' van Anne Frank, Nijntje, verschillende uitgaven van Annie M.G. Schmidt en he- dendaagse schrijvers als Carry Slee en Paul van Loon. Slee werd door de Ne derlandse Kinderjury maar liefst vijftien keer bekroond. De laatste vitrine is vanzelfsprekend gewijd aan de meest populaire kinderboeken- held van dit moment: tove- naarsleerling Harry Potter. Ondanks al deze antiquarische pracht zullen kinderen het meeste plezier beleven aan de elf pavil joens die in de Kunsthal zijn inge- richt. Er zijn onder meer pavil joens gewijd aan strips, dieren, maffe vormen, enge dingen, sprookjes, jongens en meisjes boeken, rijmpjes en versjes en de reis om de wereld. Achterin de ruimte is er bovendien een speci- aal paviljoen waarin verhalenver- tellers uit alle windstreken het pu bliek meevoeren naar exotische locaties. Ook kunnen kinderen in de kinderboekenfabriek zelf aan de slag met hun eigen werk. Op twee verdiepingen kunnen bezoe kers verhalen verzinnen, tekenen, schrijven en knippen. 'Wonderland - Van Pietje Bell tot Harry Potter' is de grootste kinderboe- kententoon- stelling die ooit gehouden is. Jong en oud zal zich vermaken tijdens deze reis langs alle bekende kinderboekenhelden en schrijvers uit heden en verle den. Vanzelfsprekend zullen vooral veel kinderen de tentoon stelling in de Kunsthal bezoeken. Meer dan duizend basisschool- groepen uit heel Nederland heb ben zich inmiddels aangemeld, waardoor 'Wonderland' nu al verzekerd is van 50.000 bezoe kers. Om deze stroom bezoekers te kunnen verwerken is de Kunst hal speciaal voor deze tentoon stelling ook op maandag ge opend. Scholen kunnen zich aan- melden via de website www.kb- .nl/wonderland. 'Wonderland - Van Pietje Bell tot Harry Potter' is van 3 oktober tot en met 5 januari 2003 te zien in de Kunsthal Rotterdam, Westzee- dijk 341. Informatie: 010- 440.03.01, www.kunsthal.nl of www. kb. nl/wonde rland. mmmm door Harry Mulder Minority Report' is echter weer in de sfeer van Indiana Jones. Spielberg op zijn best. Dat bete- Voeg daarbij een Tom Cruise in kent ruim twee uur topamusement topvorm en alle ingredienten voor Elke aclie heeft een looptijd van 4 weken. Kosten bellijn bedragen 0,70 per minuut. Deelnemen aan de actie kan zo vaak men wil. Instructies dienen opgevolgd te worden. Deelnames die niet aan de actievoorwaarden voldoen worden uitgesloten. Deelname aan activiteiten (zoals reizen e.d.) welke betrekking hebben op een gewonnen prijs, geschiedt voor eigen risico. Prijzen kunnen niet geruild worden en zijn niet inwisselbaar voor geld. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist Rotterdams Dagblad bv. Winnaars ontvangen uiterlijk 2 weken na afloop van de prijsvraag telefonisch bericht. Gegevens van deelnemers worden niet verstrekt aan derden. Medewerkers van Rotterdams Dagblad bv zijn uitgesloten van deelname. Door deel te nemen aan het Bel Winspel verklaart men akkoord te gaan met deze voorwaarden. een heuse Spielberg-klassieker zijn aanwezig. Het is het jaar 2054, in Washinton DC is de Precrime unit is er verant- woordelijk voor dat er al ruim zes jaar geen enkele moord is ge- pleegd. De misdadiger in spe wordt namelijk opgepakt en be- recht nog voordat hij of zij de moord pleegt. Agent John Ander- ton (Tom Cruise) is hoofd van de Precrime organisatie en staat volle- dig achter het principe van het be- rechten van potentiele moorde- naars nog voordat ze de moord hebben gepleegd. Hij krijgt echter een totaal andere kijk op dit sys- teem als hij wordt aangewezen als een toekomstige moordenaar en zijn eigen organisatie onbarmhar- tig de jacht op hem inzet. Wat dan volgt is aan Steven Spiel berg toevertrouwd: spectaculaire achtervolgingen met werkelijke overdonderende scenes waarin Tom Cruise zich ontpopt tot een ware actieheld. Cruise heeft zich als acteur fantastisch ontwikkeld en imponeert ook in enkele emo- tionele scenes met ijzersterk ac- teerwerk. De combinatie van de grootste kasmagneten van Holly wood (Spielberg/Cruise) werkt prima en smaakt naar meer. De klasse en het vakmanschap drui- pen af van elke scene. Het originele scenario van 'Mino rity Report' zit vol met intelligente wendingen en zorgt ervoor dat de kijker al zijn aandacht bij het ver- haal houdt. De kijk van Steven Spielberg op het jaar 2054 is ver- rassend en spectaculair en geba- seerd op het resultaat van een denktank van een leger van futuro- logen. Ook hier is duidelijk de hand van de meesterverteller zicht- baar in zijn oog voor details. Speciale aandacht verdient de jon ge Ierse Acteur Colin Farell die een indrukwekkende rol neerzet als waarnemer van het Precrime- project. Zijn charisma spat bijna van het scherm af en is een belofte voor de toekomst. Hij speelt Tom Cruise nog net niet weg in de sce nes die ze samen spelen, maar het scheelt niet veel. Het is duidelijk de beide acteurs onder regie van Steven Spielberg het beste uit el- kaar naar boven halen. 'Minority Report' is een 'must see movie', waarin regisseur Steven Spielberg zich helaas vergalop- peert in de laatste minuten van de fdm met een mierzoete scene die totaal niet aansluit bij de rest van de film. Jammer, maar dit doet geen afbreuk aan het eindoordeel van 'Minority Report': een sublie me film! Art.nr. 246387 ,»n l:i> Art.nr. 246378 Art.nr. 246389 Art.nr. 246376 Art.nr. 246383 Art.nr. 246382 to i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 25