maasstad Sloop en nieuwbouw Groenoord Zuid is voorlopig van de baan Burgemeester witheet over berichtgeving landelijke pers NOMINATION maasstad Leerlingen uit Wales op bezoek bij De Klinker krant Nieuwbouw afhankelijk van aanleg A4 'Pornorel': dreiging juridische acties Kijkop www.mvr-trading.com maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - De sloop en (dus) nieuwbouw in Groen oord Zuid is voorlopig even van de baan. Om een bouw- vergunning af te kunnen ge- ven aan de Wijk Ontwikke- lingsmaatschappij Groen oord heeft de gemeente een verklaring van geen be- zwaar nodig van de Provin- cie en die komt er minder snel aan dan was verwacht. Het al of niet doorgaan van de nieuwbouw en de daar- aan voorafgaande sloop van de oude winkelblokken aan de Laan van Bol'Es en flat aan de Valeriusstraat, heeft alles te maken met de defmi- tieve aanleg van de A4. Komt deze weg er en zo ja, in welke variant? In het meest ongunstige geval zou dit het einde kunnen beteke- nen van de nieuwbouwplan- nen in dit deel van Groen oord. sg* e-Rotterdam in uitvoering www.rotterdam.nT SCHIEDAM - Het Schie damse college van B en W is buitengewoon ontstemd over de berichtgeving in de pers over het onderzoek naar het internetgebruik op de be- stuursvleugel. Vooral nadat vorige week in landelijke kranten te lezen stond dat 'er ook op de computers van an- dere wethouders (dan de voormalig wethouder Theo H.B. Schoenmakers) en amb- tenaren porno is aangetrof- fen'. westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 12 april verzorgd door Gemengd Koor Senec- tute. Op het programma staan werken van klassieke componis- ten. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Rommelmarkt Ruilbeurs Graauwe Hengst Paasdecoraties 55-plussers Harmonia Rommelmarkt MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO MVRONDTRADING Broersveld 152a Tel. 4738420 The Original Woensdag 9 aprit 2003 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. G. de Lang. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: dr. P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. A. Belder. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur: ds J. Sosef. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds J.J.A. v.d. Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds W. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. L.G. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: pas tor G.J. Warmerdam. Neder lands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. B.J. Eikelboom en 16.30 uur, ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan 09.30 uur en 16.30 uur: ds. A. den Boer. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: hr. J. van Lambalgen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds E.P. Meijering. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, vr 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 J. Teunissen Telefoon 010 4004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein(plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur DVO XQ52 Door Karin Moerman De Wijk Ontwikkelingsmaat- schappij heeft de afgeiopen week een brief de deur uitgedaan naar de bewoners van de flatblokken in Groenoord Zuid waarin de hui- dige stand van zaken duidelijk wordt gemaakt. Het voorontwerp bestemmingsplan van dit deel van de wijk ligt momenteel bij de Pro- vinviale Planologische Commis- sie (PPC). Deze adviseert weer de Provincie over het voorontwerp en de behandeling daarvan vraagt meer tijd dan verwacht. Directeur F. de Reede van de Wijk Ontwik- kelingsmaatschappij verwacht begin mei een antwoord van de Provincie te krijgen. Maar als die al een positief advies geven, duurt het nog langer voor de maat- schappij het werk weer op kan pakken. De gemeente zit ondertussen niet -f fUsHAN mm** De sloopvergunning is al binnen voor Groenoord Zuid, maar van nieuwbouw kan voorlopig nog geen sprake zijn. Mo Roger van der Kraan Kraan stil. Ze is druk bezig haar visie onder de aandacht te krijgen bij de plancommissie. Het is geen geheim dat de Schiedamse ge- meenteraad in meerderheid altijd tegen aanleg van de A4 is ge- weest. Mocht de weg er wel ko- men dan is het natuur- lijk belang- rijk de voor Groenoord Zuid meest positieve variant er door te krijgen. Als er immers een variant wordt gekozen die vol- gens de milieu effect rapportage geen (al te) grote belasting geeft voor bewoners in de nieuwbouw, kan de sloop en nieuwbouw als- nog gewoon doorgang vinden. Naar de bewoners van de reeds bestaande flatblokken in Groen oord Zuid wordt vreemd genoeg niet gekeken. „Het gaat in dit ge- val puur om nieuwbouw, de flats die er al staan zullen bijvoorbeeld niet worden gesloopt als de A4 er komt in welke vorm dan ook", legt De Reede uit. „Dat klinkt misschien krom, maar zo liggen de zaken nu eenmaal. Zo zou je de kwestie ook gewoon helemaal om kunnen draaien: hier staan woningen. dus maak die A4 zo dat het goed is, maar zo werkt het helaas niet." Tot de Provin cie van zich laat horen zijn de plannen in Groenoord- Zuid dus voor lopig even van de baan. De voorbereiding van de verkoop en bouw van het Ensem ble, drie nieuwbouwblokken van 33 patio- en eengezinswoningen, is nu tijdelijk stilgelegd en de ont- werpwerkzaamheden voor het Klavier, veertien woonAverkwo- ningen, en de Contrabas, een win- kelcentrum met negen koop- en 48 huurappartementen vertraagd. In Groenoord Zuid gaat de Wijk Ontwikkelings Maatschappij de ze zomer wel gewoon van start met de uitvoering van het inrich- tingsplan voor het gebied tussen de Obrechtstraat en de Swee- lincksingel. In Groenoord Mid den wordt het stedenbouwkundig programma van eisen voor de Eduard van Beinumlaan, Peter van Anrooylaan en Willem An driessenlaan opgesteld. Dat plan zal dit jaar nog Haar zijn. »*v Theo Schoenmakers (links) en Reinier Scheeres tijdens de vergadering waarin Schoenmakers inging op zijn ontslag. ArchieffotoRoger Rotterdam investeert in wonen, werken en welzijn met informatie- en communicatietechnologie (ICT) als hulpmiddel. Deze e-ladder houdt u op de hoogte van actuele gebeurtenissen op dit gebied. 15.03.2003 e-Centrum in de lucht Vorige maand opende Clubhuis De Branding aan de Isaac Hubertstraat 153 haar e-centrum, 010 - 411 49 11. 15.03.2003 e-Centrum in de lucht Buurthuis Crooswijk aan de Van Reynstraat 6 opende vorige maand ook een e-centrum, 010-412 49 26. 15.03.2003 e-Centrum in de lucht Het Jip (Paradijslaan 77a) open de vorige maand ook een e-centrum, 010 - 214 15 50. 07.04.2003 Ga in gesprek met de wethouder op het STADS- DEBAT op internet Wethouder Lucas Bolsius vindt dat vervuilers een flinke boete moeten krijgen en wil graag uw mening hierover horen. Die kunt u kwijt op STADSDEBAT. STADSDEBAT vindt u op vele sites. Op www.rotterdam.nl direct onder het kopje 'gemeente- bestuur'. Meer Intormetie over bovenstaande onderwerpen vindt u op: Oemeanta Rotterdam van der Kraan Door Frank Willemse Burgemeester Scheeres vertelde de aanwezige pers dat hij lopende het onderzoek niet inhoudelijk kan en mag reageren: „De publiciteit heeft ons in een patstelling ge- bracht." Het conceptrapport van Deloitte Touche ligt nu bij de advocaat van Schoenmakers, daar- na wordt het definitieve rapport opgesteld, waarvan waarschijnlijk alleen de conclusie openbaar wor den gemaakt, vertelde Scheeres. De burgemeester als woordvoerder van het stadbestuur maakt zich zo kwaad omdat volgens hem „de pu bliciteit dermate groteske vormen aanneemt dat collegeleden en amb- tenaren beschadigd worden in hun persoonlijke levenssfeer en drei- gen te worden belemmerd in hun functioneren." Volgens de spelregels, verklaart Scheeres, kunnen het bestuur en ambtenaren niet reageren. En pas eind april, als het onderzoek af- loopt, kan opening van zaken wor den gegeven. Daarom vindt het college het onacceptabel dat zij 'op deze wijze' wordt beschadigd. Maar voegt het college er aan toe: „Wij zullen niet schromen juridi sche actie te ondememen als de re- sultaten van het onderzoek daar aanleiding toe geven." Kwaaie woorden vooral aan het adres van De Telegraaf die omom- wonden verslag deed van het ver- volg op de 'porno-rel' rond het af- treden van wethouder Schoenma kers. De krant maakte bekend dat er 'volgens bronnen uit het stads- kantoor' ook op andere computers 'niet zakelijk gebruik van internet' was gevonden. Met naam en toe- naam werden wethouders en amb tenaren genoemd, respectievelijk Lepidis, Habermelh en Buijtels. „Net een voetbaltrainer die de pers de schuld geeft van de nederlaag", was de reactie van de in groten ge- tale opgekomen media na de pers- conferentie. Scheeres als Louis van Gaal die met een kwaaie stem zich persoonlijk richtte tot vooral een journalist van De Telegraaf. Deze journalist knipperde niet met zijn ogen en kaatste de bal terug met: „Mijn bronnen hebben dat verklaard. Bovendien gaat de grootste krant van Nederland niet op insinuaties maar op feiten af." De burgemeester probeerde ver- volgens duidelijk (nogmaals) dui delijk te maken dat formeel de ex wethouder zelf was opgestapt. Zijn handgeschreven ontslagbrief werd getoond. Daarom wilde Scheeres wel een punt duidelijk maken: Schoenmakers is opgestapt we- gens gezondheidsproblemen en meningsverschillen met zijn eigen partij. En dat heeft niks met het on derzoek te maken, zei Scheeres. Volgens Schoenmakers zelf nam hij zijn ontslag onder druk van het voltallige college die hem gecon- fonteerd zou hebben met op zijn computer aangetroffen afbeeldin- gen van pornografische aard. Burgemeester Scheeres benadruk- te dat hij het volste vertrouwen heeft in zijn overgebleven colle- ga's. „Ik steek mijn hand in het vuur voor hen. Maar mocht het on derzoek uitwijzen dat ook zij onei- genlijk' gebruik maakte van inter net dan zullen zij hierop afgere- kend worden." SCHIEDAM - Op Koninginnedag is er weer veel spektakel te beleven op het Wibautplein en in het wijk- centrum.Vanaf 10.00 uur start het overvolle programma met voor de kinderen straatteken, schminken, knutseltafel, streetdance, ballonen- spel, hindemisbaan, kinderattractie en nog veel meer. En niet te verge- ten de kindervrijmarkt en een rom melmarkt. Voor deze rommel markt zijn nog enkele tafels te huur voor zes euro en twee euro borg. Voor info en inschrijven: 471 57 65. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens vindt zondag 13 april een ruilbeurs plaats vanaf 13.30 uur. Postzegels, munten, telefoon- kaarten en briefkaarten kunnen worden geruild. Toegang is gratis. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven is donderdag 10 april vanaf 22.00 uur Het Barend Petersen Sex-tet te horen. Vrijdag 11 april is er vanaf 21.00 uur de Finale van de Popprijs Schiedam met om 21.20 uur Vokuhila, om 22.40 uur Floodstainen om 00.00 uur Tjolk. Zaterdag 12 april vanaf 21.00 uur draait Rocka-billy Tim platen en CD's. SCHIEDAM - Bij de christelijk- maatschappelijke vrouwenbewe- ging Passage kunnen dondag paas decoraties worden gemaakt. Dat is in De Stuurhut aan het Nijhoff- plein 21. Aanvang is 19.45 uur en er moet zelf voor een bakje, mesje of snoeischaar worden gezorgd. SCHIEDAM - 55-Plussers kunnen woensdag 16 april bingo spelen in dienstencentrum De 4 Molens van 13.30 tot 15.30 uur. Kosten zijn 3,20 (6 ronden). SCHIEDAM - Spirituele Vereni- ging Harmonia ontvangt donder- dagavond 10 april Harry Woerst die een bloemenseance verzorgt. Aanvang is 19.45 uur in wijkcen- trum Wibautplein. Toegang vijf euro. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein vindt zondag 13 april de maandelijkse rommelmarkt plaats. De verkoop is van 10.00 tot 15.00 uur. Er zijn nog een aantal tafels te huur a 6,00 plus 2,00 borg. De entree bedraagt 0,50. Kinderen tot 12 jaar en onder begeleiding hebben gratis toegang. Voor meer info: 473 86 71. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgeiopen week. rijwiel- en dartspecialist Stankoverlast uit Europoort-West Verspreid over de dag ontving de meldkamer van de DCMR op maandag 31 maart twaalf klachten uit Oostvoorne over een chemische, olie- en brandlucht. Uit de informatie van de klachten en de weersomstandigheden kon worden opgemaakt dat de oorzaak in Europoort-West moest liggen. De uitrukdienst van de meldkamer is verschillende keren op onderzoek uitgegaan, maar kon de bron niet achterhalen. Brandende afvaicontainer oorzaak stankoverlast In de nacht van dinsdag 1 april belden tussen half een en half twee vijf bewoners uit Rozenburg de meldkamer op over brandlucht. Uit onderzoek van de uitrukdienst bleek dat er in de Emmastraat een groene plastic afvaicontainer in brand stond. De brand werd door de brandweer geblust. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Ask for Leen van Es Juwelier Hoogstraat 97 010 - 4263225 Only Nomination is Nomination SCHIEDAM - Zo'n 56 leerlingen en tien docenten en begeleiders van twee basisscholen uit Wales zijn van donderdagavond 10 april tot en met maandagmorgen 14 april te gast bij openbare Daltonba- sisschool De Klinker. Al een groot aantal jaren onderhouden steeds de groepen 8 van de Klinker interna- tionale contacten met de Catwg Primary School en de Coedffranck Junior School uit Neath-PortTal- bot, een partnergemeente van Schiedam. Vrijdagochtend krijgen alle gasten en leerlingen van groep 8 een spe- ciaal programma, met onder ande- re een handvaardigheidles, compu- terles en gymnastiek op school (gebouw Bachplein) aangeboden. Uiteraard zullen de gasten en de leerlingen van de groepen 8 deze lessen in (internationale) groepen volgen. 's Middags wordt een be zoek gebracht aan zwembad Groenoord en brengen de gasten uit Wales een bezoek aan het cen trum van Schiedam. Op zaterdag zullen de gasten en veel leerlingen van de groepen 8 een bezoek bren gen aan dierentuin Blijdorp. Op zondag zullen de gasten samen met de gastgezinnen een eigen pro gramma aangeboden krijgen. Zon- dagavond wordt in het speellokaal van de school een afscheidsavond georganiseerd met disco. Commissievergadering Bestuur en Cultuur maandagavond 22.00 uur. Op de agenda: politiedistrictjaarplan 2003. Aanwezig vijf poli- tieagenten district Schiedam in ceremonieel tenue. Doel van het agendapunt: inlichten van de politiek over de plannen van dit jaar. Niet iets bijzonders. Meestal een praatje van de districtschef met af- gezaagde statistieken over aantal delicten, prioriteiten en hoogdra- vende woorden als pro-actief pakkans en recidive. De PowerPoint word gestart maar in plaats van dorre cijfers ver- schijnen foto's. Foto's van Station-Nieuwland recht tegenover het politiebureau op het Bijdorpplein. Bij de foto's geeft chef wijkteam Rob Broekhuizen uitleg: het station is onveitig. Diefstallen, overval- letjes en mishandelingen. Regelmatig hangt erjeugd rond uit de wijk of van de drie middelbare scholen uit de omgeving. Broekhuizen geeft aan hoe met eenvoudige middelen het station veiliger gemaakt kan worden. Meer licht, struiken weghalen, en bredere paden. De lift is stuk, op de trappen is amper licht. Een groot doolhof met enge plekken en donkere hoekjes. De politic gaat deze maanden gebruiken om station Nieuwland vei liger te maken. Dus met de gemeente gebeld over aanpassingen. Zo- als bosjes weghalen en heldere lampen erin. De gemeente verwijst naar ONS die deze werkzaamheden uitvoert. Allepartijen zijn het er over eens dat dit snel aangepakt moet worden, zal later burgemees ter Scheeres nog bevestigen. Maar dan komt de aap uit de mouw. In de briefwisseling staatfijn- tjes: „In verband met onze planning zullen deze werkzaamheden niet eerder dan medio 2005 kunnen plaatsvinden. De zaal vol ambtenaren en politici zwijgt. Zo werkt dus depraktijk van die ambtelijke molens. Medio 2005: hoeveel mensen mogen er nog lastiggevallen worden? Frank Willemse

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3