Tweede editie Rotterdamse Museumnacht Ro theater brengt meesterwerk van Marcel Proust op hettoneel Tiener Krokus Party in Nighttown Rotterdam Rotterdams Songfestival op melodieus partyschip 5.9 95 maasstad m PERS LUCHT UNIVERSELE AFSTANDS BEDIENING AIRJET FREEZER TELEF00N ACCU GESTABILISEERDE NETV0EDING PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.525 podium kort KWALITEITS CDR'S ROTTERDAM - Voor het tweede jaar wordt op zater- dag 1 maart de 'Rotterdamse Museumnacht' georgani- seerd. Zo'n dertig Rotter damse musea en galeries ope- nen die avond van 20.00 tot 2.00 uur speciaal hun deuren voor het publiek. Ook ver- zorgen de deelnemende in- stellingen speciale program- ma's en zijn er spectaculaire activiteiten. Uitgaan wordt kunst en kunst wordt uitgaan. De opening van de tweede Rotter damse Museumnacht vindt plaats bij het Havenmuseum aan de Leu- vehaven. Daar opent een Idol (de naam wordt donderdag bekend ge- maakt) de nacht samen met wet- houder Nico Janssens. De kranen, terminaltrekkers en containercarri- ers worden tijdens deze opening op spectaculaire wijze ingezet, waar- na duizenden bezoekers welkom zijn in de diverse musea. Vorig jaar kwamen zo'n zesduizend be- ROTTERDAM - 'Op zoek naar de verloren tijd' van de Franse schrijver Marcel Proust is een van de grootste literaire meesterwerken van de twintigste eeuw. De ro- manserie telt zo'n 3500 pa- gina's. Regisseur Guy Cas- siers van het ro theater brengt dit werk van Proust nu op het toneel. Vanaf 1 maart is deel een 'De kant van Swann' te zien in de Rotterdamse Schouwburg. Proust's 'Op zoek naar de verlo ren tijd' is niet te vatten in een omschrijving. Daarvoor is de 3500 pagina's tellende roman te veeloravattend. De mensen van het ro theater hebben zich dus nogal wat op de hals gehaald door dit werk op het toneel te willen brengen. Regisseur Guy Cassiers en schrijver Eric de Kuyper be- werken de roman en dat betekent vooral veel schrappen. „Met pijn in het hart verdwijnen hele hoofd- stukken, ja zelfs hele boekde- len", schrijft De Kuyper in een publicatie van het ro theater. In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. 10+1PAK y 95 jt&9TArt .nr. 246216 f THOMSON Woensdag 26 februart 2003 TX51 langstellenden op de Rotterdamse Museumnacht af en dit jaar ver- wacht de organisatie er nog veel meer, zegt Karen van der Spek van Rotterdam Festivals. „De nacht is bedoeld om mensen die er normaal niet komen, te ver- leiden nu wel een bezoek te bren- gen aan een van de Rotterdamse musea", vertelt Van der Spek. „Daarnaast willen de verschillende instellingen aan mensen die wel re- gelmatig komen eens een heel an- dere kant van zichzelf laten zien." Passepartout-houders kunnen zich op zaterdagavond 1 maart met een speciale Museumnachttram door de stad laten rijden. In de musea zelf gebeurt van alles en nog wat. Zo richt het Natuur- museum zich tijdens de Muse umnacht op voortplanting en ero- tiek. Xaviera Hollander vertelt korte, erotische verhalen en sig- neert haar boeken, terwijl conser vator Kees Moeliker rondleidingen verzorgt door de opzienbarende Peniszaal van het museum. Ook is een 3D-peepshow van insecten te De Rotterdamse Museumnacht is genieten van de Schone Kunsten ondereen fonkelende sterrenhemel. Foto: Rotterdam Festivals zien en deelt een buikdanseres di ploma's uit aan bezoekers die deze erotische lichaamskunst volgens haar goed beheersen. Het Belasting Douane Museum toont op 1 maart aan dat het alles behalve saai is. De hele avond zijn er DJ's in het museum, worden er hip hop films vertoond en zijn er graffiti demonstraties en verzorgt het Rotterdamse Hiphop Huis om 21.00 en 23.00 uur breakdance workshops. In de Kursthal kan te- gelijkertijd een impressionistisch pianoconcert worden beluisterd en kan er geswingd worden tussen de schaars geklede dames van de Dandy Dave Super Soul Show. De galeries aan het Westelijk Han- delsterrein zetten ook hun deuren wagenwijd open, terwijl jonge Rotterdamse kunstenaars in Boij- mans Van Beuningen hun favorie- te kunstwerk van de expositie Shi ne vertalen in dans, dichtkunst of muziek. Een gids leidt bezoekers bovendien in het donker langs de collectie oude kunst van het muse um. De werken zijn in het donker gehuld, tot de gids er licht op- werpt. In de aula worden ondertus- sen pikante films vertoond van de Amerikaan Matthew Barney. Ook in de Witte de Withstraat is genoeg te beleven. Zo verzorgen Gil Moti een elektronisch audio- visueel haarknip-experiment, waarin het haar en de textuur van het haar het beeld en geluid be- paalt. Bij MAMA liggen de Hu- Mobisten op de grond te wachten tot het publiek de dialoog aangaat in de vorm van een heerlijke dans. In Studio/Galerie DVDV kleden in lingerie gehulde modellen zich aan met de nieuwste collectie van DVDV. Twee DJ's draaien tot het einde van de avond. Bij het Havenmuseum aan de Leu- vehaven vertellen havenmedewer- kers over de ontwikkeling van Rot terdam tot de grootste haven. Wie drie objecten bezoekt krijgt een gratis kopje koffie met speculaas. In Museum Het Schielandshuis worden de zintuigen volop geprik- keld. Om 21.00 en 22.30 uur komt de Rotterdamse modescene van de afgelopen tien jaar voorbij op de catwalk. Hoofdconservator Paul van der Laar geeft om 20.00 en 22.00 uur een snelle rondleiding door het Schielandshuis. Het bovenstaande is nog maar een greep uit het bomvolle programma van de Rotterdamse Muse umnacht. Voor het volledige pro gramma van zaterdag 1 maart kunt u terecht op internet: www.rotter- damsemuseumnacht.nl. Ook is er een programmafolder verkrijgbaar met informatie over alle deelne mende musea. Passepartout 12,50 10 CJP/R'dampas) is ver krijgbaar bij alle deelnemende mu sea en bij het bespreekbureau van het Rotterdams Dagblad aan de Westblaak 180 in Rotterdam. Tiesto, de nummer 1 dj in de we- reld, draait donderdag 6 maart een twee uur durende live set in de Rotterdamse Hollywood Music Hall. Het mag uniek heten dat een dj van dit kaliber, die uitsluitend nog in de grootste clubs ter wereld geboekt wordt, in zijn druk bezette agenda plaats maakt om naar deze Rotterdamse discotheek te komen. De uitgaanstempel beschikt over tien verschillende ruimtes met stuk voor stuk een eigen identiteit en muziekstijl. Tevens zijn er bewe- gende podia, lasers, twintig bars, 13 d.j's en dansers aanwezig. Kaarten zijn in de voorverkoop aan de kassa verkrijgbaar tijdens openingsuren: donderdag van 22.00 tot 04.00 uur, vrijdag en za terdag van 22.00 tot 05.00 uur. Prijs voorverkoop en aan de deur is 12,50 euro; met studentenpas 7,50. De 10 koppige Fool Moon Band speelt op zondagmiddag 2 maart op de populaire serie Day light Dancing, waarbij alles in het teken staat van de Afrikaanse cul- tuur. Deze band staat altijd garant voor een spektakel waarbij de mu- zikanten hun instrumenten van all over the world hebben gehaald. Dat betekent een muzikale wereld- reis waarbij Afrika en vooral dans- baarheid centraal staan. De middag wordt gestart met een workshop Afrikaanse dans (door Inge van Winkel) gevolgd door een spette- rend optreden van de Fool Moon Band. De levensechte beats wor den afgewisseld door de specialist op het gebied van de Afikaanse tophits: worldbeat DJ Erick (uit Kenia). Het speciale kinderpro- gramma bestaat uit smincken, haarvlechten of henna schilderen en diverse Afrikaanse spelletjes. Dit is de laatste dansmiddag van het winterseizoen. Aanvang 14.00 uur, Entree 7 euro, Kinderen tot en met 4 jaar gratis toegang. Kinderen van 5 tot 12 jaar betalen 4 euro. In Calypso komen dit jaar de stand-up comedians naar je toe. Een teken dat de Murphy's Co medy Nights weer zijn begonn- nen. Harde, snelle en hilarische hu mor op topniveau uit Nederland, Engeland, Amerika, Nieuw-Zee- land, Canada en Australie. De line up op zaterdag 8 maart is MC Jon as Osmond (US), Jasper Valstar (NL), Rachid Larouz (NL) Treez (NL). De aanvang is om 21.00 uur en e entree kost 9 euro. Kaarten aan de zaal. Meer info www.comedynight.nl en www.comedycafe.nl. door Vincent Wernke Uiteindelijk zal de toneelserie be- staan uit vier theaterstukken, waarvan er dit seizoen twee op het podium worden gebracht. In het volgende seizoen volgen nog twee delen. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan het eerste deel, 'De kant van Swann'. Deze eerste episode vertelt over de jonge Marcel en zijn relatie tot de drie vrouwen van zijn jeugd: zijn moeder, zijn jeugdliefde Gil- berte en Odette Swann, de moe der van Gilberte en echtgenote van Charles Swann. Daarna volgt de geschiedenis van zijn latere leermeester Swann en diens ont- moetingen met Odette. Valentine Kempynck maakt deel uit van het artistieke team van het ro theater en ontwerpt de kos- tuums. Zij was nauw betrokken bij de totstandkoming van dit me- gaproject: „Het is fijn om nu eens Het ro theater brengt meesterwerk van Proust op de planken. langere tijd bezig te zijn met het werk van 66n schrijver", vertelt zij over de Proust-serie. „Het is bovendien interessant omdat je dan meer studie naar iemand kunt verrichten. A1 een half jaar voor- dat hij met de voorstelling begon, heeft regisseur Guy Cassiers voor het eerst overlegd met het artistie ke team. We hebben in het begin vooral gesproken hoe zo'n stuk er in z'n geheel uit moet gaan zien en langzaam maar zeker zijn we dat steeds meer gaan onderverde- len naar disciplines." Volgens Kempynck bepaalt het complete artistieke team van het ro theater hoe een voorstelling er uiteindelijk uit gaat zien: „Ieder- een brengt boeken mee en verza- melt dingen. De fantasie wordt gevoed door de inhoud van het stuk en de beelden die je vanuit die inhoud verzamelt. Proust schrijft ook heel zintuiglijk, waar- door de lezer zich een beeld vormt of een geur ruikt die door hem wordt beschreven. En Proust staat bekend om zijn uitgebreide en gedetailleerde beschrijvingen. In de voorstelling doen we dat ei- genlijk net zo. Er is bijvoorbeeld een lange tekst, die minutenlang doorgaat, die iets vertelt dat ei- genlijk in dertig seconden ge beurt. Op die manier brengen we de sfeer en compositie van die boeken over naar het toneel." Net als bij eerdere voorstellingen, werkt Guy Cassiers ook voor 'De Kant van Swann' met verschil lende media om zijn verhaal te vertellen. De regisseur maakt in dit stuk gebruik van acteurs, live- muziek, vertelling, videobeelden en tekstprojecties. „Voor ons is deze serie van vier stukken ook een proces", vertelt Valentine Kempynck. „De inhoud en grote lijnen staan natuurlijk wel vast, maar de volgende voorstellingen moeten nog verder ontstaan." Foto;Jaap Ruurs Net als bij de dertiendelige serie boeken van Marcel Proust kun nen ook de stukken van het ro theater ieder afzonderlijk worden bekeken. Van 1 maart tot en met 15 maart is 'De kant van Swann' te zien in de Rotterdamse Schouwburg. Deel twee, "De kant van Albertine' volgt van 24 mei tot en met 6 juni in het eigen ro theater. Reserveren voor deel den kan via 010-411.81.10 of www- .schouwburg.rotterdam.nl en voor deel twee via 010-404.70.70 of www.rotheater.nl. Op deze in- ternetsite staat ook meer informa tie over de theaterserie en ver- wante activiteiten. ROTTERDAM - De Krokusva- kantie wordt zaterdag 1 maart feestelijke afgesloten met een special feest voor tieners tijdens een mega party in Nighttown Rotterdam. Jongens en meisjes van 11 tot en met 15 jaar kunnen genieten van optredens van Def Rhymz de grootste kinder- vriend van Nederland en het veelbelovende 16-jarige talent Gio. Bovendien zijn er diverse acts zoals breakdancers en deejays. De Tiener Krokus Party in Nighttown geen drugs, geen alcohol en ID verplicht) begint zaterdag 1 maart om 16.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan Allemansvriend Def Rhymz zal ook op de Tiener Krokus Party ongetwijfeld weer excelleren in zijn meesteriijke blotebillenhumor. Foto-.Archief de kassa van Nighttown a 10 eu ro. Def Rhymz zal ongetwijfeld de boel weer op stelten zetten met een spectaculair optreden. Daarnaast is er een optreden van de swingende R&B-hiphop live act van Gio. Het nog piepjonge tieneridoo in spe uit Almere heeft onlangs zijn tv-de- buut gemaakt in de bekende televi- sieserie 'Bradaz'. Binnenkort brengt Gio zijn eerste single en vi- deoclip uit. Breakdancers zullen tijdens de Tiener Krokus Party het feest let- terlijk en ftguurlijk op zijn kop zet ten. De deejays zullen het publiek tussen de live acts vermaken met gevarieerde muziek van onder- meer Brainpower, Raymzter, Nel ly, Shaggi en Justin Timberlake. Voor een aantal gelukkigen uit het publiek is er bovendien een 'Meet Greet' met Def Rhymz en Gio waarbij bezoekers met de artiesten op de foto kan. Als klap op de vuurpijl zullen er acht kaarten van het concert van Nelly in Ahoy te winnen zijn, want de entreekaart is tevens een lot. ROTTERDAM - De Bergschen- hoekse entertainer Adri Troost heeft zijn 12e Rotterdams Song- festival op stapel staan. Opnieuw gaan hij en bijna honderd kandi- daten en toeschouwers varen. Vorig jaar maakte Troost deze bijzonder stap voor het eerst. „Dat is uitstekend bevallen en verlopen", vat hij samen. Decor van het evenement zal dit maal zijn het bekende en fraaie motorpassagiersschip Smaragd 2 van de Rotterdamse rederij Smara gd Partyship. „Het is een schip met een uitstekende accommodatie", zegt Troost die er met zijn orkest verschillende keren dansmuziek heeft verzorgd. De voorronden van het varend Rotterdams Songfestival zijn op 31 maart en 7, 14 en 21 april. De fina le vindt plaats op 28 april. Voor de winnaar ligt 500 euro gereed en voor de tweede en derde plaats achtereenvolgens 250 en 125 euro. Aan de sessie 2003 mag A1 Brown, de winnaar van 2002, niet deelne- men. Het binnenhalen van de titel heeft de Schiedammer geen wind- eieren gelegd. Hij brak door op ra dio en televisie. Met enkele win- OrganisatorAdri Troost (links), Marius Lambermon (midden) en reder/kapitein Bouke Boere hebben de handen ineen gestagen voor een goed 12e Varend Rotterdams Songfestival. Foto-.Martino naars van eerdere festivals was dat eveneens het geval. Inschepen geschiedt vanaf 18.15 uur na eerst verzamelen bij haven- cafe De Ballentent aan de Parkka- de 1 in Rotterdam. De kandidaten treden op vanaf 19.00 uur. Onder- tussen vaart het partyschip door de havens. Om 23.30 uur klinkt de bel voor de laatste ronde. Wie wil meevaren als toeschou wers betaalt 5 euro entree, een con- sumptie is inbegrepen. Iedereen vanaf 15 jaar mag inschrijven. Voor inschrijvingen bellen met 0651-596081 of mailen naar in fo® adri-troostnl CORRECT SERVICE CENTER AIRJFT FREEZER 400ML Te gebruiken voor het opsporen van fouten bij elektrische, b.v. door temperatuurs- verschillen, veroorzaakte storingen zoals kortsluiting en stroomuitval. Koelt tot -55 graden. Te gebruiken voor dioden, transistoren e.d. CORRECTPRIJS :.nr. 34366 PRF PERSLUCHT 0NBRAN0BAAR (400CL) Verwijderd los vuil enstof. Ook op moeilijk bereikbare plaatsen zoals toetsenbordenvan computers, printers, televisietoestellenfotocamera's, kopieerapparaten e.d. CORRECTPRIJS 10 49 J&5TArt .nr. 34451 I •v.v.ar.ii GP P0WERBANK 3.6V I 300MAH UNIPLUG- TELEF00NACCUWIT Telefoonaccu die in veel portable (thuis)telefoons past. Met universele aansluiting. 3.6 volt. CORRECTPRIJS #- gtj .nr. 40717 MM0RE CD-R80/700MB10+1PAK JEWELCASE Geschikt om tot 80 minuten audio of 700 MB date opteslaan. Nu metl MMoreCDR-90. CORRECTPRIJS SKYTR0NIC10-12A 13.8VDC GESTABILISEERDE NETV0EDING Gestabiliseerde 13.8 Volt voeding met elektronische regeling en beveiligingsschakeling. Uitgangsstroom is 10 A continu en 12 A piek. Heeft eenstabiele behuizing met vast gemonteerd randaarde netsnoer en verlichte netschakelaar. CORRECTPRIJS Art.nr. 253485 39; Zetfouten en prijswijzigingen WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. THOMSONTC-99 UNIVERSELE AFSTANDSBEDIENING De vervangende afstandsbediening voor televisie's van Thomson Ferguson, Saba, Telefunken, Brand en Nordmende. CORRECTPRIJS Art.nr. 96335

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 17