Rotterdamse trots op vinyl en glimmend schijfje Gerard Cox viert veertigjarig jubileum in het nieuwe Luxor Kattenkwaad 'Pietje Bell' op witte doek i m iM 1* 6: 3.9 12 6. maasstad J preview 99 99 99 2 IN 1 ALADAR 3i BERGWEG 110, ROTTERDAM 'De Bombarda van de Nederlandse kleinkunst' WINNIE DE POOH MINI F0T0-ALBUM podium door Vincent Wernke ROTTERDAM - Opletten- de bezoekers van het jubile- umfeestje van Gerard Cox hadden het waarschijnlijk al opgeraerkt. Ajax-voorzitter Michael van Praag was na de pauze niet teruggekeerd op zijn plek. Zijn echtgenote zat nu alleen te genieten van het Metropole Orkest en de vele gasten. Tot de jubilaris een lied inzette over zijn fa- voriete voetbalclub Feye- noord. Na het eerste couplet en reffein stond de preses van aartsrivaal Ajax plotse- ling naast de Rotterdamse zanger op het podium. Het optreden van Michael van Praag was misschien wel de grootste verrassing van de avond in het bomvolie nieuwe Luxor Theater. Met het eenmalig con cert 'Gerard Cox - 40 jaar artiest en 40jaarzichzelf vierdede zan ger dat hij veertig jaar in het vak zit. „Toen ik dit feit een paar maanden geleden ter sprake bracht, opperde ik om een feestje te houden bij mij in de huiskamer. Met een combo erbij voor de mu- ziek. Het is een beetje uit de hand gelopen'gaf de zanger zelf toe. In plaats van een combo in zijn huiskamer, kreeg 'de Bombarda van de Nederlandse kleinkunsf het Metropole Orkest in het nieu we Luxor Theater. Actievoorwaarden Bel Winspel Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u de leukste snuffelafdeling van Nederland. Op 400 nf vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computerspelletjes, speelgoed en vele andere leuke hebbedingetjes. Leuke kado artikelen om te geven of te krijgen. ACRYLCD-STANDAARD Opbergsysteemvoor 10 dubbel- of 20 enkel-CD's^ KELDERPRIJS -I 99 BOITE MULTIGAMES Uren genot voor kinderen vanaf 4 jaar. Met o.a. schaken, dammen, roulette, domino en nog tientallen andere spelletjes. KELDERPRIJS WINNIE MINI F0T0-ALBUM 3 Mini foto-albumpjes voor pasfoto's van je vriendjes en vriendinnetjes. KELDERPRIJS HARRY POTTER GAME FLUFFY ACTION GAME Computerspel met de 3 Koppige hond Fluffy uit de eerste Harry Potter film. KELDERPRIJS M9T CRIMSON SKIES Snelle vliegtuigen in dit Microsoft spel voor de PC. KELDERPRIJS .2239T 2 IN 1 ALADAR Sprekende Dinosaurus voor de kids vanaf 3 Jaar KELDERPRIJS ZONDAG 24 NOVEMBER GEOPEND VAN I2.00y17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag 24 novernber geopend van 12.00-17.00 uur. Woensdag 20 novernber 2002 door Jaap Proost ROTTERDAM - De Rotterdamse producer/dj Michel de Hey, bekend van zijn Future.feesten in de base ment van Nighttown, brengt 2 de- cembereen nieuwe cd uit. Op zich- zelf niet zo speciaal, de dj heeft al meerdere cd-titels op zijn naam staan. Het bijzondere aan de plaat is echter dat er naast De Hey alleen Rotterdamse muzikanten en produ cers op staan. Bovendien is het hoesje van de cd ontworpen door vier grafisch ontwerpers die Rotter dam als thuisbasis hebben. De cd heeft dan ook de toepasselijke naam 'Made in Rotterdam'. 'Made in Rotterdam' is een jubile- umuitgave. Met de plaat viert De Hey dat zijn platenlabel EC Re cords 49 al andere platen uitbracht. „Maar er staan niet alleen artiesten op die gecontracteerd zijn op mijn label. Ook andere artiesten uit de stad zijn de cd te beluisteren. Ik heb een soort visitekaartje van de Rot terdamse techno en techhouse wil- len maken,vertelt de djHet initia- tief komt voort uit Rotterdams Fa- brikaat. In dit festival, dat jaarlijks in September gehouden wordt, staat Rotterdams talent centraal. De Hey vindt dat er veel talent in Rotterdam aanwezig is. „In de dansscene speelt Rotterdam nu een leidende rol in Nederland. Het is de uitgaansstad van het land gewor- den. Er zijn veel goede clubs, par- tyorganisatoren en producers." De faam als uitgaansstad is ook interna- tionaal bekend. „Vroeger kwamen de grote namen uit de dansscene niet verder dan Amsterdam. De laatste jaren is dat beeld helemaal veranderd. Naast de grote namen komen nu ook mensen uit heel het land een weekend naar Rotterdam om te feesten", zegt De Hey. Naast goede housemuzikanten zijn er ook veel kunstenaars en grafisch ontwerpers met talent in de stad. De Hey besloot wat met deze factoren te doen. Aan vier grafisch ontwer- Michel de Hey op zijn vrijdagavond in Nighttown: Vroeger kwamen de grote namen uit de dansscene niet verder dan Amsterdam.foto:DickSluijter pers heb ik gevraagd hun visie op Rotterdam uit te beelden", legt De Hey uit. „Het zijn vier nieuwe talen- ten: Cosh, Lou Lou, Yvesroger en Arjen de Jong. Ze hebben allemaal hun eigen bladzijde ontworpen op de elpee en in het hoesje van de cd. Daamaast heeft de dj ook werk van de ontwerpers tijdens een van zijn feesten in Nighttown geexposeerd. Michel de Hey vestigde zich acht jaar geleden in Rotterdam. „Ik voel me hier thuis, op mijn gemak." Omdat de plaat zo'n Rotterdamse stempel draagt, ligt de discussie Rotterdam versus Amsterdam op de loer. Maar 'Made in Rotterdam' is zeker geen lange neus naar de hoofdstad. „Dat gedoe tussen Rot terdam en Amsterdam, daar geloof ik niet in. Dat ik trots ben op Rotter dam betekent niet dat ik een hekel heb aan Amsterdam. Ik heb hele maal niks tegen die stad.De dj her- innert zich wel mensen uit de hoofd- stedelijke dansscene die zich vroe ger met geen tien paarden naar Rot terdam lieten trekken. „Die komen nu wel hier om uit te gaan. Dat is leuk om te zien." Hij vindt wel dat er nu niet achter- over geleund mag worden. „Het is nu een kwestie van scherp blijven. We zijn een hippe stad en omdat te blijven moet er gei'nvesteerd wor den." De dj hoopt dat het politieke klimaat in Rotterdam nu geen roet in het eten gooit. „Je merkt dat het toch een stuk soberder wordt. Veel festivals dreigen met de stad te ver- laten omdat de gemeente minder snel met geld over de brug komt." De Hey is van mening dat niet alles gesubsidieerd moet worden, maar dat de gemeente wel een klimaat moet creeren waarin dingen kunnen ontstaan. „Rotterdam heeft in korte tijd veel bereikt, laat het nu weer geen slaapstad worden", aldus De Hey. De cd 'Made in Rotterdamkomt 2 december uit. De elpee ligt al in de winkels. Op de plaat staan nummers van onder meer Literon, Secret Ci nema. Biological en Coming Soon. De Meezing Bioscoop presenteert filmmusicals in karaoke-formaat. Het publiek kon zich voor het eerst helemaal laten gaan bij de Mee zing Sound of Music en daama bij de Meezing Ja zuster, nee zuster, die kortgeleden in premiere is ge- gaan. Nu is de beurt aan De Mee zing Grease. Op zondag 24 no vernber vindt in het Oude Luxor Theater te Rotterdam de premiere plaats van deze populaire 25 jaar oude muziekfilm, met in de hoofd- rollen Olivia Newton-John en John Travolta. Op www.meezingbio- scoop.nl kan men verkleedtips en andere ludieke ideeen vinden ter inspiratie en voorpret. Wie ver- kleed komt als een personages uit de film, kan tijdens de pauze mee- doen aan de kostuumparade; er zijn mooie prijzen te winnen voor de beste look-a-like. En voor men- sen die onverhoopt toch geen in spiratie mochten hebben om ver- kleed te komen, is er in het theater altijd nog een winkeltje met acces- soires. Te zien op zondag 24 no vernber 2002 om- 17.00 uur. Her- halingen: zaterdag 14 december 2002 om 20.00 uur en zondag 15 december 2002 om 17.00 uur. En tree 17,50 euro. Reserveren: www- .luxortheater.nl of 010-484.33.33. Rapper Brainpower is hele maal in op dit moment. Afgelopen week mocht hij nog een MTV Award in ontvangst nemen en met zijn nummers 'Dansplaat' en 'Voel de vibe' scoorde hij grote hits. Brainpower staat zaterdag op het podium van Nighttown. Kaarten kosten 11 euro en het optreden be- gint om 21.00 uur. Aanko- mende zaterdag in de grote zaal van Club Las Palmas de onna- volgbare Marysol! Voor en na haar residents Dwin en Edwin Bazen. Het inmiddels vermaarde Love- 2Party DJ Team zal de kleine zaal van Las Palmas op zijn kop gaan zetten. Love2Party main-man San- deep heeft rising star DJ Little Tim uitgenodigd om vier uur lang de beste grooves te draaien. Aanvang 23.00 uur, entree 10 euro. Voor de pauze nam de jubilearis zelf plaats in de zaal. Daar zag hij veel vrienden en bekenden, waar- onder veel collega artiesten, be- kende Rotterdammers en de top van 'zijn' Feyenoord, vertegen- woordigd door voorzitter Jorien van den Herik en trainer Bert van Marwijk. Zij genoten onder ande- ren van een poetische lofzang op volksclub Feyenoord van dichter Jan Oudenaarden, gevolgd door zanger Lee Towers, die een nos- talgisch lied over het oude Rotter dam ten gehore bracht. De avond werd aan elkaar gepraat door Joke Bruijs (Cox: „De beste Gerard Cox, met naast zich Joke Bruijs en Lee Towers, neemt het applaus in ontvangst aan het eind van zijn jubileumconcert in het nieuwe Luxor Theater. foto:DickSiuijter zangeres van Nederland. En ik ken er ook nog ergens anders van...") en Rients Gratema. An dere gasten die voor de pauze op het podium stonden waren onder meer Robert Long, Andre van Duin en 'Toen was geluk heel gewoon'- collega Sjoerd Ple- ijsier. Hij bracht een liedje ten gehore, gekleed in Ajax-shirt. „Ik heb geen hekel aan Ajax", zei Gerard Cox, die na de pauze zelf het podium op kwam. „Ik zeg het nog een keer: mijn kritiek richt zich op de media." Even daarvoor had hij het verrassings- duet met Michael van Praag ge- zongen. Feyenoord - Feyenoord - Word maar lekker kampioen zongen zij samen. De Ajax-voor- zitter voegde daar aan het slot la- chend aan toe: ..Word maar lek ker bijna kampioen!". Daama bracht oer-Rotterdammer Cox ook een Amsterdams liedje van Johnny Jordaan ten gehore, ter- wijl hij de avond afsloot met zijn eigen klassieker 'Het is weer voorbij die mooie zomer' en een toegift met typisch Rotterdamse liedjes, waaronder "Ketelbinkie'. Gerard Cox was aanvankeiijk' on- derwijzer, maar hij ontwikkelde zich door de jaren heen als zan ger, cabaretier, acteur en schrijver van columns over zijn geliefde club Feyenoord. Begonnen als geengageerd en omstreden caba retier (In 1966 werd proces ver- baal tegen hem opgemaakt wegens het be- ledigen van de koningin in het liedje 'Arme Ouwe'), is hij de laatste jaren vooral bekend van de succesvolle televisieserie 'Toen was geluk heel gewoon' en als feestmaker in de reclamespotjes van de Duyvis. ..Gerard Cox houdt van Rotter dam", vertelde burgemeester Ivo Opstelten na afloop van het con cert in de Rijnfoyer van het Luxor Theater. „Hij woont niet meer in Rotterdam, maar dat nemen we hem niet kwalijk, want hij is altijd in Rotterdam." De burgervader prees de entertainer Cox, sprak de hoop uit dat dit feestje slechts *een tussenstand' is en bood de zanger vervolgens een speciale jubileumkrant aan. Een onderscheiding zat er voor Cox niet in. Niet omdat de burge meester hem dat niet gunde, maar omdat hij de onderscheidingen van de stad allemaal al heeft. Naast een Erasmusspeld en de Wolfert van Borselen penning ontving de zanger eerder ook de Gouden Televisierring, Het Gou- den Beeld en twee Edisons. „Het is dat ik weet dat de burgemeester altijd de waarheid spreekfrea- geerde de jubilaris zelf op de lof- uitingen van Opstelten, waarna hij het startsein gaf voor de recep- tie voor vrienden, bekenden en collega's. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Na Kruimeltje is Pietje Bell het tweede Rotterdamse straatschoffie dat onder regie van Maria Peters te zien is op het witte doek. Voor de hoofdrol maakte Pe ters gebruik van haar zoontje (en dat van producent Dave Schram) Quinten. Hoewel je in het begin van de film even vreest dat deze film op een mislukking zal uit- draaien, heeft Maria Peters ook van 'Pietje Bell' een leuke jeugd- film weten te maken. Dat is vooral te danken aan zoon Quinten, die zijn rol van het Rotterdamse schof- fie verrassend goed neer zet. Dat verrassend voeg ik vooral toe omdat het in het begin van de film even mis dreigt te gaan. Niet zo- zeer met het spel, maar met de film als geheel. De eerste minuten, waarin Pietje Bell verschillende kwajongensstreken uithaalt, is een heuse slapstick. Maar dan wel een van een oubolligheid die we zelden meer tegenkomen in modeme films. Moet deze film straks tijdens de feestdagen een serieuze concur rent worden van Harry Potter en de nieuwe Disney-film 'Piratenpla- neet'? Gelukkig herstelt de film zich daama en blijkt 'Pietje Bell' uiteindelijk zelfs beter dan voor- ganger 'Kruimeltje', ook al geen Elke actie heeft een iooptijd van 4 weken. Kosten bellijn bedragen 0,70 per minuut. Deelnemen kan zo vaak men wil. Instructies dienen opgevolgd te worden. Deelnames die niet aan de actievoorwaarden voldoen worden uitgesloten. •Deelname aan activiteiten (zoals reizen e.d.) welke betrekking hebben op een gewonnen prijs geschiedt op eigen risico. •Prijzen kunnen niet geruild worden en zijn niet inwisselbaar voor geld. •Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd, •In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist Rotterdams Dagblad BV. Winnaars ontvangen uiterlijk 2 weken na afloop van de prijsvraag telefonisch bericht. •Gegevens van deelnemers worden niet verstrektaanderden. •Medewerkers van Rotterdams Dagblad bv zijn uitgesloten van deelname. •Door deel te nemen aan het Bel Winspel verklaart men akkoord te gaan met deze voorwaarden. Quinten Schram steelt de show als belhamel Pietje Bell in de gelijknamige film. slechte verfilming van een boek van Chris van Abkoude. Anders dan Kruimeltje woont Pie tje Bell keurig thuis bij zijn vader (Felix Strategier) en moeder (An gela Groothuizen). Dat weerhoudt hem er niet van om kattenkwaad uit te halen, zowel op straat als op school. Dit vooral tot ergemis van Jozef (Stijn Westenend), de zoon van drogist Geelman (Arjan Eder- veen). Hij is niet alleen meester op de school van Pietje, maar heeft ook nog eens een oogje op diens zus Martha (Katja Herbers). Aan het begin van de film vemielt Pie tje met zijn katapult de nieuwe bril van Jozef, wat leidt tot een wilde achtervolging dwars door een fees- telijke optocht. Pietje Bell trekt hierdoor de aan- dacht van Paul Velinga (Rick En- gelkes), eigenaar van de noodlij- dende krant Het Laatste Nieuws. Hij zit in de rode cijfers, terwijl zijn concurrent Groot Dagblad da- gelijks een miljoen kranten ver- koopt. Velinga besluit Pietje Bell op de voorpagina van zijn krant te zetten. Telkens als de kwajongen weer een avontuur beleeft, zet Ve linga dat op de voorpagina. Tot de verhalen opdrogen en Velinga in zee gaat met Jozef, die nog wel wat verhalen over de belhamel weet. Vanaf dat moment verschijnen re- gelrechte leugens over Pietje in de krant en besluit hij met zijn bende ondergronds te gaan. Al snel is de hele stad op zoek naar de mysteri- euze bende van De Zwarte Hand. Het kattenkwaad van Pietje Bell is vermakelijk om naar te kijken. In het begin lijkt het oubollig, maar gaandeweg ga je je steeds meer amuseren. De streken die Pietje uithaalt zorgen voor constant ple- zier. Ondertussen komen ook on- derwerpen aan bod als armoede en klassenverschillen. Zo leeft Pie- tje's vriendje Sproet in pure ar moede, terwijl hij het als zoontje van een middenstander (zijn vader is schoenmaker) gewoon goed heeft. „Ik mag weggeven wat ik kan missen", is de wijze raad die Pietje van zijn moeder heeft mee- gekregen. En daar houdt hij zich aan. Net als bij 'Kruimeltje' heeft Peters bovendien veel aandacht besteed aan de art direction, waar- door de film volzit met schitteren- de beelden van sfeervolle jaren dertig straatjes. Terwijl diens Pietje Bell nu in de bioscopen te zien is, maken veel mensen zich druk over schrijver Chis van Abkoude. Zoals over de premiere van 'Pietje Bell', die niet in Rotterdam plaatsvond maar in Amsterdam. En wat te denken van de plannen voor een heus stand- beeld van de schrijver. De ge meente Rotterdam gaat de moge- lijkheden hiertoe serieus onderzoe- ken. Van Abkoude is dus helemaal hot. Wat dat betreft was het geen slechte keuze van Maria Peters om na 'Kruimeltje' ook 'Pietje Bell' naar het witte doek te brengen. Af gelopen zondag trok de film 47.812 bezoekers, waarmee 'Pietje Bell' een record brak. Nooit be- zochten zoveel mensen een Neder- lands gesproken film op een dag. .Nr. 221619 Art.nr. 246391 Art. Nr. 199147 Art. Nr. 239513 Art. Nr. 97792 INCLUDES GLOW-IN 'I HE-DARK SKELETON' Art. Nr. 199143

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 21