ma BOEK NU UW ZOMERVAKANTIE ns Land van mysteries, verzen en STI WIN! 1000,- Zuid-Afrika en de avonturiers IB IS&fc'"'' Goud fonkelt aan de torens lerlarid schudt verleden van zich af ft 1 2002 Classic Travel; reisbureau voor levensgenieters december Cf> L Koffie dririken tussen kamelen en fofkfore in Cassablanca L t Friesland verrastje altijd! Dolomieten kamperen dagtochten uitstapjes tips advies bel&win nationaal internationaal Bij het grootste en mooiste reisbureau van Rotterdam! iPANTAam. WEIZENar i J KRASi Geheel verzorcjde 8-daagse vliegreis naar Brenta Dolomieten, voor 2 personen t.w.v. Hoe hoog is het skigebied Brenta Dolomieten? Het is elke week prijs bij Maasstad weekbladen! Een avontuuriijke groepsrondreis, waarbij overnacht wordt op diverse locaties, varierend van luxe hotels en bungalows tot hutjes. Een reis die zich kenmerkt door de grote mate van afwisseling, al was het alleen maar vanwege de fascinerende landschappen. Zo'n reis, gemaakt in Zuid-Afrika, is een must voor elke liefhebber van avontuur en natuur. Veel reisorganisaties bieden een dergelijke reis aan tegen verschillende prijzen. Voor elk programma een andere prijs, kun je zeggen. De redactie van Maasstad weekbladen stelde haar eigen rondreis samen. Wie Zuid-Afrika bezoekt, mag de stad Pretoria niet overslaan. Daar zijn de Union Buildings en het Paul Kruger Museum te vinden. En watte denken van het befaamde Krugerpark, het is zo groot als half Nederland en naast leeuwen, olifanten, neushoorns, iuipaarden en buffelstref je er ook zebra's, giraffen, gnoes, apen, krokodillen, nijlpaarden, impaia's, cheetahs, arenden en vele andere wilde dieren aan. En als je dan toch in de buurt bent, ga dan ook even kijken in het dorp Ndebele en het goudzoekersstadje Pilgrim's Rest want daar lijkt het aisof de tijd eeuwen heeft stilgestaan. Op korte rijafstand van het park ligt het mooie koninkrijk Swaziland. Het is erg groen en heuvelachtig. In de hoofdstad van Swaziland, Mbabane, is dagelijks een grote markt waar je voordeiig lokale nijverheid kan kopen. Wie dwars door Swaziland rijdt richting St. Lucia komt vanzelf overweidigende iagunes tegen, waar boottochten gemaakt kunnen worden temidden van krokodillen en nijlpaarden. Even verderop ligt het schitterende Umfulozipark. Groener en heuvelachtiger dan het Krugerpark en bekend vanwege de bescherming van de witte neushoorns. In de buurt van de sprookjesachtige Drakensbergen ligt het Natalpark waar prachtige wandelingen gemaakt kunnen worden. 's Avonds kan er 'gebraaid' worden; in de buitenlucht bij het kampvuur met een glas amarula. De volgende stop zou het kleine maar mooie Golden Gate Park kunnen zijn waar gesiapen kan worden in kleurrijke rondaveis. En dan door naar bergkoninkrijk Lesotho. Dit land heeft het hoogst geiegen laagtepunt ter wereld: 1500 meter. Lesotho heeft tal van dorpjes die te paard verkend kunnen worden. En dan zit er al een aardige reis op. Wie verder wil, kan nog het uitgestrekte halfwoestijn van de Karoo bezoeken, ovemachten in een oude VOC- nederzetting, .de Cape-Dutch architectuur bewonderen, in het Addo Park speuren naar kuddes ofifanten, in Port Elisabeth deTuinroute beginnen, siapen in de houten bungalows in het Tsitsikamma Park, een strandwandeling maken in Plettenburg Bay, de struisvogelsin Oudtshoorn bezoeken en de uitstrekte wijnvelden verkennen die Kaapstad als vertrekpunt hebben en die lopen via Stelienbosch, Paari, Franschhoeken Robertson Vally. Er is zelfs een wijnroute van 500 kilometer: Route 62. Deze route loopt tot in de kleine Karoo. En verder, per kabelbaan de Tafelberg opgaan, Kaap de Goede Hoop bezoeken, in de baai van Hermanus over het water turen naar walvissen en nog veel meer. Want Zuid-Afrika is echt een fantastisch land! Voor meer informatie: 020-4714661, info@southafricantourism.nl en www.southafricantourism.nl. |$P<% w\ta\a\w\ VLIEGVAKANTIES World of V TUI Bierens de Haanweg 22-32 Rotterdam-Lombardijen, tel. 010-492 5 492 Praag is een zeer oude stad en met 1,2 mifjoen inwoners de grootste stad van het land, Praag wordt de 'Gouden Stad' genoemd. Inderdaad fonkelt het verguldsei aan torenspitsen en gevel- ornamenten ais nergens artders, ter- wiji ook de warme kieur van het pless- terwerk bijdraagt tot de goudgele gloed die de stad in het zonlicht uit- straalt. De stad is voigebouwd met de mooiste kerken en paietzen die wer- den versierd met prachtige schilder- en beeldhouwwerken. Wie van archi- tectuur houdt moet Praag dan ook ge- zien hebben. Kennismaken met Marokko bete- kent kennismaken met de sfeervolle Arabische wereld. Een wereld die nog steeds herinnert aan de sprook- jes van Duizend en Een Nacht. Maar Marokko is geen sprookje, Marokko is echt, zoals de mysterieuze geuren van kruiden op de markt, de tan- dentrekker, de slangenbezweerder en de waterverkoper. Marokko is een oosters toneel, waarin de toe- rist als deelnemer wordt opgeno- men, vooral in het spel van loven en bieden zolang er maar een vleug belangstelling voor een aankoop is. De godsdienst, de Islam, is de ver- bindende draad door de bevolking heen. Het heilig boek, de Koran, is geschreven in het Arabisch. Vijf maal per dag roepen luidsprekers op om te bidden. Het meest gebrui- kelijke ritueel is het schenken van muntthee, de Marokkaanse whisky zoals de inwoners van het Noord- Afrikaanse land zelf zeggen. Ma rokko heeft veel te bieden, van de enerverende, soms zelfs grillige Tanger, de wonderschone gebou- wen, de thermaalbaden, de folklore in Cassablanca, met jeeps de woes- tijn in, koffie drinken temidden van kamelen en een bezoek aan Mar- rakech of koningsteden zoals Fez Marrakech, Meknes en Rabat. De stenen in de bergen wisselen con stant van kleur door het zonlicht en bieden een adembenemend schouwspel. lerland ligt smaragdgroen mooi te zijn in de oceaan. Het kan niet an- ders of je verliest tijdens een bezoek aan dit land je hart. Het land is bui- tengewoon fotogeniek met al die mooie felle kleuren, de bloemen, de fuchsiaheggen en de subtropische planten die er dankzij de warme golfstrqmen uitstekend gedijen. De schone en warme lucht van de At- lantische Oceaan kleurt het land- schap en bepaalt het klimaat. De af- wisseling in landschappen maakt dat je blijft kijken. De combinatie van een eeuwenoude, gewelddadi- ge historie en de vooruitgang door de bijdragen van de EEG in de afge- lopen tien jaar maken dat er voor ie- der wat wils is. De verhalen spelen nog altijd een grote rol in het dage- lijks leven. Maar lerland schudt het verdrietige verleden van zich af. Het is een land waartoekomst is voor de jeugdige bevolking. De scheuring in twee stukken heelt langzaam. De kerken spelen nog een belangrijke rol. Op zondagmorgen zijn de ker ken vol. Af en toe rijd je nog achter een krakkemikkige turfwagen. Heden en verleden liggen nog altijd dicht bij elkaar. Dat is de charme van ler land. Het land is wereldberoemd door haar kunstenaars en muzikan- ten, overal is muziek. De oudste en tevens bekendste pup is 800 jaar oud, en iedereen kent de whisky en het Gaines bier, lerland is het land van mysteries, verhalen, verzen en het nieuwe in een oud land. Dage- lijks vliegt Air Lingus van Schiphol naar Dublin. Voor meer informatie: 020-5040689 of info@ierland.nl (www.ierland.nl). 1 Het buitenland klinkt mis- schien avontuurlijker, maar veel Nederlanders hebben nog lang niet alle mooie plekjes in hun eigen land gezien. Zoals in Friesland, een land binnen een land, kun je haaststellen. Fries land verrast elke keer weer. Bij elkeVWin Nederland kunje je laten voorlichten over Fries land. Sportiviteit en gezelligheid gaan hand in hand in het prachtige Italiaanse winter- sportgebied de Brenta Dolo mieten, waar in de winter- maanden volop sneeuw ligt (tot 2125 meter hoogte). U kunt er heerlijk skien, snow- boarden, lekker langlaufen en ontspannende wandeitochten maken. Ook zin in een winter- sportvakantie gekregen? Boek dan nu bij KRAS stervakanties een heerlijke 8-daagse vlieg- reis per exclusieve charter van Transavia snel en comfortabel naar de Brenta Dolomieten in Italie voor een prijs vanaf slechts 409 euro! Vertrek vrij- wel elke zondag vanaf 19/1 tot en met 2/3. Reis HW 46.145/ 146/297. Geef antwoord op de volgende vraag: A-1225 meter C-2125 meter B-2521 meter D-5212 meter Maak tevens de volgende slagzin af: Ik wil de geheel verzorgde 8-daagse vliegreis naarde Brenta Dolomieten winnen omdat... Maak kans op deze schitterende prijs! Stuur v6or 15 januari 2003 een briefkaart met het goede antwoord en uw slagzin naar Maasstad weekbladen Marketing Advertentiegroep Antwoordnr. 3210 3000 WB Rotterdam Vermeld duidelijk uw naam, adres en telefoonnummer. \A/dt 00/1 fantastisch M/rit UtTGEKNEPEN PRIJZEN Vanaf Reisbureau Travel Slide in de aankomsthal van Rotterdam Airport Tel. 010-2450955 www.travelslide.nl of kijk op RTL 4 pagina 550 Droomt u ook wel eens van zo'n vakantie waarin alles voor u gere- geld wordt? Waarin u alleen maar de luxe over u heen hoeft te laten komen? Zo'n vakantie die wel prij- zig is, maar die dan ook al uw wen- sen waarmaakt? Op Rotterdam Airport is nu een reisbureau te vin den, waar uw droomreis een stuk dichterbij komt. Classic Travel is de naam. Bij binnenkomst lijkt Classic Travel niet op het gemiddelde reisbu reau. Geen uitpuilende kasten met honderden brochures. Geen schreeuwerige balies vol last minu te aanbiedingen. Nee, Classic Tra vel oogt als een klassiek gemeubi- leerde huiskamer, waarin u in alle rust uw reiswensen kunt bespre- ken. „De klant is weer koning", vertelt Kees Kooymans over de op- zet van Classic Travel. Kooymans kent Rotterdam Airport goed, want aan de andere zijde van de vertrekhal is zijn reisbureau Travel Slide al gevestigd. Met Classic Tra vel wil hij echter een ander publiek aanspreken. „Dit wordt het reisbu reau voor droomreizen. We willen alleen maar reizen naar 4 en 5 ster- ren hotels aanbieden, de tophotels van de populaire bestemmingen." Evenals bij Travel Slide zal ook Classic Travel voornamelijk reizen aanbieden met vertrek vanaf Rot terdam. Maar ook reizen vanaf Schiphol zijn mogelijk. In principe is in feite alles mogelijk, mits de reis maar via een touroperator kan worden geregeld. Fraaie reisboe- ken uit de boekenkast bij Classic Travel laten zien waar de reis zoal naar toe kan leiden. Sprookjesach tige hotels, soms in oude kloosters of andere unieke locaties in verre streken. Kooymans zit al 25 jaar in het vak en weet waar de fraaiste vakantieverblijven te vinden zijn. Onlangs was hij nog in Zuid-Afri ka. „Aardige mensen, goede dienstverlening en voor ons is het ook nog goedkoop", vertelt hij over zijn indrukken. „Je krijgt er dagelijks verrassingen en onver- wachte indrukken. Bij een game drive ga je met enkele rangers door het wildpark. In de scheme- ring hoor je een leeuw brullen, en plotseling ligt hij daar. Je kunt hem tot op tien meter benaderen." Het is typisch zo'n reissensatie die Kooymans ook de klanten van Classic Travel wil laten meemaken. En dergelijke reizen mogen dan duurder zijn, ze bieden wel absolu te kwaliteit en een onbezorgde va kantie op een toplocatie. Reisbureau Classic Travel is zeven dagen per week op zondag al leen van 13.00 tot 16.00 uur) ge- opend. Op afspraak kan in alle rust uw reis worden besproken en des- gewenst komt Kooyman ook bij klanten thuis langs. Reisbureau Classic Travel is gevestigd op Rot terdam Airport, Rotterdam Air- portplein 60. Telefoon: (010) 437 75 32 en fax (010) 462 63 73. E- mail: info@classictravel.nl. Websi te: wwwclassictravel.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 7