G/g)t(d\5 zuidplein bander w Marion KINDERHUIS OPEN H U I S A. ko Laurenskerk Rotterdam OPRUIMING OPRUIMING INDE KERSTSHOW ^!L zaterdag 23 december maandag www.zuidplein.nu 24 december Rotterdamse Ondernemersprijs 2003? Dat is ook uw zaak De Boer Bosch So >onmez 50% KORTING op alle kerstartikelen* 25% KORTING op alle kerstartikelen* 6<u6e*t - €<z£eie*t, - 6acCo, Bedradingsmonteur (m/v) Van der Sijs EUROMAST 12.00- 16.00 12.00 - 16. 09.00-21.00 extra lang open Roem en goed zaken doen liggen in het verschiet donderdag 26 december 2002 Rotterdams Dagblad der Hervormde Gemeente te Rotterdam ETVNL Programmering ETV.nl IWMMWMMi a-capella zangtrio De Rotterdamse Ondernemersprijs is een gevleugeld woord geworden in het Nederiandse bedrijfsleven. De prestigieuze prijs wordt jaarlijks toegekend aan de beste ondernemer van de regio Rotterdam in het afgelopen jaar. Voor de winnaar en genominerden, zo is bekend, liggen jaren van roem en goed zaken doen in het verschiet. ,,Opeens sta je ergens, deuren gaan makkelijker open. Je telt mee en wordt gezien als betrouw- bare zakenrelatie. Het zijn niet altijd grote gerenommeerde bedrijven. Vorig jaar won een dameskapsalon, maar dan wel een hele speciale. Innovatief, vooruitstrevend, bijzonder personeelsbeleid en een nieuw con cept zijn sleutelwoorden voor de jury. Het is zaak u nu op te geven, inschrijven is nog mogelijk tot en met 3 januari. Op een latere datum worden de genomineerden bekendgemaakt en begint het mediacircus voor deze bedrijven. a AdVOCATEN De Boer Bosch Sonmez Advocaten is een klein, maar dynamisch advocatenkantoor in Rotterdam. Wij zijn met grote spoed op zoek naar een fulltime SECRETARESSE met relevante ervaring op een advocatenkantoor. Representativiteit en PC-vaardigheid zijn belangrijke eigenschappen voor onze toekomstige collega. Indien u geinteresseerd bent, stuurt u uw sollicitatiebrief met helder CV, binnen 10 dagen naar De Boer Bosch Sonmez Advocaten, t.a.v. de heer mr. P.H.A. de Boer, Nieuwe Binnenweg 166, 3015 BH Rotterdam. Nieuwe opening Rosalinde Schoenen Winkelcentrum Zuidplein- Rotterdam Speciale openingsaanbieding Alle damesschoenen tot 50% afgeprijsd Alle herrenschoenen 25% kassa korting Alle kinderschoenen 25% kassa korting Greve van 319,90 voor 239,90 Top Merken met o.a: Greve, AvanG, van Lier, Lloyd, Sioux, Barker, Clarks, Wrangler, Blackstone, Bufflox, Caterpillar, Yellow Cab, Australian, Dr. Martens, Lowa, Hogl, Wolki, Verhulst, Elle, Kenzo, Aigner, Armando Pollini, Audley, Rott, Gabor, Romika, Richter, Elefanten en veel, veel meer. Tel. 010 - 4817200 of kijk www.shoestore.nl meer dai minuten improvisaties hij kaarslicht fimproviseert op de mooiste Kerstmelodieen 2 E K E R S T D A G 20.15 UUr Maandag 23 dinsdag 24 december Donderdag, vrijdag en zaterdag 19 t/m 21 december Kleiweg 205 t/m 211 Rotterdam •Telefoon (010) 41813 27 Vrijdag koopavond van 18.00 - 21.00 uur Molenvliet 4 te Wijk bij Duurstede Hongkongstraat 37 te Rotterdam New Year's Eve Dance Party op de 010-4364811 of www.euromast.nl K: Twintigste editie van de Rotterdamse Ondernemersprijs De inzendingen beginnen weer goed binnen te stromen. Nog tot 3 januari hebben Rotterdamse ondernemingen de tijd zich in te schrijven als kandidaat voor de Rotterdamse Ondernemersprijs 2003. De Rotterdamse Ondernemersprijs is een initiatief van de gemeente Rotterdam (uitvoering door OntwikkelingsBedrijf Rotterdam) en de Kamer van Koophandel Rotterdam. In 2003 vindt de 20ste editie van de prijsuitreiking plaats. Nieuw is dit jaar dat het publiek in de zaal haar mening kan geven na de presentatie van de 6 genomineerden. competitie voor De wedstrijd is voor bedrijven met een economische activiteit (gericht op het maken van winst) tot 500 voltijd medewerkers. Dus geen stichtingen, verenigingen en (semi) overheidsin- stellingen. Beieidsmatige beslissingen moeten worden gemaakt binnen de 18 regiogemeenten (Albrandswaard, Barendrecht, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Bernisse, Bleiswijk, Brielle, Capelle aan den Ijssel, Hellevoetsluis, Krimpen aan den IJssel, Maassluis. Ridderkerk, Rotterdam, Rozenburg, Schiedam, Spijkenisse, Vlaardingen, Westvoorne). beoordelingscriteria en juryproces Bij de beoordeling wordt niet alleen gekeken naar de harde cijfers. Bij de jurering wordt gelet op welke gedurfde, creatieve, vernieuwende en vooral ondernemende manier de ondernemer de mogelijkheden voor het bedrijf gecreeerd, benut en verruimd heeft. Er wordt gekeken naar aspecten als.- financier!, personeel, marketing, innovatie, productie, organisatie, en milieu, m.a.w. naar alle tools of management. Na de voorselectie licht een accountant de overgebleven 10 bedrijven door. Waarna de jury bedrijven selecteert voor een bedrijfsbezoek, en de 6 genomineerden en winnaar bepaalt. De winnaar is tot de prijsuitreiking alleen bekend bij de jury. de jury juryvoorzitter. prof.dr. RH.A.M. \ferhaegen, hoogleraar ondernemingsfinanciering en decaan internationale zaken van de Erasmus Universiteit dr. J.C.G. Stam, algemeen directeur OntwikkelingsBedrijf Rotterdam voorzitter KvK (naam nog niet bekend) drs. R.M. de Koning, directeur RD mevrouw R van de Laar, Petra's Haarmode, winnaar 2002 ing. H. de Pagter, Kanters Bouwbedrijf, winnaar 2001 secretaris, R.F. van der Knaap, OntwikkelingsBedrijf Rotterdam betekenis voor prijswinnaar De prijswinnaar draagt de titel 'de ondernemer van het jaar 2003'. \ferder ontvangt de winnaar 10.000 en een schitterende trofee als kroon op het ondernemerswerk. Het gevolg van het winnen van deze prijs is een stijging van de naamsbekendheid, publieke erkenning van vakmanschap (veel free publicity), en vaak een toename van de omzet. Een niet onbelangrijke factor is de groei van bedrijfstrots van het personeel. belangrijke data 3 januari is de sluitingsdatum voor inschrijving. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar via 010 - 4259340 of www.ondememersprijs.nl Medio maart worden de genomineerden bekendgemaakt. Tijdens Business in Ahoy' op 23 en 24 april 2003 presenteren de genomineerden zich geza- menlijk aan het bedrijfsleven De bekendmaking van de winnaar en de prijsuitreiking is op woensdag 23 april 2003 in Ahoy' -- js ii Juryvoorzitter prof. dr. Paul Verhaegen: ,,We zoeken naar uitmuntend ondernemerschap, naar iets unieks in een bedrijf." Voor het zesde achtereenvolgende jaar neemt hij zitting als voorzitter in de jurycommissie voor de Rotterdamse Ondernemersprijs. Prof.dr. Paul Verhaegen hecht aan dit voorzitterschap. ,,Vanuit mijn functie als hoogleraar aan de Business School van de Erasmus Universiteit vind ik het buitenge- woon belangrijk dat het ondernemerschap in Rotterdam gestimuleerd wordt. Bovendien is het heel leuk om met ondernemingen bezig te zijn, dat is een deel van mijn leeropdracht." In een eerste ronde komen de juryleden bij elkaar om een short list van de 10 genomineerden te maken. ,,De bedrijven die niet aan de gestelde criteria vol- doen zijn er dan al uitgehaald." Opvallend bij deze selectie is dat het nooit moeite kost om op natuurlijke wijze 10 ondernemingen te selecteren waar- aan je met droge ogen de prijs kunt vergeven. Ik weet dat dit in andere regio- 's, bijvoorbeeld in Den Haag, al een paar jaar geleden zo moeilijk bleek, dat er dat jaar maar geen prijs vergeven werd. Er waren geen goede deelnemers. In Rotterdam, dat valt telkens weer op, zijn veel goede mkb ondernemingen. Ik weet dat omdat ik er ook op een andere manier mee te maken heb, vanuit mijn functie aan de Business School en andere juries. Ondernemers in Rotterdam zijn sterk in innovatie en hebben veel dynamiek. En dan hebben we nog niet eens alle goede vis uit de vijver gehaald. Want helaas zijn er nog steeds veel ondernemers die denken dat hun bedrijf niet in aanmerking komt. Of ze vinden het te veel gedoe om mee te doen en zich op te geven. Ik moet toch echt tegen hen zeggen: ,,Aarzel niet, doen! De uiteindelijke win naar kan uit alle hoeken komen." Voorvechter van transparantie en accountability in ondernemingen, Paul Verhaegen ziet er als voorzitter van de jury vooral op toe dat de selectiepro- cedure eerlijk, zorgvuldig, open en met duidelijkheid naar buiten geschiedt. Wanneer er 6 ondernemers geselecteerd zijn als genomineerden, gaat de vol- tallige jury op bedrijfsbezoek. ,,Allemaal bedrijven die voldoen aan-de crite ria: winstgevend, financieel goed geregeld, personeelsbeleid goed enzo- voort. Waar wij dan naar kijken is waarin het bedrijf excelleert. Soms valt dat tegen, meestal zijn we allemaal verrast. Een paar jaar geleden was Moller schadebedrijf genomineerd. Je gaat er dan naar toe in de veronderstelling een bedrijf aan te treffen met ingedeukte auto's that's it. Maar dat bedrijf bleek perfect georganiseerd en modern gestructureerd: efficient, super- schoon, on-line afgestemd met desbetreffende verzekeraars, indrukwek- kend. De Pagter Bouwbedrijf, ook zo'n bijzondere winnaar. Zo super hoe dit bedrijf de klachten bij de oplevering beneden de 5% wist te houden, abso- luut record. Bovendien wist dit bedrijf zodanig een CV-installatie in een kan- toor aan te leggen, dat het gehele gebouw warm werd gehouden door de warmte van het grondwater. Of 'Kotug', een andere winnaar, met zijn high tech slepers en sterke concurrentiepositie een kroonjuweel van de Rotterdamse haven. Unieke kanten van een bedrijf, daar zijn we naar op zoek. Men denkt wel eens dat we de winnaars altijd in grotere, high-tech of ICT bedrijven, zoeken. Niets is minder waar, vorig jaar heeft de eigenaresse van een dameskapsalon gewonnen. Haar maatschappelijke betrokkenheid is uniek, ze maakt haarstukjes voor kankerpatienten. Daarnaast biedt zij haar medewerksters de gelegenheid om zelf ondernemer te worden van een van haar zaken. We waren unaniem onder de indruk van dit bedrijf, waarvan je aanvankelijk misschien zou denken dat het niet in aanmerking voor de prijs zou komen. Het is duidelijk dat Rotterdam veel goed ondernemerschap heeft en dat er een grote variatie is in de winnaars van de verschillende jaren. Alle reden dus voor ondernemingen, die denken dat ze uniek zijn in hun ondernemerschap, om dit jaar mee te doen." lei op1 Wi| verwachten een giole opkomst. daarnm gaaa de keikdeuren om 19.15 uui open! KORTINC.SBON KORTINGSBON Bij inlevering van deze bon aan de kassa 5,- korting op de toegang (max 4 personen) 'fffeRffil Met speciale dank aan: MaasstadWeekbladenen J™" SM turn hetRotterdamsDagblad I uitgezonderd kaarsen, servetten en tafelkleden ST I GTE Het Kinderhuis der Hervormde Gemeente te Rotterdam, sinds 1886 gevestigd in de Van Speykstraat, staat op het punt van ingrijpende veranderingen: de reeds lang gewenste en inmiddels zeer noodzakelijke nieuwbouw gaat beginnen, er is een reorganisatie gaande van het aanbod aan hulpverlening en met ingang van 2003 is de fusie met de Stichting Lindenhof te Schiedam een feit. Daar het Kinderhuis een lange geschiedenis kent met vele mensen die op die plaats gewoond en gewerkt hebben, zal er gelegenheid geboden worden om nog even een keerterug te komen kijken. Deze gelegenheid vindt plaats in de vorm van een Open Huis in de Van Speykstraat 149 op zaterdag 18 januari 2003 van 11.00 tot 16.00 uur. Bezoekers van het Open Huis worden in het 'Jongenshuis' ontvangen door ervaren medewerkers van het Kinderhuis, kunnen daar een expositie van een fotoproject rond het Kinderhuis bekijken, alsmede een mini-tentoonstelling van Kinderhuis- bezienswaardigheden. Er is een oud-bewonerdie zijn herinneringen (eind jaren 30) voor ons beschreven heeft, er kan gewoon wat rondgekeken worden in dit bouwdeel en iedere bezoeker ontvangt een aandenken. Het zou leuk zijn als bezoekers zich tevoren aanmelden, zodat tijdens het Open Huis vragen als 'zou die-en-die ook komen mogelijkerwijs beantwoord kunnen worden. Dit aanmelden kan via e-mail: openhuis @kinderhuis.info of telefonisch aan de receptie: 010-4360655 Week 51 TOTAAL-TX06 zaterdag 21 december 08:00 Reputations: Joy Adamson afl. 1 (Engels) 09:00 ETV.nl Mavis afl. 9 (h) 09:30 ETV.nl Ozmo afl. 6 (Engels) 09:55 ETV.nl Text TV 10:00 In search of Santa afl. 1 (Engels) 11:00-12.00 Herhaling van de ETV.nl uitzendingen Bovenstaande programmering wordt de gehele dag herhaald. zondag 22 december 08:00 Great expectations afl. 2 (Engels) 09:00 ETV.nl Bob Ross afl. 32 (Engels) 09:30 Hutspot - Feestgerechten met Els afl. 2 (h) 09:50 ETV.nl Text TV 10:00 Great expectations afl. 1 (Engels) 11:00-12.00 Herhaling van de ETV.nl uitzendingen Bovenstaande programmering wordt de gehele dag herhaald. maandag 23 december 08:00 Children of the liberation afl. f (Engels) 09:00 ETV.nl Een Wereldzaak afl. 3 09:30 ETV.nl Mission Marconi afl. 5 09:50 ETV.nl Text TV 10:00 Child of our time 2000 afl. 1 (Engels) 1100-12.00 Herhaling van de ETV.nl uitzendingen Bovenstaande programmering wordt de gehele dag herhaald. dinsdag 24 december 08:00 House detectives at large afl. 4, Clive's house (Engels) 09:00 ETV.nl Allemaal Digitaal afl. 2, Starten met de computer 09:10 ETV.nl E-Centra afl. 2 09:20 Spots van de BBC Learning 09:30 ETV.nl Stormvloedkering afl. 4 09:50 ETV.nl Text TV 10:00 Wild Indonesia afl. 16, Islands Castaways (Engels) 11:00-12.00 Herhaling van de ETV.nl uitzendingen Bovenstaande programmering wordt de gehele dag herhaald. woensdag 25 december 08:00 Allies at waratl. 2, Walk with the devil (Engels) 09:00 Hartstocht en heimwee in Rotterdam afl. 1 09:50 Spots van BBC 10:00 Secrets of the ancients afl. 4, Olmec heads (Engels) (h) 11:00-12.00 Herhaling van deETV.nl uitzendingen Bovenstaande programmering wordt de gehele dag herhaald. donderdag 26 december 08:00 Allies at war afl. 3, The president's fury (Engels) 09:00 ETV.nl Generatie afl. 7 (h) 09:20 ETV.nl Opvoedingstips afl. 2 09:30 Hutspot - Feestgerechten met Eis afl. 3 09:50 ETV.nl Text TV 10:00 Secrets of the ancients afl. 5, The hanging garden (Engels) 11:00-12.00 Herhaling van de ETV.nl uitzendingen Bovenstaande programmering wordt de gehele dag herhaald. vrijdag 27 december 08:00 Wild Indonesia afl. 2, Underwater wonderland (Engels) 09:00 ETV.nl Mavis 09:30 Het oude westen afl. 2 09:50 ETV.nl Text TV 10:00 Meet the Ancestors afl. 1The killing field (Engels) 11:00-12.00 Herhaling van de ETV.nl uitzendingen Bovenstaande programmering wordt de gehele dag herhaald. Technic. motise Wij ontwerpen, bouwen en programmeren besturingskasten voor industriele toepassingen. Daarnaast behoort tot onze keraactiviteit het samen- stellen van energieverdelingen voor de utiliteitsbouw. Per direct zoeken wij voor een fulltime functie (40 uur) een: Voor het bouwen van besturings- en verdeelkasten; Met een opleiding Its of mts elektra of gelijkwaardig; Met bij voorkeur ervaring in de paneelbouw; Die in het bezit is van rijbewijs B; Met een flexibele en collegiale instelling; Die zich thuis voelt in een hecht en enthousiast team. Wij bieden: Salaris in overeenstemming met de functie zoals vermeld in de CAO kleinmetaal; Studiekostenvergoeding; Zolang het nog mag een spaarloonregeling. Wil ie werken in een iong en dvnamischbedriif. Techniek en A utomatisering BV Hongkongstraat 37 3047 BR Rotterdam Telefonische inlichtingen bij de heer J. Komaat Telefoon 010-2430870 Mobiel 06-20200631 Fax 010-2437209 E-mail info@vdsijs.nl Internet www.vdsijs.nl Op 100 meter hoogte! Dinsdag 31 december 2002,22.00 - 03.30 uur. IHljjjgtMuziek uit de jaren '80, '90 en toppers van nu: Swinging on the Boulevard DJ Richard en verder... fotoshoot, oliebollen, champagne, alle o verige dranken inclusief, Space Adventure. Kaarten 79,- all-in.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 24