maassta Mobiele keuken THE DOORS Bouman's inruil- actie BOUMAN Sleutels kwijt} Beautifully imperfect tl -4 Greene learner T meubelen •JjLLj J JfV.i III trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accesoires verlichting Mobiele keukenonderdelen onderstrepen het flexibele ka- rakter van de keuken. Verrijdbare aanrechten en prullen- bakken maken het koken makkelijker en maken leven in de keuken aantrekkelijker. Ruimte nodig om huiswerk te ma ken? Dan gaat het aanrecht even naar de andere kant. Veel te snijden voor het wokken? Dan wordt het aanrecht ver- lengd en de prullenbak erbij gepakt. Al naar gelang de be- hoefte van het moment krijgt de keuken steeds een andere indeling. Het meest bijzondere mobiele element is een Japanstepan- plaat. Met de verrijdbare plaats kan de specialistische thuis- kok direct aan tafel of aan het terras, zoals in het Japanse restaurant, een complete tepan-yaki-maaltijd bereiden. In navolging van de mobiele elementen worden tafels, stoe- len, banken en wandmeubelen steeds vaker ontworpen in dezelfde stijl als de keuken. Het benadrukt de centrale functie van de keuken en geeft een harmonische sfeer aan het huis. In een keuken die dat toelaat, kunnen deze in de keuken geplaatst worden, waardoor de multifunctionali- teit optimaal tot zijn recht komt. Voor meer informatie: 0347-378887 VAN MUUR TOT KAST... <TIIE I)0011S> AOO/a ITADTIMfi Altijd de sleutels kwijt zijn' roept bij veel mensen herkenbaarheid op. In veel huishoudens zijn soms wel een tiental verschillende sleu tels in gebruik. Als een centrale be- waarplaats ontbreekt, raakt bij ge bruik van die sleutels door meerde- re huisgenoten er gemakkelijk een zoek. Altijd is er wel een huisge- noot die in een onbedacht mo ment ergens een sleutel achteloos neerlegt. Dat veroorzaakt dan vaak weer ergernis bij degene, die op zoek gaat naar die zoekgeraak- te' sleutel. Een centraal sleutelkast- je in de hal of gang waar iedere huisgenoot de sleutel na gebruik terughangt, zorgt voor praktische sleuteldiscipline. Voor meer infor matie: 0184-653643. Wat is nu precies datgene wat die ene ware' zo aantrekkelijk en inte- ressant maakt? Het zijn vaak de kleine imperfecties of unieke ka- raktertrekken die een persoon bij- zonder maken. It's a beauty of things imperfect, impermanent and incomplete', luidt de Japanse filosofie van wabi-sabi. Wabi' staat voor uniek en sabi' staat voor doorleefd. Hetzelfde geldt natuurlijk 00k voor het interieur. Het is juist de imperfectie die de schoonheid ac- centueert. Roestige hekjes, houten vloeren die geleefd zijn, verbleek- te stoffen, gelijmde vazen, het komt allemaal terug in de modet- rends. Het is de liefde voor alle din- gen die een verleden hebben, din- gen die zijn vastgepakt en ge- bruiktzijn. Ook spontaniteit en echtheid is een term die in de modetrends niet meer zijn weg te denken. Een bos bloemen behoeft tegenwoordig geen fran- jes meer en hoeft niet meer als een bos eenheidsworst met even lange stelen, kleuren en vormen in een vaas gerangschikt te staan. Men wil Ne ver een spontaan geplukt veldboeket' met bloemen van alle soorten kleuren en maten die bijvoorbeeld in een oude' melkkan zijn gezet. De boodschap lijkt me duidelijk. Geen gelikt, voorgekauwd en smetloos showroom interieur, maar een leefbare ruimte met zuchtende' meubel- stukken, krakende kasten en getekende vloeren. In deze dagen van donker en kou, nog voor de lente aanbreekt, heeft het leven zich naar binnen verplaatst. Reden te meer dus om je interieur ex tra knus en comfortabel te maken. De zetels en stoelen vinden elkaar niet alleen in luxe en comfort, ze delen ook de zorg voor kwaliteit en een knap design. De natuurlijke combinatie van Loom en leder van Vincent Sheppard komt in Tokyo Dl Deluxe optimaal tot haar recht. De rug is zacht en sfeervol afgewerkt met pull-up leder, een Italiaanse kwaliteits- soort die niet dichtgeverfd' is, maar zijn natuurlijk karakter behoudt en hieren daareen klein littekenofonregelmatigheidvertoond. Het leder is er in drie tinten: medio (middelbruin), scuro (donkerbruin) en nero (zwart). Voor meer informatie: 023-52.82.821 Met het langzaam wegsmelten van de winter, komt de lente in zicht. De tuin die deze winter bij velen heeft stil gelegen is vaak toe aan een opknapbeurt. Een ideaal moment voor een groene metamorfose zowet binnen als buiten. Met grote groene kamerplanten wordt de sfeer en gezelligheid in huis gehaald. Planten brengen het interieur tot leven en zorgen bovendien voor een gezonder binnenmilieu. Ze kunnen een unieke schakel vormen tussen het huis en de tuin. Bij de juiste planteninrichting versmelten ze het binnenleven met het buitenleven.Met grote hoge kamerplanten krijgt de kamer een ware groenexplosie. Deze planten hebben een hoog junglegehalte', daarmee haal je echt het groen in huis. Ook de Dracaena zorgt in het nieuwe jaar voor een verfrissende groenmetamorfose. Door zijn decoratieve, tweekleurige blad, heeft deze kamerboom een speels karakter en is hij een pronkstuk in het interieur. Als deze plant op een prominenteplek komt, dan is de plant een blikvanger, maar tegelijkertijdeen rustpunt in de woonkamer. Op dinsdag 4 maart staan de deuren van het Ahoy Expo Center in Rotterdam weer open voor de beurs JSinnenHuis Tuin 2003. De topontwerpers Karel Boonzaaijer en Dick Spierenburg hebben dan ook speciaal voor deze beurs een concept gemaakt, waarbij de tuinontwerpen en de interieurtrends samen e6n geheel vormen. Op ruim 14.000 vierkante meter verdeeld over drie hallen wordt een/ aaneenschakeling van tuinparken gecre3erd.|§ De beurs is geopeTid van dinsdag 4 maart tot en met zondpg 9 maart 2003 Openingstijderf zijn dinsdag tot en met vrijdag van 1 ijrOO uur tot 17.00 uur en van 19.00 uur tot.22.30 uur. Op zaterdag en zondag is de beurs gpopend van 11.00 uur tot 17.00 uur Op maat gemaakle schuifdeurkasten. Grote verscheidenheid aan uitvoeringen: matgias. hoogglans, stofdeuren etc. Wanneer u langskomt met de maten kunnen wij geheel vrijblijvend een prijsopgave maken. Op maat gemaakt in eigen werkplaats. Showroom: "Het Arsenaal" Korte Haven 3 - 3111 BH Schiedam Telefoon 010 - 426 30 93 - Telefax 010 - 273 06 79 Afspraak mogelijk. Geopend: maandag 13.00-17.30 uur t/m vrijdag 10.00-17.30 uur zaterdag 10.00-17.00 uur. Werkplaats: Westfrankelandsestraat 10, 3117 AR Schiedam Bouman's inruilactie! Wereldberoemd in Rotterdam en omstreken. Ruil nu uw oude meubelen in en ontvang 10% korting op uw aankoop. Vraag de voorwaar- den in de winkel. IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 Bouman vindt u aan de N210 Capelle a/d IJssel naast het bedrijvenpark Rivium. KAN NIET WEL GEVEN WIJ TOT I J W" STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.achebo.nl Tel.010-4229120/4224430-Fax010-4227867 - a Maandagsgesloten

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 22