4 **L2 maasstad Politie krijgt 'dikke' onvoldoende van de Schiedamse burger TEGEN ABSOLUTE B0DEMPRIJZEN UITVERKOOP I.V.M. VERHUIZING 31 1 2 3 4 DAGEN LANG EXTRA AKTIEKORTINGEN I.S.M. LEVERANCIERS AS 37 drumbands, majoretteteams en showkorpsen in Margriethal Rapport Criminaliteit en Veiligheid in Schiedam BIJ GAMMA ROTTERDAM SPAANSE POLDER MET KORTING OP HEEL VEEL ARTIKELEN! carina DO VR ZA ZO krant netel maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM Woensdag 30 oktober 2002 In de Margriethal zetten 37 muziekgroepen, in totaal zo'n 850 deelnemers, hun beste beentje voor. 2500 m2 sanitairshowroom volgens nieuw concept! A-merken sanitair tegen bodemprijzen A. MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO J 4JTL1 Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. ds L.G. Bosgt. Grote Kerk, zo 10.00 uur. ds L.W. Ch. Ruijgrok. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, zo 17.00 uur. ds A van Lingen. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. ds A. van de Klaauw. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur. ds J.J.A. v.d. Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur. ds Pastor W. de Bone. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur, ds. L.G. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur, ds. W. van Haften. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. F.H. Blokhuis en 16.30 uur, ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/ BK-laan zo 09.30 uur en 16.30 uur ds. W. van Sorge en wo 15.00 uur en 19.45 uur ds. W. van Sorge. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 Jur, dr A.J. Maasdorp. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 wur. euch.viering. "Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie- I ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds C.M.G. Berkvens-Stevelinck Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. - Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. v.d. Want, wo 14.30 uur en 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen JMieuwe Haven 155a, za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, -5lke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING. Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min ma t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Jelefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uuf REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 J. Teunissen Telefoon 010 4004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010 04736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ. Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alte auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur. 'Gelukkig hebben we meer Schiedamse deelnemers' SCHIEDAM - Het Algemeen Muziek Overleg in Schiedam, een overlegorgaan tussen de ge meente en de erkende muziekver- enigingen, pakt komende zater- dag uit met het jaarlijkse con- cours voor drumbands, majorette- teams en showkorpsen. In de Margriethal zetten van 09.30 tot 19.45 uur 37 muziekgroepen, in totaal zo'n 850 deelnemers, hun beste beentje voor in een poging een zo goed mogelijk rapport van de jury te verdienen. Met zo'n goed resultaat kan via de Konink- lijke Nederlandse Federatie van Muziekgezelschappen promotie naar een hogere afdeling worden afgedwongen. Deze promotiemogelijkheid is voor de deelnemende clubs het beiangrijkste doel om zaterdag 2 november naar Schiedam af te reizen. Maar voor de liefhebbers vanmarsmuziek,majorette-optre- dens en show-uitvoeringen is het vooral ook een langdurige aan- eenschakeling van muzikaal ver- maak. „Voor drie euro kunnen bezoekers de hele dag in- en uitlo- pen want wie binnenkomt krijgt een stempel op de hand en die blijft tot het einde van de dag gel- dig*', licht concourscoordinator Andre Brussaard het publieks- vriendelijke beleid toe. „Wij ver- wachten dit jaar weer zo'n dui- zend man publiek." Los van het organiseren van een geoliede wedstrijd doen de AMOS-organisatoren er ieder jaar dan ook veel aan om het aan- wezige publiek een aantrekkelij- ke muziekdag voor te schotelen. Brussaard: „We kleden de zaal altijd netjes aan met bijvoorbeeld bloemen. Maar daarnaast probe- ren we de KNFM-organisatie te bewegen om een zo divers moge lijk aantal muziekgroepen te laten deelnemen en de verschillende soorten optredens zo goed moge lijk over de dag te spreiden." Het Schiedamse AMOS blijkt daar eigenlijk niet echt invloed op te kunnen uitoefenen. „Muziek- verenigingen kunnen in principe Foto Roger van der Kraan vrij inschrijven bij het KNFM. Maar ik heb het idee dat er vanuit het KNFM wei enigszins gehoor is gegeven aan ons verzoek. Dit jaar is de verdeling van verschil lende soorten optredens in ieder geval prima. Andere jaren hadden wij nog wel eens een teveel aan optredens van majorettes. Het grootste deel van het publiek blijkt namelijk toch altijd een voorkeur te hebben voor muziek- optredens", aldus een tevreden Andre Brussaard. Maar er blijft natuurlijk altijd nog wat te wen- sen voor or- ganisatoren van een evenement. Met name de verde ling van de showoptredens zou volgens Brus saard wat beter kunnen. „Deze zitten nu allemaal achter elkaar in het laatste deel van het program- ma. Voor dit onderdeel zijn na melijk speciale juryleden nodig en omdat wij in totaal maar zes inschrijvers hebben voor dit on derdeel, wil het KNFM hun jury leden niet voor een handvol op tredens de hele dag naar Schie dam laten komen. Dat kunnen wij natuurlijk begrijpen maar puur vanuit ons uitgangspunt om een aantrekkelijk programma te kun nen aanbieden, zouden we toch liever ook hier meer gespreiding zien." Een tweede AMOS-wens is om meer deelnemers uit Schiedam zelf op het nationale concours te kunnen verwelkomen. „Vorig jaar was alleen de Jeugd Rijn- mondband present. Gelukkig is er gehoor gegeven aan onze oproep en is er dit jaar met Harpe Davids en de toezegging van de Rijn- mondband om een gastoptreden te verzorgen meer deelname uit Schiedam zelf." Brussaard be- grijpt echter ook dat het niet elke Schiedamse muziekvereniging gegeven is om aan een dergelijk hoogstaand concours mee te doen. „Er komt al heel wat voor kijken om alleen al aan de eisen voor deelname te kunnen vol- doen." Het Schiedamse concours blijkt erg populair in het muziekwereld- je van drumbands en majorettes. „Demond-op-mondreclameover ons evenement moet heel goed zijn", reali- seert Brus saard zich. „Wij zitten al tijd binnen de kortste keren helemaal vol en trekken groepen uit een groot deel van Nederland. Dit jaar hebben wij bijvoorbeeld Irene uit Werkendam. Excelsior uit Losser, EDG uit Ermelo en Taxandria uit Oisterwijk." Als gevraagd wordt waarom het AMOS-evenement zo populair is moet Andrd Brussaard zijn be- scheidenheid voor even van zich afwerpen: ,,Qua organisatie loopt het hier eigenlijk altijd gesmeerd en wij kunnen ieder jaar weer te- rugvallen op een groot aantal vrij- willigers. Zaterdag zijn wij de he le dag met zo'n 39 medewerkers intouw." Het twaalfde drumband-, majo rette-, en showconcours wordt za terdag 2 november van 09.30 tot 19.45 uur georganiseerd in de Margriethal aan de Nieuwe Dam- laan 5 in Schiedam. De toegangs- prijs is 3 euro. Kinderen tot 4 jaar mogen gratis binnen. Het con cours wordt afgesloten met een gastoptreden van de Rijnmond- band en wethouder Theo Schoen- makers reikt afsluitend de wissel- bekers uit aan de groepen die on- geacht de klasse waarin zij uitko- men, de beste rapportcijfers van de dag behaalden. Ook zijn er twee persoonlijke prijzen voor de bestetamboer-maitre en de beste miss-majorette van de dag, Door Frank Willemse SCHIEDAM - „Ze gaan maar terug naar d'r eigen Rotterdam- se nest", zei John van Gestel (be- wonersvereniging Schiedam- Centrum) boos in een live uitzen- ding bij TV Rijnmond. De uit- zending van Studio R ging over de vloedgolf aan overlast van cri- minelen, zwervers en jeugd uit Rotterdam centrum naar bui- tenwijken en buurtgemeenten. En dus ook naar Schiedam. Van Gestel, als deskundige namens alle huurderverenigingen, maakte fel bezwaar maakten te- gen de overstroming van boeven, zwervers en tuig dat voor over- last zorgt in de stad. Zeker ook omdat Rotterdam harde maatre- gelen neemt om hun overlastge- vers te weren en zo 'hun eigen straatje' schoon te vegen. Net de ze week is het rapport Criminali teit en Veiligheid uitgekomen en het districtsjaarplan Politie Schiedam voor 2003. Het zijn vooral de wijken Oost, Nieuwland en Groenoord waar de bewoners minder tevreden zijn over de eigen buurt, zo concludeert het rapport gemaakt door afdeling Statistiek van de gemeente. Samen met regiopolitie Rotterdam-Rijn- mond district Schiedam werd een vuistdik vragenformulier gestuurd naar willekeurig 3200 Schiedam- Vlaardingweg 85, Rotterdam, www.gamma.com mers. Meer dan 1500 Schiedam- mers stuurden de vragenlijst terug 'over hun gevoel van Veiligheid'. En Schiedammers geven hun kriti- sche oordeel waar hard geoordeeld wordt over politie en problemen van de stad en eigen buurt. Vooral de wijk Schiedam Oost heeft last van 'overlopende' vor- men van criminaliteit uit Rotter dam. En in het algemeen zijn be woners van Schiedam minder te vreden over de eigen woonbuurt. Maar ook in Nieuwland en Groen oord is er sprake van afname van tevredenheid. Ergernissen en voor al met problemen als parkeerover- last, rommel op straat en agressief rijgedrag. Maar eveneens overlast door jongeren, stelen van en uit au to's, vernielingen van cellen en bushokjes worden door bewoners opgemerkt. In dit, alweer zesde, onderzoek werd nagegaan of bewoners zich meer of minder veilig voelden. Met als verrassend resultaat: veili- ger. Eerder onderzoeken wijzen op meer dan 50 procent van de bevol- king die zich 'wel eens' on veilig voelt, anno 2002 is dat nog maar 39 procent. Opvallend daarbij is dat vaker politiesurveillance in de wijken geen invloed heeft op deze relatieve veiligheidsgevoelens. Duidelijk (significant) voelen de Schiedammers zich wel minder veilig in het openbaar vervoer als metro, bus en trein en tram. Het rapport concludeert dat 'de situatie zienderogen verslechtert". Vooral 's avonds maar tegenwoordig ook al overdag voelen de mensen zich daar niet of minder veilig; 70 pro- cent van de ondervraagden voelt zich on veilig 's avonds in het openbaar vervoer. Ook naar onveilige plakken werd gevraagd. In de top tien 'enge' plekken staan het Beatrixpark, de NS stations, en de wijk Nieuwland (vooral de Parkweg) hoog geno- teerd. Vooral omdat daat, vooral's avonds, weinig of geen toezicht of sociale controle is. Het aantal slachtoffers van delicten blijft grofweg op 1/3 staan van de onder vraagden. Wel opvallend is dat daarbij steeds hoe minder mensen aangifte doen van een delict bij de politie. De reden hiervoor is wei nig vertrouwen in het oplossen door de politie en de slechte afhan- deling van de politie van de zaak. SANITAIR Met een score van 5,2 komt de Schiedamse politie uit op een dik ke onvoldoende in dit onderzoek. Dik omdat gemiddeld een score rond de 7 normaal is bij een derge lijk grote steekproef. Ook de ge meente Schiedam scoort niet hoog bij de ondervraagden. De politie maakte deze week te- vens haar plannen terecht om on- der andere deze kritiek op te los- sen.. „Er moeten keuzen worden gemaakt", zei de nieuwe korps- chef F. Stegman tot de raad. Voor al door capaciteitsproblemen en het inzetten van agenten bij groot- schalige evenementen is dat de re den waarom de politie niet achter elke zaak kan gaan. De gekozen prioriteiten zijn: geweldmisdrijven als straatroof, de jeugdoverlast en de drugs en illegalen. De korps- chef benadrukte dat het vooral de 'veelplegers' zijn die voor 80 pro- cent van de delicten en dus de bulk van het werk van de politie zorgen. Hij beloofde de commissie dan ook dat de wijken als Oost en Nieuwland de aandacht krijgen en ook de onveiligheid van Openbaar vervoer, agressief rijgedrag en overlast van de horeca aangepakt zullen worden. OUT NOV NOV NOV Sani-'Dump Stadlonweg 45A Rotterdam Tel. 010-4822257 (Nabij Feyenoord-stadion) Leemansstraat 13 Slledrecht Tel. 0184-411809 (Woonboulevard Sliedrecht bij Ikea) ZONDAG A.S. GEOPEND VAN ll.OO - 17.00 UUR ^Vtcudienit Rijnm0nd De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Drie klachtengolven op een dag Vorige week maandag 21 oktober ging het wat stankoverlast betreft, goed mis in het Rotterdamse havengebied. Verspreid over de dag ontstond op drie verschillende plaatsen een stankgoif. Even na twaalven kwam de eerste klacht over chemische stank bij de meldkamer van de DCMR binnen. Bij raffinaderij Nerefco in de Europoort was bij het afkoppelen van een container ethylmercaptaan gemorst. Drieendertig inwoners uit Den Haag, Hoek van Holland, Rotterdam en 's-Gravezande belden de meldkamer over de stankover last. Ook in de regio Haaglanden kwamen meldingen binnen. Op advies van de DCMR werd de gemorste vloeistof afgedekt, waarna de klachten over dit voorval ophielden. Ongeveer op hetzelfde tijdstip lekte bij geurstoffenfabriek Atofina in Pernis in een loods een vat met mercaptaan. Dit veroorzaakte stank overlast, waardoor tussen kwart voor een en halftwee eenendertig klachten bij de meldkamer binnenkwamen. Voornamelijk uit Vlaardingen en Schiedam en een enkele uit Pijnacker. Atofina trof onmiddellijk maatregelen om de overlast tot het minimum te beperken. Bij beide stankincidenten speelden mercaptanen een rol. Deze che mische stoffen worden onder andere in aardgas en LPG als geurstof gebruikt. Ze zijn vrij ongevaarlijk, maar stinken heel erg, ook bij kleine hoeveelheden. 's Avonds tussen zeven en tien uur hadden de bewoners uit hetzelfde gebied overlast van het derde incident van die dag. De meldkamer werd 28 keer gebeld over stank van verbrand plastic. Deze keer veroorzaakte tank op- en overslagbedrijf Vopak Botlek Terminal de overlast bij het reinigen van een leiding gevuld met ethylacrylaat. Dat is een grondstof voor de productie van kunststoffen en rubbers. Zorgvuldige voorbereiding van de werkzaamheden en het afzuigen van dampen, konden de stankoverlast niet voorkomen. Stank van afval suikerbieten Donderdagmiddag kwamen tussen een en vier uur acht klachten uit Brielle binnen over een sterke maggilucht. Uit onderzoek van de meldkamer bleek dat met een sproeiwagen vinasse over het bouw- land aan de Zuurlandsedijk werd uitgereden. Dit veroorzaakte een typische zoetige maggilucht. Het handhaven van voorschriften voor het uitrijden van afvalproducten, zoals bijvoorbeeld mest en vinasse, valt onder de bevoegdheid van de milieupolitie en de algemene inspectiedienst (AID). Volgens de regels van de AID hoeft vinasse niet ondergespit te worden. Wel geeft het sproeien van vinasse regelmatig overlast in deze tijd van het jaar. De klachten zijn doorgegeven aan de politie. Sterke graan- en meellucht Op vrijdagmorgen klaagden acht inwoners uit Hoek van Holland tussen acht en twaalf uur over stank van graan en meel. De uitrukdienst van de meldkamer ging op onderzoek uit en constateerde op basis van geur en windrichting dat de productie van (soja)voedingsmiddelen bij ADM in de Europoort de stankklachten veroorzaakte. Op het moment van de stankoverlast waren er geen bijzondere voorvallen in de fabriek. Het afvoeren van droog- en koellucht die bij het productieproces vrij- komen, zijn altijd te ruiken. Afhankelijk van de weersomstandigheden, zoals wind of regen, geeft dit overlast bij omwonenden. De milieuklachtentelefoon van de DCMR: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Onze wethouder van Integraal Veiligheidsbeleid, Interactief Be- stuur, Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer en Cultuur is da- nig in zijn kuif gepikt door een artikel van onze zeer gewaarde cor respondent Frank Willemse. Willemse schreef een stukje over de bezuinigingen op de artotheek en over de wijze waarop Theo H.B. Schoenmakers Julia Snikkers ervan probeerde te weerhouden met de pers te praten. Willemse maakte melding van het spreekverbod, dat door Schoenmakers nu wordt weersproken. Hij schreef een boze brief naar de chefredacteur van Maasstad Weekbladen en besloot dit epistel meteen door te sturen naar 'de dames en heren leden van de raad der gemeente Schiedam En daarmee is deze brief open baar geworden. Schoenmakers schrijft dat hij 'ernstig bezwaar maakt tegen de merkwaardige wijze van berichtgeving door F. Wil lemse over de artotheek'. Dat hetevidentwas dat Willemse 'geen inhoudelijk, maar uitsluitend een negatief zuigerig verhaal wenste te schrijven'. Poeh poeh poeh Theo! Da's even schrikken! Enjij weet natuurlijk als ex-journalist hoe het wel moet. Jij hebt immers als kopstuk van een politieke partij (Platform Schiedam, dat jij later om opportunis- tische reden omdoopte in Leefbaar Schiedam, hoeweljij beweerde dat het niets maar dan ook niets te maken had met Fortuyn. Leuk trouwens die opmerking van Willemse tijdens het roemruchte lijst- trekkersdebat voor Look TV: „Maar meneer Schoenmakers.... u schrijft in uw verkiezingsprogramma 'kiest voor een fortuinlijk Schiedam.lange tijd voor het Nieuwe Stadsblad de politieke ver- slaggeving gedaan. Zo schreef jij op 21 februari 2001 een uiterst zorgvuldig stuk over wethouder Luub Hafkamp die zou opstappen. „Sprongen ze of werden ze geduwd? schreef jij over Hafkamp en Aad Wiegman. Mooie primeur hoor, mooie objectieve verslagge- ving. Jammer dat het niet waar was. Je was vergeten het even te ve- rifieren bij Hafkamp zelf. De redactie van het Nieuwe Stadsblad werd meteen ontboden bij het college van B en W om te praten over jouw merkwaardige berichtgeving. Overjouw commentaarmet de titel 'Continu'iteit van bestuur'. Dat het geen toeval kon zijn dat Wiegman en Hafkamp tegelijkertijd aftraden. Beetje tendentieuze berichtgeving, vindje niet achteraf? Hjalmar Teunissen ps: ik hoop dat ik volgende week nog hier op mijn stoel zit. Ik ver- wacht natuurlijk een boze brief van Schoenmakers over mijn uiterst tendentieuze column.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3