w l \r- schiedam PvdA wil hoorzitting over snoeien subsidies ZONDAG 19 JANUARI GEOPEND 'N PRIKKIE Halvering aantal klachten Rotterdam Airport it 50% korting Sloop Van Maanenstraat Schiedamse verenigingen in de problemen Stemmen Schade na De Carisma Shogun. Vanaf 18.990,- Aanzienlijk minder klachten bij DCMR in 2002 nieuwjaars- wisseling Kies nu voor Oplage 38.803 Totale oplage 628.437 16 januari 2003 lOe Jaargang nr 3 SCHIEDAM - Fractievoorzitter Maarten Groene (PvdA) wil binnenkort een hoorzitting. Hij stelt voor om de Schiedamse verenigingen en instanties die komend jaar minder subsidies krijgen in een speciale vergadering hun zegje te laten doen. Elektronisch informatiebord erg duur Voor wie nog meer wil... SALE met kortingen van 10% tot 40% 11 WZ 11 ROTTERDAM - Bij de mi- lieudienst DCMR kwam af- gelopen week het jaarverslag over 2002 uit. In cijfers uit- gedrukt ziet de ontwikkeling er gunstig uit. Maar liefst zo'n 6.000 klachten minder bereikten DCMR, in 2002 dan het jaar ervoor. Grootste verantwoordelijke bleek Rot terdam Airport, dat voor een halvering van het aantal aan vliegverkeer gerelateerde klachten zorgde. Een andere vooruitgang die bij DCMR werd geconstateerd is de ru- briek in deze krant over de klachtenafhandeling. oeSfcNHIHG Q Ja, Ik kic# nu voor het voordelige vcrkieztngs- abonnement (4 weken voor 0,2s)*, Of bel gratis 0800-0842 Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004434 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) jmrn* weekbladen VAN 12.00 UUR TOT 17.00 UUR BERGWEG EN CEINTUURBAAN SCHIEDAM - Alle stemgerechtig- de inwoners van Schiedam mogen woensdag 22 januari gaan stem- men. Belangrijk om te weten is dat de indeling van de stembureaus in Schiedam zijn gewijzigd. De stem- bureaus zijn geopend van 's mor- gens 7.30 uur - 21.00 uur. Ten op- zichte van 2002 zijn er om diverse redenen (nieuwbouw, verplaatsing stem-bureau) kiezers ingedeeld bij een ander stembureau. Het gaat om de volgende stemdistricten: 1,2 3, 4, 8, 16, 17, 18,21,23,24, 27, 28, 29 en 34. Om te voorkomen dat men naar een verkeerd stembureau gaat, is het daarom iedereen aan te raden op de oproepingskaart te kij- ken bij welk stembureau men wordt verwacht. Er zijn op 22 ja nuari 35 stembureaus in Schiedam. Drie van deze stembureaus zijn nieuw, namelijk stembureau 1dat altijd in het Stadhuis aan de Grote Markt was en stembureau 3, voor- heen gevestigd in de Gravin Aleidaschool aan de Oostsingel zijn beide verplaatst naar de expo- sitieruimte van de Stadswinkel, Stadserf 1Helemaal nieuw is stembureau 35 in de wijk Sveapar- ken in een Schoolwoning van ba- sisschool De Violier, Stockholm 8. De stembureaus zijn verplaatst omdat het oude Stadhuis helemaal wordt gerenoveerd en de ruimten op de begane zijn nu al niet meer geschikt voor het inrichten van een stembureau. De Gravin Aleida school is heel slecht toegankelijk voor minder-validen en is om die reden verplaatst. Bijna alle stembureaus zijn wel toegankelijk voor rolstoelgebrui- kers. Alleen basisschool de Kring, Frans Halsplein 33 (stembureau 16) en basisschool De Klinker aan de Wamoezenierstraat met de stembureaus 32 en 33 zijn minder goed toegankelijk. Men kan dan stemmen bij volmacht of stemmen bij een ander stembureau naar keu- ze. Voor meer informatie over de verkiezingen kan men terecht bij bureau verkiezingen in de Stads winkel, geopend van 8.00 tot 17.00 uur. In de voorstellen van financieel wethouder Ton de Zwart (WD) zullen verenigingen en instellingen zo'n tien procent van de subsidie moeten inleveren. Over Groenes idee moeten de meeste partijen nog over naden- ken. Een volgende vergadering is nodig om hierover te beslissen. Het voorstel van de PvdA (maan- dagavond in de commissieverga- dering AZ, Algemene Zaken) vond een lauwe ontvangst bij de coalitiepartijen. De oppositiepartij- en waren direct enthousiast. Maar grote partijen als de WD is alleen voor mits het onderwerp 'in een breder kader' behandeld zal worden. Duidelijker was ook Ma- rijke Ruseler (CDA) die betoogde dat eerst maar eens de precieze be- zuinigingen per vereniging bekend moest worden alvorens zo'n 'spe ciale' vergadering in te lassen. „Het is belangrijk dat het college verantwoordelijk is en wij (de raad) moeten dat niet willen over- doen. Bovendien zijn prestatieaf- spraken bij subsidieverlening no- Schiedam dig en andere voorwaarden zodat wij kunnen controleren of het geld goed besteed wordt' De oppositiepartijen zagen wel wat in die 'Duale hoorzitting'. Maar die natuurlijk niet gemakkelijk is voor coalitiepartijen als CDA, WD en Leefbaar Schiedam. Vooral tegen het woord 'hoorzit ting' hadden zij bezwaren en daar zouden volgens De Jong van Leef baar Schiedam „alleen maar indi- viduele klagers op af komen." Een bredere en meer algemenere doel- stelling voor zo'n avond zou wel bespreekbaar zijn. Gevolg van de discussie is dat de partijen er in andere commissies nog eens flink over gaan praten. Hoewel er al lijsten circuleren van verenigingen en instellingen die gekort gaan worden, zijn de offici- ele en openbare namen en bedra- gen niet bekend. Volgens de PvdA zorgen deze berichten wel voor grote onrust binnen deze instellin gen en zal dit snoeien hard aanko- men bij het verenigingsleven. Frank Willemse SCHIEDAM - Een brand woedde zaterdagmorgen om drie uur in een bovenwoning van de bekende Schiedamse kunstenaar Bram Uil op de hoi van de Lange Achterweg. De gewaarschuwde brandweer had grote moeite om het pand vlakbij de Hoogstraat te bereiken door de aldaar geparkeerde wagens. De brand was in de keuken ontstaan toen een frituurpan vlam vatte terwijl de multimediale kunstenaar op zijn computer zat te werken. De kunstenaar werd door een gearriveerde ambulance gecheckt en in orde bevonden maar vroeg zich vertwijfeld af of zijn woning nog wel bewoonbaar was. Een aardige buurman wist de kunstenaar gerust te stellen en bood hem voor deze nacht een slaapplaats aan. De gouden gordijnen van de voorkamer aan de Hoogstraat waaiden vrijelijk uit de geopende ramen. Buurman Rob Klaarwater van Jenevercafe't Spul vertelde dat hij door de brand pas om 7 uur's ochtends zijn bed te hebben gevonden. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De LPF-fractie besloot Schiedam zaterdagochtend in alle vroegte te bezoeken om potentiele LPF-kiezers over de streep te trekken. Veel Schiedammers kwamen ze echter niet tegen. Nadat de Hoogstraat was aangedaan, ging het campagneteam naar de Nieuwe Passage. Daarna gingen de LPF-ers naar Vlaardingen en Maassluis. Zie verder de binnenpagina voor een verslag. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Volgens wethouder Theo Schoenmaker zal een elek tronisch informatiebord bij de MITSUBiSHI MOTORS Vlaardingen, Auto Edison B.V. Brandstofverbruik: Carisma 1.6 gem. 7,4 1/100 km (1 op 13,5), CO? 176. www.mitsubishi-motors.nl Koemarkt zeker enkele tienduizen- den euro's gaan kosten. En dat is erg veel. Ook andere partijen als WD schrokken terug van dit hoge bedrag waar 1000 euro voor was uitgetrokken. Daarom denkt de cultuurwethou- der eerder aan een goedkopere 'grote flatscreen televisietoestel' waar informatie voor toeristen op moet verschijnen. Berichten als laatste nieuws, uit- gaanskalender, over molens en sportevenementen. Het idee van een infobord was in juli 2002 door Remco Broman verzonnen en daar was een bedrag van duizend euro voor bestemd. Onderzoek laat nu blijken dat een veelvoud nodig is. Vooral aanleg en onderhoudt ver- hogen deze kosten nog eens fors. Wethouder Schoenmaker zei toe dat over 4 a 5 weken een notitie te laten zien waar alle initiatieven worden beargumenteerd. Diverse vloeren voor 'n prikkie. Parket, taminaat, kurk... nergens vindt u zo'n aanbod aan vloeren. Veelal uit voorraad leverbaar. Bij Santana krijgt u deskundig advies en wordt uw vtoer desgewenst vakkundig gelegd. Redenen genoeg om nu te profiteren! VAN ALLE VLOEREN THUIS Lylandsebaan 2b, Capetle, naast Carpetland tel. 010-227 15 68 Met elke klacht bij DCMR wordt iets gedaan. Voor de klagers is dat niet altijd duidelijk, omdat het vrij- wel onmogelijk is om iedereen persoonlijk terug te bellen. Om de behandeling van klachten voor het publiek inzichtelijk te maken, wor den elke week enkele klachten en hun gevolgen in een rubriek be handeld. Deze service begon een jaar geleden. „Onlangs hebben we een oproep gedaan om te vragen wat men er van vindt'vertelt Jea- nette Klein-Verheij. „En ons idee is bevestigd. Uit de readies blijkt dat een aantal mensen de rubriek wekelijks leest. En voor iedereen is het prettig te weten dat er met elke klacht iets gebeurt. Het voorziet absoluut in een behoefte." Als uit- breiding op de telefonische klach- tenlijn werd afgelopen jaar de mo- gelijkheid geopend om via internet een klacht door te geven en ook daarvan wordt regelmatig gebruik gemaakt. ,,We krijgen nu zo'n 120 tot 140 klachten via internet per maand", aldus Rene Kuijper (Hoofd Meldkamer). „Ik verwacht een belangrijke rol voor internet bij een klachtengolf, maar sinds de invoering hebben we nog geen grote incidenten gehad." Zijn de mogelijkheden om bij DC- MR te klagen verruimd, in de prak- tijk is in 2002 juist een flinke da- ling in het aantal klachten gesigna- leerd. Er kwamen verleden jaar na melijk 14.824 klachten binnen, en dat zijn er 6.213 minder dan in 2001. „Het is goed gegaan", constateert Kuijper. „Die vermindering komt voornamelijk door het vliegver keer. Daarin heeft ruim een halve ring van het aantal klachten plaats- gevonden. Heel belangrijk is- het nachtregime van Rotterdam Air port. Er mag nog wel degelijk een aantal toestellen 's nachts vliegen, maar veel minder. En sinds april 2002 mogen ook de zogenaamde Hoofdstuk Twee vliegtuigen niet meer landen, dat zijn de meest la- waaiige toestellen. En verder is er ook een dipje in de luchtvaart door de aanslagen op 11 September 2001. Maar de vermindering bete- kent niet dat er nu helemaal geen klachten over het vliegverkeer meer zijn, want er zijn er nog wel 3.000 over.",,Wat ook fors naar beneden is gegaan, is het aantal klachten over de zware industrie", vult Klein-Verheij aan. Er is geen groot incident meer geweest, zoals dat in 2001 nog wel het geval was. Eigenlijk is er al sinds 1997 een dalende tendens. Ik verwacht dat de curve wel gaat stabiliseren, want het wordt steeds moeilijker om het aantal klachten nog verder naar beneden te krijgen. De grote investeringen zijn al door de indu strie gedaan."Sinds 1997 heeft al leen het jaar 2001 een toename in het aantal stankklachten laten zien, maar de oorzaak daarvan was te vinden in een groot incident dat al leen al ruim duizend klachten ople- SCHIEDAM - Autobezitters van Schiedam, opgelet! In de vergadering van de Commissie Grondgebied heeft D66 fractievoorzitter Marcel Houtkamp aan het college gevraagd om meer aandacht te willen schenken en maatregelen te willen nemen tegen snelheidsovertredingen op de Slimme Watering en de's Gravelandseweg in Schiedam-Noord. In het algemeen heeft hij ook gevraagd om de plaatsing van meer 'flitspalen' in Schiedam te willen bevorderen. Wethouder Schoenmakers en politiechef Stegman hebben toegezegd dit regionaal te zullen aankaarten. De politie is overal in Schiedam de automobilisten strenger aan het controleren. Menig parkeerbon is afgelopen week uitgedeeld. Bovendien is ingang van 1 januari 2003 is een belangrijk gedeelte van het nieuwe parkeerbeleid ingevoerd. Om het publiek aan al de veranderingen te laten wennen, hebben de controleurs de afgelopen periode nog geen bekeuringen uitgedeeld. Vanaf maandag 20 januari echter is dat afgelopen. Wie zonder vergunning of parkeerkaart zijn auto stalt op een plek die valt binnen het parkeerregime, krijgt onherroepelijk een bon. De naheffingsaanslag kost 27,22 euro (al naargelang de omstandigheden aangevuld met de kosten van een dagkaart of van een parkeerkaartje) tot 1 februari 2003, want vanaf die datum worden alle tarieven aangepast. Daarover volgt nog nadere informatie. Het nieuwe parkeerbeleid zal de komende maanden kritisch worden gevolgd en waar nodig na een evaluatie worden bijgesteld. Foto Roger van der Kraan verde. Verleden jaar waren de grootste incidenten een brand op het vissersschip Friesland, in het dok bij Havenbedrijf Vlaardingen- Oost, en een door een vorkheftruck lek gereden vat nethylmercaptaan bij Cargo Terminal Gadering. De ze twee incidenten zorgden bij el- kaar voor 440 klachten bij DCMR. Verder werd er in 2002 drie keer een waarschuwingscode voor stank in de Rijnmond afgegeven, tegen vijf keer in 2001Dergelijke waarschuwingscodes zijn echter vooral afhankelijk van de meteoro- logische omstandigheden en zeg- gen niet alles over de veroorzakers van de stank.„Er gaan ook dingen niet goed", geeft Kuijper aan dat het jaarverslag van DCMR niet al leen maar een goed nieuws show is. „Het aantal klachten over de ho- reca stijgt namelijk, met name door muziek en vertrekkende en over- last veroorzakende bezoekers. En daar hebben wij als DCMR geen invloed op. We kunnen dergelijke klachten alleen maar in handen van de politie geven, maar die kan er niet altijd haar prioriteit van ma ken. We zullen het komende jaar wel met de politie overleggen, want je ziet die toename van klach ten overal. Niet in een bepaald stadsdeel, maar in heel Rotterdam en ook in andere gemeenten." Minder klachten, maar toch nog bijna 15.000 in 2002, zo mag de conclusie van het jaarverslag zijn. Dik Vuik SCHIEDAM - Naar nu pas bekend (in de commissie- raad Algemene Zaken) heb ben vreugdevuren tijdens de nieuwjaarswisseling in Schiedam voor schade en overlast hebben gezorgd. Dit meldde burgemeester Scheeres afgelopen maan dag aan de commissieverga- dering Algemene Zaken. Deze berichten zijn in tegen- stelling tot eerdere informa tie van de gemeente waarin juist gesproken werd van een 'relatief' rustige jaar- wisseling. In West bij de Liduinastraat en de Burgemeester Knap- pertlaan liep het uit de land waarna de gemeente besloot met het vreugdevuur naar de West Frankeiandsestraat uit te wijken. Het zelf rijden met wagens door het Julia- napark was de druppel die de emmer deed overlopen. Want jeugd op brommers en auto's verstoorde de nachtrust van de buurtbe- woners. De burgemeester zei dat op die plek -voor de ingang van het park- in de toekomst geen vreugdevu ren meer te willen toestaan. Ook in Schiedam Zuid moest door politie en brand weer worden ingegrepen. Door aanvoer brandbare spullen werd het vreugdefik te hoog en brandde te hard waardoor aan de Heilig Hartkerk rook en andere schade onstaat. De politie moest ingrijpen maar de commissieraadsleden spra- ken van schande van het ge- drag van de jeugd uit Zuid. Burgemeester Reinier Scheeres zei toe dat voor volgende keren naar een an dere veilige plek moet wor den uitgekeken, zodat optre- den van politie en brand weer op nieuwjaarsnacht uit zal blijven. Mogelijk is voorbij de slui- zen aan het Schieterrein een goede plek voor vreugdevu ren. K£T WO0.PT TOEKKEtA Of NllUEM, umaG K16Z6N HAHA,. lci£ZL£N„ I W/UMWKeR j o /-S 5 TANPAKT6 M0U, Z«T £0 0440 M0WG IN., (TsT Op 22 januari mag u vour de tweede few In amper acht maanden naar de stcmbui. De schok van de vorigt verkiezingen in de spoedige val van het (cabinet staaffi vast nog in uw gcheugen gegrift, Wie kiest u? Kiel nu in ieder geval vtmr het voordeiige vrrkiezingiabonnement, 4 weken fang voor S.26 het Rotterdam* Dagblad in uw brieven- bui. Oat ii een korting van 60%, Zo bent ti ervan verzekerd dat u alle ontwikkelingen in politick Sedertendopde voet volgt, "VX (l.v.rn. controls bezorging) Naam: Voort: Adres: Nr_ Postcode:Pleats: Telefoon: Geb.d.d.: Bank/gironr.: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam Geldt alleen als u de afgelopen drie maanden geen abonnee bent geweest. Het Rotterdams Dagblad gaat zorgvuldig om met uw gegevens. In het colofon vindt u nadere informatie.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 1