Muzikale voorstelling over leven van Liduina in de Grote Kerk f Meer bezoekers voor vijfjarig Theater aan de Schie :n Nu al zomerkorting gezond zitten - mt - VIS* THE i 50% extra kassakorting op alle reeds afgeprijsde artikelen ziet zitten... 4* glorie bezig' Nieuw programma gepresenteerd maasstad maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Tja, je moet als theatermaker toch een uitdaging hebben. Een mu zikale voorstelling maken van een stadsheilige die 25 jaar op bed heeft gelegen is dat zeker. In de voorstelling is Liduina dan ook nauwe- lijks op bed te aanschou- wen. In het laatste deel van de voorstelling, het twaalfde visioen, ligt ze op haar sterf- bed, maar in de andere elf visioenen is ze volgens schrijver en musicus Marco Kalkman 'in voile glorie be- zig'. „In een droom kun je van alles en doe je van alles, zo moet je deze voorstelling ook zien." De voorstelling wordt vrijdag 16 mei in de Grote Kerk opgevoerd door het Intorno Ensemble. Motogervan<derK^e^'n^ over Liduina dateert uit 1935. Zondag was een belangrijke repetitie voorde uitvoering van 16 mei2003. Sn1 grote Liduina als in een droom 'in voile Woensdag 14 met 2003 Gemiddeld was tijdens een voorstelling 67 procent van de zaai bezet. Een goede score voor het Schiedamse theater. MVRONDTRADING Kijk op www.mvr-trading.com Korte Singelstraat 11 Tel. 4738420 Dans MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Rotterdam Oosterhof Alexandrium 1e etage TIJDELIJK 75,- inruil voor uw oude fauteuil Kom dan eens voelen hoe dat aanvoelt Heerlijke fauteuils met perfect zitcomfort. Door middel van een meetplateau precies op uw maat gemaakt. Zo wordt gezond zitten echt moge- lijk. Vele hout- en stofkleuren leverbaar. Comforthuys fauteuils passen daarom bij u en bij uw intereur. Ziet u het ook zitten? Hartelijk welkom bij.. VERVOERSPROBLEMEN? Bel (010) 4567280 teto Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 Geopend van dinsdag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. iJnttt. Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. G. de Lang. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: dr. P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: dr. P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds J.J.A. v.d. Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds J. Sosef. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. Klijnsma. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: ds. C.A. Philipse. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. F.H. Blokhuis en 16.30 uur, cand. A.M. Pool. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. A. Karreman. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie- r ring. Basiliek van de H. Liduina en OLY Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds K. Holtzapffel. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinks tergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk ■Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. n\t nin KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fa* 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G.de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 0104004366 K.Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 J. Teunissen Telefoon 010 4004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 0104004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en dalabankrediten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur Door Karin Moerman Het verhaal van Liduina behoort tot de belangrijkste van de stad. Iedereen kent wel de tragiek van Liduina. dat ze bij het schaatsen ten val kwam, een wond had die ging ontsteken, en op bed kwam te liggen. Maar er is veel meer over Liduina te vertellen. Schie dam heeft zelfs een compleet Li-' duina-archief waar van alles over de stadsheilige te vinden is. „Grappig is bijvoorbeeld", ver- telt Kalkman, „Dat ze een van de eerste helderzienden was. Ze lag dan wel op bed, maar wist dingen te voorspellen die een of twee da- gen later echt gebeurden. En mas se gingen de mensen naar haar toe om dat mee te maken en ze kreeg ook heel veel geld van ie dereen uit medelijden. Dat gaf ze dan weer weg aan armenhuizen en aan weeshuizen. Vandaar dat zoveel van dat soort huizen haar naam dragen." De productie die vrijdag wordt opgevoerd volgt het leven van Li- duina zoals dat is beschreven door a Kempis en Brugman, De voorstelling begint echter niet met de geboorte van Liduina -ze was de enige dochter in een gezin met acht jongens- maar met een grote brand in Schiedam. Een van de wonderverhalen waarin Lidui na voor- in totaal twaalf visioenen wordt het publiek steeds naar weer een andere episode uit het leven van Liduina geleid totdat ze uiteinde- lijk overlijdt. Voor de voorstelling wordt een vier meter hoog podium opge- trokken in de Grote Kerk. ..Een komt ver- brand in Schiedam in de kerk- is hij erg te spreken. „Ik dacht alleen maar: als dat er nu al allemaal zo goed uit ziet, dan belooft dat wat voor vrij-- dag." Natuurlijk moeten nog de spreekwoordelijke puntjes op de i worden gezet deze week. „Maar daarom zijn we sinds zondag ook elke dag in de die precies voor haar huis doofde. Daar m6est dus wel een bijzonder iemand wonen. Van de brand, die het eerste visi oen vomit in een voorstelling van heel gevaarte met verschillende plateaus", vindt Kalkman die het afgelopen zondag voor het eerst zag. Over die repetitie -de eerste kerk te vin den." Aan de cast zal het in ieder geval niet liggen. Voor de rol van Liduina werd Annette Rogers gevonden, een ras-Schiedamse en ook voor de andere hoofdrol, die van de engel, werd een talent uit Schie dam gecast: Annelies Prins. Van de ongeveer vijfhonderd plaatsen die de Grote Kerk telt is het overgrote deel al bezet. Een klein aantal kaarten zal aan de deur beschikbaar blijven. Dat het een bijzondere voorstelling gaat worden is zeker, te meer daar de laatste voorstelling over Liduina in 1935 werd opgevoerd en dan nog wel in Overschie. Toevallig is er in de bibliotheek aan het Stadserf tot een week na de voor stelling nog een expositie te zien over Liduina. 'Liduina' in de Grote Kerk op vrijdag 16 mei vanaf 20.30 uur. Voor kaarten: 473 30 00 (VVV Schiedam). XQ52 SCHIEDAM - Het Theater aan de Schie heeft het afgelopen sei- zoen 65.000 bezoekers weten te verwelkomen, een stijging van 8 procent vergeleken met het sei- zoen 2001-2002. Gemiddeld was 67 procent van de zaal per voor stelling bezet. Cijfers waarover het Theater aan de Schie tevre- den is. Vijf jaar draait het thea- DE VOORDELIGSTE RIJWIELHANDEL ter nu, en de toekomst lijkt er zonnig uit te zien. Voor het komend theaterseizoen 2003-2004 heeft het Theater aan de Schie 154 voorstellingen ge- boekt, evenveel als het vorige sei- zoen. Ook dit seizoen komen er bekende namen naar Schiedam als De Vliegende Panters, Kommil Foo, NUHR, Lebbis, Lenette van Dongen, Vincent Bijlo, De Beri- ni's en Najib Amhali. Marc-Marie Huijbregts treedt speciaal op Va- lentijnsdag op, zaterdag 14 februa- ri. Hij steekt met iedereen de draak, maar ook met zichzelf. Zijn politiek asiel in Frankrijk wist hij te bemachtigen door te zwaaien met videobanden van zijn mislukte tv-avontuur. Plien en Bianca komen twee keer. Eerst voor hun succesvolle voor stelling Ngorongoro die een repri se beleeft in September. In mei ke- ren ze terug voor het toneelstuk Stessen, geschreven door Paul de Groot, een stuk dat je meeneemt op een reis die maar niet begint. Hoewel toneel de laatste jaren ter- rein lijkt te verliezen aan cabaret, heeft het Theater aan de Schie en- kele toneelstukken uitgekozen. Opvallend is Zeg 'ns Aa, een to neelstuk met de originele cast van de meest succesvolle Nederlandse comedyserie ooit. Dinsdag 11 en woensdag 12 november komt het gezin van dokter Lydie van der Ploeg nog een keer tot leven, inclu- sief Mien Dobbelsteen en Wiep, het aangetrouwde nichtje van Ly die. Verder stukken van onder an dere Olga Zuiderhoek en Ria Ei- mers, het Schiedamse stadsgezel- schap Els Inc en Orkater. Naast toneel heeft het Theater aan de Schie weer veel muziek gepro- grammeerd. Cristina Branco bij voorbeeld, de Portugese fadozan- geres die onder andere heeft sa- mengewerkt met Blof, zij zingt woensdag 25 februari in Schie dam. Trijntje Oosterhuis treedt vrijdag 26 maart op, terwijl de Golden Earring dinsdag 6 april aan de beurt is. BZN sluit het nieuwe seizoen op zaterdag 5 juni af. Nieuw is de Operacursus. Deze cursus is een uitvloeisel van de in- middels traditioneel geworden in- leidingen voorafgaand aan opera's en operettes. In drie avonden wor den de achtergronden van Nabuc- co, Rigoletto en De Parelvissers door Gerard Legeland toegelicht. Dansliefhebbers kunnen tien keer in het Theater aan de Schie terecht. Zo laten vier Rotterdamse dansge- zelschappen een preview zien va nhun werk tijdens de Tour de Dan- Foto Roger van der Kraan se op dinsdag 4 november. Dit seizoen wegens succes gepro- longeerd: de theaterbuffetten. Bij 23 voorstellingen kunnen de be zoekers zich voor een themabuffet opgeven: van Rotterdams (bij de Berini's) tot Italiaans (De Parelvis sers). Nieuw zijn verder de kinder- brunches. De Night of the Blues gaat ook door (vrijdag 7 november), met ar- tiesten als Guy Forsyth, Sax Gor don, Toni Lynn Washington en Ja mes Armstrong. Dit geldt ook voor de Nacht van het Cabaret, dat zijn zesde editie op vrijdag 21 en zater dag 22 november zal beleven. Jong talent, zoals Ernst van der Pasch, Colette en Vlaming Wim Helsen. De nieuwe programmagids van het Theater aan de Schie is vanaf 20 mei verkrijgbaar in het theater aan het Stadserfplein. via telefoonnum- mer 2467467. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Vervuilde grond met Ortho-cresol oorzaak stankoverlast Afvalverwerkingsbedrijf Sita Remediation in de Botlek is gespeciali- seerd in het reinigen van vervuilde grond. Het bedrijf verwerkt op dit moment de vervuilde grond uit de tankput van Vopak TTR, die op 16 januari jl. volliep met ortho-cresol. Bij Vopak wordt de laatste hand gelegd aan het storten van nieuwe grond in de afgegraven tankput. De werkzaamheden worden met grote zorgvuldigheid uitgevoerd. De DCMR ziet erop toe dat de afgesproken voorzorgsmaatregelen worden getroffen. Toch leverden de werkzaamheden deze week nog ruim twin- tig klachten op. Houseparty oorzaak geluidsoverlast In de nacht van zaterdag op zondag 11 mei ontving de meldkamer van de DCMR zes klachten over geluidsoverlast van een houseparty bij Big Bear in Krimpen aan den IJssel. Uit navraag door de meldkamer bleek dat ook bij de politie tientallen klachten van boze bewoners over de housemuziek waren binnengekomen. De gemeente had een vergun- ning voor de houseparty afgegeven. De politie moet erop toezien dat de normen van de vergunning niet worden overschreden. Naar aanlei- ding van de klachten, zal de DCMR de toedracht van dit vootval verder onderzoeken. Stankklachten over gasolielucht Eveneens op zondag kwamen vanaf twee uur's nachts tot negen uur 's avonds dertien stankklachten bij de meldkamer binnen. Bewoners uit Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen klaagden over stank van olie- lucht en over zichtbare slierten olie, die in de Nieuwe Maas dreven tus- sen de Van Brienenoordbrug en de Beneluxtunnel. Onderzoek door het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam (GHR) en de uitrukdienst van de meldkamer leverden geen veroorzaker op. Het GHR onderzoekt of er nog gemorste olie moet worden opgeruimd. Luidsprekers wielerwedstrijd veroorzaken geluidsoverlast Zondagmiddag organiseerde wielervereniging RWC Ahoy wedstrijden aan de Landscheiding in Rotterdam. Elf omwonenden belden tussen twaalf en half vier's middags de meldkamer over het lawaai van de opgestelde luidsprekers. Na bemiddeling door de meldkamer werd het geluid zachter gezet. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. BUDGET STORE mi en u wordt gratis gehaald en weer thuisgebracht! ZUtTl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3