nnaassta Kaapse viooltjes in de keuken De kap komt terug en licht krijgt kleur rn mil DOOllS vloeren vaoof 4,95 p.m2 SCHEBfl ■■■HI Hoge warmteafgi perfecte afwerking en een apart design In het kader van de feelgood-stijl Aandacht voor licht zal enorm zijn I Nieuwe lijn radiatoren BETAALBARE LUXE! KIM LAMINAAT MASSIEVE VL0ERDELEN 40% KORTING Styling sporief interieur moet vooral functio- neel zijn April 2003 Toch parket in de keuken? Wandkoken in opkomst Spotgoedkope meranti vloeren Natuursteen in de spoelbak Mobiele keukens I I mmMMJmmuPwJ* trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accesoires verlichting en Dad VAN MUUR TOT KAST... CTHIi 1)00US> A A O A 'A IC^iof APIJTEki^J Een eerlijke keuken met granieten aanrechtblad en klassiek wit als su- perschone, pretentieloze achter- grond. Een geemailleerde vaas in pasteltinten, gevuld met keuken- gerei. Helemaal in deze sfeer pas- sen Kaapse viooltjes die in dezelf- de tinten zijn gekozen als die van de vaas. De ronde vormen en de hoge aaibaarheid van deze plant- jes maakt dat zij zich thuis voelen als smaakmakers in een interieur in de feelgood-stijl. Om de sfeer van dit interieur nog eens extra te be- nadrukken, kunnen de planten in ronde potten worden gezet. De kleurrijke Kaapse viool, ofwel de Saintpaulia, is een ijzersterke plant die goed tegen warmte en aroge lucht kan en die maanden aan een stuk kan bloeien, zolang deze maar in de voile zon staat. De belangrijkste ontwikke- ling op woongebied in deze nieuwe eeuw zal ongetwij- feld de enorme aandacht voor licht zijn. Werd in de vorige eeuw vooral gezocht naar een balans tussen vorm en functie, deze eeuw zal geheel in het teken staan van geestelijk en li- chamelijk welbevinden. En daarbij speelt licht een cru- ciale rol. De nieuw romanti- sche trend die het interieur van dit moment bepaald, heeft ook zijn weerslag op verlichting. Kroonlucnters, kappen en franjes komen terug. Soms in combiantie met hightech ontwerpen. Kleur speelt daarbij een allesbepalende rol. In de klassieke lijn krij- gen kappen en stoffen kleuren en motieven, ter- wijl in de moderne lijn vaak het licht zelf een kleur krijgt. Want ook de kleur van het licht is bepalend voor het aemoed. De kleur die het licht uitstraalt wordt weerkaatst door de objec- ten in de kamer en bei'n- vloedt zo het gemoed. En voor de samenstelling van de kleur gaan ontwerpers te raden bij kleurpsycholo- genl Want een blauwe kleur zorgt voor zakelijk en afstandelijk gedrag, terwijl rood geassocieera worat met warmte en gezellig- heid. Tegelijk is ook de in dustries 'look' terug te vin- den in lampontwerpen. Schijnwerpers uit de filmin- dustrie en spots die zo uit grote fabrieken of tandarts- praktijken lijken te komen, vinden massaal hun weg naar keuken of huiskamer. Als geen ander weet Horn keuken en bad topkwaliteit en design te verbinden aan een concurrerende prijs. Stijlvolle keukens en badkamers, ingevuld met apparaten van topmerken. Kortom: luxe tegen een betaalbare prijs! Horn keuken bad Woonmoll Alexandrium III Rotterdam 010 2204437 www.homalexandrium.nl Horn keuken bad Keukenboulevard Barendrecht Pesetastraat 42-44 Barendrecht 010 4971040 www.hornborendrecht.nl paasmaandag open Villcroy &Boch Voor de openingstijden zie onze website! Op maat gemaakte schuifdeurkasten. Grote verscneidenheid aan uitvoeringen: matglas, hoogglans, stofdeuren etc. Wanneer u langskomt met de maten kunnen wij geheel vrijblijvend een prijsopgave maken. Op maat gemaakt in eigen werkplaats. Showroom: "Het Arsenaai" Korte Haven 3 - 3111 BH Schiedam Telefoon 010 - 426 30 93 - Telefax 010 - 273 06 79 Afspraak mogelijk. Geopend: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur zaterdag 10.00-17.00 uur. Westfrankelandsestraat 10,3117 AR Schiedam Budget Parket Industrieweg 15 Rotterdam tel.: 010-2624933 KAN NIET WEL GEVEN WIJ TOT op alio bokende merkenl STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.schebo.nl Tel.01Q-4229120/4224430-Fax010-4227867 - *6Maandagsgosloten De styling van een sportief interi eur moet vooral functioneel zijn. De tafel wordt alvast gedekt met vrolijk serviesgoed en placemats van spijkerstof Knalrode anjers en grijsblauwe distels schitteren in een bubblegum reuze vaas. Met kussens in strandstoelstrepen wor den extra zithoekjes gebouwd. Dunne gordijnenstoffen wappe- ren voor de openslaande deuren, bedrukt met golvende rasters die lijken te trillen in de lucht. Ziltig blauw is de belangrijkste accent- kleur: van het kristalheldere Scan- dinavische ijsblauw tot verfrissend aqua. De basis is echter wit, een range van gekalkte naturellen die uitnodigen tot een moment van rust. Maar niet voor lang. Energie- riik rood en fluorescerende neon- kleuren, verwerkt als flitsende multi-stripes op stoffen, lampen- kappen en behang, houden de vaarterin. Voor de romantische uitstra ling in de keuken komen ook de houten vloeren weer terug. Planken en parket blijven lastig op de keukenvloer vanwege de naden. Een hartie hout- soort, zoals eiken, is het meest geschikt. De stelpoten van de keuken moeten in dat geval op de ondervloer worden gezet waarna de houten vloeraelen onder het aanrecht door ge- legd worden. Op deze manier kan het hout gewoon werken (uitzetten en tcrimpen), maar het effect van een eventuele zwevende vloer wordt daar- mee teniet gedaan. Een goede afwerking is van wezensbe- lang bij houten vloeren in de keuken. Lakken kan alleen als de vloer vastligt, anders ver- dient de vloer een stevige olie- bewerking. Koken van het fornuis en in losse apparaten op het aan recht wordt meer en meer ver- vangen door wandkoken. Ap paratus wordt gecombineerd en weggewerkt in de wanden, wat meer ruimte geeft op het aanrecht en in de rest van de keuken. Hierdoor kunnen ook uit kleinere keukens exclusieve menu's op tafel getoverd wor den. Helemaal in opkomst en super- goedkoop zijn de meranti vloerplaten van tropisch hard- hout. Dit zijn grote platte pla ten die vroeger slecnts als on dervloer werden gebruikt. De platen worden eerst gebeitst en dan gelakt en geven een warme, knusse sfeer aan welke ruimte dan ook, Vooral licht gebeitst hout, voor vloeren, wanden en bladen, is aan een wareopmarsbezig. Natuursteen worden weer vol- op gebruikt voor aanrechtbla- den en vloeren. Granito biijft populair en komt ook weer te rug als spoelbak, waarbij het aanrechtblad met spoelbak uit een stuk gegoten worden. Om toch de natuurlijke uitstraling te realiseren maar tegelijk een zwevende, niet te zware of goedkopere vloer te leggen, Ran ook worden gekozen voor kunststof met een natuurlijke uitstraling. Laminaat, gegoten of linoleum vloeren bieden dan uitkomst. Mobiele keukenonderdelen onderstrepen het flexibele ka- rakter van de keuken. Verrijd- bare aanrechten en prullen- bakken maken het koken mak- kelijker en leven in de keuken aantrekkelijker. Links ruimte nodig om huiswerk te maken? Dan gaat het aanrecht even rechts. Veel te snijden voor het wokken? Dan wordt het aan recht verlengd en de prullen- bak in de buurt gehaald. Al naar gelang de behoefte van het moment krijgt de keuken steeds een andere indeling. ensen Met een nieuw, hoogwaardig gamma warmwaterradiatoren zullen de radiatorproducenten opnieuw hoge ogen gaan gooien. In de nieuwe lijn is functionaliteit op meesterlijke wijze gecombineerd met design en dat zal onbetwist de aandacht gaan trekken van de consument. De verschillende modellen worden gekenmerkt door een hoge warmteafgifte, een onberispelijke afwerking en een apart design. Nieuwkomer in het gamma is een stalen radiator met een gietijzeren look die de sfeer van weleer oproept. Niettemin is het een staaltje van technologisch vernuft. Zo wordt de hoge warmteafgifte versterkt door een uitgekiend profiel. Dat er bovendien geen scherpe hoekjes of kantjes te bespeuren vallen, maakt van de nieuwe radiator de aangewezen radiator voor kindercreches, scholen en ziekenhuizen. Ook geknipt voor in de badkamer, net zoals de speciale uitvoering van de stalen radiator, een verticale kolomradiator die standaard geleverd wordt met handdoekdrager. Naast een hoge warmteafgifte, een onberispelijke afwerking en een fraai design, zijn de nieuwe radiatoren nu ook voorzien van een middenaansluiting. Hierdoor kunnen de radiatoren ook langs boven aangesloten worden. Een eenpijpsaansluiting is voortaan ook mogelijk. Over het algemeen is de warmteafgifte van de nieuwste radiatoren beter dan de oude, en dat terwijl er sprake is van een gelijk radiatoroppervlak. Met hun grote stralingsvlak zijn verscheidene types uiterst geschikt voor lage temperatuurverwarming. Daarenboven nemen ze weinig plaats in. De meeste nieuwe radiatoren zijn voorzien van modieuze, krasvrije voorplaten en zijbekledingen. Deze modellen zijn verkrijgbaar met een luxueuze handdoekdrager uit mat geborsteld roestvrij staal. Met zijn strakke, vlakke voorzijde en gesloten zijpanelen laat de nieuwe radiator zich perfect integreren in elk interieur, terwijl de geprofileerde voorzijde en de geperforeerde zijpanelen voor een subtiele toets zorgen. u

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 21