Onafhankelijk Toneel speelt 'Dominiek' Pianoconcert en samples vormen basis voor dansstuk Scapino Ballet Tweede Harry Potter-film is fantastisch LEUKESINT KADO'S UIT DE CORRECT K00PJES SHOP 1« 6: 3.9 12: 6: maasstad preview 99 99 99 2 IN 1 ALADAR BERGWEG 110, ROTTERDAM 'lets komt vaak pas echt tot z'n recht als er contrast is' Actievoorwaarden Bel Winspel t WINNIE DE POOH MINI F0T0-ALBUM Mm Woerisdag 27 november 2002 tx51 Acteurs van het O. T. bezig met het poppenspel, dat onderdeel uitmaakt van de familievoorstelling 'Dominiek'. foto: Dick siuijter podium NHM kort 'Klei'is te zien in Lantaren/ Venster. ROTTERDAM - Een viool- concert van Tsjaikovski en elektronische samplemuziek van Tim Simenon. Ze lijken van elkaar te verschillen als dag en nacht. Toch gebruikt artistiek directeur Ed Wub- be van Scapino Ballet Rot terdam, deze twee muziek- stukken voor het avondvul- lende dansstuk 'Tsjaikovski, P.I.', dat vanaf 4 december te zien is in de Rotterdamse Schouwburg. Scene uit het nieuwe dansstuk Tsjaikovski, P.I.van Scapino Ballet Rotterdam. Harry Potter (Daniel Radcliffe) en Ron Wemel (Rupert Grint) in 'Harry Potter and the Chamber of Secrets'. Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u de leukste Sintkado's. Op 400 m2 vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computer-spelletjes, speelgoed en vele andere leuke hebbedingetjes. Kom snel langs, alles staat voor u klaar, want als Correct't niet heeft, vergeet't dan maar! ACRYLCD-STANDAARD Opbergsysteem voor 10 dubbel- of 20 enkel-CD's. KELDERPRIJS 1 99 MULTIGAMES £3 Uren genot voor kinderen vanaf 4 jaar. Met o.a. schaken, dammen, roulette, domino en nog tientallen andere spelletjes. KELDERPRIJS WINNIE MINI F0T0-ALBUM 3 Mini foto-albumpjes voor pasfoto's van je vriendjes en vriendinnetjes. KELDERPRIJS HARRY POTTER GAME FLUFFY ACTION GAME Computerspel met de 3 Koppige hond Fluffy uit de eerste Harry Potter film. KELDERPRIJS 2A&T CRIMSON SKIES Snelle vliegtuigen in dit Microsoft spelvoorde PC. KELDERPRIJS -222ST 2 IN 1 ALADAR Sprekende Dinosaurus voor de kids vanaf 3 Jaar KELDERPRIJS ZONDAG 1 DECEMBER GE0PEND VANJ2.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.90 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag 1 december geopend van 12.00-17.00 uur. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Er is veel te zien tijdens 'Dominiek' de nieuwe voorstelling voor de hele familie van het Onafhankelijk Toneel (O.T.). Niet alleen zit 'Dominiek', naar het boek van William Steig, vol kleurrijke personages, deze zijn bovendien in viervoud te be- wonderen, Als poppen, in levende lijve en via twee grote videoscher- men boven het podium. 'Dominiek' is een voorstelling in de trant van 'Abels Eiland', een eerdere voorstelling van het O.T. Ook hierin werd live-spel van de acteurs gecombineerd met poppen en geprojecteerde beelden. Links op het podium verzorgen 'de ac teurs' een poppenspel in schitte- rend uitgevoerde decors op schaal. De uitvergrotingen van deze ge- beurtenissen worden rechts op het podium gespeeld door echte ac teurs. Van beide spelvormen wor den bovendien live-beelden gepro- jecteerd op twee grote schermen. „De acteurs zijn continue bezig", vertelt acteur Jeroen Spitzenber- ger. „Ze rijden het ene moment een decorstuk het podium op of bedie- nen een van de twee camera's, ter- wijl ze even daarna in de huid krui- pen van een krokodil of een oli- fant." Daarbij spelen de acteurs Joke Debaere, Gwen Maduro, Ruurt De Maesschalck, Simeon van Leeuwen, Hans Thissen en Conny de Vugt allemaal een aantal rollen en treden ze afwisselend op als verteller van het verhaal. Jeroen Spitzenberger is de enige die maar een rol speelt: die van het hondje Dominiek, hoofdpersoon van het stuk. De regie van 'Dominiek' is in handen van Gerrit Timmers. De familievoorstelling 'Dominiek' is gebaseerd op het gelijknamige boek van de Amerikaanse schrij- ver en illustrator William Steig. Hoofdpersoon is de vriendelijke hond Dominiek. Die trekt de we- reld in en beleeft onderweg allerlei spannende avonturen en ontmoet verschillende kleurrijke ftguren. Ondertussen wordt hij op de huid gezeten door de Onheilsbende, die alle dieren de stuipen op het lijf ja- gen. „Het gaat over dieren", ver telt Spitzenberger. „Maar die zeg- gen ook iets over mensen en hun gedrag." Dit wordt versterkt door het feit dat de acteurs - in tegen- stelling tot de gebruikte poppen - niet zijn opgemaakt als dieren. Hoewel het publiek dus op vier ni- veaus naar de voorstelling kan kij- ken, is 'Dominiek' goed te volgen voor alle leeftijden. Volgens Je roen Spitzenberger maakt het ook niet uit hoe iemand de voorstelling bekijkt: „Het is maar net wat ie mand het leukste vindt om naar te kijken. Kinderen zijn gewend om af te wisselen en snel heen en weer te schakelen. Of het verhaal dan wel goed te volgen is? Ja hoor, bij de try-outs hebben we dat bewust na afloop aan de kinderen ge- vraagd. De reaches waren heel po- sitief. Wat ze het leukste aan de voorstelling vonden? Het gevecht van Dominiek met de Onheilsben de en de bruiloftscene. Maar er zijn ook kinderen die alles leuk von den", lacht de acteur. Dominiek is te zien van 27 novern ber tot en met 6 december in de Rotterdamse Schouwburg. Aan- vang 15.00 of 19.30 uur. Reserve- ren: 010-411.81.10. Schrijfster en regisseuse Marijke Schermer keert in de voorstelling 'Klei' terug naar haar jeugd: het Groningse platte land. Ze schreef een beklemmend boerendrama over de ontoereikendheid van de liefde. Dora is door haar geliefde Vink (Jack Vecht) tien jaar gele- den verlaten. Hij heeft zomaar zijn biezen gepakt. Zij trok naar het Groningse platteland met Titus, een zwijgzame noorderling. Als Vink plotseling weer voor de deur staat, blaast hij de rust uit haar le- ventje weg. Wat moet ze met deze innemende, sensuele man die alle gevoelens in haar wakker die tien jaar lang in slaap zijn gesust? In haar herinnering heeft ze van Vink een mythe gemaakt en heeft dat vermengd met de woede om zijn vertrek. Nu komt hij weer langs om te zien of de sleutel tot de toe- komst in het verleden ligt.'Klei' is op donderdag 28 november te zien in Lantaren/Venster, aanvang 21.00 uur. Reserveren: 010- 277.22.77. De avond Re- Turn up the Bass op zaterdag 30 november in WaterFront zal ge- heel in het teken staan van de an- tieke house: hiphouse, hardhouse, acidhouse, kortom alle house-stij- len zullen de revue passeren. De zap-skills moeten dus maar bijge- schaafd worden op zondag, want deze zaterdag is het tijd voor een ouderwets getint feessie! Aanvang 22.00 uur, entree 6 euro. Het concept van GrooveXpress in Nighttown blijft onveranderd, a groovy night with live performan ces. Streven is om op vrijdag 29 november een avond neer te zetten met de ultieme... gezellige... su- perrrr.... feestsfeer zoals je die "vroeger" tegen kwam in Night- town of Roxy. Naast vele soulfull grooves zullen ook de oude kra- kers weer eens uit de stoffige kel- der worden gehaald om tijdens GrooveXpress opnieuw het "dag- "licht te zien. Aanvang 22.00 uur, entree 10 euro. door Vincent Wernke Nog een week en dan gaat het nieuwe dansstuk 'Tsjaikovski, P.I.' van Ed Wubbe in premiere in de Rotterdamse Schouwburg. Een stuk waarin hij het experi ment zoekt. A1 jaren liep hij rond met het idee om een choreografie te maken op Tsjaikovskis be- faamde vioolconcert. „En nu was het moment daar om dat te doen. Ik vind het mooie muziek, al is het geen balletmuziek. Tsjai kovski heeft wel beroemde ballet muziek gemaakt, zoals het Zwa- nenmeer, en in dit vioolconcert hoor je bepaalde elementen terug- komen die berinneren aan zijn balletmuziek." Het probleem was dat het viool concert van de Russische compo- nist maar 37 minuten duurt. Niet genoeg voor een avondvuUende voorstelling. „Daarom heb ik Tim Simenon, bekend als Bomb the Bass, gevraagd om een eigen- tijdse variant op het vioolconcert van Tsjaikovski te maken. Het idee van het tweede deel is om het vioolconcert, dat in de romantiek is gemaakt, naar de moderne tijd te halen. Zowel qua vormgeving als muziek is het tweede deel an- ders dan het eerste. De muziek is gefragmenteerder en bevat on- heilspellende elementen. Boven dien is de choreografie individua- listischer, de verhouding tussen de dansers is anders, killer en za- kelijker dan in het eerste." Het contrast tussen beide delen is groot, geeft Wubbe toe. „Maar toch horen ze bij elkaar. De hele avond gaat over dat vioolconcert van Tsjaikovski. Qua concept zijn beide stukken met elkaar ver- bonden. Het publiek ziet in het tweede deel een aantal elementen foto: Frank Hanswijk/Scapino Ballet Rotterdam uit het eerste deel terug, maar het is tegelijkertijd heel anders. Net zoals de wereld is veranderd. Voor de pauze hoor je prachtige orkestmu- ziek met ro- mantische elementen, terwijl je na de pauze elektronische muziek hoort. Dat contrast vind ik be- langrijk, omdat iets vaak pas echt tot z'n recht komt als er contrast is." Ed Wubbe kwam in contact met Tim Simenon via de directeur van het Lowlands Festival, waar Sca pino Ballet Rotterdam de laatste vier jaar te zien was. „Ik vertelde hem dat ik een hedendaagse com- ponist zocht en toen kwam hij met de naam van Tim Simenon. Ik heb hem het concept uitgelegd en hij vond het zeer interessant. Simenon had bij wijze van spre- ken nog nooit van Tsjaikovski ge- hoord, maar dat maakte niet uit. Ik vond die onbevangenheid juist belangrijk. Hij heeft het viool concert beluisterd en nam de uit- daging aan." Wubbe werkt bij 'Tsjaikovski, P.I.' naast Tim Simenon ook sa- men met Pamela Homoet (kos- tuums), Geert van der Velden (vormgeving) en Tom van Noor- den (licht). Het contrast tussen beide delen zit daardoor niet al leen in de muziek, maar ook in de vormgeving en kostuums: „In eerste deel dragen de dansers wit- te pakken, zoals de rijken uit 1800 zich kleedden als ze bijvoor- beeld gingen schermen. Ook de ruimte waarin de voorstelling zich afspeelt is gedecoreerd. Na- de pauze zie je dezelfde ruimte, met Andy Warholl-achtige prints en extreme kostuums, met tatoo's en zware make-up." Wubbe geeft toe dat het voor het publiek even wennen zal zijn om na de romantische muziek van Tsjaikovski na de pauze gecon- fronteerd te worden met de mu ziek van Tim Simenon. „Die samplemuziek is vrij ontoeganke- lijk, zeker voor balletpubliek. Maar ik heb ooit ook trashmuziek gebruikt met dans. Het is opval- lend om te zien dat die muziek dankzij de dans toch toegankelijk wordt voor de toeschouwers. Ze zouden het thuis nooit draaien, maar gaan het dankzij de dans toch accepteren en waarderen." „Deze vorm van samenwerken bevalt mij erg goed", vertelt de artistiek directeur van Scapino Ballet Rotterdam. „Ik vind ook dat je als gezelschap moet experi- menteren, avontuur in een voor stelling stoppen en hopelijk blijft het aantrekkelijk om naar te kij ken. Ik hoop dat we de toeschou wers kunnen verleiden om in ons experiment mee te gaan." 'Tsjaikovski, P.l.is te zien in de Rotterdamse Schouwburg op 4, 5, 6 en 7 december. Reserveren: 010-411.81.10. lnformatie: www.scapinobalIet.nl. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Na het fantasti- sche eerste filmavontuur over to- venaarsleerling Harry Potter was al bekend dat eind 2002 het tweede deel de bioscopen zou bereiken. De boekenserie bestaat inmiddels uit vier delen, waardoor de film makers nog wel even vooruit kun nen. Dat is goed nieuws, want ook de tweede rolprent 'Harry Potter and the Chamber of Secrets' is een geweldig filmavontuur. Wie de boeken van J.K. Rowling kent, weet dat het verfilmen van de avonturen van Harry Potter een helse opgave is. De boeken zijn zo gedetailleerd en rijk gevuld met kleurrijke personages en fantasie- volle gebeurtenissen, dat het veel van de filmmakers vergt. Ten eer ste de gave om de lijvige boeken terug te brengen tot een acceptabe- le filmlengte. Bovendien staat of valt alles met de vormgeving. De miljoenen lezers over de hele we reld hadden immers hun eigen beelden bij de boeken al lang in hun hoofd zitten, voordat Harry Potter op het witte doek verscheen. En de laatste voorwaarde is dat de filmers kunnen putten uit de meest geavanceerde special effects. Op alle punten slaagde regisseur Chris Columbus in het eerste deel. En ook zijn herexamen - het inge- wikkeldere tweede deel uit de serie - legt hij succesvol af. In deze film keert Harry na de zomer terug naar Zweinstein, ondanks waarschu- wingen van huiself Dobby om niet Elke actie heeft een looptijd van 4 weken Kosten bellijn bedragen 0,70 per minuut. Deelnemen aan de actie kan zo vaak men wil. Instructies dienen opgevolgd te worden. Deelnames die niet aan de actievoorwaarden voldoen worden uitgesloten. Deelname aan activiteiten (zoals reizen e.d.) welke betrekking hebben op een gewonnen prijs, geschiedt voor eigen risico. Prijzen kunnen niet geruild worden en zijn niet inwisselbaar voor geld. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist Rotterdams Dagblad bv. Winnaars ontvangen uiterlijk 2 weken na afloop van de prijsvraag telefonisch bericht. 1 Gegevens van deelnemers worden niet verstrekt aan derden. 1 Medewerkers van Rotterdams Dagblad bv zijn uitgesloten van deelname. Door dee! te nemen aan het Bel Winspel verklaart men akkoord te gaan met deze voorwaarden. te gaan. Volgens Dobby loopt Har ry groot gevaar als hij terugkeert naar de tovenaarsschool. Harry laat zich echter niet kennen en voegt zich bij zijn beste vrienden Ron Wemel en Hermelien Griffel. Al snel trekt een mysterieuze en gruwelijke plaag door Zweinstein. Hoewel Harry door velen gezien wordt als held, wordt hij al snel verdacht van de gruwelijke ge beurtenissen op de school. Samen met Ron en Hermelien gaat hij op onderzoek uit en stuit op het mys- terie van de Geheime Kamer. De filmmakers moesten noodge- dwongen flink snijden in de fanta- sieen van J.K. Rowling. Hoewel de film vrij letterlijk het boek volgt, is het onmogelijk om de gebeurtenis sen te kopieren. Dan zou het resul- taat een urenlange film zijn. 'Harry Potter and the Chamber of Secrets' duurt nu twee uur en veertig minu ten en dat is al vrij lang voor een jeugdfilm. Waarbij ik overigens wil aantekenen dat deze film niet bepaald geschikt is voor tere kin- derzieltjes. Ondanks de beperkin- gen, houdt regisseur Chris Colum bus de vaart erin en is de film afge- lopen voor je er erg in hebt. Daarbij zijn de personages werke- lijk fantastisch. Veruit de meeste figuren uit het boek zijn precies zoals je ze had voorgesteld. Nieuw in deze film zijn onder meer hui self Dobby en de zelfingenomen leraar Verweer tegen de Zwarte Kunsten, Gladianus Smalhart (een sterke rol van Kenneth Branagh). Zelf blijf ik hoofdrolspelers Rupert Grint (Ron Wemel), Emma Wat son (II) (Hermelien Griffel) en Da niel Radcliffe (Harry Potter) zo ge- knipt voor hun rollen vinden, dat ik nu al medelijden heb met de ac teurs die hen straks moeten opvol- gen. Want dat deze acteurs het ein- de van de filmserie halen, met uit- eindelijk wellicht zeven delen, lijkt onwaarschijnlijk. En dan de special effects. Deze film zit zo vol special effects, dat je het op een gegeven moment niet meer door hebt. Een vliegende au to, de meeste fantasievolle beesten, toverkunst, gigantische decors en andere special effects zijn zeer overtuigend en onmisbaar in een film als deze. En zo heeft Chris Columbus, die de regie van het derde avontuur 'Harry Potter and the Prisoner of Azkaban' overlaat aan Alfonso Cuaron, met 'Harry Potter and the Chamber of Secrets' een fantastisch filmavontuur afge- leverd, nog beter dan het eerste deel. Deze film neemt je mee in een fantasiewereld, betovert je en laat je na twee uur en veertig minu ten verbluft achter. Volgens sommigen is de populari- teit van de jonge tovenaarsleerling tanende. Met deze film en het vijf- de boek van J.K. Rowling in aan- tocht, lijkt Harry Potter helemaal terug van nooit weggeweest. kt\ .Nr. 221619 MUtfi Art.nr. 246391 Art. Nr. 199147 Art. Nr. 239513 Art. Nr. 97792 Art. Nr. 199143

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 19