schiedam Oppositie kraakt begroting nieuw college SSPLUS MUZIEK 20-DAAGSE BIJ CORRECT Wo/oN M AAN D WL' Schilderijen voor Land van Belofte UITVERKOOP I.V.M. VERHUIZIIMG NO CURE NO PAY Veel bekijks voor Luna, Poekie, Baloe en Snuitje Kijk op de Droomreis pagina enmaakkansop jeen 8-daagse vlieg- wintersportreis naar de Brenta Oolomieten t.W.V. €1000,- Nieuwe Passage alweer zeven jaar oud 6 WEKEN VOOR 17,50 0800 - 06 42 'Wel snijden maargeen beleid' 4t/mi3okt. BIJ GAMMA ROTTERDAM SPAAIUSE POLDER MET KORTIIUG OP HEEL VEEL ARTIKELEIM! carina Weer volop mode in deze krant.. Weer een stukje Tramplus klaar Concertserie met Alexander Rudin Nieuw verfje voor speeltuin Info over kerkelijke uitvaarten Of bel gratis HTrirn Oplage 38.803 Totale oplage 628.437 9 oktober 2002 9e Jaargang nr 41 Opgetelddebestel II PLUS trait dm IVSe*?? kplus van Oijfc Ahoy* Expo Center Rotterdam www.Eemina.nl SCHIEDAM - GroenLinks, Pvda en SP hebben geen goed woord over voor de eerste begroting van het nieuwe college. „Geen daden, maar woorden", schrijft Peter Groeneweg in de nieuwsbrief van de PvdA. „Dat lijkt het motto te zijn dat het college van Leefbaar Schiedam, CDA, WD en Gemeentebe- langen kan gaan hanteren nu het financiele plaatje van de ko- mende jaren bekend gemaakt is." 'Brigadiers' J. Ph. Brouwer c.s. Deze week 10% kassakorting op al onze vloeren Neem nu een proefabonnement op het Rotterdams Dagblad en ontvang de krant 6 weken lang in de bus voor slechts 17,50. Vul snel de bon in (6 weken voor slechts 17,50I m/v I I Postcode: j Tetefoon: Bank/gironr.: Voori: Nr: ®"fai SBSaS Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004434 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) /p o/ Schiedam weekbladen Eert pagina vol aartbiedingen! Kijk verder in deze krant. Mgr. Nolenslaan 460, Schiedam-Nieuwland Geuzenplein 7, Schiedam-Woudhoek Festivals maken van Femina een spectaculaire en bruisende beleving Shows Entertainment Mode Wonen Eten en Drinken Vrij Actief Workshops Demonstraties Mis dit unieke evenement niet! open van: 11.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur „Dat de lasten voor de burgers om- inkomen helpt bij het invullen van hoog gaan, lijkt onvermijdelijk ge- zien de samenstelling van het kabi- net (dat bestaat uit geestverwanten van de Schiedamse wethouders). Maar welke partij heeft dit voor- jaar een tariefsverhoging van 40 procent van de afvalstoffenheffing beloofd, in drie jaar tijd?", aldus de PvdA. „De burger wordt wel een erg groot offer gevraagd. Wan- neer daar dan weinig tot niets ex tra's tegenover wordt gesteld aan nieuw beleid, dan is zo'n offer on- acceptabel." GroenLinks hekelt de keuze van het college om te gaan korten op zaken als experimentele tentoon- stellingen en kunstzinnige voor- stellingen. Ook vindt GroenLinks het vreemd dat uitzendkrachten veelal de deur worden uitgezet, terwijl er op bepaalde afdelingen van de gemeente Schiedam juist een tekort aan mensen is. De SP vindt dat het college alleen maar kan snijden, maar geen be leid maakt. „En wie is de dupe? Juist ja, de burger", zegt fractie- voorzitter Yorick Haan. Neem nou de afvalstoffenheffing die met veertig procent wordt verhoogd. Belachelijk. Dit is geen kaas- schaaf, met voorzichtige bezuini- gingen. En ook geen scherpe bijl, waar keuzes mee worden gemaakt. Dit is gewoon hakken met de botte bijl." De Schiedamse SP-fractie heeft een voorstel aan de gemeenteraad gepresenteerd om te komen tot een Schiedamse Formulierenbrigade. De partij komt met een uitgewerkt plan om een team brigadiers samen te stellen dat mensen met een laag Vlaardingweg 85, Rotterdam, www.gamma.com formulieren voor allerlei voorzie- ningen en regelingen. Haan: „Het niet-gebruik van voor- zieningen zoals bijzondere bij- stand, kwijtschelding voor ge- meentelijke belastingen en huur- subsidie is nog steeds hoog. Het in vullen van aanvraagformulieren wordt door velen als moeilijk ge- zien en ook is er bij mensen formu- lierenangst: er zijn echt mensen die bij het zien van een formulier al wit wegtrekken en het daarom maar laten zitten. Doodzonde, want ze laten honderden euro's per jaar liggen." (lie verder de binnenpagina) SCHIEDAM - Afgevaardigden van de Stadsregio Rotterdam en de RET hebben het afgelopen week- einde op feestelijke wijze het Tramplus-traject in gebruik geno- men in de le en 2e Middelland- straat en de Vierambachtsstraat. Sinds de bouwvak zijn de nieuwe trambaan en gloednieuwe inrich- ting van de straten hier al een feit, maar vanwege de vakantie en drukke agenda's kon de officiele opening nu pas plaatsvinden. De TramPluslijn Schiedam-Vlaar- dingen is in Rotterdam goeddeels al op TramPlusniveau gebracht. De overige trajectdelen in Schie dam en Vlaardingen en een aantal delen in Rotterdam zijn reeds in uitvoering genomen of komen bin- nenkort in uitvoering. De eerstvol- gende belangrijke mijlpaal daarin is de oplevering van de Broersvest in Schiedam in november. In het vooijaar van 2003 zullen de werk- zaamheden op de West-Kruiskade starten. De verwachting is dat de hele TramPluslijn Schiedam- Vlaardingen eind 2003 gereed is. JURIDISCH ADVIESBUREAU voor alle adviezen voor huur- en arbeidszaken T ELEFOON 010 -47 366 00 Fax 010-273 44 80 E-mail: JURIDISCHADVIES@HOTMAIL.COM Over de Vesten 3a 3116 AD Schiedam BERGWEG 110 ROTTERDAM Parket, laminaat, kurk... nergens vindt u zo'n aanbod aan vloeren. Veelal uit voorraad leverbaar. Bij Santana krijgt u deskundig advies en wordt uw vloer desgewenst vakkundig gelegd. Redenen genoeg om van deze aanbieding te profiteren! VAN ALLE VLOEREN THUIS Lylandsebaan 2b, Capelle, naast Carpetland tel. 010-227 15 68 SCHIEDAM - In het stadskantoor aan het Stadserf ligt, in ieder geval tot en met woensdag 16 oktober, het condoleanceregister open voor de afgelopen zondag overleden Prins Claus. Schiedammers kunnen hier elke werkdag terecht van 09.30 tot 19.30 uur en op zaterdag van 09.30 tot 15.00 uur voor ondertekening van het register. Prins Claus overleed zondagavond om 19.00 uur op 76-jarige leeftijd aan de gevolgen van de ziekte van Parkinson en een longontsteking. Sinds 17 September verbleefhij al op de afdeling intensive care van het AMC waar hij werd opgenomen voor een infectie aan de luchtwegen. Koningin Beatrix en zijn drie zoons, Willem-Alexander, Johan Friso en Constantijn, waren bij hem toen hij overleed. Maandag werd de populaire prins vanuit het ziekenhuis overgebracht naar Paleis Huis ten Bosch, gisteren werd hij overgebracht naar Paleis Noordeinde, waar hij wordt opgebaard tot de dag van de uitvaart. Hier kunnen eerst Nederiandse autoriteiten, buitenlandse diplomaten en hoof den van internationale organisaties afscheid komen nemen. Van donderdag tot en met zondag kan de burgerij afscheid komen nemen van de prins. Dinsdag 15 oktober wordt de prins begraven in de Nieuwe Kerk van Delft. De NOS zal een live-verslag verzorgen vanaf 09.00 uur. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Het vierde concert- seizoen van de Stichting Westvest 90 gaat vrijdag 11 oktober van start. Deze kamermuziekconcer- ten, worden gehouden in het kerk- gebouw van de Vrijzinnige Ge- loofsgemeenschap NPB aan de Westvest tegenover de molen 'De Walvisch'. De vrijdagavondserie begint met een optreden van de gerenom- meerde Russische cellist Alexan der Rudin en de eveneen Russische pianist Pavel Gililov. Alexander Rudin geeft aansluitend een mas terclass. Al een aantal malen trad de Russi sche cellist Alexander Rudin met veel succes op tijdens het Delft Chamber Music Festival. Daar is ook het idee geboren om hem uit te nodigen voor een concert en een masterclass in Schiedam. Men heeft hem weten te overtuigen van de mooie akoestiek vaii de kerk, in het bijzonder voor de cello. Alexander Rudin is docent aan het Conservatorium van Moskou en de Sibelius Academy te Helsinki. De pianist Pavel Gililov is even- eens van Russische afkomst, stu- deerde aan het Conservatorium in Sint Petersburg en begon in 1972 na het winnen van het Nationale Pianoconcours in Moskou zijn loopbaan als solist. Hij was onder meer prijswinnaar van het beroem- de Chopinconcours in Warschau in 1975. Het programma omvat naast een arrangement van een duo van Schubert voor viool en piano, twee werken uit de originele literatuur voor cello en piano. Gekozen is voor werk van Sjostakowitsj en van Chopin. Op zaterdag 12 oktober (vanaf 11.00 uur) en zondag 13 oktober (vanaf 14.00 uur) geeft Alexander Rudin masterclass aan leerlingen van Nederiandse conservatoria. De masterclass, een initiatief van het Ritsema van Eck Fonds in Schie dam, wordt afgesloten door een concert door de deelnemers. De toegang tot de masterclass en het slotconcert is gratis. In de concertserie van de Stichting Westvest 90 treden verder op het Osiris Trio, de pianiste Marietta Petkova, het Romeo Kwartet, ho- boist Bart Schneemann begeleid door Paolo Giacometti. Uniek is het concert op twee vleugels door de pianisten David Kuyken en Brenno Ambrosini. Als elk jaar is er een nieuwjaarsconcert nu ver- zorgd door het Calefax Rietkwintet met het speciale programma 'From Russia with love'. Er is ook een se- rie van vier concerten op de zon- dagmiddag waarvan er drie wor den gegeven door finalisten van het onlangs gehouden Young Pia nist Foundation Concours. Kaart- verkoop: VVV-kantoren Schiedam en Vlaardingen en 's avonds aan de zaal. Voor verdere informatie en bestellen van folders en kaarten: www.westvest90.nl. SCHIEDAM - Elk jaar rond die- rendag houden de asiels in Neder- land Open Huis. De Landelijke Open Asieldag, dit keer op zater dag 5 oktober, had dit jaar als the- ma 'De Voordelen van een asiel- dier'. In de asiels is namelijk een enorme keuze aan honden en kat- ten, er is veel over de verschillende karakters bekend en de dieren zijn gechipt, ingeent en onvruchtbaar gemaakt (katten). Ook in Schie dam werd de Open Asieldag groots aangepakt met stands, dierenam- bulance, Kids for Animals en knut- selen en schminken voor de kinde- ren. Een centrale plaats was er ech- ter ingeruimd voor alle honden en katten in de Hargahoeve, die 5 ok tober eventueel wel konden wor den gereserveerd, maar niet wor den meegenomen. De komende weken moet blijken of er daadwer- kelijk veel nieuwe baasjes voor de Schiedamse dieren gevonden zijn. Foto Roger van der Kraan €0,70p/m SCHIEDAM - Op initiatief van de Adviesgroep Draken- steijn worden op zaterdag 12 oktober vanaf 10.00 uur alle speeltoestellen in Fort Drakensteijn in het Prinses Beatrixpark van een 'nieuw verfje' voorzien. De schil- derwerkzaamheden zullen worden uitgevoerd door me- dewerkers van Kinderboer- derij't Hoefbiad, leden van de adviesgroep Fort Dra kensteijn, Gemeenteraadsle- den en de heren van de Ron- de Tafel. De Kinderboerderij stond het afgelopen weekeind al een leuke verrassing te wachten. Uit handen van gymnastiekvereniging Ex celsior ontving zij een geld- bedrag van tweehonderd eu ro, de helft van de opbreng- sten van een door de vereni- ging georganiseerde spon- sorloop. De Kinderboerderij heeft besloten van het geld voer- of drinkbakken voor de die ren kopen. SCHIEDAM - De Gerefor- meerde Magnalia Dei-kerk en de Katholieke St Jan de Doper Parochie houden woensdag 9 oktober twee bijeenkomsten over het on- derwerp 'kerkelijke uit vaarten'. Locatie: parochie- centrum van de St Jan de Doperparochie aan de No lenslaan 99. Informatie wordt gegeven over wat de mogelijkheden zijn bij ker kelijke uitvaarten. De eerste bijeenkomst begint om 14.30 uur en duurt tot 16.00 uur. De tweede bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.00 \—v77 SCHIEDAM - Het lijkt nog maar zo kort geleden dat Hans en Connie Breukhoven in Schiedam winkelcentrum De Nieuwe Passage kwamen openen, maar deze maand is het toch echt alweer zeven jaar geleden. Winkels kwa- men en gingen, anderen bleven fier overeind, maar de winkeliers lieten deze zevende veijaardag zeker niet onge- merkt voorbij gaan. De afgelopen week was het daarom een beetje feestweek in het winkelcentrum met een speci ale verjaardagworkshop voor de kinderen, gezellige muziek op de vrijdag en lachen, gieren en brullen op de altijd drukke zaterdag. Ook zondag waren de winkels geopend en bracht een muziekfiets iedereen in de juiste feest- StemmingFoto Roger van der Kraan KORTING! _l JO, noteer mij voor zo'n voordellg proefabonnement* I Naam: Adres: Plaats: ti.v.m. controle bezorging") Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam Geldt alleen als u de afgelopen drie maanden geen abonnee bent geweest. KL4RETAAL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 1