Elysium biedt veel 'zakelijke' mogelijkheden op maat Knip uit, profiteer en geniet Elysium, de kunst van schoonheid voor lichaam en geest Waar ooit het gemeentelijk zwembad stond. Nieuw in Elysium: Thaise Tempel- massage Rasul, orientaals modderbad ritueel Bedrijfsuitje, kick-off, management vergadering. Elysium is 7 dagen in de week geopend van 10.00 - 23.30 uur. Gesloten op 25,26 december en 1 januari. Elysium Centre for Well-being Kooilaan 1, Bleiswijk Telefoon: 010 - 5241166 www.elysium. nl Tegen inlevering van deze bon, 10 korting voor een saunabezoek aan Elysium voor twee personen. Geldig t/m 31 januari 2003 Naam. Ad res. Woonplaats Je dacht toch niet dat ik.paradijselijk!!! Steeds meer vraag vanuit het be- ■drijfsleven, Elysium biedt de mo gelijkheden. „De reacties zijn zeer positief," zegt directeur Maarten van Dijk. „Een bedrijfs- dag in dit vermaarde kuuroord kan in overleg met het bedrijf zelf worden ingevuld. Bijvoor- beeld: 's morgens vergaderen in een van de Nepalese pagodes. Na de lunch naar het saunacomplex en tenslotte een massage of indi- viduele ontspanning naar keuze. We merken telkens weer dat alle medewerkers van een bedrijf zich hier goed in kunnen vinden. De enkele medewerker die aan- vankelijk schroomt, roept aan het eind van de dag het hardst om dit toch vooral volgend jaar te herha- len." In de Pagodes heeft men, met uitzicht op de tuin. alle rust om te vergaderen in groepen van maximaal45 man. „Eenhutje-op- de-hei- gevoel maar dan anders. Er staat een bar en verder kunnen we de pagode in overleg indelen naar wens en doel." Met name voor het bedrijfsleven hebben specialisten met Elysium stress preventieve trainingen ont- wikkeld. „In de vorm van een workshop kunnen we ook een yoga en/of t'ai chi training orga- niseren." f arSsA*- .£hsf*t I Ip Toen, duizenden jaren ge- leden,Thaise monniken urenlang in Lotushouding in de tempel doorbrachten, kregen ze kramp en klach- ten aan ondermeer rug en benen. Een massage, in 600 v.Chr. ontwikkeld door Boeddha's lijfarts, bracht de monniken enorme ver- lichting in de klachten. De specifieke massage met stretchende bewegingen en het bewerken van de zoge- naamde Sen-lijnen wisten de pijn weg te nemen. In de loop der jaren bereikte deze 'Thaise Tempelmassage ook de westerse wereld. Alex de Vries heeft zich ja ren verdiept in de oosterse kijk op het menselijk li chaam en diverse eraan ge- relateerde massagevormen. Hij introduceerde de Thai se Tempelmassage, een mengvorm van yoga en Shiatsu, bij Elysium. „Door de Sen-lijnen (de energiebanen) van het li- chaam te bewerken en de spieren rustig te strekken bereiken we totale ontspan ning, stimulering van lym- festelsel en bloedsomloop, een betere motoriek en een intens gevoel van innerlij- ke rust en ruimte. \mmmmmmmmm. We nemen ploats op de ver- warmde stenen banken in de orientaalse turqois bete- gelde ruimte met nacht- blauw koepeldak vol gou- den sterretjes. Allemaal een bakje zwarte modder afkomstig uit de Dode Zee en smeer jezelf maar in. Onder beg eleiding van bij- zondere Mchten en zachte muziek. Ga er maar weer bij zitten, de aangename warmte doet de modder snel drogen, waardoor werkzame stoffen en mine- ralen dioor de huid worden opgenomen.. De ruimte wordt langzaam warmer, de luchitvochtigheid neemt toe em de Rasulruimte wordt g'evuld met heerlijke kruidenaroma's. Daardoor wordt tie modder weer wot vochtig er, de huid prikkelt aangen luim en door de moddei go ed in te wrijven haal je vuil uit de porien en verwijder je dode huidcel- len. Eii dan. opeen sniet schrikkuen, komen er heer lijke warme douches over je heen die het lichaam weer schoonspoelen. Helemauil schoon: dan wrijf je je in met heerlijk geureiule duizend bloemen olie due meteen in de huid trekt. S choner en zachter kan een huid niet zijn, een heerliji e sensatie. Grote stoomwolken stijgen op uit de hottubs, die buiten in de natuur staan opgesteld. Nu, eind novem- ber, is het een verrukking in deze ronde houten tobbe te zitten. Het warme water borrelt wild om je heen. En met uitzicht op het hoge pampusgras, het verlaten strand en de duinen waartegen nonchalant een oude Catalaanse boot leunt, vergeet je dat er een morgen is, weet je niet eens meer dat er nog een gisteren was. Het te zware kleed van dagelijkse beslommerin- gen, stress en de overvolle afspra- kenagenda, heb je vandaag even afgegooid. Bevrijding, wat een welbehagen! Van de hottub naar het mooi aan- gelegde en verwarmde buiten- zwembad, dobberend op je rug staar je naar de stoomwolken die de blauwe lucht raken. Diepe zucht, alweer die voldoening. Voordat we ons in de modder gaan hullen in het turqoise tempeltje hebben we nog net tijd genoeg voor een bezoek aan de duinsauna. In een duinheuvel gelegen is alleen de deur zichtbaar, die toegang geeft tot een oergezellige, niet te warme houten sauna. Waar de open haard snort en waar in het midden van de ruimte automatisch wat kolen op het vuur worden ge- daan Dit mag wel uren duren, heerlijk. Geloof het of niet, maar ook het ijskoude dompelbad buiten is na een bezoek aan de duinsauna heerlijk. Bij de eerste aanraking met het koude water denk je dat je dood gaat, maar dan: Tintelingen van kruin tot teen, de huid glan- zend en superzacht. Twee uur geleden hadden we er nog geen idee van wat Elysium is, hoe het eruit ziet en wat er allemaal mogelijk is. Beetje argwanend: je denkt toch niet dat ikAmper 5 mi- nuten later doe je het ook. De drempel voorbij geef je je vanzelf over, breekt een onvergetelijke dag aan. Paradijselijk! Waar ooit het gemeentelijke zwembad van Bleiswijk stond is, stukje bij beetje, Elysium neerge- zet. Dat ging niet vanzelf. Een ge- sprek met Sabette van der Kloos- ter, coordinator PR, marketing sales: 1996: Het zwembad, met beperkte sauna capaciteit, was in deplorabe- le staat. De familie van Dijk trok zich dat lot aan, kocht het oude zwembad op en bracht het terug in perfecte staat. Met de achterliggen- de gedachte er in de toekomst een sauna en beautycentrum bij te plaatsen." Van het een kwam het ander, uit- breiding volgde op uitbreiding, de hele familie van Dijk werkt met ziel en zaligheid in en aan de ver- wezenlijking van het bolwerk Ely sium, geworden tot Centre for Well-being. Nu, 6 jaar verder, staat er een kuur- complex zoals je er in Nederland niet een ander vindt. Waar, naast de aandacht voor een gezond li chaam ook steeds meer aandacht is bijgekomen voor het welzijn van de geest. Harmonie tussen lichaam en geest, mooi van buiten, mooi van binnen, zo luidt het credo. De meditatietuin, de verschillende oosterse- en Chinese massages en binnenkort ook yogalessen zijn hier een voorbeeld van. Ook staan er in de meditatietuin twee won- derschone Nepalese pagodes, om te rusen, te mediteren of om afge- huurd te worden voor onder meer vergaderarrangementen en be- drijfsworkshops. Tevreden achterover leunen? „Dat is er bij de familie van Dijk niet bij Voor 2003 staat er nog meer nieuwbouw en een uitbreiding in de behandelingen en sauna's in de planning. Steeds meer en steeds groter, Ely sium ontvangt dagelijks zo'n 450 Elysium bezoekers. Mensen die met elkaar alle sporten van de maatschappelijke ladder vertegen- woordigen. Die er allemaal een heel bijzondere, uiterst ontspannen ervaring opdoen, voor lichaam en geest. Saunacomplex, beautycentrum en verschillende horecagelegen- heden Elysium bestaat uit twee onderling met elkaar verbonden gebouwen, het saunacomplex en het beauty centrum. Via het saunacomplex kan de be- zoeker gebruik maken van maar liefst 16 verschillende sauna's als duin- panorama-, kleur en licht— infrarood-, stilte-enFinse sauna en het Caldarium, een sauna voor be ginners. Natuurlijk is er ook een Turks stoombad en wie het koude dompelbad na een sauna niet aan- durft kiest voor de neveltuin in tro- pische sferen met koude nevel. Daarnaast is er ook nog een tropi- sche binnentuin waar een constan- te temperatuur heerst van 32 gra- den Celsius en we ons kunnen af- koelen of juist warmen. Bij het mooie zwembad liggen de whirl pools, warme- en koude voetens- pa's en verschillende kruidenba- den. In het buitengebeuren, een prachtig natuurgebied, is een me ditatietuin met gebogen grindpaad- jes, waterpartijen en oosterse be- planting. In de mediterrane tuin, omringd door duinen en strand, ligt het fraaie, verwarmde buiten- zwembad, hottubs, dompelbad en comfortabele ligbedden. Een hele dag genieten in het saunacomplex kost toch maar 21.50 euro. Wie het nog luxer wil doen, boekt een arrangement of maakt zelf een keus uit verschillende schoon- heidsbehandelingen en diverse massages waaronder de Thaise T empel-, Shiatsu-en de hydromas- sage. Je kunt ook deelnemen aan Rasul, een Oosters modderritueel, of gebruik maken van de (turbo)- zonnebank, een gezicht- beauty-, nagel- of voetbehandeling. Daar naast kan het lichaam vertroeteld worden door middel van een algen- hooi- of ezelinnenmelkpakking en de dag kan afgesloten worden met een bezoek aan de luxe kapsa- lon. Alle behandelingen zijn apart te re- serveren. In de winkel van Elysium kunnen we ons verlekkeren aan schitteren- de sieraden, luxe lingerie voor hem en voor haar, badkleding en een breed assortiment lichaam- en ge- zichtverzorgende producten. Ook aan de horeca is veel aandacht geschonken. In het sfeervolle buf- fetrestaurant kan een uitgebreide lunch of copieus diner gebruikt worden. Buiten bevindt zich het gezellige grand-cafe voor kleine lunchgerechten, koffie, thee eat heerlijke drankjes en sapjes. Elysium, de kunst van schoon heid Schoonheid! Wie door Elysium wandelt wordt verrast door de schoonheid, de frisheid van het he le complex. Waar je je ook be- geeft, alles ziet er spic en span uit. Van der Klooster: „Hygiene is speerpunt in het beleid van de di- rectie. Van onze 190 medewerkers werkt dan ook een deel full-time in de fascilitaire dienst van Elysi um." En alle medewerkers hebben ple- zier in hun werk, zijn vriendelijk en behulpzaam bovendien. Tenslotte word je, gaande een wandeling voor Elysium, nog geat- tendeeerd op de alom aanwezige schoonheid van kunst. Door heel Elysium heen vinden we prachtige bronzen en stenen sculpturen die de tuinen sieren en binnen zijn de wanden aangekleed met fraaie schilderijen. Elysium werkt hierbij nauw samen met het nabijgelegen kunstcentrum Artihove. t

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 15