n #1*1* Hofplein speelt 'Jij bent de allermooiste' Dromen van carriere in de muziek bij popwerkplaats van de SKVR Nieuwbouw van OnafhankelijkToneel 99 0PNEEMBARE CD'S 99 maasstad 12/220 VOLT LADER OPNEMEN TOT 4 UUR BESCHERM UW K0STBARE APPARATUUR podium kort 'De deelnemers hoeven geen muzieknoot te kunnen lezen £ir* PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.525 l. ROTTERDAM - Het televi- sieprogramma Idols is mo- menteel een echte hit. Dit programma laat zien dat veel jongeren dromen van een carriere in de muziek. Voor diegenen die ook zo'n carriere ambieren of dege- nen die graag een muziekin- strument willen bespelen, maar niet weten welke, heeft de SKVR de popwerkplaats. ROTTERDAM - Het Onaf- hankelijk Toneel (OT) heeft geld nodig. Ruim 500.000 euro om precies te zijn. Met dat geld kan het nieuwe, in aanbouw zijnde theater aan de St. Jobsweg worden inge- richt. Komende vrijdag is er een speciale sponsorbijeen- komst, maar ook particulie- ren kunnen bijdragen aan de inrichting van het theater. „Iedere gift is welkom, klein of groot. We zijn gewend el ke euro om te draaien." In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een mime keuze. HAHNEL MCL103 JVC LADER SONY 25 STlinsI O Woensdag 12 februari 2003 TX51 ROTTERDAM - De jonge acteurs en actrices van jeugdtheater Hof plein spelen tot en met zondag 30 maart 'Jij bent de allermooiste' in Theater 222 aan de Pieter de Hoo- chweg 222. De voorstelling is ge- baseerd op de oude Griekse mythi- sche vertelling van Paris en Hele na, de geliefden die samen de Tro- jaanse oorlog veroorzaakten. En begin maart is vervolgens nog een nieuwe productie te zien, het be- kende liefdesdrama 'Romeo en Ju lia' van William Shakespeare. Het oude verhaal uit de 'Ilias' van Homeros is door Jaco van der Moolen bewerkt tot een spranke- lende musical voor jong en oud. 'Jij bent de allermooiste' gaat over liefde en schoonheid, over jaloezie en strijd. Het eeuwen oude verhaal over mooi zijn en mooi gevonden willen worden, laat zich juist in de- ze tijd heel makkelijk vertellen. 'Jij bent de allermooiste' wordt ge- speeld, gezongen en gedanst door leerlingen van de dependance Oud-Beijerland en Papendrecht van Jeugdtheaterschool Hofplein. De vraag die centraal staat, is: wie is de allermooiste? Zowel Hera, godin van het huwe- lijk, als Athene, godin van de wijs- heid als Aphrodite, godin van de liefde, menen recht te hebben op deze titel. Oppergod Zeus mag be- slissen. Maar die bedankt voor de eer, want hij kent de godinnen lan- ger dan vandaag en weet waar ze toe in staat zijn als je ze beledigt. Paris, de prins van Troje, mag het zeggen. Ze vragen hem wie hij van hen drieen de allermooiste vindt. Een moeilijke keuze. Als hij voor Hera kiest, wordt hij rijk. Athene belooft hem wijsheid en Aphrodite belooft hem de mooiste vrouw op aarde: Helena. Paris hoeft niet lang na te denken en kiest Aphrodite. Als hij daarna Helena ontvoert, is Moment uit de voorstelling 'Jij bent de allermooiste' van Jeugdtheater Hofplein. foto: Jeugdtheater Hofplein haar man Menelaos daar niet zo blij mee. Het wordt oorlog. De familievoorstelling 'Jij bent de allermooiste' is tot en met zondag 30 maart te zien in Theater 222, Pieter de Hoochweg 222 in Rotter dam. Daarna is de voorstelling van maandag 31 maart tot en met 2 april te zien in Theater de Willem, van der Palmstraat 2 in Papen drecht. Reserveren Rotterdam: 010-243.50.50. Reserveren Papen drecht: 078-615.82.26. Begin maart is nog een nieuwe productie van Jeugdtheater Hof plein te zien in het theater aan de Benthemstraat 13 in Rotterdam. Tachtig leerlingen spelen met Pirn van Alten en Joep Dorren de meest bekende romance allertijden 'Ro meo en Julia' van William Shake speare. Bij het jeugdtheater is het ook het verhaal van twee vaders die op zoek gaan naar de oorzaak van de dood van hun kinderen. Twee mannen ontmoeten elkaar aan de haven van een kleine stad. Het zijn de vaders van Romeo en Julia. Beiden hebben net hun kind begraven. Ze raken in gesprek over hoe het toch allemaal heeft kunnen gebeuren. Samen besluiten ze om nog een keer het verhaal mee te maken om zo te begrijpen wat er fout ging. Waar ging nou die gene rates lange ruzie tussen de beiden families over? 'Romeo Julia' is een oud ver haal, al vele malen verteld, als to- neelstuk en als film, in allerlei vor- men en tijden. Een jongen en een meisje, met twee heel verschillen- de achtergronden, vinden elkaar. Met hun liefde doorbreken ze de haat en het onbegrip van hun om- geving. Maar haat en onbegrip zijn te sterk; ze leiden tot een gruwelijk misverstand waardoor beide ge liefden de dood vinden. 'Romeo en Julia' is een romanti- sche voorstelling, maar er wordt ook heel pittig in gebekvecht en er vallen vijf doden. Een oud verhaal opnieuw verteld, op zoek naar de reden. 'Romeo en Julia' is vanaf vrijdag 7 maart tot en met zondag 11 mei 2003 te zien bij Jeugdthea ter Hofplein in Rotterdam. Reser veren: 010-243.50.50. Voor meer informatie: www.jeugd- theaterhofplein.nl. Tijdens de voorjaarsvakantie is er, van maandag 24 februari tot en met zondag 2 maart, voor kinderen weer van alles te beleven in het Maritiem Museum Rotterdam. De activiteiten staan deze week in het teken van het kompas. Een kompas vertelt je waar het noorden is, reuze handig dus wanneer je de weg zoekt. Voor alle activiteiten en/of over het museum kun je kij- - ken op de website: www.maritiem- museum.nl. The Sound Of JVlusic werd halverwege jaren ne- gentig opgericht te Rotterdam van- wege de grote liefde van de leden voor muziek uit de jaren zestig (Engelse freakbeat, Amerikaanse garagepunk). Zanger/gitarist W.J. Lobensteyn en drummer P.M. Dorrenboom kenden elkaar al van hun vorige band The Uninvited. Behalve eigen werk brengen de heren ook veel covers uit de six ties, dit liep vorig jaar dusdanig uit de hand dat men zich gedwongen zag een cd uit te brengen met uit- sluitend sixties garagepunk klas- siekers, onder het pseudoniem The Dorktones. Live voert het trio veel nummers van deze cd uit. Donder- dag 20 februari is The Sound of Music te zien in WaterFront. Aan- vang 21.00 uur, entree vijf euro. Op zaterdag 15 februari, de dag na Valentijnsdag, alweer de vijfde editie van Gaylypso: Be my dity Valentine! Veel erotiek en ro de harten, zwoele discoklanken van Golden Wonder Boy de 'Dirty' Hosts Christina Aguil- leros! Gay Disco in Calypso is Gaylypso! Elke derde zaterdag van de maand. Aanvang 23.00 uur en entree tien euro. Voor meer infor matie over Gaylypso en foto's van eerdere edities: www.calypso-rot- terdam.com. KISS presen- teert op vrijdag 14 februari in de Off-Corso Rotterdam in een unie- ke samenwerking met het Neder- landse Rode Kruis een warme clubavond met als titel 'Let love rule!' KISS en het Rode Kruis heb ben Valentijnsdag aangegrepen om jongeren op een subtiele wijze op de hoogte stellen van de doel- stelling van het Nederlandse Rode Kruis: onvoorwaardelijk hulp bie- den. Aan iedereen, ongeacht poli- tieke voorkeur, religie of etnische achtergrond. Op de achterzijde van de KISS-flyer staat deze keer dan ook geen deejay line-up, maar een invulformulier waarop jongeren een eenmalige donatie kunnen doen aan het Nederlandse Rode Kruis. Op de avond zelf zal naast soulfull house, afro-beats en nu- jazz ook informatie verkrijgbaar zijn over projecten van het Rode Kruis. Aanvang 23.00 uur. door Chantal Roos „Mensen willen wel een instru ment bespelen, maar kijken vaak op tegen een echte muziekles", vertelt docent Ben Blaauw van de SKVR popwerkplaats. „Ze moe- ten dan een instrument aanschaf- fen en noten leren. En daar heb ben ze geen zin in, ook omdat ze vaak niet weten welk instrument ze leuk vinden." De popwerk plaats heeft een lage drempel voor mensen die willen ontdek- ken welke kant van muziek ma ken ze leuk vinden. De meest grote leken op rnuziek- gebied kunnen er een basiscursus popmuziek volgen. „Ervaring is echt niet nodig. Er komen men- sen bij ons binnen die bij wijze van spreken niet eens een trom mel van een gitaarsnaar kunnen onderscheiden", zegt Blaauw la- chend. In zestien lessen van twee uurtjes per week gaat een van de vijf docenten van de popwerk plaats met een groep aan de slag. „De groepen bestaan uit tien tot vijftien mensen van verschillende leeftijdscategorieen." De groep krijgt tijdens de eerste les een instructie op de drums. Zo leert iedere deelnemer een ritme aangeven. Daarna komt de basgi- taar en in de daaropvolgende les sen kunnen deelnemers al spelend uitvinden welk instrument ze het beste ligt. „De drums zijn erg po- pulair, maar per groep krijgen we altijd ieder instrument bezet", zegt Blaauw. „Ook het vocale ge- deelte is vaak niet moeilijk. Ieder een heeft een beetje microfoon- angst, maar zodra ze de smaak te pakken hebben gaat het goed." De cursus wordt gegeven in een Docent Ben Blaauw van de SKVR popwerkplaats: „Er komen mensen bij ons binnen die bij wijze van spreken niet eens een trommel van een gitaarsnaar kunnen onderscheiden.foto: Dick siuijter ruimte van WaterFront. In zestien weken wordt daar een bandje klaargestoomd voor het halfjaar- lijkse optreden in de grote zaal van WaterFront. Sinds kort is het ook mogelijk voor de bandjes om een cd op te nemen met de drie nummers die ze hebben ingestu- deerd. „Die nummers kiezen ze zelf uit, het mag echt van alles zijn", laat Blaauw weten. „Wij vereenvoudigen de muziekstuk- ken meestal omdat het anders niet te doen is. De leerlingen studeren dan alieen op dat ene muziekstuk. En als dat makkelijk gaat, komen er nog een of twee liedjes bij Naast de basiscursus popmuziek worden er ook workshops en zo- genaamde 'clinics' georgani- seerd. Tijdens zo'n clinic komt een professional les geven in een bepaald instrument of in een mu- ziekstijl als hiphop, momenteel erg populair bij de werkplaats. „Wij leren deelnemers alieen dat ene nummer dat ze willen instu- dan weer iets hoger. „Veel deel nemers blijven hier wel een jaar of vier hangen. Vooral na het eindoptreden hebben veel men- sen de smaak echt te pakken." Blaauw is er trots op dat een bandje na de cursussen is blijven deren. Mochten ze meer willen weten over hun instrument, dan is zo'n clinic natuurlijk ideaal", zegt Blaauw. Na de basiscursus kunnen de deelnemers doorstromen naar an- dere cursussen die de popwerk plaats geeft. Daar ligt het niveau bestaan en nu optreedt op feesten en bruiloften. „Die hebben van de band hun hobby gemaakt." Blaauw is zelf al 28 jaar muzikant en beleeft erg veel plezier aan zijn werk bij de popwerkplaats. „De ene keer werk ik met een groep hangjongeren en dan weer met een groep ambtenaren", zegt hij. „Daar zie ik echt een uitdaging in, om met verschillende groepen iedere keer weer een goede band neer te zetten." De fanatieke mu zikant vindt het wel jammer dat er maar zo weinig mensen zijn die zich aanmelden bij de popwerk plaats. Volgens hem komt dat ook wel omdat mensen vaak niet weten wat het precies inhoudt. „We hebben een breed aanbod aan cursussen, deelnemers hoe ven geen noot te kunnen lezen en geen instrument aan te schaffen' legt hij nog eens duidelijk uit. „Bovendien is optreden en het opnemen van de cd geweldig!" Gei'nteresseerden kunnen een kijkje nemen op www.skvr.nl of even bellen naar 010-419.41.81. door Vincent Wernke Het OT heeft tijdelijk intrek geno- men in de Schiecentrale. Vanuit de kantoren is de bouwput zichtbaar, een paar honderd meter verderop. Daar bouwt het OT aan de toe- komst. Een schitterend nieuw thea ter, dat toch de sfeer behoudt die zo kenmerkend is voor dit Rotter- damse toneelgezelschap. Mensen waren bang dat die sfeer zou ver- anderen als we een nieuw theater zouden bouwen", vertelt Gerrit Timmers, namens het OT betrok- Gerrit Timmers van het Onafhankelijk Theater: „De sponsorpakketten beginnen bij 4500 euro. Maar ook particulieren kunnen hun steentje bijdragen. Voor 250 euro kan al een stoel geadopteerd worden in het nieuwe theater.foto: Dick siuijter ken bij de nieuwbouw. „We heb ben er dus alles aan gedaan om dat te voorkomen." Hij vouwt een tekening open en licht de nieuwbouw toe. „Ons the ater had een puntdak en dat blijft zo. De binnenkant wordt van ber- kenhout. De zaal loopt over in een houten huisje, waar de bar en het zitgedeelte komen. En om de hou ten gebouwtjes heen staat een soort vierkante doos van glas. De zaal kun je straks van alle kanten bin- nenkomen. Op die manier kunnen we het publiek ook op verschillen de manieren neerzetten. Het is een heel flexibele zaal, waar straks plaats is voor 150 tot 200 mensen. En doordat de theaterzaal van hout is kunnen we er heel gemakkelijk decors in en omheen bouwen." Naast de nieuwbouw, is het oude onderkomen van het OT ver- bouwd. Het uit 1920 daterende pand was in de loop der jaren nog- al verzakt, omdat er vroeger niet geheid is. Dat is nu wel gebeurd en het pand is meteen rechtgezet. In dat deel komen straks de kantoren en de werkplaats. De oude theater zaal wordt voortaan gebruikt als repetitieruimte, waardoor het OT geen ruimte meer hoeft te huren als er twee producties tegelijkertijd worden ontwikkeld. „We zijn al tien jaar met nieuw- bouwplannen bezig", vertelt Tim mers. ,,Maar er was telkens weer een reden waardoor het niet door- ging. Maar onze zaal werd nu echt te klein. We hebben een tijdje in de Schiecentrale gespeeld om te zien of we een grotere zaal wel vol zou den krijgen. Nou onze laatste voor stelling 'Let's Dance' is elke avond helemaal uitverkocht." In augustus moet als alles goed gaat de voorstelling 'Waanzee' in het nieuwe theater te zien zijn. De offtciele opening is gepland in mei 2004. Of dat allemaal gaat lukken is afwachten. Niet alieen heeft de bouw inmiddels enige vertraging opgelopen, bovenzien zoekt het OT nog geld. Het gebouw, kosten 3,5 miljoen euro, is gefinancierd, maar voor de inventaris is nog zo'n 500.000 euro nodig. „Wat je nu ziet is casco, maar er zit ook veel nog niet in. Nog geen vloeren, geen computemetwerk, geen tele- fooncentrale, geen inbraakalarm, geen bar, geen garderobe en geen zitmeubilair'vertelt Timmers. Komende vrijdag organiseert het OT daarom een bijeenkomst, waarbij men potentiele sponsors hoopt te interesseren om een ftnan- ciele bijdrage te leveren. „We heb ben zowel grote als kleine sponsor pakketten", zegt Timmers. „Het duurste is natuurlijk de naam van de zaal, die voor 240.000 euro van de hand gaat. We zijn daar overi- gens wel heel kritisch op, want de naam moet wel passen bij de uit- straling van het OT en ons publiek. De sponsorpakketten beginnen bij 4500 euro. Maar ook particulieren kunnen hun steentje bijdragen. Voor 250 euro kan al een stoel ge adopteerd worden in het nieuwe theater. Alle bedragen zijn wel kom, wij zijn gewend om elke euro om te draaien." Voor meer informatie: Onafhanke lijk Toneel, telefoon 010- 478.02.81 ofwww.ot-rotterdam.nl. CENTER De laders van Hahnel zijn geschikt voor het opladen van uw Lithium Ion videocamera accu. Laden kan op 12 volt en 220 volt. In dit complete pakket zitten houdersom de meeste JVC Lithium Ion videocamera accu's op snelle wijze te laden. Ook verkrijgbaar voor Canon en Sony Lithium Ion videocamera accu's. C0RRECTPRIJS Art.nr. 237107 59 SONY E-240 DXF VIDEOTAPE Uitstekende kwaliteit videoband voor opnamens tot 4 uur. Blijft ook goed na meerdere keren opnemen. C0RRECTPRIJS PER STUK 2.99 Art.nr. 249946 MAXELL CDR-80 25CDSPINDEL 25 Prima opneembare CD's in een handige spindel met een capaciteit van 700Mb data of 80 minuten audio. Art.nr. 250541 EP-6 OVERSPANNINGS BEVEILIGING Beschermt uw apparatuur tegen spannings pieken en overspanning bij bijvoorbeeld stroomstoringen. Tevens onderdrukt het ingebouwde netfilter storende frequences van en naar het voedingsnet. C0RRECTPRIJS Jd5T" Art. nr. 190966 29 Zetfouten en prijswijzigingen WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 26