ti 'Sinatra: That's life!' in het Oude Luxor Griekse tragedie 'Elektra' blijft volgens Peter Sonneveld actueel m 10.- 1." 1« 2.4 3: 4; 1.- €9.- 19: 'Harde Polaroids' te zien in ro theater Rotterdam a? REISWEKKER -49 99 99 KINDER Bespaar nu duizenden euro's! 99 HET GOEDE D0EL BOB DE B0UWER jzat BESTUUR DONALD BERGWEG 110, ROTTERDAM I i 1 c*ii c3t c»ii Woensdag 27 oktober 1999 ^ROTTERDAM - In 1971 maakte Frank Sinatra plotse- ling een eind aan zijn carrie- re. Twee jaar later maakte hij I zijn comeback. Waarom hield de uiterst succesvolle zanger het tijdelijk voor ge- zien? Om deze vraag draait de muzikale voorstelling 'Si- natra: That's life!', op maan- dag 3 maart te zien in het Ou de Luxor Theater. Korting podium kort ROTTERDAM - Na het succes van eerdere stukken als 'De Zelfmoord van de meisjes', 'Noodlot' en 'La zarus' is vanaf dinsdag 25 februari het nieuwe toneel- stuk 'Elektra' van Peter Sonneveld te zien in de Krijn Boon Studio van de Rotterdamse Schouwburg. 'Elektra' is een Griekse tra gedie uit 414 voor Christus van Sophokles, die volgens regisseur Peter Sonneveld nog steeds zeer actueel is. Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u de leukste snuffelafdeling van Nederland. Op 400 m2 vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computerspelletjes, speelgoed en vele andere leuke hebbedingetjes. Leuke kado artikelen om te geven of te krijgen. NATIONAL GEOGRAPHIC NATIONAL GEOGRAPHIC VIDEO Schitterende serie video banden met spectaculaire documentaires over o.a. de kracht van het water, leeuwen, olifanten, monsterberen en veel meer. KELDERPRIJS PER VIDEO 2.99 fci'i'i'M WERELDKL0K Handig reiswekkertje voor op vakantie of zakenreis. Incl. kalender en calculator. KELDERPRIJS Jk Qg At V00R DE PC OUTPOST 1 Striid tegen de tijd, de natuur en de overlevenden die niet onder jouw leiderschap vallen! KELDERPRIJS HET GOEDE D0EL Met de hits "Belgie", "Nooduitgang" en "Ik dans dus ik besta". KELDERPRIJS CURBSTONE Formule 1 Bord-spel. Eenvoudige Spelregels, direct te spelen. KELDERPRIJS jm- B0BDEB0UWER/WENDY Twee miniknuffels uit deze populaire kinderserie. KELDERPRIJS PER STUK SAT KINDERCD'S Tientallen kinder CD's voor de allerkleinsten. Sprookjes en liedjes. KELDERPRIJS PERSTUK Tevens verkoop van sanitair ROTTERDAM: Stadionweg 41a ALLE 2 V00R DONALD DUCK RADIO CONTROL CAR Radiografisch bestuurbare auto met Donald Duck!! Incl. batterijen. KELDERPRIJS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. Zetfouten en prijswijziglngen voorbehouden door Vincent Wernke 'Sinatra: That's life!' ging in okto ber 2002 in premiere. Te vroeg, volgens hoofdrolspeler Hein van der Heijden. Hij speelt in deze voorstelling de rol van The Voice. Frank Sinatra, de man die vele ja- ren de onbedreigde koning van de 1 showbusiness was. „Eigenlijk wa- ren we toen nog niet klaar, je zag dat ook aan de reaches. Inmiddels is een aantal veranderingen aange- bracht en is de voorstelling een stuk pittiger. We zijn nu op het punt aangekomen dat we deze show optimaal kunnen spelen. Overigens hebben we het over de tails hoor, want goed beschouwd is 'Sinatra: That's life!' gewoon een leuke en goede avond uit. Dat blijkt ook uit de enthousiaste reac hes van het publiek." 'Sinatra: That's life!' concentreert zich rond de opmerkelijke carriere- stap van Frank Sinatra. Volkomen onverwacht trok de succesvolle entertainer zich terug uit de show- business. „Hij leed aan muzikale metaalmoeheid en wilde niet meer optreden", verklaart Van der Heij den. „Deze musical speelt zich af in een nacht waarin hij zijn leven overdenkt. In flashbacks zien we leuke en minder leuke dingen die hij heeft meegemaakt. Uiteindelijk komt hij tot de conclusie dat hij op treden en zingen toch het allerleuk- ste vindt om te doen." „We behandelen niet alleen ellen- de en depressies, maar zeker ook de leuke momenten. Zoals al die bekende liedjes van Sinatra, waar- onder 'My Way', 'New York, New York', 'Strangers in the Night' en 'The Lady is a Tramp' De reaches op de muziek zijn erg positief, ook omdat we een goed orkest hebben. Sinatra was niet mijn idool, want ik hield meer van popmuziek, maar voor veel men- sen is deze show toch een feest der herkenning. En voor mensen die zijn muziek niet kennen is het leuk Hein van der Heijden als Frank Sinatra:,,'Sinatra: That's life!' is gewoon een leuke en goede avond uit. Dat blijkt ook uit de enthousiaste readies van het publiek.foto: Roy Beusker om die via deze show te leren ken nen", aldus de hoofdrolspeler. Van der Heijden vindt het interes- sant om in de huid te kruipen van Sinatra: „Het is een uitdaging om zo iemand te spelen. Hij is toch een fenomeen, een gigantische artiest. Om me voor te bereiden heb ik veel naar hem gekeken, maar voor- al veel naar hem geluisterd. En ik heb natuurlijk zanglessen gevolgd en veel geoefend. Sinatra is een man met veel extreme kanten. Hij heeft goede, maar ook minder goe de kanten. Dat maakt hem interes- sant. Hij was een groot kunstenaar die het leven op alle mogelijke ma- nieren wilde uitzoeken." Hein van der Heijden was tot op heden vooral te zien in toneelstuk- ken. 'Sinatra: That's life!' is zijn musicaldebuut. „Ik vind het hart- stikke leuk om te doen. Muziek is altijd een hobby van me geweest en dit was een uitgelezen kans om daar op het podium iets mee te doen. Ik wil hier ook graag mee doorgaan. Waarom ik niet eerder een musical heb gedaan? Ik heb tien jaar bij Toneelgroep Amster dam gespeeld. Toen ik daar weg- ging, werd ik een paar weken later gevraagd om auditie te doen voor deze rol en dat heb ik gedaan. Wat het grote verschil is met toneelspe- len? Dat je ook met muziek en dans bezigbent. Het is meer all- round, en bovendien vind ik mu ziek echt fantastisch." In tegenstelling tot de grote Vegas- shows waar Sinatra zelf veelal in optrad, is 'Sinatra: That's life!' een kleine en intieme voorstelling, waarin naast Hein van der Heijden onder meer Heddy Lester, Brigitte Nijman, Maaike Schuurmans en Henk Dikmoet te zien zijn. „Het gaat in 'Sinatra: That's life!' voor al om de inhoudelijke kant en min der om de glamour", zegt Van der Heijden. „Natuurlijk was Sinatra een showman, maar aan de andere kant ging het altijd om hem. Hij was altijd het middelpunt, al stond er een heel orkest naast hem. Ik kan me zo voorstellen dat er ooit over een jaar of drie een grotere en duurdere show over Sinatra wordt gemaakt, waarin meer nadruk ligt op die showelementen." 'Sinatra: That's life!' is op maan- dag 3 maart te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Kaar- ten kosten 27,50 (eerste rang) of 22,50 (tweede rang) euro. Lezers van Maasstad weekbladen krijgen bij inlevering van dit artikel vijf euro korting op de entree. Reserve- ren: 010-484.33.33. ROTTERDAM - Op zaterdag 22 februari is de zesde editie van de nieuwe maandelijkse dansavond in de Twijfelaar-B14 onder de noe- mer 'Beat the DJ'. Op de deze zesde avond spelen Andre Tatipi- kalawan en norman pattiweal mee op conga's, bongo's en timbales met de beste platen van DJ Erick. Bij 'Beat the DJ' gaan drummers uit alle windstreken het spel aan met de platen van de DJ. De uitein- delijke bedoeling is om de bezoe- ker naar ongekende danshoogte te brengen. 'Beat The DJ' vindt iede- re laatste zaterdag van de maand plaats in De Twijfelaar-B 14 aan de Mauritsstraat 173 in Rotterdam. Aanvang 22.30 uur, entree vijf eu ro. TRC Promtion en Theater Mamyo presenteren op zondag 23 februari 'De Stille Plantage' in wijkgebouw Odeon, een toneelbe- werking van Albert Helman's be kende romans 'De Stille Plantage' en 'De Laaiende Stilte'. Aanvang 16.00 uur en de entree bedraagt 12,50 euro. Reserveren is niet mo- gelijk, dus wees op tijd. Wijkge bouw Odeon is te vinden aan de Gouvernestraat 56 in Rotterdam. In Nighttown vrijdag 21 fe bruari weer een nieuwe aflevering van Rock 'n Roll High School. Dubbel USA stoner rock package met Black Nasa en Aytobach krei- ser. Qua stijl moet je vooral rich- ting het oude werk van Queens of the stone age en Fu manchu den- ken. Zeker een aanrader om deze twee bands nog even in het theater zaaltje te kunnen zien voor ze er te groot voor worden. Aanvang 22.00 uur, entree vijf euro. 'Pure Passie, een horror' is het derde deel van een vierluik van ac- trice en theatermaker Carla Mul der. Elk deel gaat over een vriend- schap in een belangrijke fase in het leven, waarin het lichaam het leven beheerst. In dit derde deel speelt de vriendschap zich af tussen twee pubermeisjes. 'Pure Passie, een horror' is op maandag 24 en dins- dag 25 februari te zien in de kleine zaal van de Rotterdamse Schouw- burg. Kaartverkoop en reserveren: 010-411.81.10 of www.schouw- burg.rotterdam.nl. De musical '3 Musketiers' is vanaf 5 maart te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. 'Een voor alien, al ien voor een!' In de hoofdrollen van deze oorspronkelijk Neder- landse musical van producent Joop van den Ende ziet u onder meer Bastiaan Ragas, Tooske Breugem, Pia Douwes en Stanley Burleson. Kaarten voor '3 Musketiers' zijn te reserveren via de kassa van het theater: 010-484.33.33 of www- .luxortheater.nl. door Vincent Wernke Sonneveld maakt zijn nieuwe stuk voor het Productiehuis van de Rotterdamse Schouwburg. Op dit moment wordt nog hard gere- peteerd in de Krijn Boon Studio, waar het stuk op dinsdag 25 fe bruari in premiere gaat. In vijf, zes weken moet niet alleen het stuk gevormd worden, maar ook het decor. „Naast regisseur ben ik ook vormgever", vertelt Sonne veld. „Het decor wordt niet van- tevoren bedacht, maar vormt zich gaandeweg de repetities. Ik ben met vormgeven begonnen, toen ik voor 'Gebr' (1998) niet al te veel decor nodig dacht te hebben. Ik vond het niet nodig om daar- voor iemand in te huren en deed het zelf. Dat ben ik blijven doen, ook omdat ik van mensen om me heen hoor dat ik het kan," Het stuk wordt dus gevormd in de Krijn Boon Studio, een zaal waar plaats is voor tachtig toeschou- wers per voorstelling. „Een Griekse tragedie leent zich wel voor een groter publiek, maar de ze zaal vraagt juist om intimiteit. Ik maak dit stuk voor de Schouw burg en daar pas ik de enscene- ring op aan. Het is een klein pro ductiehuis, dus we zijn aan limie- ten gebonden. Maar beperkingen sturen de fantasie. Als alles kan, dan kan er niks. Nu worden we gedwongen te zoeken naar hoe iets het beste kan." 'Elektra' is vier weken exclusief te zien in de Schouwburg en pas volgend jaar Het nieuwe toneelstuk 'Elektra'van Peter Sonneveld is vanaf dinsdag 25 februari tezien in de Krijn Boon Studio van de Rotterdamse Schouwburg. foto: Tom Croes in de rest van het land. 'Elektra' van de Griekse tragedie- schrij ver Sophokles gaat over een familie, waarvan de moeder de vader heeft vermoord. Zij heeft dit gedaan omdat haar man ooit hun dochter heeft geofferd. Na vijftien jaar ballingschap keert zoon Orestes terug naar huis om de moord op zijn vader te wre- ken. Zijn zussen Elektra en Chrysothemis hebben hier jaren op gewacht. „Wat me aan dit stuk fascineert, zijn de verhoudingen binnen de familie. De drie kinde- ren nemen hun moeder de moord op hun vader kwalijk. Zij willen wraak nemen en doen dat zonder last te hebben van hun geweten. Dat onthutst mij, zeker omdat zij hun toevlucht zoeken tot God om hun daden te verantwoorden. Ik vind dat een wonderlijke gang van zaken." Sonneveld ziet overeenkomsten tussen het stuk en de huidige ge nerate. Toen ik het stuk vorig jaar herlas, viel me op dat het stuk opmerkelijk actueel is. hi mijn ogen heeft het verantwoorden van zo'n daad niets te maken met religie, maar met de eigen verant- woordelijkheid. Ik herken dat omdat ook nu steeds meer men- sen hun toevlucht zoeken in ge- loof. Ze doen iets omdat God dat gezegd heeft. Ik ben zelf heel Christelijk opgevoed, maar van geloof, hoop en liefde heb ik het gevoel dat de liefde steeds verder weg raakt. Dat zie je ook rond de dreigende oorlog in Irak. Mensen leren blijkbaar niets van de ge- schiedenis. Het enige wat we le ren is dat we niets leren van de geschiedenis. Het is inderdaad een heel zwarte voorstelling, maar het is dan ook een Griekse tragedie. Die kinderen plegen een daad zonder enige twijfel en be- sef over wat ze doen." In het verleden gebruikte Sonne veld regelmatig literatuur als uit- gangspunt voor zijn stukken. De ze keer werkt hij dus met een be- staande toneeltekst. 'Elektra' is een klassieker en ik had er be- hoefte aan om eens een bestaande toneeltekst te gebruiken. Op ma- nier waren de scenes al uitge- schreven, zodat ik me helemaal kon richten op wat er gebeurt en hoe ik het wilde vertellen. Ik heb 'Elektra' wel enigszins bewerkt, maar je krijgt toch veel cadeau. Wij gebruiken een modeme ver- taling, die overigens ook alweer dertig jaar oud is. Maar die tekst is zo helder, er staat geen zin in die niet te volgen is. Het is direct en helder taalgebruik. Dit stuk is niet gebonden aan plaats of tijd. Het is universeel, iets wat alle grote kunst heeft." 'Elektra' is te zien van 25februa ri tot en met 22 maart in de Rot terdamse Schouwburg. Reserve ren: 010-411.81.10 of www- .schouwburg.rotterdam.nl. I Showroom met meer dan 40 vernieuwde keukenopstellingen! Vraag naar het Hans Verkerk betaal- en garantieplan! Openingstijden: ma 13.00-18.00 di 9.30 -18.00 wo 9.30 -18.00 do 9.30 -18.00 vr 9.30-18.00 za 9.30 -17.00 Vraag naar de voorwaarden in de winkel. ROTTERDAM - 'Harde Polaro ids' is een humoristische zwarte zedenschets, waarin Mark Raven- hill de denkbeelden van de jaren tachtig en die van nu in snelle sce nes tegen elkaar afzet. De persona ges vallen voor elkaar vanwege hun verschillende ideeenw maar verlaten elkaar om dezelfde reden. Irene Slotboom in 'Harde Polaroids' van Mark Ravenhill. foto: Martin Roedolf Is het laten sneuvelen van idealen de enige manier om bij elkaar te komen of hou je eraan vast om de wereld te kunnen begrijpen? Nick pleegde in 1984 een links-ra- dicale aanslag. Deze mislukte en hij belandde in de gevangenis. Ze- ventien jaar later komt hij vrij en maakt opnieuw kennis met de we reld. Van de denkwereld van de ja ren tachtig komt hij in die van nu. Ondanks deze sprang in de toe- komst wordt Nick door het verle den achtervolgd; zijn slachtoffer, een zakenman, wil wraak. Ravenhill werd bekend met 'Shop ping and Fucking'. Hij wordt ge- zien als de belangrijkste vertegen- woordiger van een nieuwe genera- tie toneelschrijvers. 'Harde Polaro ids' is geregisseerd door Alexan dra Koch. De hoofdrollen worden gespeeld door Debbie Korper, Ire ne Slotboom, Wim van der Grijn, Rutger Le Poole, Dimme Treurniet en Jeremy Warcup. Het stuk is van woensdag 19 tot en met zaterdag 22 februari te zien in het ro theater. Reserveren: 010-404.70.70. Art. Nr. 250554 Art. Nr. 223782 Art. Nr. 199153 O M Art. Nr. 246506 Art. Nr. 246388 Art. Nr. 250559 Art. Nr. 246379 /m Art. nr. 250563 GRATIS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 25