maasstad wint Opel Vivaro belan Nieuwe high performance sportwagen voor MG 'Chrysler California Cruiser bewijst tijdloosheidPT Cruiser WIN! November 2002 Micra: Nieuwe Nissan MS 4000 geintegreerd navigatiesysteem terwaarde van Uit hoeveel journalisten bestaat de jury die de auto van het jaar kiest? Het is elke week prijs bij Maasstad weekbladen! m 0 - 4004267 De nieuwe Micra straalt een bij- zohder soort frisheid uit. Hij trektdeaandacht,roeptemotie op met zijn aantrekkelijke, ei- gentijdse uiterlijk en oogttege- lijk robuust. Doordat innemen- de uiterlijk onderscheidt hij zich nadrukkelijk van de andere mo deller! in zijn klasse. Het ken- merkende ontwerp valt verder op door een aantal doordachte elementen. Door de compacte buitenmaten is de Micra zeer wendbaar en makkelijk te par- keren in de stad. Het interieur is daarentegen juist verrassend ruim en comfortabel. De auto zit vol slimme technologie die het gebruiksgemak verhogen. De Micra rijdt bovendien erg f ijn met een natuurlijk soort ba- lans dat doordachte auto's ken- merkt. Hetzithemindeperfec- te mix van een nieuw solide on- derstel en een serie energieke, soepele motoren. gecreeerd en aspecten als design en veelzijdigheid in de kleine middenklasseeen nieuwe impuls gegeven"aldus Jim Schroer, Executive Vice President Global Sales and Marketing van de Chrysler Group. "De PT Cruiser speelde in op veranderende eisen en verwachtingen van autokopers over de hele wereld. Nu presenteren wij een concept van wat een volgende stap zou kunnen zijn: de Chrysler California Cruiser. Een bijzonder veelzijdigeauto, met twee grote portieren, een innovatieve achterklepeneen multifunctioneel interieur." De Chrysler California Cruiser wordtopdeAutosalonvan Parijs off icieel gei'ntroduceerd. Tegen die tijd worden meer details van de auto bekendgemaakt. wuu €0,70p/m en geef antwoord op de volgende vraag: A - 58 journalisten B -12 journalisten C -120 journalisten D - 3 journalisten Maak tevens de volgende slagzin af: Ik wil het navigatiesysteem winnen omdat: Spreek uw antwoord in en maak kans op deze schitterende prijs! Renault Megane auto van het jaar De Renault Trafic en de Opel Vivaro zijn gekozen tot 'International Van of the Year 2002'. Deze prijs istoegekend door een jury bestaande uit autojournalisten uittwintig Europese landen. De bestelwagen onderscheidt zich volgens de jury door zijn originele design, krachtige common rail turbodieselmotoren en een lage kilometerprijs. In november testte de jury verschillende bestelwagens. De kandidaten werdentijdensde selectieprocedure gedurende meerdere dagen in praktijksituaties beproefd en gemeten, onderandereintesten met 75 procent van de maximale lading aan boord. Ook de analyse van de economische- en veiligheidsfactoren woog zwaar mee. Met 115 punten liet het duo Renault Trafic Opel Vivaro de andere concurrenten ver achter zich. De Opel Combo kreeg 34 punten, de Ford Transit 24 en de Fiat Doblo 19. De bestelwagens zijn vanaf September 2001 in de meeste Europese landen op de marktgebracht. De twee auto's zijn ontworpen door de designafdeling van Renault en worden geassembleerd in een fabriek van General Motors in het Verenigd Koninkrijk. Na het sluiten van de deuren van deinternationale autotentoonstelling in Birmingham waser tevredenheid op de MG Rover stand. Nietalleen bleekde opzienbarende MG XPower SV de ster van de show, ook de verkoopafdeling kon tevreden zijn. Er werden maar liefst ruim 1.000 nieuwe MG's en Rovers verkocht, met een gezamenlijke showroomwaarde van ruim 12 miljoen pond. Voor de XPower SV werd reeds een aantal orders genoteerd, waardoor de eerste drie maanden productieal volledig is volgepland. Bert Waterman, Algemeen Directeur MG Rover Nederland: "Een De Renault Megane is gekozen tot "Auto van het Jaar 2003", en volgt daarmee de Peugeot 307 op. Het verschil met de nummer 2, de Mazda 6, was slechts 20 punten.De jury bestaat uit 58 autojournalisten uit 22 Europese landen. Zij gaven de Renault Megane gezamenlijk 322 punten. Voor Renault isditalde vijfdetitel, eerder werden de 16 (1966), 9 (1982), Clio (1991) en Scenic (1997) al tot Auto van het Jaar gekroond. De Renault en de Mada hadden een grote voorsprong op de rest van de zeven genomineerde autos. De Citroen C3 wist met 214 punten nog redelijk te scoren. De overige deelnemers bleven ver steken onder de 200 punten. De uitslag: 1. Renault Megane (322 pt) 2. Mazda 6 (302 pt) 3. Citroen C3 (214 pt) Kijk voor de actievoorwaarden op de Podiumpagina in deze krant. verkoopshow als die in Birmingham is een goede graadmeter om te zien waar je als automerk staat. Voor MG Rover was de show een compleet succes; we hebben veel orders genoteerd, zowel in de private sector als van grote wagenparkbeheerders. En daarnaast ontzettend veel aandacht voor de merkbeleving van MG en de bevestiging van de MG Brand Awareness dankzij die ontstellend imposante MG XPower SV. Het publiek heeft een goed beeld kunnen krijgen waar MG en Rovervoorstaan, en welke richting in de toekomst wordt gekozen." Tijdens het 52e Pebble Beach Concours d'Elegance, dat deze maand plaatsvond in het Amerikaanse Monterey, heeftde Chrysler Group een eerste voorbeeld laten zien van een volgende serie trendsettende concept cars: de Chrysler California Cruiser. Deze concept car bouwt verder op de unieke combinatie van stijl en functionaliteit die ook de succesvolle Chrysler PT Cruiser kenmerkt. "Met de PT Cruiser hebben we een volledig nieuw marktsegment

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 17