WINTERSALE BERftG BV Grotemensenkussen voor kinderen Lloyd Loom ten voeten uit Zittenopschuim Winteropruiming Perzische Tapijten Tijdens ons 36-jarig bestaan in Rotterdam nog nooit meegemaakt abnormaal hoge kortingen tot 60% trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accesoires verlichting Ultiem intiem Wie door een willekeurige Nederlandse straat loopt, kan zich zonder problemen vergapen aan de meest ver- schillende interieurs. Van oud tot jong, klassiek of modern, Nederland laat zich graag bekijken. Maar deze winter is aat afgelo- pen. Voorbij zijn de tijden van het ongegeneerd ten- toonstellen van de eigen weelde, voorbij het exhibi- tionisme van massaal inge- kochte luxe. De nieuwste generatie gordijnen van transparant tot geplisseerd; gekreukt of met reliefstruc- tuur - gaat resoluut dicht. In onzekere tijden is de glans van het najagen van nog meer luxe er wel wat af. Want als het erop aan- komt, is het slecht warmte en troost zoeken bij het zo- veelste nieuwe hebbedin- getje. In plaats daarvan slui- ten we de boze kille wereld die we steeds minder begrij- pen, Never letterlijk buiten en kruipen we weer ouder- wets gezellig bij elkaar. Ou- derwets? Ja, omdat een nostalgisch tintje, het ver- langen naar De Tijd Dat Ge- luk Nog Heel Gewoon Was, niette vermijden is. Nee, als het gaat om de nieuwste meubels, stoffen en acces- soires. Een herwaardering van nor- men en waarden leidt ook tot een herevaluatie van za- ken die er echt toe doen: fa- milie, vrienden, intimiteit en het door minimalisme besmetgeraakte begrip: ro- mantiek. Het was natuurlijk wachten op deze omkering. Minimalisme is leuk als je toch het grootste dee I van de tijd buiten de deur door- brengt in loungerestau- rants, nachtclubs en thea ters. Maar nu we de woon- kamer weer tot epicentrum van het sociale leven be- stempelen, vraagt een inte- rieur om meer aan afstan- delijke luxe. Het vraagt om intimiteit en veiligheid, die de buitenwereld node ont- beert. Het interieur van vandaag moet de ultieme voorwaarden scheppen om elk samenzijn tot een feest te maken. Of het nu om een intiem treffen van twee ge- liefden gaat, of een zoete inval van familie en vrien den. Zo'n interieur vraagt om warmte, sfeer en flexibi- liteit. Het moet uitnodi- gend en zacht zijn. Kortom: zo'n interieur moet voldoen aan het Nieuwe Zachte Wo- nen. Want de buitenwereld is al hard genoeg. De Equinox lattenbodem is een degelijke en tijdloze lattenbodem met een hoogwaardig ligcomfort. De perfect gedoseerde te- gendruk geeft de gebruiker een optimale lichaamsaan- passing. De flexibiliteit van elke lat is uniform over de gehele breedte. Bovendien is het mogelijk het veersys- teem afzonderlijk, door middel van een extra veer, op tegendruk af te stellen. De Equinox lattenbodem is volledig afgestemd op de individuele lichaamsmaten en is leverbaar in de diverse breedte en lengte maten, in zowel vlakke als elektrische uitvoering. De nieuwe lat tenbodem kan als stand-al- lone of als inbouw latten bodem worden gebruikt. Om een zo breed mogelijke doelgroep aan te spreken heeft Mahoton een latten bodem ontworpen die uit- blinkt in het ligcomfort, z'n moderne uiterlijk en dege- lijkheid. Het veersysteem is individueel af te stellen naar lichaamsbouw, ge- wicht en lengte. De basis ligt bij een boogvormige roestvrij stalen clip die on- beperkt haar oorspronkelij- ke vorm behoudt in tegen- 10% korting op het gehele assortiment ook op de reeds afgeprijsde artikelen ifvefc' *o<* uM«sTe,N Korte Hoogstraat 11-13 010-2500280 DEHOUTMHN j 1onn Ruimeparkeergelegenheido.a. naast de zaak bij A.H. (1,5 uur GRATIS) stelling tot veel kunststof veersys- temen. Deze clip zorgt voor hoge- re flexibiliteit bij zowel verticale als zijwaartsedruk. De nieuwe Mesh matrasbescher- mer is een sterk polyester matras- dek dat tussen de bodem en de matras wordt aangebracht. Hier- door wordt de matras beschermd tegen slijtage ten gevolge van wrij- ving met de bodem. Mesh geeft een betere drukverdeling op elk type bodem, is vocht- en lucht- doorlatend en voorkomt condens- vorming tussen de matras en de bodem. De antislipwerking van Mesh vermindert het schuiven van de matras en beperkt de hinderlij- ke naad tussen twee matrassen- .Met de stevige bevestiging met klittenband op de bodem ver- schuift de Mesh matrasbeschermer niet tijdens het keren van de ma tras. Mesh heeft geen nadelige ge- volgen voor het ligcomfort, is hygi- enisch, anti-allergisch en wasbaar op 40 graden.De Mesh matrasbe schermer is te gebruiken op alle vlakke en verstelbare latten- en spiraalbodems. Door de antislip werking, aan beide kanten van de Mesh matrasbeschermer, is hij ook zeer geschikt als antislip tussen boxspring en matras. Boxspring presenteert een noviteit: een boxspringcombinatie. De nieuwe boxspringcombinatie (matras en bedbodem) is een onderdeel van Be droom For Living-programma. Opvallend bij de nieuwe boxspringcollec- tie zijn de fraaie stoffen die een opvallend kleurenpalet bieden. Deze stoffen zijn samengesteld en geselecteerd door Cinderella. Het assortiment slaapkamermeubilair van Boxspring is hoofdzakelijk mo dern gestileerd, maar wordt tevens gevarieerd naar uiteenlopende ei- gentijdse genres: van het betaalbare design in beuken, kersen en wenge, naar de nostalgische romantiek in smeedijzer, de softe boxsprings, het trendy koloniaal in hardhout, rotan en antiek. Kinderen die voor het eerst een groot' bed krijgen willen ook me- teen een grote-mensenkussen'. Met het kinderkussen Silvana Mijn Eerste Kussen' wordt aan de wens van het kind tegemoet gekomen. Het kinderkussen heeft een tijk van 100 procent katoen, wit met gele bies. De vulling bestaat uit 200 gram staafjes polyether, afgedekt met een fiberfill—plaatje. Een speciaal kussen voor het kind betekent on- der andere dat het een goede dik- te heeft voor een anatomisch cor- recteslaaphouding. Het kussen is 100 procent synthe- tisch en is natuurlijk wasbaar in de wasmachine. Want kinderziektes' horen bij het groter groeien. Des- noods kunnen kinderen dwars door het kussen heen ademen. En dat is wel zo'n gerust gevoel voor de ouders.Silvana Mijn Eerste Kus sen' is onderdeel van de Silvana collectie. Silvana bestaat verder uit de collecties: Silvana Support (kus sen met neksteun), Silvana Fitness (met synthetische vulmaterialen), Silvana BioRest (met natuurlijke vulmaterialen), Silvana Stabilo (met vormvaste en/of vormherstel- lende hoofdkussens) en Silvana Je wel (uitsluitend luxe materialen). Voor meer informatie: 057- 0622452. Meubelen hebben namen en nummers, of beide. Switch is de nieuwe naam voor een collectie design- meubelen, fauteuils en eet- kamerstoelen. Deze collec tie wordt gecompleteerd met een tapijt van hooq- waardige kwaliteit. Aan de collectie van Switch is een nieuw meubel toegevoegd: model 1003. Dit model be staat uit een fauteuil, een tweezits-, een tweeeneen- half zits- en een driezits- bank. De meubelen zijn er in stoffen of lederen uitvoe ring. Belancjrijk voor het zit- comfort zijn de gebruikte materialen. De Switch col lectie is voorzien van hoog waardig schuim in de zitting en rug en van degelijke rom- pen. Lloyd Loom of Spalding is op dit moment nog de eni- ge fabrikant die nog Lloyd Loom meubelen produceert volgens het originele prece de zoals dit door Marshall Burns Lloyd in 1917 isuitge- vonden. ledere vezel wordt apart bevestigd aan de vol- gende om verzekerd te zijn van een stevige constructie die jaren dienst kan doen. De stoel Bantam Bolero is het laats,t uitgebrachte en tevens met een award on- derscheiden model van de UK's Young Furniture De signer of the Year, Henry Harris. Met de unieke vorm- geving is de Bantam Bolero de 21-eeuwse opvolqer van Marshall Burns Lloyds aller- eersteontwerpen. De Bantam Bolero komt tot zijn recht als eetkamer-, bij- zet- of leesstoel. De stoel maakt deel uit van een bre- de collectie meubelen met een grote historie. Naast de aloude klassiekers heeft Lloyd Loom of Spalding de laatste jaren veel gei'nves- teerd in de ontwikkeiing van nieuwe modellen. Zo worden de nieuwe Boston en Bantam collecties gepro- duceerd door het toepassen van moderne technieken op het klassieke design, waardoor de stoelen vol doen aan de hoogste eisen die worden gesteld aan comfort en duurzaamheid. Art Deco herleeft Een fauteuil met kenmer- ken uit de tijd van Art Deco. Dat is de stijl van het in leer uitgevoerde Model 411 van de Italiaanse fabrikant M R. Maar de stoel, die ook te koop is in diverse stoffen uitvoeringen, past ook pri ma in een modern interieur. Duidelijk is wel dat de fau teuil qua stoffeerwerk een staaltje is van vakmanschap. Lampen van ambachtelijk Zweeds kristalglas Nieuw in Nederland op de markt zijn de lampen die zijn ontworpen door jonge Scandinavische ontwerpers met een eigen herkenbare stijl. Verscheidene van deze lampen zijn onderscheiden met design prijzen. De meeste modellen zijn vervaardigd van ambachtelijk Zweeds kristalglas. Alle modellen hebben een zeer hoog afwerkingniveau, gecombineerd met de speciale Scandinavische charme: eigentijds, stijlvol en eenvoud.Ondanks hun moderne vormgeving passen de lampen door hun eenvoud van stijl zowel in een modern als antiek interieur. Dit, dankzij het ontbreken van onnodige details. Met andere woorden, er komt totaal geen poespas bij kijken, what you see is what you get. Ofwel, eenvoudig uniek. Een andere collectie lampen, van een totaal andere komaf, zijn lampen die zijn gei'nspireerd door de veelzijdige natuur.ln de collectie Outside IN nemen de Palm Leaf en de Palm Leaf Wavy een bijzondere plaats in. Deze vernieuwende hoeklampen zijn fraai vormgegeven als ware het palmbladeren. Het rustgevende licht van de Palm Leaves doet denken aan het door een palmendek licht gedempte zonlicht. De collectie kent verder een serie op bloemen gei'nspireerde lampen. Zo is de Tulip een kleurrijke sta-lamp in de karakteristieke bolle vorm van de Tulp, heeft de Lilly veel weg van de lange ranke Lelie en is de Melon een sta-lamp in een klassieke ovale vorm. Met de hanglamp Bloom, een gestileerde kroonluchter van zijde en de Rectangular, een sta-lamp met een strakke kap en lakbasis, speelt Ay Illuminate in op de vraag naar vernieuwing van klassieke thema's. Ay Illuminate verzorgt organisch vormgegeven verlichting in schitterende changeant zijdes die niet alleen de levendige kleuren van de natuur direct in huis realiseren maar ook rust en ontspanning kunnen uitstralen. Uitbundig en ingetogen zoals alleen de natuur kan zijn. Met de gestileerde vormen en heldere kleuren van Ay Illuminate kiest men verlichting met een modern karakter en een natuurlijke, tijdloze uitstraling. maassta Exot&cbe meobeien en access^ ledere zondag geopend van 12.00 uur tot 17.00 uur m llwlfcir STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.schebo.nl Tel.010-4229120/4224430-Fax010-4227867 - 'sMaandagsgesloten PERZISCHE TAPIJTEN Sinds 1966 Freericksplaats 9(zijstraat Bergse Dorpsstraat) Rotterdam-Hillegersberg (wiakelcentrum) Tel. 010-418 77 00 Tramlijn 4 stopt bijna voor de deur Geopend: di. t/m za. 9.30-17.30 uur Eenvo uniek dig

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 15