maasstad m film preview uitgaans agenda ROTTERDAM - Het afgelo- pen jaar was het jaar van Loes Luca. Maar ook 2003 belooft het jaar van Loes Lu ca te worden. De agenda van de populaire Rotterdamse zit voor het komend jaar alweer bomvol, net als die van 2002. „Mijn hoogtepunt van het af- gelopen jaar? Ik ben van het ene naar het andere hoogte punt gegaan. Ik heb altijd zo- veel leuke dingen te doen." ROTTERDAM - Peter Jack son houdt van zijn geboorte- land Nieuw-Zeeland. De re- gisseur van de 'The Two To wers' (TTT voor de echte fans) laat zijn land van de bes- te kant zien in de film. Net als in de 'The Fellowship of the Ringis in het tweede deel van de 'Lord of the Rings' trilogie een groot gedeelte gereser- veerd voor prachtige beelden van het gevarieerde land- schap. Ondoordringbare bos- sen worden afgewisseld met ruige berglandschappen en eindeloze laagvlaktes. Daar- naast zijn er natuurlijk ook Ores, dwergen, elfen en spec- taculaire veldslagen te zien. BEURZEN DANS THEATER EXCURSIES MUZIEK OVERIGE Loes Luca bliktterug en kijkt vooruit tx51 Maandag 30 december 2002 door Vincent Wernke Als we Loes Luca bellen om met haar het afgelopen jaar door te ne- men, is ze net op weg naar de Re- clamecodecommissie. De com mercial van de Thuiszorg waarin zij als nare Duitse tante een gezin helpt, heeft namelijk tot een groot aantal klachten geleid. „We gaan de commercial bij de commissie verdedigen en ik heb daar veel zin in. Ik kan me namelijk niet voor- stellen dat mensen zich druk ma- ken over die commercial." Toch kwamen bij de Reclamecodecom- missie zo'n vijftien klachten bin- nen. „Ja", lacht Luca. „Dat gaat tegenwoordig ook zo makkelijk via e-mail. „Er was bijvoorbeeld een brief bij van een mevrouw die schreef dat haar kinderen nu al twee weken haar keel dichtknijpen. Nou dat heeft weinig met mij te maken hoor! Alsof ik zou aanzetten tot zinloos geweld. We hadden deze problemen ook helemaal niet voor- zien. Ik heb een goede band met de Thuiszorg en neem mijn petje af voor die mensen. Denk je dat dan ik een spotje ga maken om de Thuiszorg te beschadigen? En dan het punt dat ik het Duitse volk be- ledigd zou hebben? Als ik Zuster Clivia een Fries accent geef, bele- dig ik daarmee toch ook niet het Friese volk?" De commotie over de Thuiszorg- commercial komt aan het eind van een jaar, waarin Loes Luca het enorm druk heeft gehad. Op to- neel, televisie en op het witte doek was ze te zien. „Ik heb het inder- daad druk gehad", lacht de Rotter damse. „Wacht, ik pak even mijn agenda erbij..." Een van de eerste dingen die ze daarin tegenkomt is het huwelijksfeest van Willem- Alexander en Maxima, op 1 febru- Loes Luca staat op 2 maart in sportpaleis Ahoy'met Nenette et les Zezettes- Parade in het sportpaleis terug te laten herleven." Erg spannend, we gaan proberen de sfeer van De ari in de Amsterdam Arena. Loes Luca presenteerde dit 'vrijgezel- lenfeest' van het paar, waarbij vele bekende Nederlandse artiesten aanwezig waren. „Heel apart om te doen", zegt Lu ca over het huwelijksfeest. „A1 was het alleen maar omdat je niet elke week voor vijftigduizend mensen iets staat te presenteren. Ik vond het ook wel heel stoer dat ze mij daarvoor vroegen. Ik had ook meteen zoiets van: kom maar op, ik zal dat varkentje wel wassen. De prins had ik overigens al eens eer- der ontmoet, in Den Haag op De Parade. Met Nenette et les Zezettes hebben we toen een liedje voor hem gespeeld. Hoe hij is? Hij is een prins he? Hij zal zich natuur- lijk nooit blootgeven, dat kan ook helemaal niet." De Kroonprins en zijn - toen nog - aanstaande vrouw wilde tijdens het feest handjes schudden met Loes Luca, ze wilden spontaan op haar afstappen. „Meteen werden ze door iemand tegengehouden. Er raakte meteen iemand heel erg in paniek van die spontane actie van het paar." Ook moest de Rotter damse haar teksten vooraf voor- leggen aan de Rijksvoorlichtings- dienst. Logisch, vindt ze. „Maar ze hebben er niks aan veranderd, op een titel van iemand na. Verder heb ik de vrijheid gehad om te doen wat ik wilde, anders had ik het niet gedaan. Ik was er overi gens niet op uit om iemand te bele- digen, dat ben ik nooit." Naast de Amsterdam Arena heeft Loes Luca ook in het Oude Luxor Theater in haar thuisstad Rotter dam een aantal leuke dingen ge daan. Zoals het speciale Valen- tijnsprogramma, dat ze presenteer de samen met John Buijsman. „Daar waren twee mannen die el- kaar ten huwelijk vroegen, gewel- dig. Ik ben onlangs zelfs getuige geweest op hun huwelijk. Daar- naast heb ik Het Rad gedaan in het Oude Luxor, samen met mijn moe- der, Pierre, Ray en een pianist. We deden liedjes die we vaker hebben gezongen, maar lieten het publiek beslissen wat er gezongen werd. We hebben daar vier fantastische voorstellingen gehad. Of we daar mee nog terugkomen? Zeker wel. Het rad is opgeslagen, maar niet afgebroken." Bijzonder dit jaar was ook het feit dat Luca de afgelopen zomer op vakantie is geweest. „Heerlijk!", lacht ze. De reden dat ze deze zo mer voor het eerst sinds jaren op vakantie kon tijdens de zomer- maanden, was omdat ze niet op De Parade stond. „Vorig jaar hebben we voor het laatst op De Parade ge- staan. Daarna had ik er geen zin meer in. Ik heb dat achttien jaar ge daan, waarvan negen jaar met Nenette et les Zezettes." Wat ze ook al lang doet is Het Klokhuis. Twaalf jaar om precies te zijn. „En ik vind dat nog steeds leuk. Het is een leuke ploeg, we werken in ont- spannen sfeer en springen in en uit de verkleedkist." Inmiddels zitten we al bijna aan het eind van het jaar. Luca noemt nog een optreden met het Willem Breu- ker Kollektief op het Kootwijker- zand en een Bernsteinprogramma met het Brabants Orkest, waar ze aan mee heeft gewerkt. „En ik ben net klaar met de serie concerten met Lee Towers in het nieuwe Luxor. Ook dat was heel leuk, ik heb er veel plezier aan beleefd. Ik moet zeggen dat Lee zijn zaakjes goed voor elkaar had. Hij is inder- daad een perfectionist, maar dat ben ik zelf ook. Ik kon gelukkig mij eigen repertoire kwijt, al heb ik daarvoor wel met hem moeten on- derhandelen. We hadden allebei iets anders voor ogen, maar uitein- delijk hebben we beiden - zeg maar - ons zin gekregen." Voordat Loes Luca vervolgens wil vertellen over haar plannen voor 2003, herinneren we haar aan de ftlmversie vanJa Zuster, Nee Zus ter'. „Oh ja", lacht ze. „Die heb ben we vorig jaar natuurlijk al op- genomen, vandaar dat die niet in mijn agenda staat. Dit jaar hebben we wel de promotie gedaan. Ik heb echt genoten van het werken aan die film." Luca speelt in 'Ja Zus ter, Nee Zuster' de rol van zuster Clivia, een rol die ze eerder speel- de op het toneel bij het ro theater. „Of ik had verwacht dat die film zo'n succes zou worden? Eigenlijk wel ja, het is zo'n leuke film. Ik zou hem best weer eens willen zien, gewoon incognito." „Sinds april volg ik elke maandag- avond stijldansles", vertelt Luca. Ze doet dit voor haar rol aan in the- aterdansvoorstelling 'Let's Dance' van het Onafhankelijk Toneel. „In die voorstelling speel ik de eigena- resse van een dansschool. 'Let's Dance', waarin veel jonge mensen meedoen, is vanaf januari te zien. Naast 'Let's Dance' gaat ze in ja nuari ook nog een nieuwe reclame voor de Thuiszorg maken en later volgt een theaterprogramma met Arjan Ederveen. „Wat dat gaat worden weten we nog niet, maar wel dat het heel diep zal gaan..." Maar waar Loes Luca vooral naar uitkijkt is het optreden van Nenette et les Zezettes op 2 maart 2003 in Ahoy'. „Dat idee is ontstaan toen ik werd gevraagd om op 1 maart in Ahoy' het Nationaal Songfestival te presenteren. 'Dit je kans', dacht ik meteen. Als ik niet was ge vraagd voor dat Songfestival, was dat optreden in Ahoy' er waar- schijnlijk ook niet gekomen. In Ahoy' zullen we een soort Best of... doen. Erg spannend, we gaan proberen de sfeer van De Parade in het sportpaleis terug te laten herle ven. En ik denk dat dit wel gaat lukken. Natuurlijk is Ahoy' veel groter dan de tent op De Parade, maar het is wel leuk om nu met achtduizend man mee te kunnen gillen en zingen. Ik heb daar echt heel veel zin in." Het Kwaad staat centraal in deel twee 'Lord of the Rings' trilogie door Jaap Proost Zonder veel terug te blikken gaat 'The Two Towers' verder waar de 'Fellowship of the Ring' eindigde. In een droom ziet Frodo nog wel wat er is gebeurd met tovenaar Gan- dalf nadat hij met een Balrog in de diepte van de mijnen van Moria stortte. Zwarte vorst Sauron, de be- lichaming van het kwaad, is nog steeds op zrek naar de ring der rin- gen die Frodo draagt. Met de ring zal Sauron de kracht vergaren om over heel Midden-aarde te heersen. Het genootschap dat Frodo in zijn taak om de ring te vernietigen on- dersteund, is uiteen gevallen. Frodo heeft besloten om zich van de groep af te scheiden en zelf op weg te gaan naar Mordor om de ring in de Doemberg te werpen. De kleine hobbit wordt in zijn queeste bijge- staan door zijn trouwe metgezel Sam. De twee andere hobbits, Me- rijn en Pepijn, vallen in de handen van Orks en Uruk-Hai's. Zij hebben de opdracht om de twee kleine lie- den bij de kwade tovenaar Saruman te brengen. Aragorn, de elf Legolas en dwerg Gimli zetten de achtervol- ging in. Het tweede deel werpt Sau ron en zijn landhanger Saruman een duistere schaduw over de Midden- aarde. 'TheTwoTowers' isdaarom geen vrolijke film geworden en de dreiging van het kwaad is heel de film te voelen. Een speciale rol is weggelegd voor de Gollem. Het karakter, dat ooit ook een soort hobbit was, is door de verderfelijke invloed van de ring veranderd in een vals en meelij wek- kend schepsel die smacht om zijn 'beveling' weer in handen te krij- gen. De Gollem komt voort uit de computer. Regisseur Peter Jackson heeft geprobeerd het karakter van de Gollem dezelfde diepte mee te geven als de hoofdrolspelers van vlees en bloed. Zo bestudeerde Jackson en team van animatoren de werking van ogen. Digitaal werden spieren rond de ogen en gezicht aan- gebracht zodat kleine nuances in de expressie van het gezicht de Gollem konden worden gemaakt. Jackson vindt dat daardoor het digi- tale karakter veel meer emotie kan vertolken. Acteur Andy Serkis neemt de stem van de Gollem voor zijn rekening. Daarnaast werd Ser kis gevraagd om zich in het karakter van Gollem in te leven. Zo werd aan de acteur gevraagd hoe Gollem op bepaalde situaties zou reageren. Volgens regisseur Jackson is het re- sultaat nog nooit eerder op het witte doek vertoond. De moeite die gedaan werd om Gol lem meer inhoud te geven illustreert hoe serieus het megaproject werd aangepakt. De trilogie werd in een keer opgenomen. Het duurde vijf tien maanden voordat alles op film stond. 2400 medewerkers zijn bij de verfilming van het boek van Tol kien betrokken en Jackson had een budget van 270 miljoen dollar tot zijn beschikking. Voor de film werd een speciaal softwareprogramma geschreven om alle digitale figuren zo realistisch mogelijk te maken. Verder liet Jackson 350 sets door heel Nieuw-Zeeland bouwen en in Australie Nieuw-Zeeland, Groot- Brittannie en Amerika werden ac- teurs gecast. Er werden in totaal meer dan twintigduizend figuran- ten gebruikt. Acteurs die Elfs moe ten spreken werden door een logo- Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469 Infratech 2003 De vakbeurs voor Grond-, Water- en Wegenbouw, inclusief No-Dig, vakbeurs voor sleufloze technieken. 14 t/m 17jan; di. wo. 11.00-19.00; do. 11.00-22.00; vr. 11.00-16.00; 23,- of op uitnodiging Feyenoord Stadion, Maasgebouw Van Zandvlietplein 1 8e Para Normaal Beurs Op deze beurs krijgt u de kans vele deelnemers met ieder zijn haar specialiteit te ontmoeten. Zo is het bij voorbeeld mogelijk wanneer u zelf een foto meeneemt dat u vragen beantwoord krijgt waar u al een tijd over nadenkt. Ook is het mogelijk advies te krijgen van een hynothe- rapeut over een probleem dat u op het mo ment erg bezighoudt. 11 en 12 jan; 12.00- 18.00; zo. 11.00-18.00; 6,50; p65 5; kinde ren tot 12 jaar gratis Rotterdamse Schouwburg,kl zaal Schouwburgplein 25; 010-4118110 Warp/Marble do. try-out, vr. premiere. Na- nine Linning laat zich inspireren door het Syndroom van Gilles de la Tourette, een af- wijking in de hersenen die dwangmatige tics en impulsief gedrag veroorzaakt. We zien een ononderbroken stroom van energieke, dwangmatige bewegingen en handelingen. Deze stroom kan alleen onderbroken worden op momenten van extreme concentratie. 9 M mil jan; 20.30; 10,50; cjp/p65/r'dam pass Banana Biz 7+ Dansgroep De Meekers. In de voorstelling zien we allerlei situaties waarin mensen handel drijven. De situaties zijn absurd, komisch, pijnlijk en realistisch. Ze spelen zich af in verschillende culturen en op verschillende momenten in de geschiede- nis. 12 jan; 15.00; 8,-; cjp/p65/r'dam pas 6,50 Theater Zuidplein, Grote Zaal Zuidplein 60-64; 010-2030203 Tsjaikovski Scum Scapino Ballet Rotter dam. Choreografie: Ed Wubbe en Nanine Linning. Twee producties in een voorstel ling. Het befaamde vioolconcert van Tsjai kovski is het belangrijkste muziekwerk voor de nieuwe choreografie van Ed Wubbe, waarin hij een dialoog tussen muziek en dans schept. In Scum observeert Nanine Linning negen mannelijke dansers in een afgesloten ruimte. 15 jan; 20.00; 15,-; cjp/p65/r'dam pas 13,50; jongeren 8,- liedjes van verlangen'. Lezing door Sytske Sotemann over Turkse poezie van vroeger en nu. 8 jan; 9.30; 4,50; cjp/p65/r'dam pas 3,50 010 Actueel Actualiteitencafe voor de gewo- ne Rotterdammers. Het debat staat in het lea der van de aankomende verkiezingen. 11 jan; 20.00; gratis Wijkgebouw de Scheg Ambachtsplein 141: 010-4563993 Nieuwjaarsreceptie 6 jan; 19.00-21.00; gra tis Seniorenmiddag Perry blikt terug in de tijds- how. Inclusief een lekker kopje koffie/thee en iets lekkers. In de pauze gratis rondje bin go met leuke prijsjes. 14 jan; 14.00-16.00; Galerie Liesbeth Lips Rochussenstraat 81a; 010-4360015 Jubileumproject 'My home is my gallery 12jan Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 Dichters uit Delfshaven 7 Presentatie van een aantal dichters met uiteenlopende cultu- rele achtergronden. Tevens zal de prijsuitrei- king plaatsvinden van de poezieprijs voor vrouwen uit multicultureel Rotterdam. 8 jan; 20.00; gratis Het Beeld van Holland Schrijvers en dich ters karavaan van het Winternachten Festival op bezoek in Rotterdam. Met kader Abdolah (Lran/Nederland), Gibi Bacilio (Curacao) en Marylin Simons (Suriname). 13 jan; 20.00; 5,-; reserveren 010-4255050 Vertrek ANWBA'VV, Coolsingel Coolsingel 67; 0900-4034065 Lichtjestour Een gespecialiseerde gids deelt zijn kennis en ervaringen met u en laat u zo op bijzondere wijze kennismaken met het haven- en industrielandschap van Rotterdam en omgeving. Onderweg beleeft u de feee- riek verlichte wondere wereld van de stad Rotterdam bij avond, het project Kop van Zuid, het Oude Havengebied en het Eemha- vengebied. t/m 14 mrt 2003 (woensdag); 19.00; verzamelen 18.45; 12,- Gollem is een van de hoogtepunten van The Two Towers'. Regisseur Peter Jackson is zelfs zo tevreden dat hij het digitale figuurtie wil voordragen voor een Oscarnominatie. y Jz", A Jackson zich maar met moeite aan die tijd kon houden. In totaal werd zo'n drie kwartier uit de oorspron- kelijke montage geknipt. Het eerste deel was erg succesvol en bracht tot nu toe 830 miljoen dollar op en nog steeds worden er veel DVD's, video's en vele soorten merchandise verkocht. Het lijkt er- op dat ook het tweede deel zijn geld ruimschoots zal opbrengen. In Ne- derland bezochten ruim 50.000 mensen de film op de allereerste draaidag. Zij zorgden voor een om- zet van meer dan 350.000 euro. Hiermee verbreekt 'The Two To wers' het record van 'Spider-man' die op de openingsdag 259.295 euro binnenhaalde. www. lordoftherings. net pedist bijgestaan om het juiste ac cent te leren. Hoogtepunt van de tweede film is de veldslag bij Helmsdiepte. Een le- ger van tienduizend Uruk-Hai staat voor de poorten van de schuilplaats van het Ruitervolk van Rohan en is van plan de mensheid een fatale slag toe te brengen. De opnamen van de scene duurde veertien weken en het Nieuw-Zeelandse leger werd inge- zet om sommige van de menssolda- ten op het slagveld te spelen. Maar voordat de militairen voor de came ra verschenen, kregen ze speciale lessen hoe met de zwaarden en de- gens om te gaan. De tienduizend Uruk-Hai zijn digitaal gemaakt. Jackson, bekend van zijn bloederi- ge horrorfilms zoals 'Bad Taste' en 'Braindead', heeft zich moeten in- houden tij dens het filmen van de ge- vechtssclnes in 'The Two Towers' „Het gaat er hard aan toe tijdens de veldslag bij Helmsdiepte. We zijn zo ver mogelijk gegaan zonder een "R" keurmerk te krijgen. (Een "R" keurmerk raadt in Amerika aan dat jongeren jonger dan zeven- tien onder volwassen begeleiding de film moeten bekijken. Een "R" rating is commercieel gezien niet gunstig, red.)" Zo filmde Jackson dat ledematen en hoofden werden afgehakt. Deze opnamen hebben de bioscoopversie echter niet gehaald. „Waarschijnlijk voegen we die sce nes wel toe op de DVD", verklaart Jackson op de officiele website van 'Lord of the Rings'. 'The Two Towers' wijkt qua ver- haal wel af van het origineel van Tolkien. Volgens Jackson was dit wel nodig. „We zijn bijvoorbeeld dieper op het karakter van Gollem ingegaan. We hebben een sc6ne toegevoegd waarin de goede en de kwade kant van de Gollem met el kaar in conflict zijn", vertelt de re gisseur op de website. De kans is groot dat ook andere sce nes die niet in de bioscoop te zien zijn straks op de DVD van de 'The TwoTowers' terechtkomen. Eerder dit jaar gaf studio New Line een spe ciale versie van de 'Fellowship of the Ring' uit. De film bevat een half uur extra materiaal, zodat sommige karakters beter uit de verf komen. Deel twee van 'Lord of the Rings' duurt drie uur en het schijnt dat de Doelen, Eduard Flipse Zaal Schouwburgplein 50; 010-2171717 Debuut op zondagmorgen Sweelinck En semble m.m.v. Ralp van Raat, piano. Bartok - Contrasten; Mozart Klarinetkwintet 5 jan; 11.00; 7,-; cjp/p65/r'dam pas 5,- de Doelen, Hal Grote Zaal Lunchconcert Armadi Kwintet, Rontgen- Pianokwintet. 8 jan; 12.45; gratis Lunchconcert Senza parole. Brisk Recorder Quartet Amsterdam. Marjan Banis, Alide Verheij, Jantien Westerveld en Bert Honig. Giorgio Mainerio - Pass' e mezzo antico; Ci- priano de Rore - Anchor che col partire; An drea Gabrieli - Anchor che col partire; Ano- niem (16e eeuw) - El bisson (pavane); Latra- ditora; El fransosin; Giles Famaby; Susanna fair Manuel Rodrigues Coelho. 15 jan; 12.45; gratis Rotterdamse Schouwburg,gr zaal Schouwburgplein 25; 010-4118110 Carmen Bizet. St. Internationale Opera Pro ducties. Frans gezongen, Nederlandse bo- ventitels. 7 jan; 20.15; 30,-/25,-/20,-; cjp/ p65/r'dam pas 25,-/20,-/15,- Theater Zuidplein, Grote Zaal Zuidplein 60-64; 010-2030203 Bram Vermeulen De Verzameling. Het ge- heel is groter dan de som der delen. Genieten van verdriet, glimlachen om mensen, stil zijn van mooi. Kortom: Bram Vermeulen. Ten- slotte bepaalt u uw werkelijkheid evenzeer als hij de zijne. 8 jan; 20.00; 14,-; cjp/p65/ r'dampas 12,50 Raites Cubanas Ahora Nunca'. Zeven mu- zikanten uit Cuba - al jaren een hofleveren- cier en antiquariaat op muziekgebied - bun- delden tien jaar geleden hun niet geringe mu- zikale talenten om de traditionele stijl en ver schillende muzieksoorten van hun unieke ei- land te behouden en te verbreiden. 10 jan; 20.00; 15,-; cjp/p65/r'dam pas 13,50 Bergsingelkerk Bergsingel 152 Orgelconcert Eric Koevoets, 11 jan; 16.00- 16.45 Oude- of Pelgrimvaderskerk Aelbrechtskolk 20; 010-4774156 Nieuwjaarsconcert Gerard van der Zijden. Mozart, Mendelssohn, Lefebure-Wely. 4 jan; 16.00 Decorcafe Parket Nieuwe Binnenweg 9; 010-4361655 Decorcafe Parket Leden van het Rotterdams Conservatorium spelen voor u rock, folk, jazz, blues en country. Elk optreden heeft een ander accent. De ene keer wordt u ver- rast met Spaanse gitaarklanken, het volgend optreden kunt u genieten van jazz of wellicht folk. Vanaf 17.00 uur eet u voor 7,50 vegeta- risch, vis of een vleesschotel. Studenten op vertoon van studenkaart 1,- korting. t/m 31 mrt 2003 (zondag); 15.00; gratis Doelencafe Schouwburgplein 52; 010-4148688 Jazz at the Doelencafe Nieuwjaarsconcert Jazzmer. 4 jan; 21.30; gratis Jazz at the Doelencafe Tilmar Junius Trio. 5 jan; 14.30; gratis Jazz at the Doelencafe Beatriz Aguiar. 12 jan; 14.30; gratis Wijkgebouw de Larenkamp Slinge 303; 010-4804044 Nieuwjaarsconcert Operette Irene Rotter dam. 5 jan; 14.00; 3,- OffCorso Kruiskade 22; 010-4113897 Silly Symphonies and Sound Architecture are on Keuzes, keues, wat ga jij doen met Oud&Nieuw? Kom naar Off Corso, daar wordt het zeker een goed feestje. In de Main Hall DJ's Michel de Hey (EC Records) met een exclusieve lange set, remy (070/Taste) en Joachim (Sound Architecture). De visuals in de grote zaal zijn van JP 10.000. In de lounge zijn o.a. DJ's San Lee, Patrick en Ron Wood. 31 dec; 35,-; meer info: www.off- corso.nl Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 SuperMetz Line-up: D-Rashid ft. Andrei Russo on percussion, Lacroix, Franco Roli- ne. Little Tim. 31 dec; 22.00-06.00; 45,- De ongelooflijk grote klapband Nieuwjaars concert. Het traditionele nieuwjaarsspectakel boordevol vele verrassende gastoptredens. 1 jan;17.00 Rondje Rotterdam Een keur aan Rotterdam se en regionale artiesten trekken voorbij o.l.v. gastvrouw Hanny van Golden. 5 jan; 13.30; 6,50 Pablo Ardouin Tango Efusion Tangoconcert. 15 jan; 20.15; 5,- Westerkade (haven nr. 188) bij de Euro- mast Westerkade; 06-41307198 New Years Eve Bluescruise Een blues party met verschillende live optredens van onder andere de Spijkenisser bands The Fusebus- ters en Fat Harry The Fuzzy Licks tijdens een rondvaart door het Rotterdamse Haven gebied. Bij de avond zijn inbegrepen: mu ziek, bittergarnituur, hapjes buffet en natuur lijk het uitzicht. 31 dec; 22.30-03.00; 65,- voorverkoop tel: 06-41307198 of fixxx pla- net.nl Worm Rochussenstraat 169; 010-4762290 Cracks Guts Nina Hitz James Fulkerson Felicity Provan. 15 jan; 20.30; 2,50 Bibliotheektheater Hoogstraat 110; 010-2816262 Gurbette: In den vreemde... Turkstalige R'damse Schouwburg, Krijn Boon Schouwburgplein 25; 010-4118110 Circus La Pipe Een remix van de leukste scenes en fragmenten uit alle voorstellingen van Harriet van Reek en Geerten Ten Bosch. Een voorstelling vol morsige objecten, tafe- relen en spelen. 8 t/m 11 jan; 20.45; 10,50; cjp/p65/r'dam pas 9,- Circus La Pipe Een remix van de leukste scenes en fragmenten uit alle voorstellingen van Harriet van Reek en Geerten Ten Bosch. Een voorstelling vol morsige objecten, tafe- relen en spelen. 15 t/m 18 jan; 20.45; 10,50; cjp/p65/r'dam pas 9,- Theater Zuidplein, Grote Zaal Zuidplein 60-64; 010-2030203 De Dinner Party Met: Carol van Herwijnen, Metta Gramberg, Hans Comelissen e.a. Drie mannen in strakke pakken maken op uitnodi ging van hun gemeenschappelijke advocaat hun opwachting in een exclusief 'sterren'- restaurant in Parijs. Dan verschijnen er kort na elkaar drie zeer charmante vrouwen. 9 jan; 20.00; 17,-; cjp/p65/r'dam pas 15,50 Cameretten Finale on tour. De 'Finale on tour' schotelt u een bloemlezing voor uit het beste van de editie 2002. 11 jan; 20.00; 12,-; cjp/p65/r'dam pas 10,50 Virga Lipman Zwavelstokjes. 5+. Geba- seerd op het aloude sprookje van Andersen. Een klein meisje, heel alleen zwervend door de straten op oudejaarsavond, met in haar hand zwavelstokjes die ze moet verkopen. Het is zo koud dat ze een voor een de zwa velstokjes aansteekt. In het vlammetje ziet ze waanbeelden van lekker eten, een warme ka- chel en gezelligheid. 12 jan; 14.00; 8,- Arie Silvester Rammen! Arie Silvester zijn voor hun vierde voorstelling 'Rammen! op zoek naar jong van hart, leeftijd of ziel beschikkend publiek m/v (leeftijd geen be- zwaar). Ben jij een geschikte kandidaat voor deze functie? Meld je dan bij Theater Zuid plein. De heren komen je dan zo mogelijk en zo snel het kan persoonlijk toespreken. Kijk op www.mojotheater.nl 16 en 17 jan; 20.00; uitverkocht Dini's Poppenrijk atelier en theater Koninginneweg 1 B; 010-4795260 De Kikkerkoning Er was eens een prinses die zo graag met haar gouden bal speelde, dat ze nergens anders aan kon denken. Er was eens een kikker die zo graag in een groe- ne poel speelde, dat hij nergens anders aan kon denken. Tot op een dag de goeden bal in de groene poel rolde... Vanaf 4 jaar. 8 en 15 jan; 14.00; 5,- incl. iets te drinken ente snoe- pen Lantaren/V enster Gouvernestraat 133; 010-2772277 Blauwdrukken van De Noorderlingen Van- uit verschillende invalshoeken geeft Blauw drukken een ironisch, kritisch beeld van on- ze wereld. Onze wereld vol terrorisme, ge- loofswaanzin, buitenaardse wezens, com- mercie, vluchtelingen en dolende mensen. 16 jan; 20.30 Theater Musica De Lugt 17; 010-4371361 Drakenspuug Kindertheater Urf. Een voor stelling over afscheid nemen en het verwer- ken van verlies. Beeldende voorstelling met veel muziek en humor. Een combinatie met veel muziek en humor. Een combinatie van bewegingstheater en clownerie. 4 tot 12 jaar. 15 jan; 14.00; 2,25; r'dam pas 1,69; reserve ren 010-4371361 Wijkgebouw Romeynshof Stresemannplaats 8; 010-4204099 Via-Via Kindertheater Toon Maas. Over de lawaaierige clown die geconfronteerd wordt met zijn toekomstig beeld en de stille kluize- naar die in zijn rust gestoord wordt door zijn druk doenerige verleden. Vanaf 4 jaar. 8 jan; 14.00; 2,50 Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 Club Hasjee De Rotterdamse klapper Hasjee Royaal, die het Prinses Theater maandelijks op z'n grondvesten doet schudden. 16 jan; 18.30; 36,- incl. diner Even naar de buren, de ENGE BUREN! Je zult maar worden uitgenodigd voor een rus- tig etentje, wat ruw verstoord wordt door de Enge Buren. Daar wordt zeker nog lang over nagesproken. Avondvullend programma vol hilarische momenten. 9 jan; 18.30; 36,- incl. diner Disco Dinner Golden Wonder Boy ziet zijn populariteit met de maand groeien. Niet in de laatste plaats door de steun van zijn Quicksil ver Girls. Een heerlijk buffet, de topper 'Licht uit,spot aan' en een spetterende disco. 12 jan; 18.00; 22,50 incl. buffet Prinses Dinner Show Een avond boordevol afwisseling met "The Girl Can't Help It", de Cornelli's en The-Non-Stop-Extended- Royal-Family-Dance-Show. Met Hella Kof- feman, Niki Romijn e.a. 10 en 11 jan 2003; 18.30; 55,-, incl. drie-gangen-diner Theater de Toverdoos Met Binkie en de kist van Kalief. 15 jan; 15.00; 1,- Cabaret Restaurant Schelling's Voorhaven 51; 010-4763455 De Flamingo's goes Delfshaven Peter de Koning en zijn kornuiten maken ook dit sei- zoen Schelling's weer op hun eigen wijze onveilig tijdens een heerlijk cabaret-diner. 11 jan; 17.00; 55,- De Tunes De Tunes zetten de zaak weer ou- derwets op hun kop. Met: Harry Jan Bus, Steef Vooren en Emiel Benda. Het leukste cabaretdiner van Rotterdam. 7 t/m 9 jan; 18.30; 50,- Dineren en genieten met "Nou en..Be- staande uit Carina Williams, Marlies de Mosch. Een cabaret-diner om nooit meer te vergeten. 3 en 4 jan; 18.30; 55,- Dineren en genieten met "Nou en.." Be- staande uit Carina Williams en Marlies de Mosch. Een cabaret-diner om nooit meer te vergeten. 10 jan; 17.00; 55,- Dan maar zo... Bestaande uit Karin Levin, Monique van de Ster en Karel Witt, maken er een gezellige puinhoop van tijdens uw vier-gangen-keuze-diner. 15 en 16 jan; 18.30; 50,- h De Flamingo's goes Delfshaven Peter de Koning en zijn kornuiten maken ook dit sei- zoen Schelling's weer op hun eigen wijze onveilig tijdens een heerlijk cabaret-diner. 5 jan; 17.00; 50,-, incl. consumpties De Flamingo's goes Delfshaven Peter de Koning en zijn kornuiten maken ook dit sei- zoen Schelling's weer op hun eigen wijze onveilig tijdens een heerlijk cabaret-diner. 12 jan; 17.00; 50,-, incl. consumpties De Schiecentrale Lloydstraat; 010-4769029 (O.T. Let's Dance Onafhankelijk Toneel. Choreo grafie en regie: Ton Lutgerink en Els van der Jagt. Met: Dora Dolz, Fred van der Hilst, Ferdi Janssen, Loes Luca, Ton Lutgerink, elf spelers van 18-24 jaar en live muziek. Elf jonge mensen staan klaar op het station voor het vertrek naar de finale van een groot dans- concours. Op het perron worden de repetities voortgezet... Try-out. 10 en 11 jan; 20.00; IP,-; cjp/p65/r'dam pas 8,-; stud./schol. 6,- Let's Dance Onafhankelijk Toneel. Choreo grafie en regie: Ton Lutgerink en Els van der Jagt. Met: Dora Dolz, Fred van der Hilst, Ferdi Janssen, Loes Luca, Ton Lutgerink, elf spelers van 18-24 jaar en live muziek. Elf jonge mensen staan klaar op het station voor het vertrek naar de finale van een groot dans- concours. Op het perron worden de repetities voortgezet... Premiere. 12 jan; 15.00; 12,-; cjp/p65/r'dam pas 10,-; stud./schol. 8,-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 4