i in st Si s s t st d Topprestaties zonder compromissen Nieuwe dimensie in rijplezier m Nieuwe Micra breek nu al records 2 december 2002 Audi RS6: alleen het beste is goed genoeg Toyota Land Cruiser: trendsetter! Nominaties Gezinsauto van het Jaar Autoverkopen in eindsprint Hiddink krijgt Santa Fe Grote vraag zorgt voor vervroegde introductie autonieuws snelheid tips gadgets primeurs autotests veiligheid mobiliteit De nieuwe Nissan Micra breekt al voor zijn daadwerkelijke publieksintroductie records. Het model gaat officieel vanaf 23 januari aanstaande in de verkoop, maar staat wegens ongekende belangstelling al vanaf 18 december in de Nederlandse showrooms. Inmiddels zijn al enkele honderden exemplaren op voorhand verkocht. "De Nederlandse pers heeft bijzonder goed gereageerd op ons nieuwe model. Deze positieve kritieken hebben voor veel belangstelling vanuit de consument gezorgd", vertelt Bart van Thienen, manager public relations sponsoring van Nissan Nederland. "Daarnaast zijn we al in September gestart met een speciale Micra-website. Via banners op verschillende drukbezochte sites en een link op www.nissan.nl kwamen geinteresseerden terecht op de Micra-site. Daar konden ze onder meer een brochure aanvragen. De reactiestot nu toe zijn overweldigend. Mede daardoor hebben we besloten de Micra eerder bij de dealer neer te zetten." Voor de nieuwe Micra heeft Nissan maar liefst zes fonkelnieuwe motoren ontwikkeld. Er zijn vier benzinemotoren verkrijgbaar met een inhoud van 1,0- 1,2- of 1,4-liter. Daarnaast worden in de loop van het jaar twee direct ingespoten dCi-turbodiesel- motoren leverbaar. Deze motoren hebben beide een inhoud van 1,5 liter en leveren een vermogen van 48 kW/65 pk of 60 kW/82 pk. Er zijn vier uitrustingsniveaus: Basis, Visia, Acenta en Tekna. De Visia-uitvoering is al bijzonder compleet uitgerust met onder meer ABS, 6 airbags, elektrisch bedienbare ramen voor en afstandsbediening op de centrale portiervergrendeling. De Tekna voegt daar nog mistlampen voor, een antracietkleurige spoiler achter en een radio/ CD-speler aan toe. Het topmodel is de Acenta. Dit model is, naast de specificaties van de Visia en Tekna, verrijkt met een regensensor en een 'intelligent key'. De prijzen van de nieuwe Micra beginnen bij 11.200 euro voor de 1.0 Basis. De Micra 1.2 Visia is leverbaar vanaf 11.995 euro en de krachtigste benzinemotor is er al voor 13.945 euro. De dieselvarianten hebben een vanaf prijs van 15.050 euro. Keuze genoeg dus! De Audi RS6, subtiel gespierd, maareen volbloed sportwagen. De Audi RS6 is op dit moment te bewonderen bij Auto Hoogenboom. En dat is uniek, want Auto Hoogenboom is de enige Audi-dealer in Nederland met een RS6 op voorraad! De primeur bij de Rotterdamse dealer ziet er dan ook fantastisch uit. En voor een auto die zich moeiteloos met een volbloed sportauto kan meten, ziet de Audi RS6 er relatief bescheiden uit. Subtiel gespierd is dan een betere kwalificatie. Door de 19-inch lichtmetalen velgen, de aangepaste dorpels, de luchtinlaten voor en de twee imposante ovalen uitlaatpijpen achter heeft de RS6 een overduidelijke dynamische uitstraling. Voor topprestaties zonder compromissen, waarbij het comfort niet vergeten wordt. Door nieuwe technieken als Dynamic Ride Control beschikt de RS6 ook een state-of-the-art onderstelsysteem voor een ongeevenaarde rijdynamiek. Alleen het beste is goed genoeg voor de RS6. Dat is te zien aan het design en het interieur, maar het is vooral te merken aan zijn ongekende prestaties. De Recaro-sportstoelen met lederen bekleding geven u onder alle omstandigheden een perfectie zitpositie. Het driespaaks lederen stuur met schakelpeddels voor de tiptronic vraagt om uitdagingen. De finesses in het interieur kunt u naar uw eigen smaak definieren. Aan comfort en gemak zal het u ook niet ontbreken, want de RS6 is standaard uitgerust met onder andere een navigatiesysteem, een Bose-Soundsystem en het Acoustic Parking System. Voor uw veiligheid zijn er airbags voor bestuurder en voorpassagier, zij- airbags voor en het Sideguard hoofdairbagsysteem van Audi. De introductie van de nieuwe Toyota Land Cruiser betekent een nieuwe dimensie in rijplezier, meer comfort dan ooit en een indrukwekkend afwerkingniveau aan toegevoegd. Het is hierdoor een meer dan waardige opvolger van de voorgaande zwaarste off-road situatiester wereld. Daarmee komt de nieuwe Land Cruiser volledig tegemoet aan de wensen en eisen van huidige SUV-rijders, die aan stijl, comfort, prestaties en wegligging even hoge eisen stellen als aan de capaciteiten van de auto buiten gebaandewegen. Het isechterzeker geen 'softe' 4x4 geworden, maar in iederopzicht een volbloed Land modelgeneraties en de nieuwe trendsetter in het marktsegment van grote 4x4's c.q. Sport Utility Vehicles. De auto, die voortaan geen cijfers meer in zijn typeaanduiding heeft maar eenvoudigweg Land Cruiser heet, is evenzeer thuis in stadsverkeer, op de snelweg en in luxueuze omgevingen als in de Cruiser, met het DNA dat de modellen met deze roemrijke naam tot's wereldssterkste, meestcapabele terreinwagens maakte. Om die reden is bijvoorbeeld opnieuw gekozen voor de combinatie van een sterk separaat chassis met een zeersolidecarrosserie. De vakjury van de Gezinsauto van het Jaar 2003 heeft drie au to's genomineerd: de Citroen C3, Toyota Corolla Verso en Mazda6 SportBreak gaan strij- den om detitel, die uiteindelijk door de Nederlandse consu- ment wordt toegekend. Uitto- taal elf auto's die dit jaar nieuw op de markt zijn ver- schenen, en een catalogusprijs hebben onder 25.000 euro heeft de vakjury een selectie gemaakt om de keuze voor de publieksjury eenvoudiger te maken. De verkiezing vindt in 2003 voor de zesde keer plaats en is georganiseerd door de bladen Ouders van Nu, Kinde- ren, Groter Groeien en ANWB- Kampioen. Aan het eind van de maand no- vember stond de teller van het totaal aantal autoverkopen in Nederland over 2002 op 490.307 stuks. Er moet nu wel ietsheelgeksgebeuren,alsover het gehele jaar het half miljoen niet wordt gehaald. Menigeen had dat aan het begin,van 2002 niet verwacht. Opel pakte in de maand november de kopposi- tie over van Renault. HetDuitse merk wist 5.059 auto'ste slijten, vorige maand bleef de teller steken op 4.336. Renault ver- kocht in november 3.644 exem- plaren tegen 4.998 in oktober. Volvo verdween deze maand uit de verkoop top tien en ging naar de elfde positie. Seat be- hoort in november tot de best- verkopende tien van Neder land. De top tien ziet er nu als volgt uit: 1. Opel 2. Renault 3. Peugeot 4. Ford 5. Volkswagen 6. Citroen 7. Toyota 8. Suzuki 9. Fiat 10. Seat Korea, voetbal, Hyundai en Guus Hiddink hebben sinds af- gelopen zomer erg veel ge- meen. De Nederlandse voet- batcoach leidde het nationale elftal van Zuid-Korea naar een vierde plaats op het door Hy undai gesponsorde WK-voet- bal. Hyundai beloonde hem voor deze geweldige prestatie met een mooie Santa Fe. Op Hiddink's schouders rustte de ze zomer de zware taak het gastland zo ver mogelijk in het prestigieuze voetbaltoernooi te brengen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 9