Nissan Primastar resultaat van passie en van oog voor smaakvol design m Nieuwe Kia Magentis: Karaktervolle klasse I 2003 Januari Auto versus straaljager Peugeut 307 CC: Opel verkoopt weer het best AUTORAI 2002: The place to be! Saab 9-3 Sport: oneindig verfijnd autonieuws snelheid tips gadgets primeurs autotests veiligheid mobiliteit -Sc-. DC BERKEL Nissan-deafer D.C. Berkel, de grootste in de Randstad v v PR 1^1 AST AB Tijdens een vliegshow in Arizo na nam de Chrysler Viper, een supersnelle auto, het onlangs optegen een Lockheed Martin F-16 van de Amerikaanse lucht- macht. Dit is een straaljager met de bijnaam 'Viper'. De race ging over 800 meter. Uiteinde- lijk bleek de straaljager, die een topsnelheid van 2400 kilo meter per uur kan vliegen, een fractie van een seconde sneller. Veelzijdigheid en f lexibiliteit zijn belangrijketroeven in hetbedrijfsleven. Ondernemers stellen daarom hoge eisen aan bedrijfsauto's. De fraai vormgegeven Nissan Primastar speelt daarop in. Hij is er als gesloten bestelauto, in een dubbele cabineversie en als 9- persoonsminibus. Nissan presenteerteen praktische auto die voor de meest uiteenlopende klussen geschikt is. De vormgeving van de Primastar is het resultaat van passie en van oog voor smaakvol design. Net zoals de jongste generatie personeneauto's van Nissan dat ook is. De Primera, de Almera en de nieuwe Micra etaleren een bijzondersoort frisheid, waarmee deze modellen zich onderscheiden van veel soortgenoten. Tegelijk vallen ze op door slimme oplossingen en opbergmogelijkheden in het interieur die zeer van pas komen bij dagelijks gebruik. Datzelfde doordachte recept kenmerkt de Primastar. Van voren straalt de nieuwe bedrijfsauto van Nisan daadkracht uit. Dat zit hem in de druppelvormige, hoog geplaatste koplampen en de stoere bumper. De grille met het chromen logo past bij het familiegezicht van het merk. De markante gebogen lijn boven de bumper is doorgetrokken tot onder de zijruiten en geeft de Primastar een vrolijk en vriendelijk voorkomen. MU/I In 2002 zijn 510.744 nieuwe personenauto's verkocht en dat aantal ligt net iets hoger dan de 500.000 die de RAI Ver- eniging vooraf had verwacht. Belangrijkste reden voor het hogere eindtotaal is de run op zuinige auto's, met een ener- giepremie van 500 en 1.000 eu ro, in de laatste maanden van het vorige jaar. Consumenten profiteerden op die manier nog net van de premies, die met ingang van dit jaar alweer zijn afgeschaft in het kader van bezuinigingen. Het aantal van 2002 (510.744 auto's) is een kleine vier procent lager dan het aantal van 530.231 geregi- streerde auto's in 2001. Na een jaar met steeds wisse- lende nummers 1 tot en met 5 is de eindstand in 2002: Opel (55.220), Renault (53.233), Peu geot (49.402), Ford (48.808) en Volkswagen (48.099). Ook in de modellen top-5 was het regelmatig stuivertje wisse- len. Op 31 december 2002 was de eindstand: Peugeot 206 (21.173), Peugeot 307 (18.849), Volkswagen Golf (18.577), Ford Focus (17.894) en Opel As tra (16.154). Nadat in 2002 achtereenvolgens de 206 SW, de 307 SW, de 307 Break, de 807 en niet te vergeten de Partner MPV werden geintroduceerd, laat Peugeot tijdens de AutoRAI 2003 wederom zien waartoe creativiteit kan leiden. Naast alle modellen uit de huidige lijn van Peugeot personenauto's zijn er maar liefst vijf concept-cars op de AutoRAI die nooit eerder in ons land te zien waren. Waaronder de 307 CC concept-car. De 307 CC Concept-car is een echte Peugeot zoals alleen Peugeot die kan maken. Het spraakmakende uiterlijk, een cabriolet en een coupe in een, maakt absoluut emoties los. Achter het moderne front van de 307 gaat een Coupe Cabriolet schuil met vier ruime zitplaatsen. De lijnen van de 307 CC Concept-car zijn zeer vloeiend en onderstrepen zijn dynamische karakter. Net als bij de 206 CC is de 307 Coupe Cabriolet uitgerust met een opvouwbaar stalen dak dat met een druk op de knop onder het fraai vormgegeven bagagedeksel kan worden opgeborgen. De diagonale achterlichten zijn voorzien van lichtgevende diodes, net zoals het derde remlicht dat in de spoiler van achterklep is weggewerkt. De vernieuwde Kia Magentis staat voor meer design, meer prestaties, meer comfort en meer veiligheid. Daarmee vertolkt het vlaggenschip op uiterst treffende wijze de koers die het succesvolle merk vaart. De Koreaanse fabrikant schaafde ongeveer achttien maanden aan het ontwerp en de techniek nu is de Magentis klaar om zich te meten met de (Europese) concurrentie in de hogere middenklasse.Vanzelfsprekend biedt hij naast zijn hoge rijcomfortook indrukwekkende betrouwbaarheid (drie jaar garantie zonder kilometerlimiet)en onvergelijkbaar veel value for money. De nieuwe generatie Kia Magentis maakt zijn Nederlandse debuut op de AutoRAI. De prijzen zullen dan bekendgemaakt worden. Overigens is Opel van plan ook in 2003 hoge ogen te gaan gooien. Op de AutoRAI volgende maand komt het sinds jaar en dag best verkopende merk van Nederland onder andere met de nieuwe Opel Meriva en de Opel Signum op de proppen. Met name de Meriva moet het goed gaan doen. Dit minibusje is met name opvallend door haar kleurrijke en multifunctionele interieur. Vrijdag 7 tot en met zondag 16 februari 2003 zijn data die Ne- derlanders binnenkort in de agenda kunnen noteren. Of- wel, de AutoRAI 2003 die dan tien dagen lang 'the place to be' is. Na het edatante succes van 2001 wordt ditmaal vuur- werk verwacht. Samen met de exposanten wil de organisatie een klinkende show vol inter- activiteitorganiseren. The best of the best! Met de 9-3 Sport Sedan heeft Saab in September 2002 de aftrap gedaan voor een nieuwe modelgeneratie. Onderscheid, sportiviteit, dynamiek en kwaliteitstaan hierin voorop. Deze kwalificaties komen perfect uit de verf bij de 9-3 Aero Sport Sedan die op de AutoRAI 2003 zijn Nederlandse premiere beleeft. De introductie van de Saab 9-3 Sport Sedan in September 2002 is bijzonder succesvol verlopen. De auto heeft bijzonder veel positieve reacties in de pers geoogst en in de showrooms van de dealers trekt hij tot op de dag van vandaag veel belangstelling. De auto valt duidelijk in de smaak en oefent bovendien aantrekkingskracht uit op mensen die met andere merken in het premium segment rijden. De9-3 Sport Sedan isde eerste van een serie modellen die qua uiterlijk duidelijk een familie vormen. Elk lid daarvan speelt in op de eisen van een specifieke groep gebruikers: automobilisten die van hun auto een heel eigen karakter verlangen en die buitengewoon veel waarde hechten aan rijplezier in de breedst mogelijke betekenis van het woord. Het 9-3 programma wordt de komende jaren uitgebreid met een Cabrio- Estate- en een Cross over-variant. De nieuwe Aero-versie van de 9-3 biedt optimaal rijplezier. Het uiterlijk straalt kracht en sportiviteit uit. De 2.0T-motorontwikkelt een adembenemend koppel van 300 Nm bij 2500toeren per minuut en levert een topvermogen van 210 pk. De voorbeeldige aerodynamica, het remsysteem en de wegligging geven de bestuurder alle controle die een auto met zulke hoogwaardige prestaties vereist. Maar de 9-3 Aero Sport Sedan heeft meer te bieden dan alleen goede prestaties. Het is het vlaggenschip van de 9-3-serie. Reden waarom het ontwerp van zowel het exterieur als het interieur verfijnd is. Het uiterlijk krijgt extra sportieve glans door de 17 inch lichtmetalen wielen. Tussen de spaken door zijn de remtangen zichtbaar. De voorspoiler, de zijskirts, de achterspoiler en Bi-Xenon koplampen maken het beeld van de Aero compleet. In het interieur van de Saab 9-3 Aero Sport Sedan zijn dezelfde uitgangspunten voor het ontwerp gehanteerd. Lederen sportstuurwiel en schakelknop, lederen/stof sport interieur, sportstoelen, een mat verchroomd interieur afwerking en een dashboard met verchroomde randen, accentueren het sportieve beeld. De 9-3 Aero heeft standaard ESP en een sportonderstel. De prijs van de Saab 9-3 Aero Sport Sedan bedraagt 41.950 euro. De Linear-uitvoering van de Saab 9-3 Sport Sedan is leverbaar vanaf 29.900 euro. Maaswtjkweg i 3 Nijverhetdsweg 6 3203 LG SPUKENISSE 3225 LL H ELLEVOETSLUIS Tel. 0181 -69 21 50 Tel. 0181-32 27 00 www.dcbcrkel.nl MODERN YET RETRO. DAT IS DE NIEUWE NISSAN MICRA. NIEUWSGIERIG? OP 23 JANUARI INTRODUCEREN WE DE NIEUWE MICRA OFFICIEEL. DUURT DAT TE LANG? DAN VERRASSEN WE U GRAAG IN ONZE SHOWROOM. SHI FT„expectations

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 17