1* Anne-Wil Blankers in toneelstukVogels Di-rect te horen in de bioscoop en tijdens TMF Awards in Ahoy' Popafdeling van het conservatorium maakt popverzamelgebouw WaterFront compleet 19 59 VIDE0BAND 6.! maasstad w.- 'Ik denk dat het ons gelukt is om die live-vibe op cd te krijgen' 3-IN-1 ZAPPER GLvooiiL 95 99 VOOR VAKANTIEHUIS OF CARAVAN REGELBARE ANTENNE VERSTERKER PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.525 ROTTERDAM - Anne-Wil Blankers speelt de hoofdrol in het nieuwe toneelstuk 'Vo gels', geschreven door Haye van der Heyden. Hij heeft een reputatie opgebouwd als schrijver van relatiekome- dies, die rijkelijk voorzien zijn van wrange en humoris- tische momenten. 'Vogels' is binnenkort te zien in het For- tis Theater in Schiedam, het Isala Theater in Capelle en in de Rotterdamse Schouwburg. podium kort ROTTERDAM - Di-rect heeft vorige week de laatste hand gelegd aan de nieuwe cd, die in mei moet verschij- nen. Ook hebben de vier jonge gasten uit Den Haag de muziek gemaakt bij 'Adrenaline', de nieuwe ac- tiefilm met Georgina Ver- baan. Op 19 april staat de band bovendien in sportpa- leis Ahoy' tijdens de uitrei- king van de TMF Awards. Kortom: Di-rect is hot. ROTTERDAM - Met de komst van de popopleiding van het conservatorium naar WaterFront, lijkt het popver zamelgebouw aan de Boom- pjes nu echt van de grond te komen. Een poppodium was er al, de oefenruimtes en stu- diofaciliteiten ook. Het con servatorium zorgt nu met de educatie voor de laatste ont- brekende schakel. Alle facet- ten van het vak zijn dan on der een dak te vinden. In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. HAHNEL MCL103 JVC LADER -J79T- Art [10 PAK J&9TAr, .nr. 254430 11 f C€ Woensdag 9 april 2003 TX51 In 'Vogels' speelt Anne-Wil Blan kers de rol van Jozefine, een vrouw op leeftijd die na jaren hu- welijk verlaten wordt door haar echtgenoot voor een jongere vrien- din. Jozefine zet zich over haar verdriet en wanhoop heen, schaft zich een nieuwe flat aan en maakt zich op voor een nieuwe start. Lastig is dat haar nieuwe woning pal tegenover die van haar ex-echt- genoot Jaap (Jules Hamel) en zijn nieuwe vriendin (Hymke de Vries) staat. Je kunt zo hij elkaar in de keuken of, erger nog, de slaapka- mer kijken. Wat moet ze doen? En hoe zit dat eigenlijk met haar ro- mantiek? Is dat nu voor eeuwig punt en uit en over? Centraal in 'Vogels' staat het zoe- ken van mensen naar relaties en de verschuivende liefdesverhoudin- gen tussen jong en oud. Het is een eigentijds stuk met onverwachte wendingen over mensen van nu. Naast de genoemde spelers, ver- tolkt Hans Breetveld de rol van klusjesman Patrick en Nienke Ro- mer die van Carla, de vriendin van Jaap en Jozefines zoon. In een interview met NRC Han- delsblad zei schrijver Haye van der Hymke de Vries als Linda en Anne-Wil Blankers als Jozefine in het toneelstuk 'Vogels'. foto: Pan sok Heyden vorig jaar dat Woody Al len een voorbeeld voor hem is. „Maar dan vooral de komedies, zoals 'Mighty Aphrodite' en 'Bul lets over Broadway'." En over zijn toneelwerk zei hij in dat inter view: „Als ik een toneelstuk schrijf, wil ik de zaal tot een emo- tie zien te brengen - en van alle emoties is lachen het duidelijkst." De regie van het toneelstuk 'Vo gels' is in handen van Christiaan Nortier. De afgelopen jaren regis- seerde hij onder meer de stukken van komediegezelschap Mussen Zwanen. Twee van de vier vaste acteurs van dit gezelschap - Hym ke de Vries en Hans Breetveld - spelen nu ook in 'Vogels'. Nienke Romer, kleindochter van acteur Piet Romer, is de jongste ac- trice in 'Vogels'. Zij studeerde in 2001 af aan de Arnhemse Toneel- school en speelde onder meer bij Toneelgroep Oostpool. Hoofdrolspeelster Anne-Wil Blan kers speelde recentelijk onder meer de rol van Wilhelmina in de televisieserie 'Wilhelmina, Je Maintiendrai' van Ton Vorsten- bosch. En in het vorig theatersei- zoen was zij te zien in het stuk 'Lied In De Schemering' van Noel Coward, met verder onder meer Willem Nijholt en Pleuni Touw. Na het toneelstuk 'Gouwe Hand- jes', dat hij speciaal schreef voor John Kraaijkamp, is 'Vogels' dit seizoen de tweede nieuwe Neder- landse komedie van schrijver Haye van der Heyden. 'Vogels' is op 11 april te zien in het Fortis Theater aan de Schie in Schiedam (Reserveren 010- 246.74.67), op 1 mei in het Isala Theater in Capelle aan den Ussel Reserveren 010-458.64.00) en op 3 juni in de Rotterdamse Schouw burg (Reserveren 010-411.81.10). Op zaterdag 12 en zondag 13 april geven meer dan 500 musea in Ne- derland gratis toegang of flinke kortingen tijdens het feestelijke Nationaal Museum weekend. Veei musea organiseren bovendien speciaal voor dit weekend extra ac- tiviteiten. Het motto van dit week end is 'De kunst van het verzame- len'. Iedere museumjaarkaarthou- der kan altijd al gratis bij meer dan 440 musea naar binnen, maar als extraatje ligt voor al deze trouwe museumbezoekers, vanaf zaterdag 12 april, bij alle Museumjaar- kjaart-musea een gratis Museum- weekendgeschenk klaar: Museum- huizen. Dit jaar schrijft Ella Reits- ma (publiciste, kunsthistoricus en criticus) over haar fascinatie met acht museum geworden voormali- ge woonhuizen. Voor meer infor- matie: www.museumweekend.nl. Trijntje Oosterhuis behoort al jaren tot de topvocalisten van Nederland. Met het enorme bereik van haar stem, haar warme timbre en feilloos gevoel voor de emoties in songteksten zal Trijntje voor de tweede keer de theaters van Neder land opluisteren. Op maandag 14 april treedt zij op in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Trijn tje neemt je mee op een muzikale reis zoals alleen zij dat kan. Aan- vang 20.00 uur. Reserveren: 010- 484.33.33. Het Onafhankelijk Toneel speelt nog tot en met 13 april de voorstelling Caligula in de Schiecentrale aan de Lloydstraat 5 in Rotterdam. De jonge keizer Ca ligula is aanvankelijk een geliefd en populair heerser over het Ro- meinse rijk. Maar na de dood van zijn zuster Drusilla, met wie hij een liefdesverhouding had, begint hij een waar schrikbewind. Hij wil ie- dereen de absurditeit van het ster- ven laten ervaren en gedraagt zich als een meedogenloze tiran. Aan het eind van het stuk wordt Caligu la na een serie verregaande wreed- heden met zijn eigen spiegelbeeld geconfronteerd. Voor meer infor- matie: 010-476.90.20 of www.ot- rotterdam.nl. Op 12 april is er weer een aflevering van de Floor- show. Literatuur, politiek, kunst en cultuur met een Rotterdams accent staan centraal in de maandelijkse Floorshow in Cafe Floor in Rotter dam. De presentatie is in handen van Maria Heiden en Fred van der Hilst. Vaste onderdelen zijn de co lumn van Rien Vroegindeweij en het woord van de maand van Jan Oudenaarden. De muzikale omlijs- ting wordt verzorgd door Harry- Jan Bus. De Floorshow is gratis toegankelijk. door Vincent Wernke Optredens van Di-rect staan altijd garant voor spektakel en enthou- siasme. Dat is waarschijnlijk ook een van redenen waarom de band zo populair is. Met hun debuut-cd 'Discover' en singles als 'Just The Way I Do' en 'Inside My Head' stond Di-rect hoog in de hitlijsten. Ook stond de Haagse band op grote festivals als Pink- pop, Parkpop en op alle bekende poppodia in Nederland. In mei verschijnt de tweede, nu nog titelloze, cd. Zanger Tim Ak- kerman erkent dat de druk nu gro- ter is dan bij het eerste album: „De tweede cd is eigenlijk je de- buutalbum. Daar maak je het of kraak je het mee. We hebben an- derhalve maand in de studio ge- zeten en zijn daarvoor bezig ge- weest met schrijven en repeteren. In totaal hebben we er vijf maan- den aan gewerkt. We wilden de adrenaline van onze live-optre- dens proberen in de studio te krij- gen. Daarom hebben we ervoor gekozen om de nummers in een keer op te nemen, zonder er ver der aan te knutselen." „Ik denk dat het ons goed gelukt is om die live-vibe op cd te krij- gen", zegt hij. „We hebben de af gelopen tijd 88 shows met elkaar gedaan, waardoor we meer erva- ring en zelfvertrouwen hebben dan bij de eerste cd. Maar ik ga niet zeggen dat dit het beste is wat we ooit hebben gemaakt. Laat mensen dat maar zelf bepalen. Ik kan alleen zeggen dat wij vinden dat we gegroeid zijn en dat de cd met veel enthousiasme is inge- speeld. De nummers liggen in het verlengde van de single 'Adrena- De Haagse band Di-rect met van links naar rechts Jamie, Bas, Spike en Tim. Di-rect staat op 19 april in Ahoy' tijdens de uitreiking van de TMF Awards. foto: at Productions line', wat steviger, al staan erook vier rustigere nummers op.' De single 'Adrenaline" is tevens de titelsong van de gelijknamige Nederlandse actiefilm, die vanaf donderdag in de bioscopen te zien is. „We werden benaderd door re- gisseur Roel Reineof we een nummer wilden maken voor de film", zegt Tim. „Wij heb ben toen speci aal een song gemaakt en muziek voor bij de film. Die muziek heb ben we al improviserend inge- speeld. We stonden in de studio en speelden de muziek terwijl we op een scherm naar de film ke- ken. Als iemand op het scherm opeens ging rennen, gingen wij ook sneller spelen. Dat was echt tegek om te doen." Zoals gezegd is het met het suc- ces van Di-rect heel snel gegaan. Eind 2001 verscheen hun debuut- cd 'Discover' en de band is in- middels niet meer weg te denken uit de Nederlandse muziekscene. Wat was eigenlijk het hoogtepunt voor de band tot nu toe? „Twee dingen", zegt Tim. „Het eerste hoogtepunt was ons optreden op Parkpop. Vlak daarvoor stonden we op Pinkpop en dat ging heel slecht, daar kregen we terecht slechte recensies voor. Parkpop was daarom een soort revanche voor ons. We zaten lekker in ons vel en alles liep goed. Dat was voor ons echt een bewijs van: zie je dat we het wel kunnen." Het tweede hoogtepunt ligt ver der van huis, in Indonesie, Dank- zij de platenmaatschappij kwam Di-rect daar onder de aandacht. Al snel stond 'Just The Way I Do' hoog in de charts en smeekten fans en media de band om naar Indonesie te komen. „Een bi zarre erva- ring, dat je als Neder- lands bandje aan de andere kant van de wereld bent en daar als grootheid wordt ontvangen. We stonden in allerlei bladen en op MTV wer den we in een adem genoemd met Bon Jovi. En fans reageren daar veel losbandiger, liepen te gillen en zo. Opvallend was ook dat de meeste fans daar twintig jaar of ouder waren, terwijl we hier ook heel populair zijn bij meisjes van een jaar of dertien." Het Nederlandse publiek kan Di rect op 19 april wel aan een of meerdere TMF Awards helpen. De band is in vier categorieen ge- nomineerd, waaronder beste zan ger en beste rock act. „Vorig jaar waren we vier keer genomineerd en namen we niks mee", blikt Tim terug. „Zo'n award is goed voor je cv, maar ondanks dat we vorig jaar niks wonnen, stonden we toch in de picture. Aan de an dere kant zou ik toch teleurge- steld zijn als we van de vier nomi- naties weer niks winnen." Hoe- wel hij genomineerd is als beste zanger, gaat zijn voorkeur uit naar beste rock act: „Ik zie Di rect als band, al is het natuurlijk leuk dat ik al zanger genoemd word. Na die nominatie riep ik meteen: nou dan mag ik wel op zangles gaan." door Vincent Wernke Lopend door WaterFront kun je de geur van sigaretten, bier en bezwe- te lichamen bijna ruiken. Alles in het bijzondere pand aan de Boom- pjes ademt de sfeer van popmuziek uit. Dat is ook precies de reden waarom artistiek coordinator Ad de Jong zo enthousiast is over de verhuizing van de popafdeling van het conservatorium. In plaats van de Pieter de Hoochweg zit de pop afdeling vanaf September in dit popverzamelgebouw. „Je moet popmuziek neerzetten waar het hoort", vindt ook artis tiek directeur George Wiegel van het conservatorium. „Hier kunnen mensen zich straks artistiek ont- wikkelen op het podium en in de studio. Dat kan in een veilig kli- maat zonder invloed van de com- mercie. Want er is immers geen enkel terrein zo commercieel als popmuziek." De vraag of popmu ziek thuishoort op het conservato rium is volgens De Jong en Wiegel al beantwoord. „Er is behoefte aan een vakopleiding voor popmuziek van mensen die er hun vak van willen maken en niet afhankelijk willen zijn van commercie", weet de artistiek directeur. In de jaren tachtig werd al eens ge- experimenteerd met een popafde ling op het conservatorium, maar vijf jaar geleden kwam deze echt van de grond. De opleiding telt zo'n honderd studenten, die een van de vijf hoofdvakken volgen: bas, drum, gitaar, zang en toetsen. Doel is vooral dat studenten zich in vier jaar ontwikkelen en onderweg krijgen ze van docenten allerlei dingen aangeboden 'die leuk zijn voor later'Zo doorlopen alle stu denten op het conservatorium een Ad de Jong, Stella Bekker en Ruud van Middelkoop poseren tussen twee muzikanten in een van de oefenruimtes van WaterFront. foto: Dick Sluijter docententraject, zo ook de studen ten van de popafdeling. Muzikanten die zich voor de pop afdeling van het conservatorium aanmelden moeten voordat ze een toelatingsoptreden geven, eerst een vragenlijst invullen en een cd inle- veren met muziek die ze spelen. De motivatie waarom ze die mu ziek spelen is daarbij het belang- rijkste. „De opleiding is competen- tiegericht", vertelt De Jong. „Dat betekent dat we studenten aan de poort vragen wat ze willen en wat voor leertraject ze met hun coach willen doorlopen." Wiegel: .de mand die alleen maar wil rappen, is voor ons niet zinnig. Het ambi- tieplan van iemand moet niet te nauw zijn." Jaarlijks worden tus sen de twintig en 25 studenten aan- genomen. Het aantal aanmeldin- gen is een veelvoud daarvan. Overigens is niet alleen het conser vatorium blij met de verhuizing naar WaterFront. Het poppodium zelf ziet de popafdeling als een welkome aanvulling van de reeds aanwezige facetten. Naast een po dium, zijn dat oefenruimtes en op- namestudio's. ,,'s Avonds wordt hier door bandjes geoefend en worden ruimtes gehuurd door de Popwerkplaats van de SKVR", vertelt Ruud van Middelkoop, voorzitter van het bestuur van Wa terFront. „Maar overdag staan de veertien oefenruimtes leeg. Door de komst van het conservatorium gaan we optimaal gebruik maken van het gebouw. Maar het is niet alleen zakelijk interessant. Water Front is ooit opgezet als popverza- melgebouw, waar alle facetten van popmuziek aanwezig moesten zijn. Met de komst van het conservato rium is dat eindelijk zo." Alle betrokkenen hopen dat in Wa terFront uiteindelijk het bruisende muziekcentrum van Rotterdam gaat ontstaan, compleet met cafe en terras op een van de mooiste lo- caties van de stad. „Studenten van het conservatorium zullen daar in contact komen met bandjes die hier al oefenen, waardoor interes- sante crossovers kunnen ont staan", hoopt Stella Bekker van WaterFront. Ook Ad de Jong zit vol met ideeen die in WaterFront gestalte kunnen krijgen. Zeker is dat de popafdeling voor veel leven gaat zorgen in het popverzamelge bouw, dat vanaf September ook echt een popverzamelgebouw is. PHILIPS SBC-RU130 3-IN-1 ZAPPER Een universele afstands- bediening voor de functies van de televisie. Geschikt voor vrijwel ale merken en gebruiksklaar voor Philips apparatuur. C0RRECTPRIJS Art.nr. 98333 Laden kan op 12 volt en 220 volt. In dit complete pakket zitten houders om de meeste JVC Lithium Ion videocamera accu's op snelle wijze te laden. Ook verkrijgbaar voor Canon en Sony Lithium Ion videocamera accu's. C0RRECTPRIJS nr. 237107 TDK E-240TV VIDE0BAND Met een opname/afspeelduur van 4 uur. C0RRECTPRIJS PER STUK 2.95 Art.nr. 249645 !49645 ff I SONY CD-Q 7410-PAK 0PNEEMBARE CD-ROM 1-40X Deze goed geteste CD-ROM's hebben een opslagcapaciteit van 650 MB of 74 minuten audio. C0RRECTPRIJS SOUNDEX DAE-302 CAMPING ANTENNE Met deze eenvoudig te installeren antenne kunt u op uw boot, caravan of vakantiewoning naar naar de lokaletv stations kijken. Geschikt voor 12 en 220 volt. C0RRECTPRIJS .45T- Art.nr. 2041 MODEL EU-342SG i yvrrnmm-wmugpm EU-342SG REGELBARE ANTENNEVERSTERKER Als uw antennesignaal te zwak is, is deze antenneversteker de oplossing. De mate van versterking is door u zelf in te stellen voor een optimale beeldkwaliteit. CORRECTPRIJS Art.nr. 188621 15 Zetfouten en prijswijzigingen WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 23