Goede voornemens voor 2003 ;5 Net zo Verrassend...C&h maasstad J Tft De vlag kan uit voor de spectaculairste uitverkoop van dit jaar. Duizenden artikelen nu met kortingen tot 40%. Haast je want de beste koopjes zijn nu nog te halen. Van de bank naar het feestgedruis in de stad als ik me voel. Mijn krant... Rotterdams Dagblad s ffofterdams Dagblad ROTTERDAM - Naast veel gezelligheid brengen de feestdagen ook dilemma's met zich mee. Gaan we met kerst bij ouders of vrienden eten? Eten we kalkoen, wild of vegetarisch? Ook de nieuwjaarsviering brengt de nodige problemen met zich mee. Gezellig op de bank oliebollen eten of je in het feestgedruis storten in de stad? Om de keuze wat mak- kelijker te maken hieronder een selectie van de feesten die het nieuwe jaar gaan in- luiden. Alle prijzen gelden voor de voorverkoop. Woensdag 18 december 2002 CX63 REGIO - Het einde van het jaar is voor velen aanleiding om de voorbije periode de revue te la- ten passeren. Wat maakte dit tot een fantastisch en onvergetelijk jaar? Of wat was juist de aanlei ding om 2002 het liefst zo snel mogelijk af te sluiten? Nieuw- jaar is traditioneel ook de tijd van goede voornemens. Sommi- gen declareren ze luidkeeis on- der het genot van een borrel - hier komt zelden iets van terecht - maar voor anderen is dit het moment om daadwerkelijk te proberen iets beter te doen dan het afgeiopen jaar. Hoewel goede voornemens zeer verschillend van aard kunnen zijn, is er toch een aantal dat bij grotere groepen mensen leeft. Stoppen met roken, minder drinken, lijnen en eindelijk eens gaan sporten wor- den daarbij veelvuldig gehoord. Jaarlijks proberen velen - sommige statistieken praten zelfs over edn miljoen mensen - de gewoonte van het roken af te zweren. Velen hou- den het niet vol en vervallen bin- nen enkele weken weer in de oude gewoonte. Toch slaagt zo'n vijf- tien procent er werkelijk in om het voomemen om te zetten in een de- finitieve breuk met de sigaret. Iedereen weet dat roken slecht is voor de volksgezondheid. Jaarlijks sterven nog steeds duizenden ro- kers aan de gevolgen ervan. Maar stoppen met roken lijkt makkelij- ker gezegd dan gedaan. Dat komt omdat rokers niet alleen geestelijk, maar ook lichamelijk afhankelijk zijn van nicotine. Stoppen met ro ken betekent dan ook dat men te maken krijgt met onthoudingsver- schijnselen. Voor wie daadwerke lijk wil stoppen, en dus volledig achter zijn eigen beslissing staat, zijn er diverse hulpmiddelen op de markt. Nicotinepleisters en nicoti- nekauwgom zin daarbij veruit fa- voriet. Zij zorgen ervoor dat de onthoudingsverschijnselen beperkt worden, waardoor de weg een stuk eenvoudiger wordt. Wie er oog voor heeft zal merken dat (dames)tijdschriften in de pe riode na nieuwjaar weer vol staan met allerlei dieten. Van sherrykuur tot bananendieet, alien staan ze zo- genaamd garant voor een slank en perfect ftguur. Wie nadenkt, weet wel beter. Natuurlijk, de kans op Veel mensen nemen zich voor om na 1 januari gezonder te gaan leven en meer aan sport te gaan doen. foto: Rob Kamminga het verlies van een paar pondjes is altijd wel aanwezig. Maar groter nog is de kans op een voedingspa- troon dat eenzijdig en ongezond is. Een gezonde voeding is de sleutel tot langdurig succes. Drie maaltij- den per dag waarin gelet wordt op een beperkt gebruik van vet en al cohol doet meer wonderen dan welk afslankdieet ook. Wie daarbij nog gevarieerd en gezond eet zal uiteindelijk merken dat het ge- boekte resultaat groter en zeker niet onbelangrijk langduriger is. Mensen die zich niet zo fit voelen nemen zich vaak voor om eens wat meer te gaan bewegen. Vol goede moed wordt er meteen een abonne- ment bij de sportschool aange- schaft. Op zich is daar natuurlijk niets mis mee. Wie onder profes- sionele begeleiding daar wekelijks zijn oefeningen doet, zal zeker merken dat de conditie erop voor- uit gaat. Daarbij moet wel opgelet worden dat een rustige opbouw van de spierbelasting noodzakelijk is. Niet iedereen heeft echter de mogelijkheid om zich naar een sportschool te begeven. Dat behoeft zeker geen probleem te zijn. Bewegen kan altijd en overal. Een uurtje zwemmen, de auto laten staan en met de fiets Jong OA naar het werk, een flinke wande- ling in de natuur, het zijn allemaal mogelijkheden om de spieren en de conditie te trainen. Om vol- doende te bewegen is het volgens de Nederlandse Norm Gezond Be wegen nodig om vijf keer per week gedurende een half uurtje aan de conditie te werken. Wie er daad werkelijk in wil slagen om zijn goede voomemen om meer te be wegen tot een succes te maken, moet zich realiseren dat bewegen vooral leuk moet zijn. Het is dan ook noodzakelijk om vooraf een ontspanningsvorm te kiezen die bij je past. Wat niet leuk is wordt door niemand volgehouden. Goede voornemens worden vrij gemakkelijk uitgesproken. En na tuurlijk gaan er heel veel van deze voornemens al snel in rook op. Maar voor al diegenen die de ge- nomen voornemens ook daadwer kelijk in een besluit omzetten is het goed te weten dat men er niet altijd alleen voorstaat. Diverse zorgver- leners of instanties kunnen u, in- dien nodig, met raad en daad bij- staan. Op internet zijn diverse sites te bezoeken die u meer kunnen vertellen over stoppen met roken, beperking van het alcoholgebruik, gezonde voeding of gezond bewe gen. Daarnaast is de huisarts na tuurlijk ook steeds bereid u op de goede weg te helpen. Een wellicht helpt uw besluit dan ook om het nieuwe jaar weer een stukje geluk- kiger te maken. Deze rubriek wordt u aangeboden door: GGD Zuidhollandse Eilanden; Ruwaard van Putten ziekenhuis, RIAGG Rijnmond Zuid, Zieken- huis Dirksland, Zorg en Welzijn Groep Zuid- Hollandse Eilanden. Regionaal Patienten Con- sumenten Platform Rijnmond, Delta Psychia- trisch ziekenhuis en Basisberaad GGZ. Waar:OffCorso Wat: ON New Year's Eve Dj's o.a: Michel de Hey, Remy, Joachim Kosten: 35 Info: www.off-corso.nl Waar: Now&Wow Wat: Starfuckstar Dj's o.a: Jip Deluxe, Roog, Benny Rodrigues Kosten: 37,50 Info: www.now-wow.nl Waar: Club Las Palmas Wat: Viva Las Palmas Dj's o.a: Victor Coral, Ramon, New Agent Q Kosten: 38,50 Info: www.club-laspalmas.nl Waar: Waterfront Wat: De Buurtsuper, extra koop- avond Dj's o.a: The Royal Plastic Enter tainers Royal Guests Kosten: 8 Info: www.waterfront.nl Waar: RotowiWibes Wat: 'A Rock 'n' Soul Oddysey Dj's o.a: Tasha's World, The Ne- derbietels Kosten: 35 Info: www.rotown.nl Waar: Calypso Wat: Silly a Gogo Dj's o.a: Ronald Molendijk, Gol den Wonder Boy, DD King Kosten: 25 Info:www.calypso-rotterdam.nl Waar: Pacha Wat: Pacha Dj's o.a: Sven van Hees, Marcello, Ronald Molendijk Kosten: 32,50 Info: www.lunapark.nl Waar: Ministry of Dance Wat: Urban Mania Dj's: Edward IV, Steve Boomse- lecter, Disco Ed Kosten: 25 Info: 010-2202727 Waar: Rage Wat: New Years Party@Rage Dj's o.a:? Kosten: 12,50 Info: 06-143 69671 Waar: Blauwe Vis Wat: New Year's Party Dj's o.a: Eric Denz da Denz Kosten: 35 Info: www.blauwevis.nl Waar: Baja Beach Club Wat: New Year's Party Dj' o.a: Huisdj's Kosten: 35 Info: www.baja.nl Waar: Hollywood Music Hall Wat: NYE Dj' o.a: Huisdj's Kosten: 10 Info: www.danceplanet.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 17