asp maasstad j sfree Doek! zorgt voor perfecte melancholieke sfeer bij afsluiting Brandersfeesten \WQ Ezels op de kade... krant netel Mooi weerveel bezoekers en attracties voor elk wat wils Negentiende editie grootste feest van Schiedam A nu 89,- nu 89,- 139,- maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM ]/7 SCHIEDAM-Ditjaar geen kermis op het Land van Be- lofte, geen gondelvaart in de grachten en zelfs enkele ca fes (Unie en Van Diggelen) deden boos een beetje of he- lemaal niet mee. Terwijl nieuwe, vervangende, on- derdelen als paardenmarkt, vier avonden Doek!, de Franse Markt en het jazzfes- tival op de Korte Haven nou niet geweldig liepen. Maar toch waren het dit jaar ge- zellige en vooral warme Brandersfeesten. Was het donderdag nog frisjes, vrij- dag al wat warmer, zaterdag ging het jasje open en zon dag uit. Toen kon je weer ouderwets 'over de hoofden lopen'. Met cultuur in het museum, gospels in de Ha venkerk, maar ook met ou derwets drentelen met patat met, bier uit plastic beker- tjes, onweerstaanbare aan- biedingen en de hits van Ge orge Baker. 17 t/m 20 okt. Parade Toscane Parade Domino Parade Princess 17 kleuren 400/500 breed incl. gratis ondertapijt en stofferen. SCHIEDAM - Spirituele vereniging Harmonia houdt donder dag 3 oktober een seance-avond onder leiding van Gerrit van Oorschot. Aanvang is 19.45 uur in wijkcentrum Wibautplein. Toegang is vijf euro. Gospelsound Inloopconcert Open repetitie Computer ZOS-radio Graauwe Hengst MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO I 4 *nLI Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. ds L.G. Bosgt. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, zo 10.00 uur. dr P. Buite- laar. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 17.00 uur. cand M. Diepeveen. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. ds A. van de Klaauw. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur. ds J.J.A. v.d. Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur. ds W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur, ds. L.G. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur, ds. W. van Haften. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. F.H. Blokhuis en 16.30 uur, ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 11.15 uur, ds. S. Otten en 15.30 uur, ds. M. van der Sluys. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur, dr A.J. Maasdorp. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds L. van Asselt. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds C. Oor- schot, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27, zo 10.00 uur. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a, za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min ma. t/m vr 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R M deKoning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J van Merwljk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 J. Teunissen Telefoon 010 4004401 CHEF-REDACTIE: H Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010 04736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur. Woerisdag 2 oktober 2D02 XQ52 Brandersfeesten door mooi, zonnig weer groot succes Door Frank Willemse Dus voor ieder wat wils. En het mooie weer raaakte alles goed. Iedereen leek minder gestresst en relaxter dan in andere jaren. Daarom ditjaar weinig ergernis- sen tussen kooplui en zelfs de ho- recanight werd zonder narigheid tot diep in de nacht gevierd. Vol- gens organisator Arno Geers heb ben er het afgelopen weekeinde 250.000 bezoekers in Schiedam rondgelopen. Natuurlijk lag de Broersvest met opbrekingen voor Tramplus er wat triest bij. Maar het Broersveld liep al gelijk vol en op de Hoogstraat was er geen doorkomen aan. De zondags- markt op Lange Kerkstraat en Broersvest was ook ouderwets druk. Overal stonden kraampjes met snuisterijen en rommeltjes. Drie kilo druiven gingen van de hand voor twee euro en die handi- ge poetsdoeken of aaibare levens- grote knuffeldieren waren ook niet duur. In de familietent -toch slecht weer verwacht- op het Stadserf was het gezellig druk, buiten deden brandweer en klim- rots goede zaken. George Baker kreeg de handjes op elkaar en in de lucht en 'Una Palo- ma Blanca' werd door Rijnmon- ders uit voile borst meegezongen. Stampesdruk was het in de Ha venkerk waar de Rolantino's en consorten optraden. Muziek door verstandelijk gehandicapten ver- anderde de tempel Gods in een swingende arena. Met een inter- nationaal orkest met maar liefst 85 muzikanten. In de havens la- gen de halve week plezierjachten en historische schepen te dobbe- ren, wat vooral's avonds met al die lichtjes voor een intieme sfeer zorgde. De horecanight veriiep met veel bier en toch ook veel plezier zodat de politie met over- valwagens en paarden werkeloos koffie kon blijven drinken. Cultureel verantwoord was het programma op de grachten met Doek! en (schilders)ezels op de kade. Het Jazz en Funkfestival op de Korte Haven trok minder be zoekers: misschien uit de loop of was de boot met muziek te ver weg van het publiek? Wei goede zaken deed het Arsenaal en de Korenbeurs. Een voltreffer was de vrijdagavond met de film 'Moulin Rouge' die met windstil weer werd vertoond op een histo- risch zeilschip. Met prachtige oude muziek, romantische beeldenenkei- harde disco- stampers werd het publiek vergast op een sfeervolle, roman tische nacht. De mijnwerkers is een groep van drie standbeeldartiesten die op de Grote Markt een groot podium hadden om dit beroep uit vroeger eeuwen uit te beelden. Met le- vensgrote kranen en reuze rade- ren gaven zij een impressie die het publiek deed stilstaan en in vervoering bracht. Want deze straatartiesten zorgen altijd wel voor leven en samenscholingen. De absolute aantrekkingskracht van de Brandersfeesten ligt toch vooral op het sociale vlak. Het ontmoeten van kennissen en vrienden, het maken van een praatje met oude buren, verloren gewaande schoolkameraden, straatbewoners en de zus van de broer van je vriend (je weet wel joh). Daarvoor ga naar de Bran dersfeesten en daarom blijf je maar slenteren om als vanzelf mensen te ontmoeten. Alle reden voor volgend jaar om met een wervelende jubileumuitgave (twintigste editie) te komen van de Brandersfeesten. En dan alstu- blieft weer met dit weer. SCHIEDAM - Haaien zwemmen rustig over het zeildoek heen, in de diepblauwe oceaan. Een zwaait sierlijk met zijn staart en draait een rondje naar links. Op een ander doek zweven geestach- tige verschijningen over de grond, het zorgt voor een spook- achtige sfeer rond de Korte Ha ven, zo vlak voor de afsluiting van de negentiende Branders feesten. En dat was een uurtje eerder wel anders met het optre- den van Berget Lewis. Op het drijvende podium maakte ze duidelijk waarom ze een veelge- vraagde sessiezangeres is voor artiesten als Total Touch. Doek! zorgt de laatste uren van de Brandersfeesten voor een passende weemoedige sfeer. Het ratelen van de filmcamera's is nu goed te ho- ren. Was Doek! 's middags gehou- den (wat technisch niet mogelijk zou zijn geweest, te veel licht) dan zou het geratel volledig overstemd zijn geweest door de duizenden be zoekers. De stad bruist in die laat ste uren van de zondagavond nog een beetje na. De meeste bezoekers van de Brandersfeesten zijn al naar huis gegaan, enkele fanatiekelin- gen hebben zich nog verzameld bij de Oude Sluis. Daar kijken ze naar 6ezelligtieid, morprel wimerse vakantte- sleren, informatic over wiaterapott en tile bekende bastammmgan, fat alias en nog veel meer i/indt ulfagen tang op de Ski Happy Ian, de eoige wintervakantiebeurs van heel tiaderiaad. Opeaingstijden: do-vrij 1240-&00uor, za-zot0$0-18:00uur. Bezockonze website mmskibappyinn.nl Ahoy' Expo Center Rotterdam tropische vissen op een van de deelnemende schepen aan Doek!, terwijl de deejay keihard de nieu we hit van Underworld draait. Po litie te paard passeert de Koren beurs en komen twee collega's te- gen die per wagen patrouilleren. Maar er is zondagavond weinig te doen, alles is rustig. Ook de zes EHBO-ers van het Rode Kruis lo pen zonder iets te hoeven doen over de Damlaan. Een van de nieuwe initiatieven van de Brandersfeesten was het schil- dersfestival 'Ezels op de kade'. Ongeveer vijftig amateurschilders lieten zich inspireren door het werk van Kees van Dongen, die momenteel centraal staat in het Stedelijk Museum. Langs de Lan ge en Korte Haven zetten de schil- ders hun ezels op de kade en gin gen ter plekke te werk. Het was niet alleen figuratief, ook abstracte werken verschenen op de doeken. Uiteindelijk koos de jury voor het werk van Rineke Smits met haar schilderij 'de schoonheid van Schiedam'Het resultaat van Ezels op de Kade kan de komende tijd nog in het centrum van Schiedam worden bekeken. Tijdens de Brandersfeesten werd er ook aandacht besteed aan goede doelen. Zo verkocht Ladies Circle Schiedam taarten voor de Opkik- ker, voor een bedrag van rond de 700 euros. De Opkikker is een stichting die gezinnen met een ziek kind een onvergetelijke dag be- zorgt. Het wachten is nu op de twintigste editie, een jubileum. westblaak 1 SO postfcjus 1 685 IOOO t>r rotterdam 's-Gravelandseweg 620 3119 NA Schiedam telefoon 010 - 4730717 fax 010 - 4730717 SCHIEDAM - In de Dorpskerk wordt zondag 6 oktober weer een gospelsoundavond georganiseerd. Dit keer met gospelkoor Pamfanos uit Zeist. Aanvang is 19.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Nu de restauratie van de Grote Kerk is voltooid be- ginnen de inloopconcerten weer. De eerste vindt plaats op zaterdag 5 oktober met Gemma Coebergh op orgel. Er worden composities van bach en Andriessen«gespeeld. Aanvang is 15.00 uur. SCHIEDAM - De drumfanfare van Harpe Davids houdt vrijdag 4 oktober een openbare repetitie in gebouw 'De Tamboerijn' aan het Nijhoffplein 20. Iedereen is wel- kom vanaf 19.30 uur. Belangstel- lenden die een koperen blaasin- strument, saxofoon of slagwerkin- strument bespelen kunnen onder begeleiding van de ervaren in- structeurs zelfs een nootje meebla- zen of slaan. Muziekinstrumenten zijn op deze avond voorhanden. SCHIEDAM - De Stichting Wel- zijn Schiedam organiseert een breed scala aan computercursus- sen. Allereerst is er de cursus voor de absolute beginner van vier les- sen.Vervolgens worden de cursus- sen Windows, Word en Excel ge- geven. Deze cursussen bevatten ie der acht lessen. Voor de liefheb- bers van Internet is er een (vierde- lige) cursus Internet. De cursussen van vier lessen kosten 35,00 euro en die van acht lessen kosten ze- ventig euro inclusief de kosten van het boek. Ook organiseert de stich ting een cursus 'eigen internetsite bouwen'. Dit is een cursus voor mensen, die al veel gewerkt heb ben met internet en een goede ken- nis van de computer hebben. Deze cursus bestaat uit acht lessen en kost 125 euro. Voor meer info: 415 44 45. SCHIEDAM - ZOS -radio brengt met ingang van 5 oktober een nieuw programma op de zaterdag- avond van 20.00 uur tot 21.00 uur: 'No Frontiers', een programma met uitsluitend folk muziek. In dit programma zijn regelmatig eigen opnamen te horen vanuit de Folk- club No Frontiers in Schiedam. Zos-radio is te ontvangen via het Schiedamse kabelnet 91.5 fm. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst treedt donderdag 3 oktober 'Brute Force Een' op vanaf 22.00 uur, een Schiedamse Bluesformatie. Zaterdag 5 oktober treedt 'The Crimson Kings' op. ^Vteudienst De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Stankoverlast voormalige sodafabriek Op vrijdag 27 September kwamen bij de meldkamer van de DCMR in de loop van de dag zeven klachten uit Schiedam binnen over brand- lucht en stank van ontsmettingsmiddel. Uit onderzoek van de uitruk- dienst bleek dat de stank afkomstig was van het terrein van de gesloopte Ster Sodafabriek in het Makkestraatje in Schiedam. De DCMR heeft de eigenaar van het terrein opgespoord en de politie erbij gehaald om voor een goede afhandeiing van de zaak te zorgen. Het bleek dat tijdens de sloop van het pand cbemicalien zijn achterge- bleven, die tussen de puinhopen terecht waren gekomen. De eigenaar van het terrein heeft milieuadviesbureau Search ingeschakeld voor de afwikkeling van de sloopwerkzaamheden. Deze vrijdag was oud ijzer met een kraanmachine weggehaald. Een kapotgeknepen vat was toen gaan stinken. Het tijdstip van het verwijderen van het oude ijzer komt overeen met het tijdstip van de klachten. Met de eigenaar en andere betrokken instances is afgesproken dat het terrein beter wordt afgesloten voor omstanders, de losse vaten worden opgeruimd en dat over de plek waar de stank zit een zeif wordt gespan- nen om verdere klachten te voorkomen. Bouw-en woningtoezicht zor gen ervoor dat de locatie onder streng toeztcht wordt opgeruimd. Stank van compostering GFT-afval Tegen middernacht van dezelfde dag meldden zeven inwoners uit Geervliet stankoverlast. Naar aanleiding van de klachten ging de uifruk- dienst op onderzoek uit. Op het terrein van Avram Compostering in de Botlek lag acht ton compost op verwerking te wachten. De deuren van de opslaghal stonden open om de hal te spoelen. Dit omdat anders de temperatuur in de hal te hoog zou worden en gasvorming zou optre- den. De werkzaamheden zijn om middernacht gestopt. Hierna kwamen ook geen klachten meer binnen. Gele stof blijkt stuifmeel Zaterdagmiddag 28 September bellen tussen twaalf en vier uur zes ver- ontruste bewoners uit Rozenburg, Vlaardingen, Berkel en Rodenrijs en Rotterdam over geel stof. Uit onderzoek van de uitrukdienst van de meldkamer blijkt dat het om onschuldige gele pollen van stuifmeel gaat. De milieuklachtentelefoon van de DCMR: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. SCHIEDAM - Ongeveer vijftig amateurschilders stonden afgelopen weekend opgesteld in het centrum van Schiedam met hun ezels. Zij lieten zich inspireren door thema's van Kees van Dongen: 'De Vrouwen', 1001 Nacht', en 'De Steden'. Zondag konden de resutalten worden bekeken op het bordes van De Korenbeurs, waar de jury haar oordeel bekendmaakte. Zie verder de binnenpagina. Nou nou, het is zwaar weer in kunstenland! De mooie artotheek van Julia Snikkers zal toch niet worden gestript? Dat zijn aardige bezuinigingen! Gaat zeker om een paar duizend euro, dat tikt aar- dig aan op de miljoenenbegroting van de gemeente Schiedam, maar niet heus. En de Artoteek heeft nu eindelijk een mooiplekkie aan de 's Gravelandseweg gevonden. Was zo belangrijk voor de sociale co- hesie; leuk voor schoolkJassen om kennis te maken met kunst. Ik kon het nooit nalaten om dat te zeggen tegen Erica Stok van de Vlaardingse artotheek: „Schiedam heeft lekker wel een mooie arto theek, en jullie zitten in een dump.Ik weet niet waarom ik dat al tijd zei, ik als ex-Schiedammer. Misschien dat ik hoopte dat via Stok het Vlaardingse college van B en W zou schrikken. Of dat zejaloers zouden worden en een nog mooier pand voor de kunstuitleen in Vlaardingen zouden neerzetten. Maar de kunstuitleen is uit. Vtnden de colleges van Vlaardingen en Schiedam. Benieuwd ofernetzo'n emotioneelprotest zal volgen als een paar jaar geleden met de Kunstklassen van het Stedelijk Muse um. Hjalmar Teunissen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3