maasstad Website Marco genomineerd voor Gouden @penstaart Ouderenadvieswinkel Vlaardingen weer gesloten Kn 3 BRODEN VOOR 2.50 krant Educatieve website archief voor 9-12 jarigen Senioren slachtofferprioriteitenlijstje gemeente Winteropruiming Perzische Tapijten Tijdens ons 36-jarig bestaan in Rotterdam nog nooit meegemaakt abnormaal hoge kortingen tot 60% DERftG BV maasstad kerk maasstad weekbfaden SCHIEDAM INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: e-Rotterdam in uitvoering www.rotterdam.nD maasstad BARKERS Elke maandag t/m woensdag Keuze uit: plaat, knip en casino en/ of bruin en f ijn volkoren Alleen geldig in onze f ilialen 's Gravenlandseweg en in de Kerkstraat MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat zo 10.00 uur ds. G. de Lang Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur Dr. P. Buitelaar (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat zo 17.00 uur. Dr. P. Buitelaar (Gere formeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. ds. J. Visser. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur. ds. C.M. Schreuder. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur. ds. T. Zevenbergen. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur, ds. L.G. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur, pas tor G. J. Warmerdam. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. B. Eikelboom en 16.30 uur, ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30uur, ds. W. van Sorge en 16.30 uur, ds. W. van Sorge. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur, dr A.J. Maasdorp. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskefk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds. J. F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds. N. v.d. Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk ;jMggnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. niaN KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP Telefoon 0900 2020299 (lOeuroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: 18. M. de Koning HOOFD ADVERTENT1E GROEP: G. de Boer Telefoon 0104004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: B. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 0610920979 Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 0104004322 J. Teunissen Telefoon 010 4004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 0104004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010 04736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur. Woensdag 5 fehruari 2003 Door Frank Willemse SCHIEDAM - Zeshonderd kin- deren van verschillende scholen in Nederland en Belgie kiezen de komende maanden de Gou den @penstaart. Een prestigi- euze prijs waarbij de website van het Schiedamse archief voor 9 tot 12 jarigen is genomi neerd. Website Marco is een door het Schiedamse jongeren- communicatiebureau Keesie ontwikkelde educatieve site. Het gaat over de elfjarige Mar co die met behulp van een tijd- machine door de 800-jarige ge- schiedenis van Schiedam wan- delt. Met spelletjes, filmpjes en andere historische inforrnatie over Schiedam. Vorig jaar vroeg het Schiedamse Archief aan jongeren reclamebu- reau Keesie een achieve website op te zetten. Interactiefwant kin- deren van nu moeten het wel spannend en leuk vinden. De hoogste klassen van de basis- school en begin voortgezet on- derwijs zijn best geinteresseerd in geschiedenis, mits het maar leuk verteld en gebracht wordt. Dat was de marketingopgave voor Keesie: immers bij een archief denkt iedereen -zeker de kinde- ren- vooral aan duffe boeken en suffe, oude mannen. Probeer zo'n onderwerp maar eens snel, heftig en cool te brengen voor de kids van nu. Daarin is Keesie gesiaagd; anders geen nominatie voor de Gouden @penstaart. Deze jaarlijkse prijs wordt gegeven door de Stichting Lezen samen Stichting De Waag in Amsterdam. Beide stichtingen propageren leesbevordering vooral voor de jeugd en de 'nieu we media'Sinds 1999 worden de Gouden @penstaarten uitgereikt aan websites en cd-rom's voor de jeugd. De jury bestaat uit scholen en kinderen die zelfstandig mee- doen: geen volwassenen dus, de jeugd kiest zelf de prijswinnaar uit. Naast Marco van het gemeentear- chief zijn genomineerd de sites 'Marco' verkent Schiedam op virtuele wijze. van kinderen voor kinderen, Ci- nekid, de nationale kinderkrant en een site over verliefd zijn. Grote concurrentie van vaak gro te bedrijven of nationale instellin- gen waar Schiedam maar mooi tussenstaat. Op 5 maart vindt in de Waag van Amsterdam de fees- telijke prijsuitreiking plaats. Bij bureau Keesie op de Schie zijn ze opgetogen en verbaasd over de no minatie. Onver- wacht -het is een hele eer- en zij weten echt niet wie ze daarvoor heeft aangemeld. Waar- schijnlijk de kinderen zelf, zegt ontwerper Sebastiaan de Ruiter die de site heeft gemaakt. Keesie is een snel groeiend mar- ketingbureau dat zich speciaal richt op kinderen en jongeren. Een groeimarkt. Begonnen in een woonhuis op de Lange Haven en nu al heeft het bureau zo'n twin- tigtal medewerkers. Zelfs op zon- dagmiddag lopen de medewer kers en kinderen en een hond rond in de ruime en lichte zaal met tafels en werkplekken. Voor- aan een vrolijke kantine vol met kleurige platen, banken en speel- goed. Op zaal staan lange tafels vol met computers maar ook met speeltuig zoals een flipperkast en snoepgoed. Ook Bas Westerweel. presentator van radio en tv werkt fulltime hier en zegt dat iedereen een beetje kind is, en blijft. Kin deren worden door het bureau buitengewoon serieus genomen. Voor onderzoek en testen is zelfs een speciaal theatertje gebouwd. „Kinderen hebben zelf een me- ning en die nemen wij serieus", zo luidt de filosofie van het jonge reclamebureau. Zo ook de op- dracht voor het Gemeentear- chief Schie dam. Waarin met het jonge- tje Marco en animaties met geluid, een vrolijke oplossing is gevonden om de geschiedenis van Schiedam en het werk van het archief te verbeelden. Nooit belerend maar altijd los en vro- Foto Roger van der Kraan lijk. Zoals met deuren die open- geklikt worden naar een filmpje van een hondenshow uit 1958 op de Vlaardingerdijk of een spelle- tje biggetjes vangen op de Hoog- straat. Inforrnatie via animatie zo als tulpenbollensoep maken in de oorlog, pestratten schieten in de middeleeuwen. Maar ook de ge schiedenis van Liduina en de je- neverindustrie staat op de site, opgeleukt met beelden uit het ar chief van Schiedam. Zo leren de kinderen actief te kie zen. En krijgen 'indirect' infor rnatie over de geschiedenis die te vinden is in oude boeken en ar- chiefstukken. Helemaal niet saai of duf. Website Marco op internet te vin den onder www.mar- co.schiedamarchief.nl en voor de Gouden @penstaartprijs ga naar www.goudenapenstaart.nl De ouderenadvieswinkel gaat dicht: de gemeente Vlaardingen heeft er geen geld meer voor over. Door Vincent de Voogd VLAARDINGEN - Hoe kom ik in aanmerking voor een aan- leunwoning? Hoe kan ik alarm in mijn huis krijgen? En hoe zorg ik ervoor dat ik dagelijks een goede maaltijd thuis bezorgd krijg? Stuk voor stuk concrete vragen waar ouderen niet direct een antwoord op hebben. Om deze mensen direct te helpen of door te verwijzen naar de juiste instantie, werd de Ouderenad vieswinkel in Vlaardingen opge- richt. Een loket waar iedere seni or met elke vraag terecht kon. Afgelopen zaterdag sloot de win- kel echter zijn deuren. De ge meente kon de financiering niet rond krijgen. De Ouderenadvieswinkel opende in augustus 2001 haar deuren voor alle ouderen die een vraag hadden over wonen, zorg of welzijn. De veronderstelling was dat er grote behoefte was aan een dergelijk centraal loket. Die veronderstel ling bleek ook juist te zijn. In een jaar tijd zijn er 1670 vragen geregi- streerd (gemiddeld 139 per maand en zo'n 30 per week). De individu- ele aanpak heeft uitstekend ge- werkt volgens een woordvoerder van de Stichting Ouderenwerk NWN. „De medewerker van de Ouderenadvieswinkel en de oude- renadviseur zijn heel goed bekend met de mogelijke regelingen en voorzieningen en weten vooral veel over het aanvragen ervan. Een knelpunt voor veel ouderen is dat men niet op de hoogte is van de voorzieningen die er bestaan. Dat kan tot onnodige probleemsituaties leiden. Als er iemand langs kwam met een vraag of een pr'obleem, dan werd er goed geluisterd en sa men met de client naar mogelijke oplossingen gezocht." De reden voor sluiting is dus dat de gemeen te Vlaardingen, die overigens ach- ter het initiatief stond, niet vol- doende financiele middelen heeft gevonden. Ook het aanboren van andere financiele bronnen heeft niet mogen baten. De Stichting Ouderenwerk NWN betreurt het dat dit initiatief geen doorgang kan hebben. „Het geven van inforrnatie, voorlichting en ad- vies aan ouderen vinden we heel belangrijk. Dat doen we bijvoor- beeld via het blad de Omroeper, dat vier keer per jaar bij 60-plus- sers wordt thuis bezorgd. Ook heb ben we de Ouderenwijzer die jaar- lijks als speciaal katem in de ge- meentegids opgenomen is en wor den er zeer regelmatig voorlich- tingsbijeenkomsten georganiseerd. Het bijzondere aan de Ouderenad vieswinkel was echter dat mensen hun persoonlijke vragen konden stellen en dat er inforrnatie en ad- vies gegeven kon worden die op de persoonlijke situatie afgestemd was. Het is heel jammer dat we de ze mogelijkheid in deze vorm niet kunnen voortzetten." Het gaat directrice Marianne van Twist van de Stichting Ouderen werk te ver om te zeggen dat de ouderen het slachtoffer zijn van een instortende economie. „De ge- Foto Roger van der Kraan meente moet prioriteiten stellen, want je kunt je geld maar 6en keer uitgeven. Dat begrijp ik heel goed. Het is gewoon spijtig. We willen dit soort zaken niet administratief afhandelen. Voorlopig gaan we in een afgeslankte vorm verder in de dienstencentra." Het experiment is dus gesiaagd, maar zuur genoeg kan het niet worden doorgezet. Jammer, voor al voor de ouderen", aldus Van Twist. „Voor hen was zo'n onaf- hankelijk, herkenbaar punt heel handig." De gemeente Vlaardingen onder- zoekt nog andere mogelijkheden van financiering. In de tussentijd houdt de Stichting Ouderenwerk NWN maandelijks spreekuren in de dienstencentra. Ouderen kun nen hier terecht voor inforrnatie en advies over wonen, zorg en wel zijn. Voor inforrnatie over de juiste da tum, tijd en plaats kan men op maandag tot en met vrijdag bellen met de Informatielijn Ouderen werk, tel. (010) 248 68 90. Rotterdam investeert in wonen, werken en welzijn met informatie- en communicatietechnologie (ICT) als hulpmiddel. Deze e-ladder houdt u op de hoogte van actuele gebeurtenissen op dit gebied. 01.01.2003 Bestemmingsplannen nu online Wil je snel en eenvoudig de bestemming van een bepaald stuk grand of gebouw in Rotterdam weten? Voortaan staan bestemmingen ook op internet. Kijk onder gemeente- loket bij Wonen en Bouwen. 29.01.2003 e-Centrum in de lucht Vorige week opende e-centrum CPH/SWH de Rotonde haar deuren aan de Max Havelaar- weg 57, 010-416 27 66. 31.01.2003 e-Centrum in de lucht Vorige week opende het Vrouwenhuis Rotterdam haar e-centrum voor vrouwen aan de Eendrachtsweg 71, 010 - 414 10 18. 01.02.2003 e-Centrum in de lucht Opening e-centrum Knooppunt Kralingen, om 10.00 uur, Waterloostraat 164, 010-412 62 00. 14.02.2003 ICT- multimedia- opleidingen online Vanaf nu zijn alle ICT- multi- media-opleidingen in Rotterdam makkelijk te vinden op internet. Kijk onder onderwijs en onder- nemers. 21.02.2003 e-Centrum in de lucht Basisschool De Globetrotter/ Toermalijn opent om 14.00 uur haar e-centrum, voor leerlingen en wijkbewoners, aan de Hillestraat 7, 010-485 03 95. k doorlopend STADSDEBAT op internet Op STADSDEBAT kun je mee- praten over Rotterdam. Bijvoorbeeld over plannen voor de Noordrand of wie de onder- scheiding 'Het Oog van Rotter dam' verdient. STADSDEBAT vind je op vele sites. Op www.rotterdam.nl direct onder het kopje 'gemeentebestuur'. Meer inforrnatie over bovenstaande onderwerpen vindt u op: Gemeente Rotterdam Rotterdam westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam ^Vteudienst RijnmQr)(f De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Geluidsklanten uit Oostvoorne Vanaf zondagavond 26 januari ontving de meldkamer van de DCMR 26 klachten van bewoners uit Oostvoorne. De geluidsoverlast werd veroorzaakt door activiteiten bij het op- en overslagbedrijf EMO op de Maasvlakte. De uitrukdienst van de meldkamer heeft geen bijzondere activiteiten waargenomen bij EMO. Uit geluidmetingen van de DCMR blijkt dat het bedrijf binnen de geluidsnormen van de vergunning blijft. Door de hoge luchtvochtigheid en de lage temperaturen tijdens vorig weekeinde, reikte het geluid verder dan anders. De DCMR constateer- de dat ook in voorgaande jaren de bedrijfsactiviteiten van de EMO in de wintermaanden voor meer geluidsoverlast zorgen. EMO werkt er voortdurend aan om de geluidsoverlast tot het minimum te beperken en heeft daarvoor ook acties opgenomen In het bedrijfsmilieuplan. Stankoverlast nasleep incident gescheurde opslagtank verminderd De stankoverlast als gevolg van de gescheurde opslagtank van Vopak TTR in de Botlek hield aan het begin van de vorige week nog aan, maar tegen het weekeinde kwamen hierover nauwelijks klachten meer binnen. Vorige week maandag ontving de meldkamer 134 klachten, op dinsdag 27 en op woensdag 8. De klachten kwamen voornamelijk uit Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam. De stankoverlast wordt veroor zaakt door de opruimwerkzaamheden van 1,6 miljoen liter weggelopen ortho-Cresol op 16 januari jl. Deze stof geeft al bij lage concentraties stankoverlast. Om ervoor te zorgen dat er bij de opruimwerkzaam heden zo min mogelijk stankoverlast is, zijn plannen van aanpak gemaakt. De DCMR controleert deze plannen en is betrokken bij de uitvoering ervan. Uit veiligheidsoverwegingen worden eerst de tanks in het verontreinigd gebied random de gescheurde tank leeggepompt. Hierna wordt met het opruimen van de ortho-Cresol uit de tankput begonnen. De DCMR verwacht, afhankelijk van de weersomstandigheden, zoals windrichting en temperatuur, dat dit niet zonder stankoverlast zal gaan. Uitgebreide inforrnatie over het incident kunt u lezen op de website van de DCMR: www.dcmr.nl. Stank van rotte eieren in Hoogvliet Woensdag 29 januari klaagden tien inwoners uit Hoogvliet over stank van rotte eieren. Na onderzoek van de uitrukdienst bleek dat de klach ten veroorzaakt werden door Shell Nederland Raffinaderij. Tijdens het productieproces was een compressor uitgevallen. Deze kon weer snel worden opgestart, waarna geen klachten meer bij de DCMR binnen- kwamen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw ktacht via internet: www.dcmr.nl. PERZISCHE TAPIJTEN Sinds 1966 Frcericksplaats 9(zijstraat Bergse Dorpsstraat) Rotterdam-Hillegersberg (winkelcentrum) Tel. 010-418 77 00 Tramlijn 4 stopt bijna voor de deur Geopend: di. t/m za. 9.30-17.30 uur Ruimeparkeergelegenheid o.a. naast de zaak bij A.H. (1,5 uur GRATIS) Schiedammers staan bekend als kankerpitten, zeurpieten en mop- peraars. 'Speak for yourself' is de terugkaatser van de lezer. Oke, dan zal ik mijn zak in het duitje doen. Ook ik wil eens lekker mopperkonten: wat is het weer weer slecht! En die Broersvest een glijbaan. Alle politici zijn zakkenvullers of niet soms? Onderwerpen zat, om over te griepen, klagen en zeuren. Hondendrollen je struikelt erover, alles wordt duurder door de euro en Feyenoord wordt nooit wat. Parkeerbeleid Schiedam; breek me de bek niet open. Alle en maar trainingspakken op de Hoogstraat en Nederland is vol 0p=op staat op de uitverkoop, die ook al niks meer voorstelt. En vroeger, ja vroeger was alles beter. Zo liep ik op een mooie dag fluitend over de BK-laan -leuke afkor- ting- i.p.v. dat ellenlange Burgemeester Knappertlaan. En wat zien me oog? Nee, niet Vlietland op ons ziekenhuis (Ja, daar word ik ziekwoedend over.) Vlietland dat leg tussen Vlaardingen en Maas- land). Nee, wat trof mijn oog op ooghoogte een tekst met 16 letters, lets naast het hoofdgebouw waar altijd heel veel verplegers of am- bulancepersoneel een sigaretje te roken. Ik las daar... metkoeien van letters de woorden: SPOEDEISENDE HELP. Proef deze letters eens in de mond s-p-o-e-d-e-i-s-e-n-d-e- -h-u-l-p. Bah. Een scrabble woord. Klinkt hard en als een germanisme. Langzmm werd ik giftig. Daar gaat mijn humeur. Hebben we daar -vroeger- geen mooi woord voor deze dienst. Jawel, de goede, oude en perfect aangevende E.H.B.O. Oftewel Eerste Hulp Bij Ongeluk- ken. Nederlandser kan het niet. Een term en afkorting waarvan ieder weet waar die voor staat.. Maar waarom dan dat Spoedeisende Hulp. Wat is dat voor een lariekoek, modern geneuzel. Zeker ver- zonnen door zo'n MBO-er met een curs us communicatiekunde. Voor-hetzelfde-geld staat daar Bijstand bij Ongelukken (BbO) of Handreiking bij Ongevallen (HdB). Gelukkig maar dat de afkorting problemen geeft en dat de echte SP (Socialistische Partij) de recht- zaak zal winnen. Allemaal nieuwlichterij. Weet ik eindelijk wat GEB betekent (Ge- meentelijk Energie Bedrijven) staat plots IRADO/ONS op de aan- maning. Mag er niks meer normaal blijven! Alles wordt anders: GAK heetplots CWI, Datsun wordt Nissan, BVD wordt A1VD, Rai der- Twix en Melkertbanen IDbanen en IDWers? Om maar niet te praten over scholen en opleidingen. Ik haak af. Frank Willemse actiegroep: EHBO moet blijven V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3