QQ KidsKunst off-line in hetWereldmuseum TjIP 'Doorbraak Magic Dave and the Wheelers is een kwestie van tijd' Debuut Eminem op witte doek in '8 Mile' 12/220 VOLT LADER 49 TELEF00N ACCU DIGITALE MULTIMETER 95 maasstad film preview 5 VOOlHj O i k PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.525 podium kort ROTTERDAM - Magic Da ve and the Wheelers zijn zo langzaraerhand een begrip in de Nederlandse rock 'n roll scene. Met hun eigen- zinnige rock 'n roll spelen ze overal in het land de za- len plat. Alleen thuisstad Rotterdam blijft wat dat be- treft nog wat achter. Hope- lijk komt daar snel verande ring in, want Dave Mellaart wordt al de Nederlandse Jer ry Lee Lewis genoemd. ROTTERDAM - Eminem is zonder twijfel een van de meest controversiele artiesten van nu. Zijn fans waarderen hem om zijn oprechtheid en het feit dat hij geen blad voor de mond neemt. Tegenstan- ders hekelen zijn haat tegen alles en iedereen en zijn songteksten vol schunnig taalgebruik. Deze week ver schijnt zijn acteerdebuut '8 Mile' in de Nederlandse bio- scopen, een film losjes geba- seerd op zijn jeugdverhaal. In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. 2.95 4335" i«r Woensdag 15 januari 2003 ROTTERDAM - Galerie van Ho tel Het Reispaleis, de kinderpre- sentatie van het Wereldmuseum Rotterdam, toont van 15 januari tot en met 13 april de overzichtsten- toonstelling 'KidsKunst off-line' met verrassend en gevarieerd werk van kinderen (6-12 jaar) en hun kunstenaars. Onder begeleiding van deskundige Rotterdamse kun stenaars ontdekten zo'n driehon- derd kinderen beeldende kunst als vrijetijdsalternatief. Rotterdamse kunstenaars begeleid- den, voorafgaand aan exposities, de kinderen acht weken lang in buurthuizen van diverse deelge- meenten (Delfshaven, Feijenoord, Kralingen-Crooswijk, Lombardij- en en Hoogvliet) van Rotterdam. Tijdens de workshops onderzoch- ten de kinderen onder meer websi tes van ontwerpers uit bij voorbeeld Nederland, Marokko, Turkije, Su- riname, Iran en Kaapverdie. Onder begeleiding van de kunstenaars ontdekten de kinderen de moge- lijkheden van moderne internet- vorming als inspiratie voor hun ei- gen kunstwerken, off-line. De kinderen selecteerden zelf hun mooiste kunstwerk voor de exposi- tie in het museum. Naast schilde- rijen zijn er maquettes, een prach- tig sprookjesboek en beschilderde beeldschermen te zien. Maar ook kijkdozen, mozaieken en litho's. Naast het werk van de kinderen wordt autonoom werk van de be- trokken kunstenaars geexposeerd. Kunstenaars die de kinderen bege- Een van de kunstwerken uit de tentoonstelling 'KidsKunst off line foto: Wereldmuseum Rotterdam leidden waren onder meer Vahid Erfan, Thea van Doom, Sylvie Overheul, Mehdi Arami, Margot Ruiven, Roger Walschots, Nooshin Sheekhbani en Margot Hoogeweij. Door de werken van kunstenaars en kinderen naast el- kaar te hangen, ontstaat een wissel- werking. Na het Wereldmuseum gaat 'KidsKunst off-line' in delen op reis in de Rotterdamse wijken, onder meer naar Museum Hille- sluis en Katendrecht. Eerder werd ook het door kinderen geillustreerde KidsKunst sprook jesboek 'De Kalief en de Priegel- tjes' gepresenteerd. Dit boek is het tastbare bewijs dat onder de kinde ren uit Rotterdamse wijken groot creatief talent schuil gaat. Hull full-color boek is voor 6,50 euro te koop bij de Rotterdamse boekhan- dels Donner (Lijnbaan), De Kleine Kapitein (Meent) en Van Gennep (Oude Binnenweg). De opbrengst is bestemd voor de stichting Tio Loiro, een sportproject voor straat- kinderen in Fortaleza in Brazilie. De overzichtstentoonstelling 'KidsKunst off-line' is van 15 ja nuari tot en met 13 april te zien in Het Reispaleis van het Wereldmu seum aan de Willemskade 25 in Rotterdam. Openingstijden muse um: dinsdag-zondag en feestdagen 10.00 tot 17.00 uur. Openingstij den Reispaleis: alle weekeinden en landelijke schoolvakanties van 10.00 tot 17.00 uur en woensdag- middag van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: www.we- reldmuseum.rotterdam.nl. Liefhebbers van de echte funk en soul uit de jaren zeventig en begin tachtig kunnen op zondagmiddag 19 januari weer komen grooven op de beste funk -en soul hits van DJ Bootsy Paul tijdens Tea Time Funk. Terug in de tijd met James Brown, Sly Stone, Kool the Gang, Lyn Collins, the Meters en vele anderen. Tea Time Funk vindt iedere derde zondag van de maand (van oktober tot maart) plaats in Nighttown Theater aan de West- Kruiskade 26 in Rotterdam. Aan- vang 14.00 uur, entree 5 euro. In het zuiden van California is het niks dan fun, fun, fun! Zo surfde' skapunkband Reel Big Fish mid den jaren negentig vrolijk lachend de mainstream in, als onderdeel van de West Coast ska scene. Het begon met de hit 'Sell out' en de albums 'Everything sucks' en 'Turn the radio off". Wereldwijd werden RBF songs massaal ge- download en zongen fans de songs bij concerten al mee voordat ze op plaat verkrijgbaar waren. De mu- ziek van de band is een aanstekelij- ke happy-mix van alle muziek- soorten waar de leden van houden. Live en op de plaat een groot org- asme van fun, fun, fun: energieke meezingliedjes vol puberale hu mor, zelfspot en algehele 'silly- ness'. Reel Big Fish staat vrijdag 17 januari in WaterFront. Aanvang 20.00 uur, entree 8 euro. 'Op zoek naar de verloren tijd' van Marcel Proust is een van de grote literaire meesterwerken van de twintigste eeuw. Regisseur Guy Cassiers en auteur Eric de Kuyper werken met het ro theater aan een grootse vierdelige theaterversie van de roman. 'Op zoek naar de verloren tijd' gaat over de initiatie van Marcel in de wereld van de liefde, de aristocratie en de kunst. Proust is gefascineerd door de tijd, de voortdurende verandering: wie we vandaag zijn, zijn we morgen niet meer. Het resultaat is een dy- namisch perspectief: Marcel is jong en oud tegelijk, een enorm complex van herinneringen en ver- wachtingen bepaalt continu zijn gedachtegang. Op 5 maart gaat deel een 'De kant van Swann' in premiere in de Rotterdamse Schouwburg. Voor meer informa tie en reserveren: 010-411.81.10 of www.rotheater.nl. door Vincent Wernke Hoewel Mellaart (19) liever niet vergeleken wordt met iemand, is de vergelijking met Lewis niet vreemd. Net als de Amerikaanse superster ramt Dave er tijdens op tredens op zijn piano heftig op los. „Dave is op het podium een attractie", weet drummer Wim Keysers (47). „Hij springt op zijn piano, speelt achterstevoren en lopend rond de piano. De andere bandleden springen daar dan om- heen. Behalve ik, want ik moet achter mijn drumstel zitten." Optredens van Magic Dave and the Wheelers duren niet langer dan een uur. En dat is volgens de bandleden ook genoeg. Hun show is zeer intensief. „Het is heel erg zwaar", zegt Dave. „Als we klaar zijn, kun je me echt op- vegen en uitwringen. Dan ben ik niks meer waard. Een optreden is echt genoeg op een avond. De carriere van Dave Mellaart begon al vroeg. Al op jonge leef- tijd bleek hij zeer muzikaal te zijn. Toen hij na het overlijden van zijn opa diens piano kreeg, was meteen duidelijk waar zijn toekomst lag. Hij speelde op de piano klassieke muziek, won wedstrijden en trad op in winkel- centra. „Dan haalde hij met ge- mak duizend gulden op", weet vader Han Mellaart, manager en Magic Dave and the Wheelers: „Laatst kwam een zeventienjarige jongen naar me toe. Wat spelen jullie?, vroeg hij. Bleek hij nog nooit van rockroll gehoord te hebben. promotor van de band. Dave ging naar het conservatori- um. Terwijl hij op deze opleiding zat, ontdekte hij rock 'n roll. „Sa- men met twee medestudenten speelde ik regelmatig rock 'n roll, hoewel dat not done was op school. De opleiding was puur klassiek en rock 'n roll schoot daar in het verkeerde keelgat." Toen Dave tijdens een voorspeel- avond een stevig portie rock 'n roll uit de schoolpiano liet ko men, waren zijn dagen op school geteld. „Ik ben daar echt vanaf getrapt", lacht hij. „En dat alle- maal dankzij de rock 'n roll." Dave Mellaart haalt zijn schou- ders op. Rockster worden kun je toch niet leren. Dat word je door te spelen en op te treden. Dat was ook wat hij deed. Eerst met de twee medestudenten en later met zijn band. Na wat wisselingen, bestaat de band inmiddels uit vijf personen. Naast Dave en de al eerder genoemde drummer Wim Keysers, zijn dat slaggitarist Ge orge Barendse (62), bassist Fred Severin (56) en leadgitarist Ed van Helsdingen (32). De band heeft inmiddels een goe- de reputatie. In de media werd Dave Mellaart al de Nederlandse Jerry Lee Lewis genoemd. De band was ook te zien op televisie bij Barend en Van Dorp, The Bar en TV Rijnmond. Ook regionale radiozenders draaien hun muziek. En onlangs speelden zij in Til- burg tijdens de start van de ver- kiezingseampagne van de Socia- listischePartij. Magic Dave and the Wheelers spelen bekende rock 'n roll num- mers van Jerry Lee Lewis, Elvis Presley en Hank Williams, maar dan in eigen, moderne bewerkin- gen. Rock 'n roll met een jonge uitstraling. „We spelen die num- mers ruiger en harder." Eigen nummer schrijven doen ze niet. „Waarom zouden we? Nu kan het publiek de nummers meezingen, terwijl jongeren ze vaak niet eens kennen. Laatst kwam een zeven tienjarige jongen naar me toe. Wat spelen jullie?, vroeg hij. Bleek hij nog nooit van rockroll gehoord te hebben." Een leven als rock "n roll ster ziet Dave wel zitten. En volgens va der Mellaart is het een kwestie van tijd voor de band definitief doorbreekt. Inmiddels is een tweede cd opgenomen. Dit schijf- je, met drie nummers, verschijnt binnen twee maanden. „De cd moet rauw en ongepolijet klin- ken", weet Dave. „Dat is ook wel een beetje nodig met al die gelikte artiesten van tegenwoordig." Magic Dave and the Wheelers moet je echter vooral live onder- gaan. Het komend jaar kan dat onder meer tijdens de jaarlijkse Jukeboxbeurs in Rosmalen en de Jerry Lee Lewis fanclubdag. Met de populariteit van Magic Dave and the Wheelers gaat het wel goed komen, al blijft het aantal optredens in Rotterdam nog wat achter. Maar wie weet wordt de Maasstad binnenkort ook wak- ker. Want als het aan Han Mel laart ligt, kan niemand straks nog om de band van zoon Dave heen: „Ze moeten gewoon doorbreken, want ze zijn uniek!" Voor meer informatie: 010- 461.09.08 of06-28476011. Toen het Amerikaanse magazine Rolling Stone onlangs een lijst pu- bliceerde van de belangrijkste per- sonSn van 2002, stond Eminem bovenaan. Het magazine typeerde hem als 'Rock 'n roll's biggest pain in the ass'. Geniaal en gek, kun je hem noemen. Geniaal van- wege zijn muziek, want hij ver- koopt wereldwijd miljoenen cd's. Gek, vanwege zijn eeuwige drang naar controverse, want hij zoekt met iedereen ruzie, beledigt men- sen en lijkt er niet mee te zitten. „Natuurlijk zeg ik dingen, waar- van ik weet dat het mensen cho- queert", zegt Eminem op zijn website. „Maar ik doe dat niet om mensen te choqueren. Ik wil heus niet de nieuwe Tupac (de rapper die in 1996 werd neergeschoten) zijn, maar ik weet niet hoe lang ik nog op deze planeet zal rondlopen. Daarom wil ik er, zolang ik er ben, het beste van maken." Eminem noemt zijn levensverhaal 'een fucking show'. De rapper werd op 17 oktober 1974 geboren als Marshall Mathers in Kansas Ci ty. Zijn vader liet het gezin zitten Brittany Murphy en Eminem in de film '8 Mile', die vanaf donderdag te zien is in de Nederlandse bioscopen. toen Marshall zes maanden oud was. Hij werd opgevoed door zijn moeder, die bepaald geen voor- beeldig opvoeder bleek. Pas veel later, als Marshall als Eminem we- reldberoemd is, vertelt hij in inter views over zijn verrotte jeugd en de rol van zijn moeder. Die daagt hem prompt voor de rechter om vele miljoenen van hem te eisen. Als jongen werd Eminem vaak on- dergebracht bij familie, waaronder bij zijn oom Ronnie. Hij was vol gens de rapper het enige familielid dat hij had. Deze Ronnie, die later zelfmoord zou plegen, speelde een belangrijke rol in het muzikale le ven van Eminem. Zijn oom brachl hem in contact met de rapmuziek, wat Marshall inspireerde om zelf raps te gaan schrijven. Hij woonde toen inmiddels in een achterbuurt in Detroit en had daar kennisge- maakt met de duistere kant van het leven. Hij was zo vaak met rap be- zig, dat hij vaak van school weg- bleef. Op zijn zeventiende werd hij definitief van school getrapt. Marshall was inmiddels ook ge- trouwd met Kim Scott, die hem in 1995 een dochter schonk. Ook het leven met zijn vrouw en dochter ging niet over rozen. Op een be paald moment mocht hij zijn doch ter zelfs niet meer zien en scheidde hij van zijn vrouw. In 1996 was Eminem het leven zo zat, dat een overdosis hem bijna fataal werd. Op dat moment raakte zijn mu- ziekcarriere echter in een stroom- versnelling. In 1999 verscheen 'The Slim Shady LP'. De cd werd een wereldwijd succes en werd ge- volgd door 'The Marshall Mathers LP' en 'The Eminem Show'. Emi nem verkocht miljoenen cd's en won verschillende MTV Awards en Grammy's. V Inmiddels heeft Eminem ook zijn debuut gemaakt op het witte doek. De film '8 Mile' is losjes geba- seerd op het levensverhaal van de rapper. In deze film speelt hij Jim my Smith, beter bekend als de blanke rapper Bunny Rabbit. Hij heeft een uitzichtloos baantje in een staalfabriek. Als zijn vriendin Alex (Brittany Murphy) hem komt vertellen dat ze een kind verwacht, dumpt hij haar. Niet omdat ze zwanger is, maar omdat hij het uit- zichtloze leven zonder geld en toe komst, niet meer ziet zitten. Jimmy trekt weer in bij zijn even- eens werkloze moeder Stephanie (Kim Basinger), die in een ver- waarloosde stacaravan woont. De enige hoop die hij nog heeft, is een rapwedstrijd in een plaatselijke club. Als hij die wint, ligt de we reld wellicht voor hem open. Jim my weet dat zijn rapteksten de bes te van allemaal zijn en dat zijn act zal inslaan als een bom. Het enige probleem is dat hij niet durft om het podium op te gaan, omdat hij de enige blanke deelnemer is. '8 Mile' werd vol lof ontvangen en bracht al miljoenen dollars op. De titelsong 'Lose Yourself staat mo- menteel op nummer een in de Ne derlandse hitlijsten, waardoor het waarschijnlijk lijkt dat de film ook in Nederland een succes zal wor den. Goed nieuws voor de fans, die maar geen genoeg lijken te krijgen van egotripper Eminem. Want hoe vaak hij het ook heeft over zijn moeilijke jeugd, zichzelf typeert als blank uitschot en alles en ieder een om hem heen schoffeert. Uit- eindelijk is Eminem gewoon een superster, die miljoenen dollars verdient met doen alsof alles en ie dereen klote is. Het hoort blijkbaar allemaal bij The Eminem Show. HAHNELMCL103 JVC LADER De laders van Hahnel zijn geschikt voor het opladen van uw Lithium Ion videocamera acou. Laden kan op 12 volt en 220 volt. In dit complete pakket zitten houders om de meeste JVC Lithium Ion videocamera accu's op snelle wijze te laden. Ook verkrijgbaar voor Canon en Sony Lithium Ion videocamera accu's. C0RRECTPRIJS Art.nr.237107 4KOt*5 TDKE-240TV VIDEOTAPE Uitstekende VHS videotape voor het maken van opnames tot 4 uur C0RRECTPRIJS PER STUK Art. Nr. 249645 I GP Ni-Cd MUST BE RECYCLED OR DISPOSED OF PROPERLY T110 Ni-Cd Cd 3.6V SOOmAh 60 GP POWERBANK 3.6V 1300MAH CORRECTPRIJS UNIPLUG -TELEF00NACCU WIT Telefoonaccu die in veel portable (thuis)telefoons past. Met universele 4&59~ aansluiting. 3.6 volt. Art.nr. 40717 iflo.oos frnxlW'-'W* V— soo y~ C0M/VfiMA\>» SKYTR0NIC DT-810B DIGITALE MULTIMETER Eenvoudig mee te nemen digitale multimeter met diode en Hfe test. Weegt slechts 80 gram. C0RRECTPRIJS Art.nr. 241554 4; Zetfouten en prijswijzigingen WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 21