Q Erwin Olaf winnaar van 'De Grote Paul' 'Dit is het grootste decor dat ooit in het Luxor Theater heeft gestaan' Populaire dj Tiesto draait in Hollywood Music Hall Terence Trent D'Arby speelt live in Nighttown SPEEDER 8: 8: 9: 19; PLAYSTATION 2 GAMES 19; m 19; maasstad J HARRY POTTER mvr 99 99 THUNDERBIRDS SPEELG0ED-SET i mr 99 GEZELSCHAPSPEL 99 5 ELVIS VIDEO'S IN EEN BOX 99 99 99 BERGWEG 110, ROTTERDAM Kijkje achter de schermen van nieuwe musical3 Musketiers' 0(Q)(Qjy podium] ROTTERDAM - Vandaag - woensdag 5 maart - begin- nen de try outs van '3 Mus ketiers'. Deze oorspronke- lijk Nederlandse musical van Joop van den Ende is de komende zeven maanden exclusief te zien in het nieu we Luxor Theater in Rotter dam. In de.aanloop naar de premiere op 30 maart neemt Maasstad weekbladen een kijkje achter de schermen. Deze week; decorontwerper Eric van der Palen. ROTTERDAM - DJ Tiesto, de nummer 1 dj in de wereld, draait donderdag 6 maart een twee uur durende live-set in de Hollywood Music Hall te Rotterdam. Het mag uniek heten dat een DJ van dit kali- ber, die uitsluitend nog in de grootste clubs ter wereld ge- boekt wordt, in zijn druk be- zette agenda plaats maakt om naar deze Rotterdamse disco- theek te komen. hollywoodmusichall ROTTERDAM - Hij werd in de jaren tachtig onthaald als de nieuwe Prince en Micheal Jackson. Zijn debuutalbum 'Introducing the hardline ac cording to Terence Trent D'Arby' was een wereldwij- de succes en vloog met mil- joenen over de toonbank. Er was veel lof voor de spannen- de combinatie van pop, funk, soul en rock. Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u de leukste snuffelafdeling van Nederland. Op 400 m2 vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computerspelletjes, speelgoed en vele andere leuke hebbedingetjes. Leuke kado artikelen om te geven of te krijgen. Wm J9SO- 5£HHT m*mm1 -393T vs:!™ W1 w xisy>w. V.VV Woertsdag 5 maart 2003 TX51 door Anne-Rose Hermer ROTTERDAM - „Nederland is niet echt een fotografie- land", vindt fotografe Mario Broekmans. „We hebben veel meer verzamelaars no- dig. „Haar werk is op talloze plaatsen in de wereld te be- wonderen (geweest). Ze ex- poseerde onder andere in Ja pan en Australia. Vooral Frankrijk is volgens Broek mans een land waar fotogra- fie serieuzer genomen wordt, getuige de Fotofestivals zoals in Aries. Broekmans maakt vaak zelfportretten. Een uit- daging, en je model is altijd beschikbaar. Net als veel van haar collega's was Broekmans afgelopen vrijdag in Rotterdam, waar in de betrekkelijk nieuwe galerie Koopkunst aan de Schilderstraat de uitreiking van 'De Grote Paul' plaatsvond. Een prijs voor fotografen die vernoemd is naar de vorig jaar overleden top- fotograaf Paul Huf. Het is een jaar- lijkse bekroning voor de hoogst- scorende fotograaf in het Top-40 Klassement: een vast onderdeel van het tijdschrift 'De Fotograaf. Dit jaar ging de prijs naar fotograaf Erwin Olaf. A1 waren er twee din- gen die niet klopten. Afgelopen vrijdag startte ook de foto-exposi- tie 'Meesterklasse'De muren han- gen vol met foto's van zeer beken- de fotografen, zonder een speciaal thema. Dit keer mochten de arties- ten zelf de geexposeerde foto('s) uitzoeken. Gevolg is wel dat er geen enkel onderwerp centraal staat, behalve dan dat het om gees- teskinderen van grote namen gaat. Prachtige foto's, maar waarom geen expositie van Erwin Olaf? En waar was het feestvarken? Hoewel de reden van te laat ver- schijnen redelijk acceptabel was voor veel aanwezigen, vormde het feit dat hij uit Amsterdam kwam geen enkel excuus. Dat gold name- lijk voor de meeste gasten. Hoewel wachten nooit leuk is, vloog de tijd om in het gezelschap van mensen die heel bevlogen over hun werk vertellen, zelfs na soms meer dan een halve eeuw fotograferen. En- kele exposanten bleven in de buurt van hun werk, zoals Peter Marcu- se. Van hem hangt er een prachtige foto van een een tweeling, die op subtiele wijze uitbeeldt dat er iets goeds en iets kwaads in mensen schuilt, plus een foto van het Bar celona uit vroeger tijden. „Ik heb daar ooit foto's gemaakt, maar ze Fotograaf Erwin Olafkreeg afgelopen vrijdag uit handen van de weduwe van de beroemde Paul Huf de prestigieuze fotoprijs 'De Grote Paul' uitgereikt. waren nooit ontwikkeld. Nu vin- den mensen het leuk om er naar te kijken, ook omdat ze dingen her- kennen in vergelijking met het hui- dige Barcelona", aldus Marcuse. De ene fotograaf kiest voor uitslui- tend voorwerpen, de ander portret- teert mensen. In die laatste catego- rie valt Aloys Ginjaar. „Ik fotogra- feer sinds mijn achttiende en ben gewoon een fotojunk. Ik wil het le- ven vastleggen. Behalve fotografe ren schrijf ik ook veel." Hij wijst naar een foto van een zeventienja- rig meisje. Ogenschijnlijk niets bij- zonders, maar toch vertelt de foto je iets over een moment dat nooit weer komt. Ginjaar fotografeert wat hem raakt, en dat kan net zo goed een lieve hond zijn die uit het rAfaahahjgt.werk is ook prachtig", zegt Ginjaar vol bewondering, wij- zend op de foto's van Peter Ruting. Hij is gespecialiseerd in stillevens. Tot 1980 verrichtte Ruting com- mercieel fotografiewerk. Sinds- dien bepaalt hij zelf wat hij vereeu- wigt. Uiteraard ontbreekt hij niet op deze expositie. Van een afstand lijkt het net of hij een luchtballon gefotografeerd heeft. Niets ervan. Het is een beschilderd badminton- batje. Wie niet beter weet, trapt er in. „Mooi zo", grinnikt Ruting. Net als zijn collega's is hij vol lof over Olaf. Alleen... waar blijft hij? Anderhalf uur na de start van het feestje worden er wat foto's van Olaf op een diascherm geprojec- teerd. Mario Broekmans meent dat naaktfotografie zijn sterke kant is. „De subversieve manier waarop hij dit brengt is fantastisch." De meeste gasten vonden dat een ster te laat mag komen. Gelukkig voor prijswinnaar Erwin Olaf, want hij arriveerde ruim een half uur voor de geplande eindtijd. „Fuck me, I'm famous", stond er in zilverkleurige letters op zijn ro de t-shirt. Hoewel hij niet zo om prijzen beweert te geven, vindt hij het wel belangrijk dat hij op num- mer 1 staat in de 'ranking' in het tijdschrift 'De Fotograaf. De Gro te Paul, bestaande uit een medaille van roestvrij staal met een door- snede van ongeveer den centime ter, werd hem omgehangen door de weduwe van Paul Huf. Toch jammer dat hij zo laat kwam, en vrij snel weer vertrok. Toch be- wijst dit alles dat succes niet altijd een beter mens van je maakt. De expostie 'Meesterklasseis nog te zien t/m 16 maart 2003 in Gale rie Koopkunst aan de Schilder straat 61a. Zie verder www.koop- kunst.nl, www.ruting.com en voor al www.titanicpublishing.com. Een emotie, een kort verhaal, een experiment in beeld en geluid, een grap, een egodocument, een onder- zoek of een gedachte: Shorts! laat de korte film in al haar facetten aan bod komen. Op vrijdag 7 maart geeft Cinerama Filmtheater in Rot terdam een voorproefje van Shorts!, het vierde internationale festival voor de korte film te Am sterdam. Deze avond wordt een se- lectie vertoond uit het hoofdpro- gramma van Shorts! Van 12 tot en met 16 maart vindt Shorts! plaats in bioscoop Kriterion in Amster dam. De programmering bestaat uit films die spelen met referentie- kader en identiteit, maar toont ook projecten die om andere redenen emotie of verwondering oproepen. Zaterdag is het eindelijk zo- ver! Dimitri in Club Las Palmas... Nadat hij noodgedwongen zijn op- treden in oktober moest afzeggen, staat hij 8 maart achter de decks van Las Palmas. Dimitri is voor veel mensen nog steeds de verper- soonlijking van de beginperiode van de house in Nederland. Zijn le- gendarische sets in de RoXY heb ben hem gemaakt tot wat hij van- daag de dag is; een van Nederlands populairste DJ's met een grote schare trouwe fans. Naast Dimitri draaien Edwin Bazen en Dwin. De visuals worden gedaan door VJ MacMotion. De suite 'Mer lin', gebaseerd op de legende van tovenaar Marlijn uit het Engeland van de vijfde eeuw, werd door de symfonische rockband Kayak ruim twintig jaar geleden op de plaat gezet. Kayak heeft deze suite nu nogmaals opgenomen voor een nieuwe cd en vervolgens met een flink aantal nummers uitgebreid tot een volledige, bijna een uur duren- de rock-opera. Kayak is op vrijdag 7 maart te zien in het Oude Luxor Theater. Aanvang 20.00 uur, Re- serveren: 010-484.33.33 of www- .luxortheater.nl. The Liberti nes zijn het Britse antwoord op de Amerikaanse 'saviours of rock 'n roll' golf van The Strokes en The White Stripes. Zoals het een Britse band betaamt hebben The Liberti nes een coole en excentrieke uit- straling. Het feit dat de eerste sin gle 'What a waster' niet door de Engelse radiocensuur heen kwam is uiteraard ook een bonus. Maan- dag is de band te zien in Water- Front. Het voorprogramma wordt verzorgd door The Nederbietels. Aanvang 20.30 uur, entree 9 euro. door Vincent Wernke '3 Musketiers' is een oorspronke- lijk Nederlandse musical die in de afgelopen twee jaar van de grond af is opgebouwd door een creatief team. Ook Eric van der Palen maakte als decorontwerper deel uit van dit team. Het decor, zeker wanneer zo immens als bij '3 Musketiers', is immers een van de blikvangers van een musical. „Dit decor is echt gigantisch", vertelt Van der Palen. „Het groot ste dat hier ooit in Luxor heeft ge staan." Een kijkje achter de schermen zorgt dat je aan deze woorden niet meer twijfelt. Van der Palen ontwierp eerder decors voor musicals als 'Tita nic', '42nd Street', 'Grease', 'Fa me' en 'Musicals in Ahoy'. Voor '3 Musketiers' begon hij al in de- cember 2001 met ontwerpen. „Op dat moment werd er nog ge- schreven aan het script, waardoor de ontwikkeling van decor en script elkaar bei'nvloeddeh. Het is een lastig en intensief proces ge weest, maar wij konden niet wachten met het decor tot de re- petities zouden beginnen. De bouw is een half jaar voor de start van de repetities begonnen." „We hebben deze productie heel erg met z'n alien ontwikkeld. Vanaf het begin af zijn mensen van de productie, decor, licht, Decorontwerper Eric van der Palen poseert in het schip, dat volgens hem het meest ingewikkelde decorstuk is van de nieuwe musical '3 Musketiers'. foto:Rob Kamminga kostuums, script, muziek, regie bij elkaar gaan zitten om '3 Mus ketiers' te ontwikkelen. Met zo'n tien, twaalf man ontwikkel je din gen, die ook bekritiseerd worden. Het is een lastig proces, omdat uiteindelijk iedereen op een lijn moet zitten. Aan de andere kant was het een stimulans dat we be- zig waren met iets nieuws, een geheel nieu we musi cal." Calais naar Dover. Deze scene is een visueel spektakel, eindigend in een gigantische vloedgolf." Met dit schip is volgens de decor ontwerper meteen het meest inge wikkelde decorstuk van de pro ductie genoemd. „Het schip is achtenhalve meter lang, met in Het decor voor '3 Musketiers' werd op drie plekken gebouwd, onder meer op locaties in Roeme- nie en Londen. „We hebben ge- zocht naar specialisten in binnen- en buitenland", zegt Van der Pa len. „Zo is de boot in de musical gemaakt in Londen. Deze is te zien in de scene waarin zes men- sen de overtocht maken van het midden een mast van zesen- halve meter hoog. De boot rust op een punt, maar moet wel allerlei bewegingen kunnen maken als hij met zes mensen aan boord in een storm terechtkomt. Boven- dien klimt er ook nog iemand in de mast, terwijl het schip be- weegt. Als je zo'n decorstuk ont- wikkelt, moeten alle krachten worden berekend die erop komen staan en die het draagpunt moet kunnen dragen." Een van de gerenommeerde part ners waarmee werd samenge- werkt, is de Jim Henson's Crea tures Shop (bekend van 'The Muppet Show"), die de paarden en maskers maakte voor de musical. „Het is inder- daad erg duur om dit alle- maal zelf te moeten ontwikkelen", vertelt Van der Palen. „Maar we hebben "3 Musketiers' natuurlijk niet al leen gemaakt om een jaar hier te draaien. Uiteindelijk is het de be- doeling dat de musical ook in Duitsland, Amerika en andere landen te zien zal zijn. Wat we maken moet dus wel topkwaiiteit zijn." In totaal hebben zo'n 200 tot 250 mensen aan het decor gewerkt, varierend van bouwers tot techni- ci en van mensen voor het licht tot degenen die de computers be- dienen. Volgens Van der Palen blijft het decor zich ontwikkelen tot ongeveer vijf dagen voor de premiere. „Dan moeten de ac- teurs hun ding kunnen doen. In het begin repeteren zij op een ka le vloer en vanaf het moment dat ze in het decor spelen, moeten ze daarmee rekening houden en met alle technische dingen die daarbij komen kijken. Bovendien moeten wij zelf het logistieke geheel op- zetten op het zijtoneel. Niemand mag daar straks tegen iemand an- ders opbotsen. Ondanks dat het daar een heksenketel is, moet al les soepel verlopen." Reserveren kan via de kassa van het nieuwe Luxor Theater: 010- 484.33.33 ofwww.luxortheater.nl ofwww.musicals.nl. Hollywood Music Hall opende in 1996 haar deuren en is uitgegroeid tot een van de grootste uitgaans- centra van Nederland. Het etablis- sement beschikt over tien verschil- lende ruimtes met stuk voor stuk een eigen identiteit en muziekstijl, zodat optimaal aan de wensen van het publiek voldaan wordt. Tevens zijn er onder andere bewegende podia, full colour lasers, twintig bars en dertien DJ's en dansers aanwezig. Een goed werkend con cept, zo blijkt uit de populariteit bij de doelgroep. Dj Tiesto, alias Thijs Vermeer, DJ Tiesto is donderdag te zien in de Hollywood Musical Hall. werd op 17 januari 1969 in Breda geboren. Als veeijarige startte hij zijn carriere als dj in een lokale club. Na jaren "resident" (vaste DJ, red.) in verschillende clubs in Nederland te zijn geweest, kwam de grote doorbraak met zijn perfor mance op Innercity in 1999. Vanaf dat moment is Tiesto een gevestig- de naam in het club- en dancecir- cuit. De verkiezing tot nummer 1 dj in de wereld in 2002 is de ultie- me kroon op zijn werk. Kaarten zijn in de voorverkoop aan de kassa verkrijgbaar tijdens openingsuren: donderdag van 22.00 tot 4.00 uur, vrijdag en za terdag van 22.00 tot 5.00 uur. Prijs voorverkoop en aan de deur: 12,50, met studentenpas 7,50. Op donderdag 6 maart is Holly wood Music Hall bij uitzondering geopend tot 5.00 uur. Informatie: www.danceplanet.nl. De voormalige megaster met we- reldhits als 'Sign your name', 'Dance little sister', 'Stay' en 'Wi shing well' stond niet bepaald be kend om zijn bescheidenheid en tact. Vanaf 1994 werd het verras- send stil rondom hem. Inmiddels is Terence Trent D'Arby' bezig aan een indrukwekkende comeback. Tegenwoordig gaat hij door het le- ven als Sananda Maitreya. Onlangs verscheen zijn nieuwe cd 'Wild card' die hij bovendien zelf heeft geproduceerd. Het resultaat is smaakvol, geraffmeerd, door- leefd en vol soul. Binnenkort is ook zijn nieuwe videoclip te zien Terence Trent D'Arby heet tegenwoordig Sananda Maitreya. van de single 'O divina'. Vorig jaar was hij reeds te bewonderen in een uitverkocht Paradiso in Am sterdam. Nu staat Terence te pope- len om Nighttown weer voor zich te winnen en de zaal plat te zingen. Zijn hitsongs zullen uiteraard ruimschoots aan bod komen. Dit spetterende concert van Terence Trent D'Arby met live band is dus zeer zeker de moeite waard. STAR WARS SPEEDER Speelgoed speeder uit "the Attack of the Clones"!! K00PJESSH0PPRIJS Art. Nr. 254099 HARRY POTTER COMPUTERSPEL Speel het tovenaarspel van Quidditch! K00PJESSH0PPRIJS Art. Nr. 254102 THUNDERBIRDSBOX De vierThunderbirds, de Mole en de Rolls Royce van Lady Penelope in een speelgoed-set: K00PJESSH0PPRIJS Art. Nr. 254096 DISNEY'S PICKNICK IN HET H0NDERBUNDERB0S. Gezelschapspel met Poeh en zijn vriendjes voor het hele gezin I! K00PJESSH0PPRIJS Art. Nr. 254103 VIDEO BOX The Elvis Collection The Elvis films Speedway, On Tour, Jailhouse rock, That's the way it is en een geautoriseerde filmbiografie in een handige video opbergbox. Nederlands Ondertiteld. K00PJESSH0PPRIJS Art. Nr. 190952 PlayStation.2 AGGRESSIVE INLINE Ontdek en vervul zo'n 60 opdrachten in ieder van de 7 indrukwekkende levels. K00PJESSH0PPRIJS Art. Nr. 242493 PlayStation.^ PlayStation.^ THE SCORPION KING Ervaar het avontuur waarmee het allemaal begon... K00PJESSH0PPRIJS Art. Nr. 254111 GRATIS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 27