a Mexicaans mediafestival in Cinerama 'Get Back' feest van herkenning voor de twintigers en dertigers Bevrijdingsfestival in centrum Rotterdam KOMT DAT ZIEN I 2-3-4 MEI-2003 0P HET N00RDPLEIN TWEE VOOR DE PRIJS VAN EEN Magic Circus Coupon maasstad j- TWEE UUR DURENDE SHOW y KAART VOORVERKOOP BIJ CORRECT AANGESL0TEN WINKELIERS MAGIC CIRCUS OP HET N00RDPLEIN IN ROTTERDAM podium kort ROTTERDAM. - Op 5 mei zijn er door het hel< land weer Bevrijdmgsfesti'al in Nederland. Ook in lotter- dam wordt aandacht testeed aan het thema vrijheid Zoals elk jaar staat er ook rt weer een podium opgesteldop het Grotekerkplein in ht cen trum van Rotterdam. Hchter, rapper, drummer, preentator en performer presentert daar een veelzijdig muzikal pro- gramma. In het circus gebeurt te veel om op te noemen. Zo zijn er de veelzijdige clowns, echte magie acts. In de open circuspiste blijft niks voor het kritische oog van het publiek verborgen, toch gebeuren er onverklaarbare dingen. Komt dat zien, komt dat zien en laat u betoveren door de magie van het circus Winkeliers van de Federatie Winkelkwartier Het Oude Noorden delen kortingsbonnen uit voor de voorstellingen van het Magic Circus. Tegen inlevering van deze kortingskaart aan de kassa van het circus mag iedere tweede bezoeker gratis de voorstelling bijwonen, wees er snel bij, want vol is vol. tTWEE TOEGANGSKAARTEN VOOR DE PRIJS VAN EEN Kaarten voor dit circus spektakel kunt u kopen in het Correct CD-DVD Theater op de Bergweg 110 in Rotterdam. Daar kunt u ook de kortingskaarten inruilen voor circuskaarten. De kortingskaarten zijn alleen geldig voor de voorstellingen in Rotterdam. Dinsdag 29 aprii 2003 TX51 ROTTERDAM - Het ontwaken van Roberta is een mediafestival dat van 1 tot 7 mei 2003 plaats- vindt in Cinerama Rotterdam. De bedoeling van het festival is om mensen die met video of film bezig zijn, ideeen en werk te laten uit- wisselen. De kern van het festival bestaat uit de premiere van nieuwe videoprojecten binnen de 'Cada- vres Exquis'-serie die een confron- tatie van het Nederlands met het Mexicaans videowerk moet be- werkstelligen. In Mexico zitten de draaidagen van 'El Despertar de Roberta', er sinds 21 maart op en het resultaat belooft van het scherm te springen. Meer dan 25 regisseurs werkten daar te- zamen aan het Roberta-project. El- ke regisseur kreeg daarvoor frag- menten uit een script voorgescho- teld die ieder op hun eigen per- soonlijk wijze diende te verfilmen, maar met het gebruik van dezelfde actrices en decors. In Nederland werkten zeventien beeldend kunstenaars, animatie-te- kenaars en filmmakers aan de pro- ductie 'De Gebruikelijke Vriende- lijkheden'. Elke deelnemer aan het project bracht een minuut video voort, waarvan de eerste vijf se- conden werden doorgegeven aan de volgende videast. Door de con- frontatie van uiteenlopende disci plines en stijlen ging 'De Gebrui kelijke Vriendelijkheden' een ge- heel eigen leven leiden... Buiten deze twee nieuwe produc- ties wordt op het festival werk van alle deelnemende kunstenaars voorgesteld en wordt er ook nog een speciale selectie van heden- daagse experimentele Mexicaanse kortfilm en video vertoont. Gedu- 'El Despertar de Roberta foto: Sheep Entertainment rende een week wordt in in de lob by van Cinerama een installatie opgebouwd, die de mentale ka- mers verbeeld, waarin het leven van het fictieve personage Roberta zich in Mexico City heeft afge- speeld. De tunes van de Mexicaan se deejays Sonido Apokalitzin ma- ken dat de sfeer in de lobby in het teken staat van het festival. De aanwezigheid van actrices Olga Guttierez en Karin Burnett zal de grenzen tussen het filmdoek en werkelijkheid op een speelse ma- nier tarten. Door de actrices van 'El despertar de Roberta', in instal latie van Sonido Apokalitzin aan te treffen bij het verlaten van de film- zaal, lijkt filmische verbeelding en realiteit even door elkaar heen te Jopen. De aanwezigheid van kun stenaars en de performances van Olga Guttierez en Karin Burnett, maken dat het totaalconcept van de filmavonden in Cinerama meer worden dan enkel het bekijken van de screening. Een dental Mexicaanse filmma kers is tijdens het festival te gast in 'Villa Catharina' op het P.C. Hooftplein aan de Mathenessser- dijk. Terwijl de performers van dit gezelschap in de woonkamer hun act voorbereiden, wordt op zolder de ondertitels aan het Mexicaanse videowerk toegevoegd. Bij Cine rama aan de Westblaak intussen, reconstrueren de decorbouwers van de Mexicaanse delegatie in de kelder van filmtheater Cinerama het decor dat voor 'Roberta' is ge- bruikt. Dit zal vanaf Koninginnen- dag in de lobby van Cinerama Rot terdam te zien zijn. Filmtheater Cinerama is te vinden aan de Westblaak 18 in Rotterdam. Voor informatie over dit festival: www. mediafestival-roberta. tk. John Buijsman in 'De gelogen gedachte'. foto: Ben van Duin Griekse tragedies ii neonletters. Zo zou je de rauve en tegelijk droomachtige familedrama's van de Amerikaanse schrijver, acteur en filmmaker Sarr Shepard kun- nen omschrijven. Jhepard laat in zijn werk weini; heel van de droom van het harnonieuze gezin in het harmonieuzs Amerika. Zijn toneelstukken zijn ten serie losse scenes met als role draad een zoektocht naar de lfefde. Centraal in 'De gelogen gedichte' staat de afgebroken liefdeselatie tussen Beth en Jake. NadatJake Beth het ziekenhuis in heeft pslagen, keren zij beiden als te oudgeworden kin- deren naar hun families terug. Er wacht hen daar echter geen helen- de genegenheid, maar de confron- tatie met een verleden van onge- lukkige familiebanden. Sam Shepard schreef vele nu al llassie- ke toneelstukken en films ds 'Pa ris, Texas' en 'Fool for lcve' en heeft in de Verenigde Staen een heldenstatus. Hij is getrouvd met actrice Jessica Lange. Siepard speelt geregeld in films en dumt in een band. Ook zijn taal heft een 'beat'. Ritmiek en muzikaiteit in 'De gelogen gedachte' konen tot uiting in de muziek van Wm Sel- les en de songs van actrie Lies Visschedijk. 'De gelogen ;edach- te' is op woensdag 7 mei t zien in de Rotterdamse Schouwhrg. Re- serveren: 010-411.81.10 f www- .schouwburg.rotterdam.nl Het Maritiem Museum Ritterdam nodigt bekende en onbekflde Rot terdamse zondagsschildes uit een bijdrage te leveren aan d tentoon- stelling "Zondagsschilers aan het water'. Op zaterdg 24 en zondag 25 mei kunner amateur- schilders vanaf veertie jaar een schilderij maken metals thema 'water'. De schilderijeiworden in het museum tentoongeield. Wilt u deelnemen aan 'Zondgsschilders aan het water', neemlan contact op met Esther van de Berg, 010- 402.92.42 of e.vandePerg@mari- tiemmuseum.nl. In Get Back op het Stadhuisplein zorgen de vijfDJ's ervoor dat bezoekers kunnen dansen op muziek uit de jaren zeventig en tachtig. foto: Dick Sluijter door Ilja Post ROTTERDAM - De koning is dood, leve de koning! Het Oude Stadscafe aan het Stadhuisplein is niet meer, maar de toko heeft niet lang leeggestaan. Chiel Jongejan en Martin van Woensel, tevens eigenaars van de Skihut, transfor- meerden het bruine cafe van wel- eer binnen anderhalve maand in een plek waar de Bee Gees, glitte- rende discoballen en afrokapsels regeren. De 'Get Back' is retro zoals retro bedoeld is. Kwaliteits- muziek uit de jaren zeventig en tachtig zonder poespas. Kroegtijgers die vroeger avond na avond aan de toog in het Oude Stadscafe aan hun biertjes lurk- ten, zullen weinig herkenbaars meer vinden in hun stamkroeg. Niet zonder reden. „We hebben geen spijker laten zitten", vertelt Martin van Woensel. „De oude koelcellen zijn eruit gebroken, muren verdwenen en weer opge- worpen en op de plek waar ooit de keuken zat, bevinden zich nu gezellige eettafeltjes en banken met comfortabele paars lederen bekleding." In feite is alles anders. Alles be- halve het menu. Alleen in de kaart zal de klant van het Oude Stadscafe zich nog herkennen. „Die was gewoon goed. Waarom toornen aan wat lekker is", rea- geert Martin. „Maar eten zal de oude clientele er Waarschijnlijk niet meer van. De Get Back mikt op een totaal andere doelgroep dan het Oude Stadscafe." Zijn woorden klinken als een pre lude op een streng deurbeleid, maar dat blijkt een foute veron- derstelling. ,,Integendeel, ieder- een is welkom. Gymschoenen, afkomst of geloof zijn op uit- gaansavonden geen issue. De drie gastheren die's avonds de boel in de gaten houden, letten maar op 66n ding: Bezoekers moeten mi- nimaal 23 jaar zijn. Maar dat is niet meer dan logisch. In een tent als deze moet je natuurlijk wel zo oud zijn dat je de "seventies" of "eighties" tenminste bewust hebt meegemaakt." 'Paradise by the dashboardlight* 'Staying Alive', 'Waterloo' van Abba: in de Get Back herleven de gloriedagen van weleer. Al zijn het niet alleen de klassiekers die door de speakers knallen. „Met een 'It's raining men' van de Wheater Girls moet je tegen- woordig niet meer aankomen. Mensen zijn er mee doodgegooid. Waar ik vooral ook op mik zijn de minder bekende nummers uit die jaren. Veel meer dan bij de thema-avonden die elke disco- theek nu wel eens organiseert, moet een bezoek aan de Get Back een non-stop feest van herken ning worden." Met tienduizend voorgeprogram- meerde nummers in de computer moet dat wel lukken. De vijfDJ's die Martin in dienst heeft, hebben strikte instructies om, net als toen, weer aan verzoekjes te doen. En mocht in dat enorme assortment nu n& niet dat ene liedje zitten waaropje opje zestiende je eerste tongzoen kreeg? De Get Back heeft speciale internetverbindin- gen waarmee elk bestaand num- mer in de wereld binnen vijf mi- nuten in de computer staat. Martin en zijn partner zijn ervan overtuigd dat ze goud in handen hebben. Nog maar net geopend, hebben ze iedere avond vol geze- ten. Er zijn zelfs al plannen om de succesformule van de Skihut toe te passen om hun nieuwste kind- je. „Vanuit de Skihut hebben we inmiddels negen verzamelcd's uitgebracht, waarvan er zeven goud zijn geworden. Als de Get Back net zo'n toekomst tegemoet gaat, heb ik niets te klagen." Maar de bezoekers ook niet. Thuis naar een cd'tje uit die tijd luisteren, is leuk, maar erop dan- sen in een omgeving die vrijwel een exacte kopie is van de zaal waar het brugklasfeest voor de lichting uit 1984 werd gehouden, is een ander verhaal. En eenmaal gehypnotiseerd door de muziek vergeet dan vooral niet de speci- aal uit Amerika overgevlogen lichtgevende dansvloer te betre- den. Doe de 'Moonwalk' a la Mi chael Jackson in zijn jonge en meer donkere jaren: 'Billy Jean is not my lover!' Het muzikale program® op het plein bij station Blaakegint om 13.00 uur met een optrein van de FoolMoonBand. Ontstm bij een kampvuur is deze baniinmiddels uitgegroeid tot een mul-culti mu- ziekgezelschap van vereldfor- maat. Een uur later betedt zange- res Do het podium. 2!e'as een van de meest opvallende erschijnin- gen tijdens de uitreikij van de af- gelopen TMF Awards, waar ze haar wereldhit 'Heaven' samen zong met de mannen van Westlife. Op 5 mei doet ze het alleen, maar het prachtige 'Heaven' zal er vast niet minder om klinken. Om 15.10 uur is vervolgens de beurt aan het Rotterdamse Dice- men, winnaar van de Grote Prijs van Zuid-Holland. Na Dicemen verschijnt BS1, dat bestaat uit de rapper Pro-X en zanger/danser Reshmay. Zij hebben speciaal voor Waterlife Rotterdam een rap ge- maakt met teksten als 'You gotta take care of water, like water takes care of me'. Dolf Jansen, bekend als cabaretier en presentator, is een van de mensen die dit jaar per heli- kopter langs verschillende Bevrij- dingsfestivals wordt gevlogen. Hij zal onder meer aandacht besteden aan War Child. De Hiphop formatie VSOP heeft al een aantal optredens op zijn naam staan. Zo stonden ze op Spijkpop en op Youth Against Cri me. Op 5 mei staan ze vanaf 16.40 Zangeres Do, bekend van haar hit 'Heaven', is op 5 mei te zien tijdens het Bevrijdingsfestival in het centrum van Rotterdam. foto: Jan Vis Agency uur op het Bevrijdingsfestival. Het gaat VSOP vooral om 'fun'. Als er geen 'fun' is, is er geen VSOP en omgekeerd. Magnapop is een vro- lijk gitaargroepje uit de Verenigde Staten, met een repertoire van aan- stekelijke poprock. Magnapop treedt om 17.35 uur op tijdens het Bevrijdingsfestival in Rotterdam. Caesar is een stevige rocksensatie van eigen bodem. Hun derde al bum 'Leaving Sparks; kreeg ook weer lovende recensies. Vanaf 18.20 uur is de band te zien op het Grotekerkplein. Caesar wordt ge- volgd door de Longplayers. Hun muziek is niet in een hokje te plaat- sen; de sound klinkt dynamisch en energiek en geeft een frisse kijk op de hedendaagse dancemuziek. Achter de naam Rank 1 schuilt het duo Piet Bervoets en Benno de Goeij dat met een groot aantal pla ten internationaal succes heeft. Rank 1 zal het Grotekerkplein van af 20.15 uur laten zinderen op haar grondvesten! Het Bevrijdingsfestival wordt om 21.45 uur afgesloten door DJ Montana. Hij trad op in Noord en Zuid-Amerika Israel, bijna elk land in Europa en is net terug van een tour door Azie. Ook heeft hij op de grote Nederlandse dance- evenementen als Mysteryland, Dance Valley en Impulz Outdoor gedraaid. DJ Montana zal het Gro tekerkplein als afsluitende act laten trillen op zijn grondvesten. 'Vrijheid is niet te koop' een pro- gramma over dit thema op en rand om het podium in de Laurenskerk. Met daarin aandacht voor de bete- kenis van vrede, democratic en is vrijheid te koop? Een bonte was van optredens met muziek, dans en storytelling gepresenteerd door Amin Daci. Binnen het program- ma is er aandacht voor de relatie tussen water en vrijheid in het ka- der van Waterlife Rotterdam. Voor meer informatie over het Be vrijdingsfestival en het thema-pro- gramma is te vinden op www.be- vrijdingsfestivalzh. nl. HOOGGEEERD PUBUEKl MAGIC CIRCUS Aangeboden door de Federatie Winkelkwartier "Het Oude Noorden" Tegen inlevering van deze coupon aan de kassa van het circus Voorverkoop adres: Correct ■yfK. §fr CD/DVO-theater, Bergweg 110. fpy Voor de voorstellingen op 2.3 en 4 mei in Het Oude Noorden. AFO, Arnold Aykens, Berkhout Klootwijk, Boone Verf Wand, Bram Ladage, Candyshop, Casa Blanca Juwelier, Cheetah Schoenen, Circuit, Correct Consumer Electronics, de Jong gereedschappen, Eleven fifty, Haarimp. van de Ham, Halfords, Handyman, Hans Textiel, Hanselman, Huize Chantal, J.A. von Burg, Jacques Verhoef Juwelier, Jamin, Khadija, Lieshout, Maarten Vink, Marskramer, McDonalds, Noordergeschenkenhuis, Noordgold juwelier, Pearle, Pirn Doesburg, Postiljon cafe, Postkantoren, Raats Parfurmerie, Sitskorn, Stegers Livera, Strieder, Sunfast, 't Kookpunt, Tabego, Tekbir Doner, Tell me, Thema Interieur, Ton en Tineke juwelier, Top White, Travelman, Tumhout Optiek, Uitzendbur. van Bergen, van den Breggen, van Es Juwelier, Weijers en Zn, WTB-Sjob, Zultex. DEZE AKTIE WORDT ONDERSTEUND DOOR DE DEELGEMEENTE NOORD EN DE FEDERATIE WINKELKWARTIER HET OUDE NOORDEN.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 25