Wa I ha I la voor snowboarders Snowdome maakt in regio nog a JbM Etna spuugt magma weer uit over Caldera cr VAKANTIEKRIEBELS? Curasao in de ban van Bon Bini Beach 3-daagse autoreis naar bruisend Brussel t.w.v.€ 180,- Bel 0909-4400444 Sneeuwkwaliteit blijftgewaarborgd 0909-4400444 Westendorf: evtan november 2002 Bruisend Brussel Het is elke week prijs bij Maasstad weekbladen! Gevaarlijke vulkaan intrigeert jaarlijks duizenden toeristen kamperen dagtochten uitstapjes tips advies bel&win nationaal internationaal Kom uw horizon verbreden bij het grootste en mooiste reisbureau van Rotterdam! mmpA tPANTA WEIZENT Bierens de Haanweg 22-32 Rotterdam-Lombardijen, tel. 010-492 5 492 Het sportieve startschot voor de winter begint in Westendorf met de SkiWelt-opening. Het wintersportgebied Westendorf behoort met de SkiWelttot het grootste samenhangende skigebied van Oostenrijk. Navenant spectaculair is natuurlijk ook de opening. Bijvoorbeeld de Chinese Downhill voor snowboarders, skitests en nog veel meer. ledere dag, tijdens de hele winter, laten de Westendorfse skischolen hun kunnen bij de skishow op de oefenweide zien. Westendorf is ook de spot voor snowboarders. Niet alleen het heerlijke freeridegebied wacht op de boarder, maar ook is er een snowboard fun park aanwezig. Steeds vaker ontmoet men hier snowboardstars uit de hele wereld. Bij het freeriden is het inschatten van gevaren heel voornaam. Dit en andere belangrijke informatie is bij het SAAC Camp in Westendorf te krijgen. Hier worden boarders kosteloos op de gevaren naast de piste geschoold, zodat men ook van de tiefschneehellingen zonder zorgen kan genieten. Overigens is Westendorf het gebied van de Nederlanders. Met Nederlandse kroegen en veel gezelligheid. Om een voorbeeld te geven: 21 procent van de bezoekers van de discotheek Wunderbar is Nederlands. Momenteel zijn op Cu rasao de opnames van de 'telenovelle' Bon Bini Beach in voile gang. Er worden 37 afleveringen ter plaatse opgenomen, waarvan de eerste afleve- ring op 12 november te zien zal zijn bij Yorin. Bon Bini Beach* vertelt een spannend verhaal met een begin en een eind, vol in- triges en romantiek. De serie wordt tot en met het einde van dit jaar tweemaal per week - op dinsdag en donderdag om 21.30 uur - uitgezonden. Daarna is de serie tot medio juni 2003 wekelijks te volgen. In de serie spelen bekende acteurs de hoofd- rollen, zoals Tanja Jess (zie foto Playboy), Tim Immers, John Wil liams, Chanella Hodge en Chris Ta- tes. Ook zijn er gastrollen wegge- legd voor ondermeer Antonie Ka- merling en Guusje Nederhorst. Dit jaar bestaat Snowdome in Den Haag 3 jaar. Een reden voor de organisatie om de prijzen naar beneden te brengen. Betaalde je per persoon tot nu toe 16 euro voor een uurtje skien en 7 euro voor het materiaal, sinds 2 november zien de dagprijzen er als volgt uit: van 10.00 tot 17.00 uur betaal je op de dag 12 euro en van 17.00 uur tot de sluiting (tussen 23.00 en 24.00 uur) 13 euro. Materiaal, afhankelijk van wat je nodig hebt, kost 2,50 euro per bezoek of dagdeel. In het weekend kan je vanaf 9.00 uurterecht. En tot 17.00 uur is de prijs 14 euro. Dit komt erop neer dat je voor 8 uur skien en vermaak omgerekend per uur 1,75 euro per uur betaalt. 's Avonds van 17.00 uur tot het sluitingsuur betaal je 15 euro.De f "^5: accommodatie heeft qua toegevoegde accommodatie een gedaanteverwisseling ondergaan; Snowdome heeft nu de langste skibaan van Nederland van 210 meter lengte en het is binnen 35 meter hoog. Er is een skibrug, waardoor je je echt in een dorp met sneeuw waant. En wanneer je de smaak te pakken krijgt kan je in direct een van de vele wintersportbestemmingen in Salzburgerland boeken. Van Zell am Zee en Kaprun op de gletsjertot aan Dachstein West. Er zijn diverse shops en informatiestands waar je alle informatie kunt krijgen. Voor meer informatie: 070-3599000 of info@snowdome.nl. Brussel is niet alleen de hoofd- stad van onze zuiderburen, maar ook 6en van de gezellig- ste steden van de lage landen. U kunt hier heerlijk winkelen, maar daarnaast biedt Brussel enkele parels van bouwkunst, die onvervalste overblijfselen zijn van het roemrijke Vlaamse verleden. Wat dacht u bijvoor beeld van de Grote Markt, 6en van de mooiste pleinen ter we reld! Ook museumliefhebbers komen in Brussel prima aan hun trekken. Een echte aanra- der is het Atomium, dat opvalt door zijn markante bouwstijl. Wilt u voordelig kennis maken met alles wat Brussel u te bie- den heeft? Boek dan nu bij KRAS SterVakanties een drie- daagse autoreis met verblijf in het 4-sterren de luxe hotel Pre sident WTC vanaf slechts 75 eu ro! Vertrek iedere vrijdag en zaterdag van 15 november tot en met 29 maart. Kijk voor meer informatie op www- .kras.nl of bel 073 - 5999999, o.v.v. HW 46.238. KRAI en geef antwoord op de volgendevraag: welk Brussels gebouw valt op door zijn markante bouwstijl? A) Atomium B) Museum voor schone kunsten C) Stripmuseum D) Muziekinstrumenten museum Maak tevens de volgende slagzin af: Ik wilde 3-daagse autoreis naar Brussel winnenomdat... Spreekuw antwoord in en maakkansopdeze schitterende prijs! Kijk voor de actlevoorwaarden op de Podiumpaglnaindezekrant w, Hij had ervoor gewaarschuwd: „Er zijn al enkele openingen, nog hooguit twee maanden en er komt weer een eruptie." Dat is dan ook de reden waarom we deze dag, 12 September, niet naar de top van de hoogste gelegen actieve krater kunnen wandelen. Niemand mag erbij komen, behalve een paart experts, waaronder Carmeilo. Als 'dottore' in de vulkanologie doceert hij aan de universiteit van Catania. Vandaag gaat hij met ons mee als privegids, samen met zijn student Marco. We gaan een bijzondere tocht maken, dwars door het gebergte heen. Want dat vergeten de meeste toeristen, dat de Etna een gebergte is. Met een omtrek van 212 kilometer, een oppervlak van 1570 vierkante kilometer en een huidige hoogte van 3342 meter. Ze pakken allemaal de toeristische route: vanaf de weg met een busje recht omhoog waar er wat mag worden rondgelopen ondertoezicht van de gids. Allemaal weer instappen en terug naar beneden. Een enkele diehard ioopt op eigen gelegenheid tot aan de kratermond, nog vier uur verder lopen. Maar dat is momenteel verboden, Carmeilo meet vrijwel dagelijks de toestand van een van de meest actiefste en gevaarlijkste vulkanen ter werreld. „We verwachten binnenkort weer een uitbarsting. Niet de eruptie zelf maar de periode vlak ervoor, wanneer de gasdruk tegen het gesteente het hoogst is, is het gevaarlijkst. In 1979, vlak voor een eruptie, zijn er 9 toeristen gedood, waarschuwingen genegeerd. Maar ook het gebergte zelf is niet zonder gevaar, ieder jaar sterft er wel een roekeloze toerist." We klimmen stijl omhoog door een overweldigende, moeilijk toegankelijke natuur onder een diepblauwe hemel. Hoog boven ons kringeltwitte rook uitde kratermond. „Uit een van de kratermonden", verbetert dottore Carmeilo ons. Want het Etnagebergte kent vele kraters, waarvan de meest centrale en hoogst gelegen kratermond momenteel verschijnselen van activiteit vertoont." Van mediterrane vegetatie naar vijandige stekelgewassen en korstmossen. Verder stijgend door grof rood, bruin en zwart lavagesteente doen onze voeten het denkwerk. Drie uur lang klimmen en klauteren, dwars door de stilte van een schitterend 2 miljoen jaar oud vulkaangebergte, wordt beloond met het bereiken van de oudste kratermond, de Caldera, in de ruige kloof Valle del Bove. Waar veel recente lavastromen eindigen. We zitten zo'n 2300 meter hoog, huiverende nevel versluiert het maanlandschap beneden ons. Wolken benemen het uitzicht op de hoger gelegen actieve krater. Het deert niet, om hier even te mogen uitrusten. Koud, heel koud. Dunne mistflarden in en om de kratermond voor ons, een harde wind jaagt om de naakte zwarte lavarotsen. Voldoening. Een grote roofvogel 'doorkrijst' de stilte Gelijk maanmannetjes jumpen we als vanzelf door het zwarte lavagruis, stijl en snel naar beneden. Waar heel in de verte de bussen met toeristen stoppen voor die bus naar boven en dan weer terug.Vorige week, nog geen twee maanden later, spuugde de Etna haar gevreesde magma weer uit over de Caldera. Irene Boonekamp M 0,70 p/m Si - -

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 17