(tit rs Nuchter duo Twarres heeft geen haast r Montezuma's Revenge: via gevangenis naar de keuken van het Prinses Theater m 3: 9.9 6.9 9.9 10 maasstad 99 99 m<r -J"!- 799 V '3 Actievoorwaarden Bel Winspel QUIZ MARATHON ACTION MAN FIGHTER GAME BERGWEG 110, ROTTERDAM 1 1 nf I 1 Woensdag 30 oktober 2002 Johan van der Veen en Miriam Timmer vormen samen Twarres. podium kort door Jaap Proost ROTTERDAM - In de Rot terdamse Schouwburg gaat vrijdag het festival ACT2002 van start. De der- de editie van het festival staat traditiegetrouw weer in het teken van artistieke ui- tingen van de grootstedelij- ke (straat)cultuur. Het festi val profileert zich niet voor niets met de toevoeging 'ur ban culture on stage'. ,,ACT2002 probeert nieuwe stromingen en trends in the ater en dans die in de straten van de grote steden ont- staan, te signaleren en een plaats te geven binnen het festival", legt organisator Aijan Kolk uit. De Rotterdamse Yada van der Hoek staat op 7 en 8 november in het theater van Lantaarn/ Venster. Van der Hoek is een van de drie beste B-Girls van Nederland en lid van de Rotterdamse breakdance crewGotSkillz. foto:ACT2002 Green is een van de grote namen uit de Amerikaanse House Dance en heeft met sterren als Mariah Carey, Li'l Kim en Foxy Brown gewerkt. Montezuma's Revenge: „Alsofer een boyband stond te zingen, zulke 'hitsigereacties kwamen er uit de zaal.foto: Montezuma's Revenge Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u de leukste snuffelafdeling van Nederland. Op 400 m2 vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computerspelletjes, speelgoed en vele andere leuke hebbedingetjes. Leuke kado artikelen om te geven of te krijgen. WINNIE 0PBERGD00S Winnie opbergdoos met een Teigetje foto-album, een glitter-setje, 2 gel- en 2 glitter-pennen. KELDERPRIJS AW Qui 2 Marathon y 1 een quiz voor HET HELE GEZIN QUIZ MARATHON Spel voor het hele gezin met meer dan 2000 nieuwe vragen. KELDERPRIJS ACTION MAN POWER FIGHTER GAME Ben jij moedig genoeg om alle bommen onschadelijk te maken in ditcomputerspel. KELDERPRIJS STAR WARS C0MPUTERSPEL STAR WARS P0DRACES LCD GAME Vlieg snel. Vlieg echt. Vlieg naar de vrijheid. Voel de trillingen van schokken en botsingen met dit Star Wars computerspel. KELDERPRIJS UM TOPSECRET "Zeer gevaarlijk" spel voorde hele familie. Volbreng je missie voor alle anderen. KELDERPRIJS ZELF KUNSTWERKEN MAKEN R0MEINSE M0ZAIEKENSET Maak zelf kunstwerken uit het oude Romeinse Rijk met dit Mozaiekset. KELDERPRIJS f® WAZ0 Duplo speelgoed-poppetje dat ook geluiden kan opnemen en afspelen. KELDERPRIJS DUIZENDEN DUBBEL CD'S Van Rock tot Klassiek, van Jazz tot verzamelaars. KELDERPRIJS [5 VOOR PER DUBBEL CD 2.99 00R ZONDAG 3 NOVEMBER GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag 3 november geopend van 12.00-17.00 uur. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Het Friese duo Twarres brak in 2001 in Nederland en Belgie door met de Friestalige hit 'Wer Bisto'. Ook de twee vol- gende singles 'She Couldn't Laugh' en 'Children' werden enor- me hits, evenals hun debuutalbum 'Steam'. De verwachtingen voor hun tweede album 'CD2' waren niet voor niets hooggespannen. Sinds afgelopen maandag ligt 'CD2' in de winkels. 'CD2' is de langverwachte opvol- ger van 'Steam', waarmee Twarres lange tijd in de hoogste regionen van de albumcharts in Nederland en Belgie te vinden was. Mirjam Timmer en Johan van der Veen ontvingen een platina-album voor 'Steam' en een Edison in de cate- gorie Nieuwe Groep Nationaal. Het succes van de nieuwe single 'I Need To Know' lijkt aan te geven dat het ook met opvolger 'CD2' wel goed zal komen. „De verwachtingen voor dit album waren natuurlijk hoog, maar wij hebben die spanning niet zozeer gevoeld in de studio", vertelt Mir jam Timmer. „Er moest gewoon een goed album komen, hoe hoog de verwachtingen ook waren. We hadden ook verwachtingen van onszelf, heel vaak vergeten men- sen dat. We wilden zelf een goed product afleveren, dat was het al- lerbelangrijkste." De productie van 'CD2' was in handen van Pe ter van Asten en Miijam zelf. „We hebben veel opgetreden en lekker de tijd genomen voor dit tweede album'vult Johan van der Veen aan. „Eigenlijk doen we het altijd zo, want uiteindelijk krijg je daardoor het beste resultaat. Ik denk dat 'CD2' vooral iets volwas- sener is dan 'Steam'. Bovendien heeft onze eigen band, met George Hamilton (toetsen), Peter Krako (gitaar), Serge Bredewold (bas), Sietse Huisman (drums) en Yfke de Jong (viool) nu meegespeeld en dat kun je goed horen." Hun grootste hit scoorde Twarres met het Friestalige 'Wer Bisto'. jam. /m w w foto: EMI Desondanks bevat 'CD2' alleen Engelstalige nummers. „Het is niet een bewuste keuze, zo van: we wil- len de cd misschien in het buiten- land uitgeven", legt Mirjam uit. „Dat is het punt niet, want Fries kan net zo goed in het buitenland uitgegeven wordeh. Ik heb ge woon niet echt Friese inspiratie ge- had, maar dat kan zo weer komen hoor. Het is niet zo dat ik Friesland in de steek wil laten", lacht ze. De twintigjarige Timmer schrijft alle teksten in haar eentje. „Ik weet dat ze dat het liefste alleen doet, dus ik bemoei me daar niet mee. Pas als ze iets af heeft laat ze mij dat horen en gaan we ermee ver- der", zegt Johan. Mirjam: „Als ik alleen schrijf kan ik mijn eigen tempo bepalen en kan ik in alle rust werken. Ik schrijf over alles wat me raakt en wat me iets doet, voor al dingen die me niet loslaten." Hoewel het Engelstalige album zich daar wel voor leent, heeft het Friese duo geen haast om in het buitenland door te breken: „Wat komt, dat komt. Wij hebben geen haast. Het zou natuurlijk heel erg leuk zijn, maar we zien het wel", zegt Mirjam nuchter. Johan: „Wat we nu hebben is ook al heel speci- aal en mooi." Miijam: „En dat willen we graag zo houden." Vooralsnog richt Twarres zich dus vooral op Nederland en Belgie. Begin volgend jaar gaat het duo het land door met een eigen thea- tertour. „Dat is waar we nu heel erg naartoe werken. We hebben dat nog nooit gedaan, dus dat is heel erg spannend. Ik denk of weet wel zeker dat onze muziek in het theater past. Mensen komen echt voor jou en zitten heel stil naar je te luisteren. Het is anders dan bij- voorbeeld spelen in een vol Ahoy', maar ik denk dat het erg leuk gaat worden", besluit Miijam. Twarres is volgend jaar te zien in de volgende theaters in de regio: 15/3 Het Kuispunt in Barendrecht, 9/4 Kunstmin in Dordrecht, 18/4 Theater Zuidplein in Rotterdam en 29/4 Isala Theater in Capelle a/d IJssel. Voor meer informatie: www.twarres.nl. Het Belgische gezelschap Luxem burg presenteert op zaterdag 2 no- vember in de Schouwburg Rotter dam de integrale geschiedenis der Nederlandstalige poezie in de mu- ziektheaterproductie 'U Nu!'. Van de twaalfde eeuw tot heden. Van 'Ghequetst ben ic van binnen' (on- bekend, dertiende eeuw) tot John ny De Selfkicker, Komrij, Brussel- mans en Verhelst. In anderhalf uur tijd krijgt de toeschouwer een per- fecte spoedcursus annex doorsne- de van de dichtkunst in Nederland en Vlaanderen. De in Vlaanderen wereldberoemde kleinkunstenaar, popmuzikant en Tien voor taalpre- sentator Marcel Vanthilt debiteert en zingt zich door de eeuwen heen, met de liefde voor de taal en haar poetische vertolkers als stuwende kracht. Hij wordt hierin omstuwd door pianoklanken en opzienba- rende soundscapes en samples, van cyberjazz tot kelderhouse, van gro ove-folk tot andere 21e-eeuwse composities. De muziek plaatst de tekst ergens in de tijd en geeft hem een verrassende levendigheid. Kaarten voor 'U Nu!' zijn ver- krijgbaar bij de Schouwburg, tele- foon: 010-404.41.11 of internet w w wschouwburg .rotterdam.nl Het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest presenteert op 8 en 10 november 'Modern Times' (1936), een van de laatste meester- werken uit het tijdperk van de zwijgende film met Charlie Chap lin. Het Rotterdams Philharmo- nisch begeleidt live deze klassieker met de muziek van Chaplin zelf. Aanvang op vrijdag 8 november om 20.15 uur en op zondag 10 no vember om 14.15 uur in De Doe- len. Reserveren: www.feestelijke- proms.nl www.rpho.nl of kassa de Doelen: 010-217.17.17. Op donderdag 7 november is De Dijk weer eens te gast in Night- town. Ze hebben inmiddels hun twintigjarige jubileum gevierd en gaan gewoon door. Hun nieuwe al bum 'Muzikanten Dansen Niet' is uit en er zijn er inmiddels 50.000 van verkocht. De Dijk is een suc- cesband die van geen ophouden weet. Aanvang 21.00 uur, entree 16 euro. The Rotterdam Ska Jazz Foundation bestaat uit erva- ren muzikanten uit de Rotterdamse pop en jazz scene, met leden van onder anderen Let's Quit en Rot terdam Jazz Project. Met invloe- den uit met name Jamaicaanse ska (Skatalites) en jazz is ze dat be- hoorlijk goed gelukt, hun mini-cd had niet rauwer en directer kunnen klinken als-ie in Jamaica in de six ties was opgenomen. Donderdag 31 oktober te zien in WaterFront. Aanvang 21.00 uur, entree 5 euro. Theaterf estiva I moet naast vermaken ook inspireren Daarnaast wil het festival ook ge- renommeerde theatermakers uit binnen- en buitenland in contact brengen met talentvolle jongeren. „We willen in heel de breedte theatrale uitingen van jongeren uit de grote steden laten zien. Daarnaast willen we die jongeren kennis laten maken met artiesten met dezelfde achtergrond die al wel de weg hebben gevonden naar de grotere podiagaat Kolk verder. Uit New York zijn eerder dit jaar de artiesten Akim 'Funk Buddha' Ndlovu en Will Power naar Holland gekomen om samen te werken met lokale talenten. „Grote namen uit de scene zullen het festival bezoeken om te laten zien wat ze kunnen. We hopen dat de optredens inspirerend wer ken voor diegene die ook bezig zijn met straattheater." Daarnaast hoopt de organisator dat als het klikt tussen de twee partijen in toekomst aan een breder samen- werking kan worden gedacht. Zo denkt Arjan Kolk dat Will Power in begin 2003 voor een langere periode naar Rotterdam kan ko men om met de jeugd te werken. „Will Power is echt een grote naam. Hij staat op het punt om door te breken op Broadway. Hij weet als geen ander hoe je van de straat naar het reguliere theater moet doorstromen. Tijdens het festival zal ook Ame- rikaanse danser Brian 'Footwork' Green samen met Nita Liem workshops geven aan een groep geselecteerde street- en breakdan- sers uit Rotterdam en Amster dam. „De uitgekozen jongeren hebben alle een Afro-Amerikaan- se dansachtergrond. De groep zal vier dagen met elkaar werken. Daarna komt er een presentatie. Brian Green zal voor de inspiratie zorgen en Nita van Liem houdt zich bezig met de theatrale onder- bouwing", vertelt Kolk. Brian Het is de bedoeling dat de deelne- mers aan de masterclasses en workshops de ervaring en kennis die ze opdoen weer doorgeven. „Vele artiesten die meedoen heb ben eigen groep of crew achter zich waar ze mee oefenen en trai- nen. Het is de bedoeling dat wat ze leren daar in praktijk brengen en dat dat weer navolging krijgt", verklaart Kolk. Naast mensen uit de scene is het festival vooral bedoeld voor be- zoekers die nog weinig weten van de dingen die op de straat en in buurthuizen ontstaan. „Wij signa leren nieuwe dingen en presente- ren dat via het ACT2002 aan een breder publiek. We hopen natuur lijk dat sommige acts via het fes tival de stap maken naar de grote re podia." ACT2002 staat minder in het te ken van hiphop dan de voorgaan- de edities. „Hiphop is een belang- rijke stroming in de grootstedelij- ke jongerencultuur waar veel nieuwe trends uit voor komen, maar er is meer. Er zijn dit jaar weer veel artiesten geprogram- rneerd met een hiphopachter- grond, maar we zijn breder." ACT2002 wordt aanstaande vrij dag geopend in Rotterdamse Schouwburg met een optreden van Akim 'Funk Buddha' Ndlovu. De voormalig straatar- tiest zal een mix laten zien van onder anderen breakdance, luchtacrobatiek, beatboxing en tapdance. Verder zijn Will Po wer, de Berlijnse breakdancele- gende Storm en New Yorkse rap per Rahzel de andere grote na men. Natuurlijk is een ook veel aandacht voor lokaal talent. De straatdansers van het Rotter damse Labyrinth laten hun kun- sten zien en het jongerentheater Rotjong zal ook hun opwachting maken tijdens het festival. In Theater Zuidplein gaat op vrijdag 8 november de nieuwe voorstel- ling van de Antwerpse groep Hush Hush Hush in premiere. Ook komen er twee talkshows waarin Rotterdamse helden zoals Def Rhymz en Paulo Nunes cen- traal staan. ACT2002 duurt van 1 tot 9 no vember en vindt op verschillende locaties plaats. Voor meer infor matie over het volledige pro- gramma: www.act2002.nl door Judith Olthuis ROTTERDAM - A capella pop- formatie Montezuma's Revenge laat van zich horen. De nieuwste CD van de groep, 'Montezuma's Revenge Hits Again', werd on- langs gepresenteerd op een vrij on- orthodoxe locatie: in een - stomen- de - gymzaal van de vrouwenge- vangenis in Nieuwersluis. Vervol- gens ging vorige week de gelijkna- mige toumee van start met een zeer goed ontvangen premiere in de Leidsche Schouwburg. In novem ber komt de groep naar Rotterdam om op te treden in het Prinses The ater. Daar zullen de heren het pu bliek tijdens een aantal dinner- shows naast de gebruikelijke voca- le hoogstandjes ook op enkele culi- naire verrassingen trakteren. „Dat optreden in die vrouwenge- vangenis zal ik niet snel vergeten: echt een en al enthousiasme", zegt Montezuma-lid en Rotterdammer Hans Cassa. „We wilden iets ap- arts bedenken voor de CD-presen- tatie. Er kwam van alles langs, van parachutespringen tot bungy-jum- pen." De titel van de schijf, 'Hits Elke actie heeft een looptijd van 4 weken. Kosten bellijn bedragen 0,70 per minuut. Deelnemen aan de actie kan zo vaak men wil. 1 Instructies dienen opgevolgd te worden. 1 Deelnames die niet aan de actievoorwaarden voldoen worden uitgesloten. Deelname aan activiteiten (zoals reizen e.d.) welke betrekking hebben op een gewonnen prijs, geschiedt voor eigen risico. Prijzen kunnen niet geruild worden en zijn niet inwisselbaar voor geld. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist Rotterdams Dagblad bv. Winnaars ontvangen uiterlijk 2 weken na afloop van de prijsvraag telefonisch bericht. Gegevens van deelnemers worden niet verstrekt aan derden. Medewerkers van Rotterdams Dagblad bv zijn uitgesloten van deelname. Door deel te nemen aan het Bel Winspel verklaart men akkoord te gaan met deze voorwaarden. Again', leverde uiteindelijk het antwoord op de zoektocht naar een origineel concept. 'Montezuma's Revenge slaat weer toe', a capella geweld waartegen de samenleving beschermd dient te worden. De he ren werden zodoende vastgezet in de penitentiaire inrichting van Nieuwersluis, om daarna hun CD officieel 'vrij te laten'. Cassa: „De directie van de gevangenis vond het een geweldig plan, met name omdat de instelling weinig geld heeft voor 'cultuur'." De readies van de circa honderd- tachtig vrouwelijke gedetineerden in de penitentiaire inrichting op het optreden van de gerenommeerde a capella popgroep waren volgens de zanger eveneens laaiend en- thousiast. Cassa: „Alsof er een boyband stond te zingen, zulke 'hitsige' reacties kwamen er uit de zaal. Maar het was ook ontroerend. De meeste vrouwen daar zitten na tuurlijk jaren vast. Sommige van hen waren zichtbaar aangedaan en moesten huilen bij bepaalde num mers of gingen staan en zongen mee met hun ogen dicht. Het was duidelijk dat het optreden nogal wat losmaakte." Als dank voor deze uitzonderlijke gebeurtenis zong het interne koor een a capella versie van 'Amazing Grace' voor het vijftal zangers. „Wij improviseerden daar een per- cussieve begeleiding bij en dat werd ook weer een hele happe ning", aldus Cassa. Inmiddels is de succesvol verlopen premiere in de Leidsche Schouw burg ook achter de rug - „Toch al tijd extra beladen: je presenteert het 'definitieve product'" - en is de tournee 'Montezuma's Revenge Hits again' van start gegaan. Wa ren de voorgaande voorstellingen van Montezuma's Revenge eerder thematisch - zwaarder ook -, het repertoire van deze show is vol gens de bariton toegankelijker: „Het is eigenlijk een losse verza- meling van 'Golden Oldies': onze eigen favoriete hits. De huidige bezetting van de groep wordt gevormd door bas Paul Kloote, tenoren Bert Oostendorp en Tijs Kramer, Sanne de Waard en Hans Cassa, beiden bariton. De drie laatstgenoemden zijn verant- woordelijk voor het merendeel van de vocale arrangementen van de stukken. Naast de ongeveer zestig geplande theatervoorstellingen in Nederland gedurende dit seizoen zullen de heren in december mee- werken aan de concertserie Rod- gers' Songbook met het Metropole Orkest, Joke Bruijs en gastheer Willem Nijholt. Wat er in het Prin ses Theater gaat gebeuren tijdens de dinnershows is nog een verras- sing. „Toch iets met eten, haha. Voor mij persoonlijk is het vooral leuk om in mijn 'hometown' in zo'n apart theater te spelen." Montezuma's Revenge is te zien in het Prinses Theater op 4,11, 18 en 25 november. Voor meer informa tie: www.montezuma.nl. Art.nr. 246387 0%riven: toon Art.nr. 246378 Art.nr. 246389 Art.nr. 246376 Art.nr. 246383 Art.nr. 246375 Art.nr. 246386 meer

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 19