In etalage slapen tijdens Motel MozaVque 'De musical '3 Musketiers' staat niet voor niets hier in Rotterdam Finale Pim Jacobs Muziekprijs middelpunt van tweedaaqs jazzfestival in De Doelen m 34; 19.! 39 9: 110-230 VOLT 0MV0RMER AFSTANDS- BEDIENING VERLENGER 95 maasstad 95 95 TV STEUN DIGITALE VIDEO TAPE PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.525 Kijkje achter de schermen van nieuwe musical '3 Musketiers' AFSTANDS- BEDIENING 95 m:- Art.nr. 69076 ROTTERDAM - Motel Mo zaique, het festival waar ge- tracht wordt het gezellige huiskamergevoel na te boot- sen, staat weer voor de deur. Voor de derde keer wordt aan- komend weekend het 'kun- stenfestival' Motel Mozaique gehouden. In Nighttown, De Schouwburg en TENT zal een mix te zien zijn van muziek, theater en beeldende kunst. Cafe De Unie is dit jaar als ex tra locatie bijgevoegd. podium ROTTERDAM - De try outs van '3 Musketiers' zijn in voile gang. Deze oorspron- kelijk Nederlandse musical van Joop van den Ende is de komende zeven maanden exclusief te zien in het nieu- we Luxor Theater in Rotter dam. Komende zondag is de wereldpremiere van '3 Mus ketiers'. In deze laatste afle- vering van deze serie een in terview met Jacques Dumas, hoofd technische dienst van het nieuwe Luxor Theater. Dumas? Was dat niet? Inderdaad Alexandre Dumas was de man die in 1844 het eerste deel schreef van '3 Musketiers'. Familie is hij niet, maar dat het hoofd techni sche dienst van het nieuwe Luxor Theater dezelfde achternaam heeft als de schrijver van '3 Mus ketiers' is wel frappant. „Toen ik mezelf voorstelde bij de eerste voorleessessie van het script, moesten de mensen van de pro- ductie wel lachen", vertelt Jac ques Dumas. „En men vergeet mij ook niet meer, ook omdat ik er nogal opvallend uitzie." Lezersactie In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. .42-W M- 3.95 Art.nr. 22613 3 VOOR MARMITEK JSMSTm .nr. 91375 Woensdag 26 maart 2003 TX51 door Jaap Proost Het ziet er niet naar uit dat de oorlog in Irak roet in het eten gooit van pro- grammeur Harry Hamelink. Op het festival treden veel Amerikaanse en Britse artiesten op. In de dagen na 11 September 2001 peinsden veel (Amerikaanse) artiesten erniet over om naar Europa te komen. „We hebben geen aanwijzingen dat mu- zikanten nog gaan afzeggen", ver- telt Hamelink. „Alleen het concert van de Amerikaanse punkrockers Something Corporate is afgelast. We weten niet wat de reden voor de afzegging was." Aleerderwerdbe- Guy Van-Nueten en Tom Barman stonden verleden jaar op het podium van De Rotterdamse Schouwburg tijdens Motel Mozaique. Tom Barman is deze editie weer aan wezig. foto: Ruut Boi kend dat ook Truth Hurts niet zou komen. Hij heeft het liever over zijn festi val. „Motel Mozaique heeft als the- ma gastvrijheid. Het gevoel van vrienden die langskomen voor een gezellig etentje, dat gevoel is de drijfveer van Motel Mozaique." Om dat gevoel te benadrukken heeft de organisatie van het festival voor aparte slaapgelegenheden gezorgd. Zo stelt een aantal winkeliers op de Van Oldebarneveltstraat hun etala ge beschikbaar voor gasten van het festival die willen overnachten. Ook in de locaties TENT en De Unie kunnen bezoekers de nacht doorbrengen. Gastvrijheid wordt in het woord Motel benadrukt. Mozaique staat voor de verscheidenheid van arties ten die op het festival hun werk laten zien. De nadruk ligt vooral op mu ziek. Motel Mozaique pint zich niet vast op een muzieksoort. Alterna- tieve gitaarmuziek wordt afgewis- seld met drum 'n-' bass en hiphop. Het is een bewuste keuze van de or ganisatie geweest om zich niet op een doelgroep te richten. „Op de eerste editie van het festival lag de nadruk toch wel erg op alternatieve gitaarmuziek. Dat hebben we een beetje recht proberen te trekken door wat meer wereld- en zwarte muziek te programmeren" vertelt Hamelink. Het doel van Motel Mozaique is om het publiek te verleiden om optre- dens te bekijken die ze normaal niet snel zullen bezoeken. „We hopen dat de gasten op zoek gaan naar de bijzondere voorstellingen op het festival. Het grootste deel van het publiek komt voor de muziek, maar velen zullen daarnaast ook beelden de kunst en theater zien." Motel Mozaique heeft speciaal gidsen aangesteld die de bezoeker moet rondleiden en het programma moe- ten promoten. „De Unie aan de Mauritsweg is daarbij het zenuw- centrum. De gidsen nemen vandaar de gasten op sleeptouw." Dat zal met allerlei soorten vervoermidde- len gebeuren. Zo rijdt er een tractor met een hoog bed rond. „De gidsen zullen naast dingen van het festival ook hun persoonlijk favoriete plek- ken in de stad laten zien." Hamelink wil dat het feest met de stad integreert. Het festival moet niet alleen zichtbaar zijn door de rij- en voor de deur van de verschillen- de locaties. „Ik probeer de energie die ik in de stad voel om te vormen in een programma", zegt hij. „Mensen moeten naast het festival ook Rotterdam ervaren." Motel Mozaique leunt voor het grootste deel op muzikale optre- dens. Zokomt Bonnie 'PrinceBil ly, ook bekend als Will Oldham speciaal voor het festival naar Ne- derland. „We proberen twee soor ten muzikanten te boeken,'zegt de organisator, „jonge bandjes die iets nieuws brengen en gelauwerde mu zikanten die weer het voorbeeld zijn van de eerste groep." Naast Old ham treden ook Postmen, The Kills, Stephen Malkus en vele anderen op. Motel Mozaique wordt gehouden op 28 en 29 maart. Voor meer infor- matie: www.motelmozaique.nl In Calypso op de Mauritsweg wordt op zaterdag 29 maart de Zil- veren Camera uitgereikt. Een speciale vakjury beoordeelt het oeuvre van het afgelopen jaar van een beroepsfotograaf, eventueel aangevuld met werk uit eerdere ja- ren. Naast een wisseltrofee bestaat de prijs uit een geldbedrag van 4540 euro. De jury kiest ook de winnaar van De Canonprijs, een oeuvreprijs voor jonge fotojourna- listen tot dertig jaar. De winnaar ontvangt professionele camera-uit- rusting. De officiele uitreiking duurt tot 24.00 uur. Daarna is Ca lypso voor iedereen toegankelijk en start de Sietse Hielke 80's Dance Night met onder andere nummers van The Bangles, Duran Duran, Cyndi Laupper en andere sterren uit die tijd. Aanvang 24.00 uur. De entree bedraagt zeven eu ro. Er zijn maar weinig Ne- derlandse bands die meteen de top halen en daar niet meer weggaan. Van Dik Hout is een van die wei- nige bands. Met de debuut single 'Stil in Mij' ging Nederland in 1994 direct overstag en sindsdien in Van Dik Hout niet meer weg te denken. Van Dik Hout staat op donderdag 27 maart op het podium van Nighttown. Aanvang 21.00 uur en het voorprogramma wordt verzorgd door het Eindhovense trio Smalltown Romeos. We- gens groot succes is de Snertvaart verlengd tot zondag 30 maart. Op deze dag kunt u van 13.00 tot 15.00 uur of van 15.30 tot 17.30 uur meevaren met De Snertboot door de Rotterdamse haven onder het genot van een kom erwtensoep en roggebrood met spek. Prijzen: volwassenen 12,50 euro, kinderen 10,00 euro. Reserveren: 010- 218.31.31. In het Natuurmu- seum Rotterdam is tot 5 oktober een unieke tentoonstelling te zien over de prehistorie van Mallorca en Menorca. Perfect bewaard ge- bleven houten voorwerpen, af- godsbeeldjes en rituele objecten geven inzicht in de gebruiken en riten die dateren van 2000 tot 1000 jaar voor Christus, lang voordat de eerste toeristen de Balearen als va- kantiebestemming ontdekten. Het Natuurmuseum is te vinden in het Museumpark. Geopend di-za 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest- dagen 11.00 tot 17.00 uur. Infor- matie: www.nmr.nl. door Vincent Wernke Dumas zegt niets speciaals te hebben met het werk van zijn naamgenoot. „Maar ik vind het wel leuk om te zien dat zijn werk wordt gebruikt als inspiratiebron hedendaags amusement. Overi- gens valt het allemaal perfect sa- men. Juist dit jaar kreeg Dumas in eigen land een eerbetoon en werd hij herbegraven in het Pantheon, de hoogste eer voor een Frans staatsburger. Dat is natuurlijk al lemaal gratis reclame voor deze Hoofd technische dienst Jacques Dumas van het nieuwe Luxor Theater: niet voor niets in Rotterdam." '3 Musketiers'staat foto: Rob Kamminga musical.'Waarmee we aangeko- men zijn bij waar het gesprek om draait: de musical '3 Musketiers', zeven maanden exclusief te zien geleiden. „Ik heb de belangen van Luxor behartigd in het bouw- proces. Ik ben dus betrokken ge weest bij het opstellen van het in zijn nieuwe Luxor Theater. Jacques Dumas is als hoofd tech nische dienst verantwoordelijk voor alles wat er in het theater ge- beurt. Dumas kwara in 1994 in dienst bij het Luxor. Hij werd door directeur Rob Wiegman ge- vraagd om de hieuwbouw te be- programma van eisen tot gesprek- ken met de architect, en van het doorrekenen van allerlei zaken tot het uiteindelijke resultaat. Dumas spreekt vol trots over het theater en de mogelijkheden: „Dit is een amusementstheater. In het voortraject zijn we in Duitsland gaan kijken om te zien wat er nu precies nodig was om zo'n thea ter te verwezenlijken. Het heeft onder meer te maken met de lo- gistiek, functionaliteit en het feit dat er korte lijnen zijn. In ons the ater zitten de mensen van de gri me, de pruiken, technici allemaal op toneelniveau. Dat is belang- rijk, want als er een pruik loslaat hoeft iemand niet eerst drie trap- pen op of af om het probleem te verhelpen. Bij de bouw hebben we gestreefd naar perfectie om een goed theater te krijgen." Het nieuwe Luxor Theater werd destijds onder meer gebouwd om grote producties zoals '3 Muske tiers' te kunnen binnenhalen. „Deze voorstelling is daarom een soort testcase of het theater vol- doet volgens de gebruikers", weet Dumas. „En ik moet zeg- gen: ik hoor alleen maar lofuitin- gen. Sinds begin januari zijn de mensen van de productie bezig met het opbouw van het decor. Ik fungeer daarbij als intermediair en eindverantwoordelijke namens het Luxor. Ik moet toestemming geven voor zaken, maar ik moet zeggen dat we geen enkele pro bleem zijn tegengekomen.' Op een paar kleine aanpassingen na (zo werd het complete podium 50 centimeter verhoogd) kon het gigantische decor en alles wat daarbij hoort moeiteloos worden ingepast. Dumas: „Dit is de grootste productie die ik hier ooit heb meegemaakt, we hebben er de afgelopen weken dag en nacht aan gewerkt." Terwijl '3 Muske tiers' in het nieuwe Luxor te zien is, staat af en toe ook nog een an dere voorstelling in het theater. „Vooral muziek, want producties met grote decors, dat zou echt niet gaan", weet Dumas. Het hoofd technische dienst blijft ondanks alle drukte en grootsheid van '3 Musketiers' heel rustig. Hij maakt zich geen zorgen. Niet over het theater („Ik vertrouw op dit theater") en zeker niet over het succes van '3 Musketiers": „Gezien de kaartverkoop wordt het een groot succes. Dat is inder daad ook goed voor het Luxor Theater, maar met het Luxor ging het al goed hoor." Lachend: ,,'3 Musketiers' staat niet voor niets in Rotterdam." Reserveren kon via de kassa van het nieuwe Luxor Theater: 010- 484.33.33 ofwww.luxortheater.nl of www. m usicals.nl. door Harry Mulder ROTTERDAM - Tom Gosselaar, de drijvende kracht achter de 'Doelen Lente hifi Show 2003' is er klaar voor. Op zaterdag 29 en zondag 30 maart vindt de tiende editie plaats van dit audio- en jazz- spectakel waar naast al het fraais dat er op hifi gebied te bewonderen is, ook de fervente jazzliefhebber op zijn wenken wordt bediend met live-muziek. De Doelen Lente Hifi Show is in tien jaar tijd uitgegroeid tot een evenement dat jazzliefhebbers vanuit heel Nederland naar Rotter dam trekt. De optredens van de Hans Dulfer New Band en Battle of the basses vormen de muzikale hoogtepunten van het jazz evene ment in de Doelen. Muziekliefhebber Tom Gosselaar Actievoorwaarden Stuur in Win Elke actie heeft een looptijd van 2 weken Deelname aan de actie kan zo vaak als men wil Instructies van het Stuur in Winspel dienen opgevolgd te worden Deelnames die niet voldoen aan de actievoorwaarden worden uitgesloten Deelname aan activiteiten (zoals reizen e.d.) welke betrekking hebben op een gewonnen prijs, geschieden voor eigen risico Prijzen kunnen niet geruild worden en zijn niet inwisselbaar tegen geld Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd In gevallen waarin het reglement niet voorziet, beslist Rotterdams Dagblad bv De winnaars ontvangen uiterlijk 2 weken na afloop van de prijsvraag bericht Gegevens van deelnemers worden niet verstrekt aan derden Medewerkers van Rotterdams Dagblad bv zijn uitgesloten van deelname Door deel te nemen aan het Stuur in Winspel verklaart men akkoord te gaan met deze voorwaarden. Tom Gosselaar: „Zelf heb ik ruim dertig jaar een hifi speciaalstore gehad en heb zo gemerkt dat veel audioliefhebbers besmetzijn met het jazzvirus.foto: Harry Mulder is het afgelopen jaar bijna non stop bezig geweest met de organisatie van de Doelen Lente Hifi Show. De Nederlandse hifi importeurs presenteren hun nieuwste snufjes op het gebied van audio-appara- tuur. „Zelf heb ik ruim dertig jaar een hifi speciaalstore gehad en heb zo gemerkt dat veel audioliefheb bers besmet zijn met het jazzvi rus", vertelt hij. „De combinatie jazz en audio was dus snel ge- maakt met als resultaat de Doelen Hifi Show. Met mijn 'ToMUsic' onderneming organiseer ik ook concerten en muziekfestivals en breng in eigen beheer cd's uit. Zo ontvangen de bezoekers van de Hifi show een in eigen beheer uit- gebrachte jazz-cd 'De Doelen Jazz volume 3'. De muziek van deze cd zal live worden uitgevoerd op zon dag 30 maart." Het middelpunt van het tweedaag- se jazzfestival is de finale van de Pim Jacobs Muziekprijs 2003. Tom Gosselaar: „Een van mijn muzikale vrienden is de bekende vibrafonist Frits Landesbergen. Drie jaar geleden ontstond bij ons het idee om een jazzprijs in het le- ven te roepen. Frits stelde voor om de prijs 'Pim Jacobs Prijs' te noe- men, als eerbetoon aan de in 1996 veel te vroeg overleden Pim Ja cobs. Ik heb toen contact opgeno- men met de weduwe van Pim, Rita Reys, met de vraag of het idee haar goedkeuring kon krijgen en ze gaf direct haar toestemming. Het doel is om jong talent een zetje in de rug te geven als stimulans. In 2002 kreeg de zangeres Jessica Sligter de prijs uit handen van Rita Reys uitgereikt. Voor haar betekende het winnen van de muziekprijs een belangrijke stap in haar carriere', weet Gosselaar. De jury, met als voorzitter muziek- kenner Han Reiziger, bestaat ver- der uit bekende namen als Rob van Kreeveld, Louis van Dijk en Ruud Jacobs. De Pim Jacobs Muziek prijs bestaat uit een sculptuur van Fred Vromans en een geldbedrag van 1500 euro, dat moet worden besteed aan het verder ontwikke- len van het muzikale talent. De winnaar van de finale zal zaterdag 29 maart na de bekendmaking een optreden verzorgen. De Doelen Lente Hifishow, zater dag 29 maart van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 30 maart van 10.00 tot 17.00 uur in Rotterdam. Lezersaanbieding. Lezers van Maasstad weekbladen krijgen bij inlevering van dit artikel een kor- ting op de entreeprijs. In plaats van 19,50 euro voor een passepartout betalen lezers van deze krant dan slechts 15 euro, inclusief de cd De Doelen Jazz Volume 3. CORRECT SERVICE CENTER PHILIPS SBC-RU-545 UNIVERSELE AFSTANDS- BEDIENING Deze universele 4-in-1 afstandsbediening is voorgeprogrammeerd voor alle bekende tv- en videorecorder merken. In zilver kleur uitgevoerd. C0RRECTPRIJS ©OXD ©wc Art.nr. 236264 HAHNEL P0WERSTATI0NTC COMPACT Batterijlader voor vier AA/Penlite oplaadbare batterijen. Garandeert door zijn laadmethodeeen zeer lange levensduurvan de batterijen. Inclusief 4xAA/Penlite 1800mAh NiMh accu's. C0RRECTPRIJS Art.nr. 248244 maxell "CIwM 1 11 maxell V0GELS TVB-2200 EVOLUTION 25 KG Desteun heeft een maximaal draagvermogen van 25 kg, is geschiktvoorTV'smeteen beeldformaat van 35-48 cm en heeft twee draaipunten. In zilver kleur uitgevoerd. C0RRECTPRIJS MAXELL DVM-60 DIGITALE VIDEOTAPE Met een speelduur van 60 minuten legt perfecte digitale beelden vast. C0RRECTPRIJS Arfnr. 97815 PER STUK SKYTR0NIC MW2P-300 0MV0RMER 230-110 VOLT 0MV0RMER Met deze converter kan (Amerikaanse) 110 Vac aparatuur worden aangesloten op het normale 230 Vac lichtnet. Ook andersom is mogelijk. Voorzien van verlichte aan/uit schakelaar en aansluiting op het lichtnet door middel van geaard netsnoer. De trafo is geschikt voor een maximaal vermogen van 300VA. MARMITEK P0WERMID XL AFSTANDBEDIENING VERLENGER Draadloze verlenging van uw afstandsbediening. De zender ontwijkt alle opstakels zoals muren en deuren waardoor u bijvoorbeeld de videorecorder vanuit een andere ruimtekuntbedienen. C0RRECTPRIJS C0RRECTPRIJS 39; Zetfouten en prijswijzigingen WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 15