April maassta Meer dan een cabriolet Almera Tino 'in het nieuw' Meer ruimte in zesde generatie Daihatsu Cuore Nissan-dealer D.O. Berkel, de grootste in de Randstad z yyj Veiligheids- gordel voor aanstaande moeders DAF bestaat 75 jaar Hyundai Terracan De Nissan Almera Tino heeft in navolging van de Almera een facelift ondergaan. Zowel ex- als interieur is daarbij onder handen genomen. Zo beschikt de MPV voortaan over het gebruiksvriendelijke N-Form bedieningssysteem en is een DVD-navigatiesysteem als optie leverbaar. Onder de motorkap valt te kiezen uit de 1.8 benzinemotor en twee dCi-dieselmotoren. Geen hobbel in de weg houdt de Hyundai Terracan tegen. Deze 'koning der aarde', wat de naam 'Terracan' letterlijk betekend is geen 'fun- terreinwagen', maar een serieuze terreinwagen. Dankzij het uitgekiende chassis rijdt de grootste Hyundai ook heel behoorlijk op de verharde weg. In de auto kunnen twee verschillende krachtige motoren worden geplaatst, zoals een 3.5 V6-benzinemotor voor souplesse of een 2.9 CRDi-dieselmotor voor het zwaardere terreinwerk. Deze is ook als automaat verkrijgbaar. De Terracan is als het nodig is een echt werkpaard. De auto heeft een aanzienlijk laad- en trekvermogen. Er kan een aanhangwagen van 2,8 ton achter hangen. Hij combineert de 4x4-capaciteiten met een luxe uitrusting en comfort, zoals de verwende automobilistdie wenst. Hij is tegelijkertijd een zakelijk verantwoorde verschijning. Het is een robuuste auto met klasse. De Terracan is zowel zakelijk als prive goed te gebruiken. Gezien de uitrusting, de terreincapaciteiten en de krachtige motoren is het prijskaartje van de Terracan alleszins redelijk. De benzinevariant is er voor 42.895 euro en de dieselvariant vanaf 38.595 euro. Saab huldigt al jaren het principe dat een open auto meer moet zijn dan alleen maar een cabriolet: een uitgangspunt dat bij de ontwikkeling van de nieuwe 9-3 Cabriolet is gehanteerd. Behalve een aantal handige, functionele zaken biedt de auto veel rijplezier, dankzij het dynamische onderstel dat afkomstig is van de Sport Sedan. Juist deze combinatie van sportieve en functionele kwaliteiten symboliseert de essentie van het merk Saab. De Cuore van Daihatsu is een ruime auto in de compacte klasse. Hij scoort hoog onder vrouwelijke berijders, maar ook veel mannen, die een economisch vervoermiddel zoeken. Bij de zesde generatie is de beenruimte achterin met 50mmtoegenomen. De binnenruimte isverbreed met 80mm om een grotere en meer comfortabele zitpositie te creeren. In feite begeeft de Cuore zich met deze grote binnenruimte eigenlijk in een segment hoger, het zogenaamde 'B' segment. Tevens is er verder gegaan met verbeteringen en aanpassingen aan het eindproduct, waardoor er belangrijke vorderingente melden zijn op het gebied van zuinigheid, C02 uitstoot en gebruiks- gemak. Handig zijn bijvoorbeeld de deuren die tot een hoek van bijna 90 graden open kunnen, wat in- en uitstappen makkelijk maakt. De stoelen hebben een hoge zitpositie. Zowel het stuur als de stoelen zijn in hoogte verstelbaar. Een paar extraatjes zijn de kleine draaicirkel en de vele verschillende opbergvlakken. Deze auto zal mensen aanspreken die geen keuze willen maken tussen carriere en een vrije en opwindende manier van leven. Met andere woorden: zij zoeken een auto die beantwoordt aan meerdere eisen. EXCELLENT MOMENT VOOR KENNISMAKING MET NISSAN Excellent rijplezier en kilometerslange betrouwbaarheld zijn kenmer- kend voor Nissan. Of u nu de nieuwe, compacte Micra, de vernieuwde Almera, de innovatieve Primera, de stoere X-TRAIL of de krachtige Patrol kiest Kom Nissan ervaren bij uw Nissan dealer DC Berkel. U bent van harte welkom. Voor een proefrit, bijvoorbeeld. IMAASWIJKWEG 1-3, 3203 LG SPIJKENISSE, TEL. 0181-69 21 50 ■NIJVERHEIDSWEG 6, 3225 LL HELLEVOETSLUIS, TEL. 0181-32 27 00, www.dcberkel.nl S HI FT_expectations Bij het dragen van een drie- puntsgordel komt het ongebo- ren kind bij een botsing of noodstop onder enorme druk te staan, met helaas in sommi- ge gevallen een miskraam als gevolg. Met behulp van de Be Safe Family wordt dit risico aanzienlijk verminderd. Naast dit veiligheidsaspect wordt ook het gebruikscomfort van de driepuntsgordel een stuk ple- zieriger. De Be Safe gordel bestaat uit een dun zitkussen met daarop een klittenbandsluiting en een bevestigingsriem. Het kussen wordt op de zitting van de au- tostoel gelegd en wordt met de bevestigingsriem aan de achterzijde van de rugleuning vastgemaakt. Bij deze speciale gordel wordt het heupgedeelte van de vei- ligheidsgordel na het omdoen, door de klittenbandsluiting op het zitkussen geleid, zodat het heupgedeelte van de gordel onder de buik en op de heupen komt te zitten. De Be Safe Fa mily is te gebruiken vanaf de tweede maand. Voor meer informatie: www.a- 3products.nl Op 1 april 1928 startte oprich- ter Hub van Doorne zijn 'Hub van Doorne, Machinefabriek en Reparatie-inrichting'. Sa- men met zijn broer Wim legde hij de basis voor DAF als toon- aangevende truckproducent. Van Doorne bleek de enige te zijn die in staat was de Stearns- Knight automobiel van eige- naar Huenges bij panne aan de praat te krijgen. De eigenaar van de auto was zo onder de indruk van de technische capa- citeit van Van Doorne, dat hij hulp aanbood bij het opzetten van een zaak voor Van Doorne. Binnen de bedrijfsautowereld heeft DAFTrucks N.V. in 75jaar een meer dan sterke reputatie opgebouwd, die zich onder an- dere uit in stijgende marktaan- delen in West-Europa en daar- buiten. Robuuste terreiriwagen met klasse f^) DC BERKEL V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 15