if maasstad >ti J Zangeres Esther Hart: 'Het is een gedoe maar ik ben er klaar voor' van de lezer Raadsleden lezen Annie M.G. Schmidt voor Open Dag Bonte programmering voor peuters, kleuters en jeugd Toon respect voor je medemens Woensdag 21 mei 2003 maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Vorig sei- zoen was een beetje wen- nen, ook al bestaat De Teer stoof al jaren. Maar het jeugdtheater aan de Nieuw straat was er toch een tijd 'uit' geweest, opnieuw inge- richt en dat had veel geld ge- kost. In September werd er weer met frisse moed be- gonnen. Met een nieuwe programmering en met een jeugdtheaterschool, want die moest er nu ook eens ko- men, vonden ze bij De, Teer stoof. Het eerste jaar na de verbouwing werd een rede- lijk succes, dit jaar moeten de puntjes op de i worden gezet. Met een uitbreiding van de jeugdtheaterschool, een full-color jaarprogram- ma en heel veel kinderacti- viteiten na de voorstellin- gen. de voorstelling gratis. Nieuw is dat er voor de leden een speciale clubdag wordt georganiseerd. Een 'ideetje van Roos', die vond dat dat bij een beetje club hoort. ROTTERDAM - Naar verwachting stemmen komende zater dag weer zo'n honderdvijftig tot tweehonderd miljoen kijkers in Europa hun zender af op het jaarlijkse Eurovisie Songfesti- val. Nederland hoopt dit jaar te scoren met het nummer 'One more night' van de Rotterdamse zangeres Esther Hart. On- danks de hectische tijden, deze week komt ook nog haar de- buutalbum 'Straight from the Hart' uit, blijft de door de wol geverfde popzangeres 'Rotterdams' nuchter. „Het is een heel gedoe, maar ik ben er klaar voor!" MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO MVROND TRADING Kijk op www.mvr-trading.com Korte Singelstraat 11 Tel. 4738420 SCHIEDAM - Andre Verwoerd verzorgt zaterdag 17 mei het inloopconcert in de Grote Kerk. Aanvang 15.00 uur. De toe- gang is vrij. Voice Harmonia Schiespoor Muziek en Handicaps Ontspanning Huisman-ltrec is een staalconstrudiebedrijf voor offshore- equipment. Het richt zich op zeer zware hijs-installaties, boorinstallaties en pijpenlegsystemen. Wij nodigen 'de buurt' van harte uit voor een bezoekje. zaterdag 24 mei 2003 van 13.00 tot 17.00 uur a Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. G. de Lang. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. J. Klein. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. A. van Lingen. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, ds. W.M. van de Ve- gt- Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds J.J.A. v.d. Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds. W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. C.L. Klein. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: pas tor B. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. F.H. Blokhuis en 16.30 uur, ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur: ds. W. van Sor- ge- Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. J. Visbeek. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, zo 09.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, do 10.00 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax0104128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 0610921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 J. Teunissen Telefoon 010 4004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur XQ52 Jeugdtheater De Teerstoof zit weer lekker in zijn vel Door Karin Moerman „In het begin was het allemaal een beetje minnetjes," vindt De borah Lens, die de zakelijke en artistieke leiding over De Teer stoof heeft. „We hadden vorig jaar in het begin zelfs geen maandkalender, echt verschrik- kelijk." Maar langzaam maar ze- ker kwam alles op z'n plek. „De jeugdtheaterschool liep gelukkig goed en Roos (Rosemarie De- richs, red.) kwam erbij om de PR te doen. Toen konden we ook een kleine maandagenda maken en ging alles een beetje lopen." Vooral de jeugdtheaterschool, die vorig jaar nog bedoeld was voor jeugd tussen de 6 en 12 jaar, liep als een trein. Dit jaar is het project uitgebreid naar jeugd van 6 tot en met 21 jaar. „De Reden?,, her- haalt Lens. „Die kinderen van 12 die naar de Brugklas gingen wil- De Jeugdtheaterschool bleek een groot succes. Van de eindpresentatie moet meer geprogrammeerd worden, zodat meer mensen daar van kunnen genieten. Foto Rogervan derKraan den door. Ja, die kun je toch niet wegsturen. Het ging allemaal ook zo leuk en goed, het is een echt een school geworden. We zijn blijkbaar echt in een gat gespron- gen." Behalve uitbreiding, gaat de jeugdtheaterschool ook aan verdieping doen, omdat er met meer leeftijden en een jaar thea- terschoolervaring van sommige kinderen natuurlijk niveauver- schil gaat ontstaan. En tenslote moeten er meer eindpresentaties van de theaterschool geprogram meerd worden. „Die presentatie van vorig jaar heeft echt tot gekke taferelen geleid. Bij de VW stonden de mensen bij wijze van spreken bij elkaar de kaartjes uit de handen te trekken. De zaal heeft eigenlijk alleen maar volgezeten met famiiie en dat is best jammer. Als we er dit jaar meer doen, kunnen ook kin deren die gewoon eens willen kij- ken wat je op zo'n school alle maal leert en volwassenen die ge woon nieuwsgierig zijn komen kijken. Ook weer zo'n leerpunt- je" Ook het theater is weer een stuk gegroeid. Voor het seizoen 2003/ 2004 is een full-color jaarpro- gramma uitgegeven dat in ieder geval al in de onderbouw van de Schiedamse scholen is uitge- deeld. Wie lid wordt van de jeugdtheaterclub en drie voorstel- lingen uitzoekt, krijgt dan de vier- Ook zijn er komend seizoen veel extra's na de voorstellingen. „Vorig jaar hadden we na een voorstelling pannenkoeken ge- bakken en die hier met z'n alien opgegeten en dat was zo'n succes dat we meer van die after-voor- stelling-dingen wilden doen. We hebben bijvoorbeeld in oktober schilderen na een voorstelling van 'Het Nest' en indianentooien maken na een voorstelling over indianen van Theater Potdoosie. Daar verwachten we veel van." Met een capaciteit van 103 be- zoekers is het programmeren in De Teer stoof een hele kius. Niet elk gezelschap kan er in en natuurlijk moet er aan spel- en leeftijdsni- veau worden gedacht. Voor het komend seizoen zijn er drie 6+- voorstellingen geboekt, twee 2+- voorstellingen en de rest is be doeld voor kleuters van vier jaar en ouder. Deborah Lens is vooral blij Jacques Vriens gestrikt te hebben voor 21 maart ('die man is z6 moeilijk tekrijgen') en 'Op- slag voor Cacao' voor zondag 28 September, het huisgezelschap van De Teerstoof. Voor de aller- kleinsten is poppentheater Valen- tijn vastgelegd die 16 november 'Het circus is begonnen' brengt: „Valentijn maakt van deze eerste theaterervaring voor peuters een feest." De Teerstoof doet zaterdag 24 mei overigens mee aan de (gratis) Kinderkunstdag in het theater, het museum en muziekcentrum Op- Maat. Kinderen kunnen hier deel- nemen aan workshops in toneel en dans die gegeven worden door docenten van de jeugdtheater school, In het museum kunnen kinderen kennis maken met schil- derkunst en zelf aan de slag gaan met wasco en verf en bij het mu ziekcentrum wordt een workshop djembe georganiseerd. door Judith Olthuis Afgelopen zondag 17 mei vertrok aan journalisten. begeleiders en wat al niet meer meereist met zo'n 'songfestivalartiest'. Ineens drong het tot ons door dat (k dat nu was! Bizar." Het hele songfestivalverhaal is voor de zangeres sowieso behoor- lijk onwerkelijk. Diverse modere- portages en make overs in glossy magazines („Mijn vader neemt die gewoon mee in zijn vioolkoffer naar repetities van zijn strijkkwar- tet"), telefonische interviews Esther Hart al naar Riga, vergezeld door haar backingkoor, vriend Aram en een - zoals gebruikelijk - uitgebreide NOS-delegatie onder de bezielende leiding van Willem van Beusekom. De dag na haar overwinning in Ahoy' - waar de jury haar een 'verpletterende uit- straling' toedichtte - had ze er met een paar goede vrienden nog vre- selijk om gelachen. „Iemand ver- telde mij dat er een enorm gevolg De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Lawaaiklachten van containervervoer Dinsdagavond 13 mei werd de meldkamer van de DCMR tussen tien en half elf door drie inwoners uit Rotterdam gebeld over een bonkende en dreunende herrie van container overslagbedrijf Hanno Rotterdam in het havengebied. De DCMR heeft contact opgenomen met het bedrijf en erop aangedrongen dat de containers met minder geluidsoverlast worden verplaatst. Fianno heeft inmiddels verkeersdrempels op het bedrijfsterrein verwijderd, in de hoop dat hiermee de klachten van de bewoners tot het verleden behoren. Auto's onder de witte stofspetters in Vlaardingen-Oost Een inspecteur van de meldkamer ging vrijdag 16 mei op onderzoek uit naar aanleiding van een klacht over witte stof op geparkeerde auto's aan de Spoorsingel in Vlaardingen. Bij het onderzoek werd dezelfde stof aangetroffen op het terrein van overslagbedrijf Rotterdam Bulk Terminal (RBT). Bij navraag bleek dat in de nacht van donderdag op vrijdag tussen elf en vier uur Kaoline was overgeladen. Kaoline is fijn poeder dat als grondstof wordt gebruikt in de papierindustrie en voor porcelein, maar ook als vulmiddel in zalven, tandpasta en kattenbak- vulling. Door de wind was er poeder verwaaid en in de achterliggende woonwijk terechtgekomen. Rookoverlast door brand transportband Zondag 18 mei is aan het einde van de ochtend brand ontstaan bij overslagbedrijf EBS Laurenshaven aan de Montrealweg in de Botlek. Een stortkoker en een rubberen transportband stonden in brand. Vier verontruste inwoners van Vlaardingen, Maassluis en Rotterdam belden de meldkamer op over de enorme rookontwikkeling. Naar aanleiding van de rapportage over de brand van de inspecteur van de meldkamer, zal de DCMR de gang van zaken verder onderzoeken. Oe milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl. Zangeres Esther Hart: Wanneer ik daar sta, zal ik misschien tijdens de eerste regels last hebben van zenuwen, maar daarna geniet ik er met voile teugen van.foto: Dicksiuijter („Soms met twintig journalisten tegelijk!"), en talloze radio- en te- levisie-optredens. Zo zat vorige week vrijdag ineens Ivo Niehe in haar huiskamer, twee hoog in Mid- delland. „Ik vroeg nog of het niet wennen was voor hem: een huis zonder zwembad", aldus Esther. „Maar hij was ook bij Moeder Theresa langs geweest, dus hij kon wel wat hebben." Haar overvolle agenda geeft aan dat ze sinds haar uitverkiezing tot 'Neerlands songfestivaltrots in bange dagen' geen seconde meer DE VOORDEUGSTE RIJWIELHANDEL heeft stil gezeten. ..Best vermoei- end allemaal, maar wel heel leuk." Tijdens alle drukte vloog de zange res ook nog een aantal malen naar Malmo in Zweden en het Engelse Cornwall om de laatste hand te leg- gen aan haar solo-album 'Straight from the Hart', dat afgelopen maandag verscheen. „Ja, daar ben ik echt heel blij mee, mijn eerste 'plaat'. Door het hele songfestival- gebeuren is de release in een stroomversnelling geraakt." 'Straight from the Hart' - een pop- plaat met rock-, soul- en country- invloeden - is op dit moment 'CD van de Week' op Radio 2. „Te gek, he? Tijdens een groot feest in het Holland House in Riga krijg ik het eerste exemplaar uitgereikt. De feestweek voorafgaand aan D- Day, 24 mei, zal Hart niet afleiden van haar missie: Nederland na een jaar van afwezigheid weer op de songfestivalkaart zetten. „Wan- neer ik daar sta, zal ik misschien tijdens de eerste regels last hebben van zenuwen, maar daarna geniet ik er met voile teugen van. Dat was tijdens de voorronde en de finale ook zo." Over het liedje, geschre- ven door Tjeerd van Zanen en Alan Michael, maakt Esther zich geen zorgen. „Dat is gewoon goed. Nu ben ik vooral bezig met de 'psychische' voorbereiding, me aan het focussen op wat ik die ene avond in Riga moet doen. Ik hoop op een top tien klassering, dan ga ik trots naar huis." „0 ja! Lieve mensen", wil ze nog even aan iedereen kwijt: Neder land kan niet op zichzelf stemmen vanuit eigen land, dus iedereen met een tante in Frankrijk: even voor mij laten bellen de 24e! Al- vast bedankt Hoogstraat 182a Tel. 010 - 426 43 77 SCHIEDAM - Stichting VOICE, het Vrouwen Ontmoetings In- formatie Centrum op de Korte Ha ven 24, begint vrijdagavond 23 mei van 19.30 tot 2115 uur een se- rie gespreksavonden over de vra- gen die onze spirituele kanten be- roeren. Gezondheid, godsdienst, alternatieve geneeswijzen, leven en de dood brengen ons daar vaak weer mee in contact. Voor nadere informatie: jacintwinnubst@zonnet.nl. SCHIEDAM - Spirituele Vereni- ging Harmonia organiseert don derdag 22 mei verschillende work shops voor leden en bezoekers. Aanvang is 19.45 uur in wijkcen- trum Wibautplein. Toegang is vijf euro. S'CHIEDAM - Schiespoor houdt zaterdag 24 mei de maandelijkse Open Dag. Een aantal leden zal de- monstraties geven. Ze laten zien hoe soms met eenvoudige midde- len een modelbaan gemaakt kan worden. Er is ook een beurs met gebruikte treinen en wie een defec- te trein heeft kan deze bij Schie spoor gratis na laten kijken. De Schiespoordag is van 10.00 tot 16.00 uur in het clubgebouw aan de Westerkade 21. SCHIEDAM - In het Theater a/d Schie wordt 31 mei voor de zeven- de maal het festival 'Muziek en Handicaps' georganiseerd vanaf 19.15 uur. Kaarten hiervoor kosten 7,50 euro en zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater. Corry Ko- nings, Ad van Opstal en De Rolan- tino's zijn enkele van de medewer- kenden. SCHIEDAM - Praktijk Houkes geeft vanaf 2 juni op zeven maan- dagavonden een korte cursus 'Ont spanning en Meditatie' voor men- sen die weinig ervaring hebben met ontspanningsoefeningen. Deelnemers maken kennis met technieken die ze thuis kunnen toe- passen. Aanmelden kan via num mer; 247 78 98 of via de website: www.praktijkhoukes.nl. Huisman - Irec Programma: Rondleidingen door de tabriek en over het terrein, Demonstraties met (varende) schaalmodellen (o.a. Rambiz en Taklift 4), Rondvaart door de Havens Nieuwe Maas met een marineschip van Zeekadetkorps Gouda, Bedrijfspresentaties, Presentatie van het door Huisman-ltrec gespon- sorde TU Delft racing team, en verder o.a. demonstraties van onze huislever- anciers van airbrush tekeningen, 3d animaties, website virtual reality en een demonstratie modelbouw. Huisman-ltrec Haven 561 Admiraal Trompstraat 2 Schiedam www.huisman-itrec.com Een klap in het gezicht van een trambestuurder, is een klap in het ge- zicht van ons allemaal. Het lijkt erop alsof het onderwerp Waarden en Normen uit is. Ja, ieder een weet wel zo ongeveer dat we ons moeten houden aan bepaalde nor men en ook schijnen waarden belangrijk te zijn, maar de discussie er- over is erg abstract. Een concrete invulling zien we eigenlijk maar zel- den. Maar, is het onderwerp wel uit? Volgens mij niet. Het onderwerp is actueler dan ooit, kijk maar naar het geweldsprobleem op het treintra- ject Hoorn-Enkhuizen, kijk maar naar het zinloos geweld in Roermond, lees de dagelijkse berichten in de krant maar. Het wordt tijd dat er wordt afgedaald van het hoge abstracte waarden en normenniveau en dat er met concrete punten gewerkt gaat worden. Het is nietszeggend als we zeggen dat men zich aan normen en waarden moet houden. Nee, we zullen daadwerkelijk moeten uitspreken waar waarde aan gehecht wordt en welke norm daarbij gehanteerd wordt! Als ik in de samenleving om mij heen kijk, zie ik sowieso gebrek aan een belangrijke waarde. Het gebrek aan respect voor elkaar. Dit is het ge brek aan respect voor ouders, leraren, de conducteur, de politieagent, de staande oude man of aanstaande moeder in de tram, de scheidsrechter op het voetbalveld, gewoon het gebrek aan respect voor de medemens. Respect van anderen ontvang je, door respect voor anderen te tonen. Respect is meestal niet af te dwingen, maar wat we wel kunnen doen is mekaar aanspreken op respectloos gedrag. Als verantwoordelijke voor de opvoeding moeten ouders de belangrijke waarde van het tonen van respect doorgeven aan hun kinderen. Concreter maken dan hierin het goede voorbeeld te geven is niet mogelijk: toon respect voor uw mede mens! A. Hekman Gemeenteraadslid CDA Schiedam SCHIEDAM - Ieder jaar wordt op 20 mei de verjaardag van schrijf- ster Annie MG Schmidt gevierd. Van 19 tot en met 25 mei is het Annie MG Schmidtweek. Ter ere van het jubileum van Jip en Janne- ke (ze worden dit jaar 50) is er dit jaar een complete Annie M.G. Schmidtweek. De afgelopen maanden zijn Schiedamse leerlin- gen uit de groepen 5/6 druk in de weer geweest met het werk van Annie. In een door de bibliotheek opgezet leesbevorderingsproject brachten de kinderen een bezoek aan de wijkbibliotheek waar ze on der andere aan een speurtocht mee- deden met vragen over de vele boeken van de schrijfster. Na ook op school veel van Annie MG Schmidt te hebben gelezen wordt het project afgesloten met de be- kroonde film Minoes in het Schie damse Filmhuis. In het kader van dit Annie M.G. Schmidtprojecthebben op dinsdag 20 mei ter gelegenheid van de ver jaardag van Annie MG Schmidt enkele gemeenteraadsleden voor- gelezen op school. Mari Dingen- outs (PvdA) las in de groepen 5 van Basisschool de Peperklip in Schiedam-Oost een Annie M.G. Schmidtverhaal voor en Ada Valk (CDA) deed dit bij de leerlingen van groep 6 van de St. Willibror- dusschool in Schiedam-Zuid.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 3