nnafisslfcfi Botiman'$ inruil- actie f BOUIVIAIM GRATIS TIELSE TINDAGEN 'De verlichting' Kameren keuken verenigd Bolletjes op pot r r shoppin 'J 2003 n Februari Eerifrisse start trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accesoires verlichting to =i -a -3 =i 0 =i 1 40% KORTING rAPI JTEkI op 27 en 28 februari en 1 maart 2003. Nederlands Tingilde Dus u bent van harte uitgenodigd om 00k deze Tindagen te doen slagen. Intieme keuken mi In de nieuwe trend Urban Jungle zijn contrast en remix de rode draad van de meest uiteenlopende stijlen. Spannendetegenstellingen kenmerken elk van de verschillende lijnen in deze stoffen. Decontrasten vloeien voort uit de manier waarop we leven: we komen overal aan en hebben contact met de meest uiteenlopende culturen. Vanuit deze boeiende, maar heel diverse hoeken brengen we inspiratie mee over kleuren en materialen. Naast andere culturen en het verleden speelt 00k de natuur een belangrijke rol als inspiratiebron. We nemen het leven van dieren en planten onder de loep en laten ons meeslepen in een jungle van groentinten. Voor deze collectie werden dus diverse inspiratiebronnen aangesproken en met een creatieve assemblage van de verschillende elementen werd alles naar ons eigentijds interieurvertaald. Urban Jungle bestaat uit vijf groepen stoffen, die ieder uniek zijn. Connection is bijvoorbeeld trendy en eigentijds, zowel in materiaal als in kleur. De gebreide stof is op een geweven rug bevestigd, waardoor deze zeer bruikbaar is als meubelstof. Glamour velvet is een veloursstof, die is vervaardigd met dunne viscosegarens en dit maakt de stof strelend zacht.De kleuren boeien met hun driedimensionaal lichtspel. De Urban Jungle collectie is te zien in februari op Interio in Gent oftijdens de huisshow in de showroom in Zoetemeer op 23, 24, 25februari. Woensdag 19 februari 2003 A CX65 i adverteren? telefoon: 010 - 4004267 Bouman's inruilactie! Wereldberoemd in Rotterdam en omstreken. RuH nu uw oude meubelen in en ontvang 10% korting op uw aankoop. Vraag de voorwaar- den in de winkel. s IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 Bouman vindt u aan de N210 Capelle a/d IJssel naast het bedrijvenpark Rivium. KAN NIET WEL GEVEN WIJ TOT op alle bekende merkenl STREKSINGEL165 -189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.schebo.nl Tel.010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 's Maandags gesloten t En al weer voor de 7e keer Georganiseerd door de stichting In samenwerking met Tingieterij RIO zal dit evenement dit jaar in hetteken staan van het oude ambacht. Behalvedater demonstraties worden gegeven van het tingieten, zandgieten en forceren, zijn er diverse oude ambachten aanwezig zoals een leerbewerker, glasblazer, boekbinder, sigarenmaker en nog diverse andere zeer aansprekende ambachten. Verder zijn er 00k nog diverse musea en bedrijven aanwezig zoals de rederij uit Leerdam waar u een heerlijke rondvaart op het riviertje de Linge kunt maken, VVV Rivierenland voor informatie over het prachtige rivierenlandschap, het Oranje Museum en nog veel meer. De Tielse Tindagen kunnen gratis worden bezocht van 8.30 tot 16.30 uur. Bergakker74,4013 CN Kapel-Avezaath (gem. Tiel) Voor informatie: 0344-661942, de heer M. van Beusekom Snelweg A15, afslag 32 (Tiel West), bij McDonalds Dat verlichting de sfeer in een ruimte kan maken of breken is bekend; hoe mooi de meubilering op zich 00k is. Het licht heeft een duidelijk effect op de kleuren in het interieur. Het iaat kleuren eruit springen of verzachten, verwarmen. Tot voor kort hielden licht- en meubelfabrikanten zich ieder op hun eigen terrein. Maar de laatste meubelbeurzen lieten er geen twijfel over bestaan: licht en meubelen hebben iets met elkaar. Sinds de halogeenspotjes steeds populairder werden, werd 00k het licht in het interieur steeds belangrijker. Opvallend is de opkomst van bijzettafeltjes, met een geintegreerdschemerlampje, zogenaamde lichttafels. Nederlanders zijn een fris en opgeruimd volkje. De tuin is netjes, de was hangt buiten aan de lijn, de vloer staat er glanzend bij en het beddengoed wordt eens per week ge- lucht. Geen reden tot zorg, zou je denken. Toch gaan grote delen van het volk op een onverant- woorde manier met hun beddengoed om. Want al- leen luchten is niet vol- doende voor een hygieni- sche nachtrust. r" Gebrek aan kennis blijkt de grootste boosdoener bij het goed verzorgen van het dekbed. Niet al- leen worden de dekbed- den te lang gebruikt, ze worden 00k nog eens niet goed verzorgd. Dus sla- pen we in grote getale on- der onhygienische dek- bedden. Het dekbedover- trek gaat in de wasmachi- ne en droogtrommel, even opmaken en klaar is kees. Was het maar zo simpel. Het belangrijkste wordt verwaarloosd; 00k het dekbed zelf verdient de voile aandacht. Kwali- tatief hoogwaardige dek- bedden die goed onder- houden worden, gaan maximaal tien jaar mee. Recent onderzoek wijst echter uit dat veel Neder landers het dekbed niet goed verzorgen en te Iaat vervangen. Kortom, het dekbed verdient een nieu- we start! Wie het dekbed zelden tot nooit reinigt, is sowie- so toe aan vervanging. Het dekbed moet een paar keer per week luch ten en wanneer het nodig is reinigen. En onthoud bij het nieuwe dekbed goed wanneer het gekocht is en vervang hem binnen tien jaar. Bij aanschaf van een nieuw dekbed moet de consument tetten op het keurmerk van het Dekbed Informatie Systeem, DIS. Een'dekbed met het DIS— label is betrouwbaar, de- gelijk, voldoet aan de Eu- ropese normen en biedt garantie voor een goede nachtrust. Op het label worden de tien belangrijkste criteria voor een nieuw dekbed onderscheiden. Dit zijn vulling, model, afmeting, tijk, vulgewicht, warmte, gewicht, gebruik, garan tie £n het wasvoorschrift. Tegenhanger van de high tech wandapparatuur en strakke materialen zijn de intieme elementen in de keuken. Natuurlijke mate rialen, warme kleuren, ou- derwetse vitrinekasten en tierelantijnen uit alle windstreken vrolijken de keuken op en onderstre- pen de woonfunctie. Ou- derwets houten kasten staan los in de keuken, ter- wijl werkbladen worden gestapeld. Gestapelde bla- den creeren ware schierei- landen, waarbij het tafel- blad leunt op het keuken- blad, dat weer leunt op het aanrechtblad. Hierbij hebben niet alleen de ma terialen een warme uit- straling, 00k het stapelen geeft een intieme sfeer. En net als kook- of spoeleilan- den zijn schiereilanden een slimme, maar gezelli- ge, manier om de ruimte optimaal te benutten. In kleinere huizen neemt de keuken vaak veel ruimte in. Daarom is het handig om een open keuken te bouwen met een ruime doorgang naar de eetkamer, waardoor wonen en leven in een geheel blijven. Of de keuken wordt in zijn geheei in de woonkamer geplaatst, waardoor de woonfunctie van de keuken nog centraler komt te staan. Het kamergedeelte van de keuken fungeert dan als dressoirkast met ruime schappen voor boeken of mooi glaswerk. Zo wordt de hele keuken een meubel als weerspiegeling van de eigen persoonlijkheid. En voor kleinere woningen is het een uitgelezen manier om de ruimte optimaal te benutten. Al vanaf december geven potjes hyacinten, blauwe druifjes, narcissen en andere bolbloemen een lentesfeer aan het interieur, het balkon of het terras. Als je in het najaar zelf vergeten bent bollen te planten of als je er gewoon geen tijd voor had, dan kan je de vrolijkste bollen-op- pot vanaf december 00k kant en klaar in de winkel kopen. Om een lentesfeer in huiste creeren, of om je balkon en terras op te vrolijken. Zeker is, dat deze vrolijke bloeiertjes je een op en top lentegevoel geven. Stoi Jun ran r I A

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 19