maasstad maasstad luister ad 1 ©sir Behandeling van haarverlies bij mannen gezond 'My Big Fat Greek Wedding n Kruidenkenner Andre Pakosie onderscheiden voor zijn werk uitgaans agenda westblaak 1 80 postbus 1 685 3000 br rotterdam IJflRflMBERGE REGIO - Op jonge leeftijd je hoofdhaar verliezen: bijna anderhalf miljoen Nederland- se mannen overkomt het en geen van alien vindt het leuk. Sinds kort is er een werk- zaam geneesmiddel beschik- baar, dat in de meeste geval- len het haarverlies tot staan kan brengen. Dit middel (Propecia) is verkrijgbaar op recept van de huisarts en je moet het in overleg met je huisarts blijven slikken zo- lang je het haarverlies wilt te- gengaan. Het wordt niet ver- goed, je moet het zelf beta- len. u a O at video EXCURSIES FESTIVALS EN MANIFESTATIES Diverse locaties MARKTEN EN BRADERIEEN MUZIEK OVERIGE THEATER 12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Horizontaal 1. Kledingstuk. Groep sportlieden. Luchtstrijdkrachten 2. Russische stad. Schrift. Rijgbolletje 3. Echt. Franse omroep. Sportman. Noot 4. Spil. Beenbedekking. Zorgen. On- der andere 5. Ontkenning. Indone- sisch eiland. Wijde opening 6. Ne- derlandse gulden. Idee. Vogel 7. In- tiem. Gelaatskleur. Meisjesnaam 8. Paar. W affelPositie ve elektrode 9. Afgedekt. Zo spoedig mogelijk. Griezel 10. Uitdrukking van aarze- ling. Eirond. Soort jenever. Ter at- tentie van 11. Soort verlof. Betaal- wijze. Bijbelse figuur 12. Meisjes naam. Roomkleurig. Boodschap- pentas 13. Naar het genoemde. Jon- gensnaam. Wondvocht 14. Kerkge- bruik. Europeaan. Voetbalterm. Nut 15. Wortel. Tekengerei. Verticaal 1. Afrikaansestad. Brabantseplaats 2. Oorlogsgod. Keurgroep. Lawaai 3. Biljartstok. Wig. Leerkracht 4. Koninklijke Landmacht. Peillood. Uitroep. Franse plaats 5. Kleur. Kampeergerei. Geldvoorraad. Sol- datenkost 6. Knaagdier. Heilige. Verdieping. Platzak 7. Geloof. Meisjesnaam. Ter zake. Hoofdstad van Peru. Noot 8. Muziekinstru- ment. Nors. De jongste. Iedere 9. Baltische taal. Jongensnaam. Jon- gensnaam. Mannelijk dier 10. On- dernemingsraad. Gast. Oogje van garen. Lichaamsdeel 11. Eikschil- ler. Sinds lang. Grote lichaamsslag- ader 12. Handvat. Voorwerp. Ivoor. Terbeschikkingstelling 13. Tengel. Engelsetitel. Ovenkrabber. Babysit 14. Vertrek. Spoedig. Troep hon- den 15. Treurzang. Onderzoeker. Bjom Berge - Illustrated Man De prijs voor de beste cover van 2003 mag wat mij betreft worden uitgereikt aan de Noorse bluesgita- rist Bjom Berge. Zijn razendsnelle akoestische uitvoering van Give It Away (Red Hot Chili Peppers) is het absolute hoogtepunt op de zeer knappe cd Illustrated Man. Voor Nederland is deze cd de eerste ken- nismaking met Berge, maar in ei- gen land heeft hij sinds 1994 al een handvol albums gemaakt. Bjom Berge heeft een stem die als twee druppels lijkt op die van Brad Ro berts (Crash Test Dummies) en een lichaam vol tatoeages (vandaar de albumtitel). Bovendien leverde zijn gitaarspel hem in Scandinavie al de veelzeggende bijnaam 'String Machine' op. Het album Illustrated Man maakt duidelijk waarom Ber ge wordt gezien als een van de be- langrijkste vemieuwers van het genre. Op het ene moment speelt hij een zeer traditioneel klinkende bluessong, om bij het volgende nummer te experimenteren met modeme technieken als samples en drumloops. Behalve het al ge noemde Give It Away heeft hij nog een paar mooie covers voor ons in petto: Cypress Grove (Skip James) Locomotive Breath (Jethro Tull), het titelnummer Illustrated Man (vooral bekend van Johnny Win ter) en de traditional Traveling Ri verside Blues (van zijn grote voor- beeld Robert Johnson). Sensatio- neel debuut! jkl 18506 Amy Rigby - Til The Wheels Fall Off Til The Wheels Fall Off is het vier- de album van singer/songerwriter Amy Rigby. Voordat ze soloplaten ging maken zat ze bij de groepen Last Roundup en The Shams. Haar eerste soloalbum had de titel Diary Of A Mod Housewife (1996) en geeft goed aan waar haar liedjes meestal over gaan: het leven als al- leenstaande moeder of vrouw bo- ven de dertig (inmiddels veertig), vol humor en met een op zijn minst cynische kijk op het leven. Ook op Til The Wheels Fall Off behandelt Rigby, met een stemgeluid dat soms een beetje aan Marianne Faithfull doet denken, weer deze onderwerpen op haar geheel eigen humoristische wijze, een titel als Are We Ever Gonna Have Sex Again? spreekt wat dit betreft boekdelen. Ze wordt begeleid door verschillende muzikanten uit Nashville, zoals Ken Coomer (Wilco), Duane Jarvis (Lucinda Williams) en Rick Plant (Buddy Julie Miller). Amy Rigby over- stijgt het soms ietwat gezapige rootsgenre en gaat dan meer de kant uit van altematieve pop, zoals in het Believe In You met een mooie 'backwards guitar'. Til The Wheels Fall Of is niet alleen ge- schikt voor de liefhebbers van bij- voorbeeld Lucinda Williams of Ai- mee Mann, maar ook voor ieder- een die houdt van popliedjes die daadwerkelijk ergens over gaan. jkl18501 De cd's die hier besproken wor den zijn te leen bij de Centrale Discotheek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www.muziekweb.nl. ILLUSTRATED MAX Woensdag 4juni 2003 CX63 Bij meer dan de helft van alle man nen wordt de haargroei op het hoofd met de jaren minder, maar bij sommigen gaat het heel snel. Aan de slapen ontstaan inhammen die steeds dieper worden en gelei- delijk verplaatst de haargrens zich naar achteren. Tegelijkertijd wordt het haar op de kruin dunner tot er een kale plek ontstaat die steeds groter wordt. Uiteindelijk groeien de kale gebieden steeds meer naar elkaar toe. Dat je op je zestigste minder haar hebt dan op je dertig- ste vindt iedereen normaal, maar om op je twintigste te ontdekken dat je over vijftien jaar praktisch kaal zult zijn, is vervelend. De meeste mannen die dit overkomt, zijn er dan ook regelmatig mee be- zig. Ze maken zich zorgen, probe- ren een andere shampoo of kam- men hun haar zo dat het minder opvalt. Sommigen hakken de knoop door en scheren de restan- verlies zijn de haarfollikels extra gevoelig voor DHT. Onder invloed van deze stof wordt de haarwortel kleiner, komt ver- volgens in een slaapfase en vormt uiteindelijk geen nieuwe haar meer. Finasteride, de werkzame stof in Propecia, remt de aanmaak van DHT. Zolang je het slikt. ten weg, anderen proberen hun haar te behouden met haartrans- plantaties. Hoe ontstaat haarverlies? De haarfollikel - het zakje waarin de haar wordt gevormd - is een klein, maar ingewikkeld orgaantje, dat afhankelijk is van allerlei voe- dingsstoffen die het via een net- werk van kleine bloedvaatjes moet krijgen. Onder omstandigheden kan de follikel minder gezond wor den. De haar wordt dan dun en kort en verliest zijn pigment. Uiteinde lijk sterft de follikel. De haar is dan weg en kan niet meer terugkomen. De eigenlijke boosdoener is een stof genaamd dihydrotestosteron (DHT), die in de hoofdhuid wordt aangemaakt. Bij mannen met haar- wordt niet alleen het verdwijnen van de haarfollikels voorkomen, maar kunnen ook de follikels die al minder gezond waren zich herstel- len. Wanneer een haarfollikel die minder gezond was onder invloed van het geneesmiddel in een groei- fase terechtkomt, kan een korte, dunne, niet-gepigmenteerde haar worden vervangen door een ge- zonde lange, dikke en gepigmen- teerde haar. Die verbetering van het haar gaat heel geleidelijk, want haren groeien niet constant. Lange adem Dit nieuwe geneesmiddel is bij de meeste mannen effectief. In onder- zoeken waarin het is vergeleken met een nepmiddel (placebo) is het effect beoordeeld door haren te tel- len, de hoeveelheid haar van een stukje hoofdhuid te wegen en door foto's te vergelijken. Daarbij bleek dat in de meeste gevallen ten min- ste na drie tot zes maanden het haarverlies stopt en de haargroei verbetert. Om te beoordelen of fi nasteride bij jou werkt, moet je het minstens drie, tot zes maanden ge- bruiken. Ben je dan niet meer haar kwijtgeraakt, dan is de behande ling aangeslagen. Zichtbaar herstel van het haar laat langer op zich wachten, maar uit de onderzoeken bij bijna 1900 mannen blijkt wel dat hun tevredenheid met het mid- del op de lange duur steeds verder toeneemt. Overigens werkt het niet bij vrou- wen en mogen vrouwen het ook niet gebruiken. Propecia is een ge neesmiddel waar een recept van de huisarts voor nodig is. Het gebruik is eenvoudig: dagelijks een tablet. De kosten van een euro vijftig per dag worden niet vergoed door de verzekeraar. Het gebruik betekent een keus voor de langere termijn, want bij stoppen komt het haarver lies in het algemeen weer op gang. Het is dus een beslissing waar je samen met je huisarts best even goed over mag nadenken, maar de tijd dat er aan haarverlies niets te doen was, is voor veel mannen voorbij. Kijk voor meer informatie (op het internet)www.stophaarverlies.nu LU Q- Q- De komedie 'My Big Fat Greek Wedding' werd geproduceerd door Tom Hanks en Rita Wilson. Een Griekse familie woont al jaren in Amerika, maar vooral de vader doet er alles aan om te benadruk- ken dat zij van Griekse komaf zijn. Welk woord je ook noemt, ze stammen volgens hem allemaal af van het Grieks. En dat wil hij dan graag uitleggen. Ook de rest van de familie klit graag bij elkaar zo als ze in Griekenland gewend wa ren, met alle drukte vandien. Dochter Toula (Nia Vardalos) is echter anders. In tegenstelling tot haar zus is ze nog niet getrouwd en heeft ze ook geen kinderen. En dat terwijl dat volgens haar vader nu juist het levensdoel is van een Griekse vrouw. Als ze op een dag eindelijk een vriend vindt, maakt ze haar vader desondanks niet trots. Ze wordt namelijk verliefd I i John Corbett en Nia Vardalos in 'My Big Fat Greek Wedding' op de Amerikaan Ian (John Cor bett). Hoewel haar familie bepaald niet blij is met haar keuze, zet ze door en is vastbesloten met Ian te trouwen. Als romantische komedie is 'My Big Fat Greek Wedding' re- delijk geslaagd. Het verhaal is wel- iswaar een beetje te simpel, maar levert wel grappige momenten op. Zoals de scene waarin de vader van Toula Ian op het hart drukte dat hij hem om toestemming moet vragen om met zijn dochter uit te mogen. Als Ian dat vervolgens doet, bijt haar vader hem toe 'dat dat niet mag'. De meeste grappen zijn echter nogal voorspelbaar en het verzet van de Griekse familie tegen het gemengde huwelijk wordt ook te gemakkelijk gebro- ken. Daardoor is 'My Big Fat Greek Wedding' niet meer gewor- den dan een aardige komedie, ter wijl het vermoeden rijst dat het idee beter uitgewerkt had kunnen worden. Vincent Wernke door Carla Diemont ROTTERDAM - Weimg Neder- landers weten dat de voorouders van de Matrons in het tropisch regenwoud van Suriname een be- langrijke vrijheidsstrijd hebben geleverd tegen de koloniale Hol- landse machthebbers. Dankzij hun uit Afrika meegenomen ken- nis en waardigheid wisten zij sa- menlevingen te stichten die ook op geneeskundig gebied hoog in aanzien stonden. Andre R.M. Pakosie is een tropisch kruiden- specialist bij uitstek. Mensen uit biruien- en buitenland roepen zijn hulp in bij lichamelijke en gees- telijke problemen. Onder meer door de binnenland- se oorlog eind jaren tachtig van de vorige eeuw zijn de traditione- le Marronsamenlevingen in het binnenland van Suriname erg on der druk komen te staan. En dat is jammer, omdat hierdoor een gro te schat aan kennis en vaaidighe- den dreigt te verdwijnen. Bij- voorbeeld op het gebied van de natuurlijke kruidengeneeskunde. Pakosie is voor zijn baanbrekend. werk op het gebied van de ge- zondbeidszorg in 2001 door de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en werd in datzelfde jaar ook door de Surinaamse president Veni- tiaan benoemd tot Ridder in de Ere Orde van de Gele Ster, In Utrecht heeft hij zijn unieke praktijk en kruidenapotheek. Be halve zijn behandelingen, onder- zoekt, ontwikkelt en produeeert hij ook tropische kruidengezond- heidsproducten. Voorzien van in- houd, gebntiksaanwijzing en houdbaarheidsdatum staan deze in de schappen: tincturen voor het iichamelijk welzijn. zalven bij huidprohlemen, Dobruduwa (een drank ter vergroting van de mannelijke vita.iite.it), badwaters en beschermende middelen. In Rotterdam zijn de producten van Fytotheek Pakosie te verkrijgen in Toko Marwina aan de Marthe- nesserweg 10a Eigenaar Araan Janki: „Pakosie is erg bekend on der de Surinamers. Ook als men- sen eenmaal in Utrecht zijn ge- weest, komen ze hier altijd zijn producten kopen. De reguliere gezondheidszorg, zoals Riagg's, maatschappelijk werk, artsen, psychiaters maken veelvuldig gebruik van de exper tise van Pakosie. vanwege de aanvullende waarde die zijn dia gnose en zijn kruidenproducten hebben in de behandeling van mensen. Zo hebben de vroeger in Nederland onbekende krachtige tropische kruidenbadwaters (wasi) behalve een beschermen de effect op de geestelijke ener- gie ook een positieve invloed op iemands veerkracht. Van de gezondheidsproducten van Pakosie gaat een grote pre- ventieve kracht uit. Uit de erva- ringen van klanten blijkt dat hier sprake is van een weldoordachte, hoogstaande gezondheidzorg ..Sinds ik Pakosie's Dobruduwa drink, is mijn plasstraal groter en voel ik mij vitaler", aldus de vierenveertigjarige S. von Stet- ten. Fysiotherapeute G. Kramer vindt dat de kruidenbadwaters goed werken: Mensen raken hier door hun onrust kwijt en komen weer in balans. Ze staan veel be ter in hun werk, in hun relaties." Pakosie zelf blijft er bescheiden onder en weet waar hij het over heeft, als hij zegt: ,.Ziekte kent geen vaderland. dus geneeswij- zen ook niet. Elke geneeswijze is toepasbaar op een ieder. onge- acht zijn ras, gel<x>f en cultuur". Verschillende tropische planten brengt Pakosie deskundig en zorgvuldig bijeen in zijn produc ten. Het zijn planten die el knars werking versterken. Bijwerkin- gen zijn niet bekend. Over dit on- derwerp maakte P:ikosie een vooriichtingsfiim 'Busi Sten", waarin hij het respect voor de na- tuur duidelijk in beeld brengt. Het tropisch regenwoud mag door het oogsten van de planten op geen enkele wijze beschadigd worden en men houdt rekening met de hergroei van de plant. Tal van tradities behorend bij het eul- turele erfgoed van de Matrons worden bij het oogsten en de be- reiding in acht genomen. Het be houden van dergelijke tradities is belangrijk in een tijd, waarin veel mensen gestrest zijn en proble men hebben. Boompjeskade Rotterdam - Kinderdijk v. v. U wordt welkom geheten aan boord van het passagiersschip 'Nehalennia'. Varend over de Nieuwe Maas geniet u van de beroemde skyline van Rotter dam. Bepalend voor deze skyline zijn vooral de bruggen die de linker en rechter maasoever met elkaar verbinden. Via de Nieuwe Maas en de Lek vaart u naar de Kinderdijk. U krijgt ruim 1 uur om de molens te bezichtigen. t/m 28 sep; dag. om 10.45 en 14.15; 12,50; kinderen t/m 12 jaar 10,-; res. 010-2183131 Schemertour op het water Inschepen: Par- tyschip 'Nehalennia'. Vertrek onder leiding van een gids van Industrieel Toerisme. Excur- sie door de Rotterdamse haven. Een unieke ge- legenheid om op bijzondere wijze kennis te maken met de feeeriek verlichte haven vanaf het water. Inclusief een kopje koffie/thee. Af- vaart bij minimaal 20 personen. 11 jun 18.30; 13,50reserveren 010-2183131 Vertrek NAI Museumpark 25 Rotterdam Bycycle De ultieme fietsexcursie van Rotterdam Bycycle. Hoe ervaart de fietser de stad? De fietstocht gaat via de Maastunnel onder de rivier door, voert dan rustige parken naar drukke verkeerspleinen en vestigt de aan- dacht op verrassende gebouwen. 7 jun; 13.00- 15.00; reserveren 09001410 Urban Living De skyline van Rotterdam ver- andert door de koms van de vele woontorens. De moderne stedeling woont in luxe apparte- menten in het centrum van de stad. Hoe ervaart men de stad op hoogte? De excursie voert langs de verschillende torens. 8 jun; 13.00-15.00; re serveren 0900-1410 Spido Leuvehoofd Leuvehoofd Waterconcerten met Laurens van Rooijen Na ontvangst aan boord met een welkomstdrankje, geniet u van een "Symfonie van warme en koude gerechten" aansluitend zal Laurens van Rooijen een bijzonder verhalend concert geven waarbij hij zijn bekende melodieen zal afwisse- len met verhalen uit zijn leven als musicus. Na het concert is er, gelegenheid om persoonlijk na te praten met deze virtuoos. 8 jun; 57,50 p.p. (eventuele dranken niet inbegrepen) Boompjes Waterlife blvd Een strand aan de Maas? Jaze- ker! Waterlife blvd is tijdens de zomermaanden een Rotterdams strandpaviljoen. Van woens- dag t/m zondag is er van alles te beleven op Waterlife blvd. Op het buitenpodium kun je ge- nieten van Rotterdamse en nationale sterren: zo geeft Blof het gratis openingsconcert! Onder deel van De Rotterdamse Zomerfestivals Wa terlife Rotterdam, t/m 31 aug 2003 (beh. ma di Meer info: www.waterlife-rotterdam.nl Tapas Boot We gaan varen met de Navigathor vanaf het strand van Waterlife Boulevard, waar je onbeperkt tapas kunt eten. Om geheel in zonnige sferen te blijven kun je er een heerlijk salsamuziekje beluisteren en genieten van wind en water, en een rondje langs de skyline en havens. Daarna wordt je afgezet onder de Erasmusbrug, waar dj's om de eer strijden met mixjes en muziek. 8 jun; 18.00-20.00; 25,-; ex- d. drankjes, res. www.does-it.nl/rederijthor.nl Salsa On the beach Salsa dansen op het strand in hartje centrum Rotterdam. Salsa DJ's zorgen voor de juiste sfeer en het terras van het strand paviljoen wordt omgetoverd tot dansvloer. Daarnaast is ook het de bedoeling gratis proef- lessen en demo's Salsa en Tango, demonstra- ties Capoeira en Afrikaan dansen te gaan pro- grammeren en er komt een kleine Caribische markt. 5 en 12 jun; 19.00-22.00; gratis Internationale Architectuur Biennale Rotter dam Thema: Mobiliteit. Verspreid over de stad vinden twee maanden lang tentoonstellingen, lezingen, excursies en andere activiteiten plaats. Het NAi vormt het zenuwcentrum van de biennale en is een van de twee hoofdloca- ties, naast het pakhuis Las Palmas op de Kop van Zuid. t/m 7 jul Industrieter. Noord-West Coolsingel Rotterdams Auto Motorsport Festival Tal- loze pk's ronken door industrieterrein Noord- West. Een hoogtepunt op zondag is de Rally- challenge met rally/race- en autocrosswagens die telkens twee aan twee racen. En meervou- dig Nederlands motortnalkampioen Alex van de Broek geeft demonstraties. Maandg o.m. een race met historische motoren, 12.00 uur op de Coolsingel het Nederlands rallysprintkam- pioenschap. 8 en 9 jun Kralingse Bos Rotterdamsche manege Kralingseweg 120; 010-4528900 CHIO Zuid-Holland Cup Dressuur voor ver- enigingen uit de provincie. Het CHIO Rotter dam start een dressuurcompetitie voor equipes van verenigingen aangesloten bij de KNHS uit de provincie Zuid Holland. De competitie be- staat uit een eerste ronde in het Pinksterweek- end (8 en 9 juni), en een halve finale en finale tijdens het CHIO Rotterdam op 28 en 30 au- gustus. 8 en 9 jun Maashal onder Erasmusbrug H40 fluid Grooves: Under the bridge Dan- send uit je dak op de Waterlife Boulevard. Vandaag vind je de beste DJ's bij Waterlife blvd Under the bridge. Meer info www.waterlife-rotterdam.nl. H40 fluid groo ves is onderdeel van De Rotterdamse Zomer festivals. 7 jun; gratis Quarantaineweg 1 D4 havennummer 2630 QI Kunsteiland Midden in het havengebied van Rotterdam, bij Heijplaat. ligt het schierei- land van de voormalige Quarantaine-Inrich- ting. In de historische gebouwen zijn ateliers en studio's van kunstenaars gehuisvest. QI Kunsteiland is een expositie op het Ql-terrein in het kader van Waterlife Rotterdam. Meer in fo: www.qi-kunsteiland.com en 010-4280656. 7 jun t/m 31 aug; gratis, met uitzondering van enkele evenementen Zaagmolenbrug, Oude Noorden tot het cen trum TheaterGalerie op de Rotte Het drijvend thea ter- en kunstfestival op de Rotte. Vanaf het openings- weekend van 6 t/m 8 juni 'drijft' een schitterend theaterras tussen de Zaagmolen brug en de Noorderbrug. Het theaterterras is ook het vertrekpunt voor een theatrale route over het water met bootjes richting Rotterdam centrum langs verschillende kunstwerken die verspreid over de Rotte liggen. 6 jun t/m 21 sep; gratis; onderdeel van Waterlife Rotterdam Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469 Vlooienmarkt 8 en 9 jun; 09.00-17.00; 3,-; jeugd 2,-; t/m 12 jaar gratis Binnenrotte Zondagsmarkt Tevens Spaans markt. 9 juni Boulevard Zuid Beijerlandselaan Braderie 7 jun; 9.00-17.00 Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469 Counting Crows Live in Ahoy'Met speciale gasten. 10 jun; 20.00; 35,-/33,-/31,-/29,- Tom Jones Live in Ahoy'! 7 en 8 jun; 20.00; 45,-/40,-/35,- Rotterdamse Schouwburg,gr zaal Schouwburgplein 25; 010-4118110 Un ballo in mascera Verdi. Opera Zuid. Ieder een draagt letterlijk en figuurlijk maskers. Tij dens het bezoek aan Madame Ulrica Arvidson is de hofhouding gemaskerd, op de executie- plaatsen ruilen Rene en Gustav van kleding en Amelia verhult haar gezicht met een sluier. De identiteit van de samenzweerders is tot op het laatste moment onbekend. 5 jun; 20.15; 30,-/ 25,-/20,-; cjp/p65/r'dam pas 25,-/20,-/15,- Der Freischutz C.M. von Weber. Nationale Reisopera. Een ouderwetse liefdesgeschiedenis vormt de spil van het verhaal. De scene in de Wolfskloof behoort tot de mooiste uit de ne- gentiende eeuw: mysterieuze samenklanken, monotone koorgedeelten, afwisselend gespro- ken en gezongen. 11 jun; 20.15; 30,-/25,-/20,-; cjp/p65/r'dam pas 25,-/20,-/15,- Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 Orgelconcert Door Martin Mans. 9 jun; 20.00; 7,50; tot 12 jaar 3,- Orgelpauzeconcert Door Johann Th. Lemc- kert. 11 jun; 12.45 Middagpauzeconcert Door So-Young Kim, koororgel. 5 jun; 12.45 Middagpauzeconcert 12 jun; 12.45 Oude- of Pelgrimvaderskerk Aelbrechtskolk 20; 010-4774156 Orgelconcert Door Gerard van der Zijden. Op het programma o.a. Franck-Chorall III, A. Guilmant-Sonate IV. 7 jun; 16.00 Bluessocieteit L'Esprit Wendeldijk 25; 06-50992595 Bluesjamsession Opgeven bij Herman: 010- 4831537. 6 jun; 20.00; gratis Family Style (Big) Italie's beste bluesformatie! 7 jun; 20.30; 6,-; niet leden 3,50 Rotown Nieuwe Binnenweg 19; 010-4362669 Live on the low Klinkt als: open mic r&b en hip-hop op live band. 8 jun; 21.00; gratis Louie Austen Klinkt als: Frank Sinatra goes electronic disco. 5 jun; 22.30; 5,- Calypso Mauritsweg 5; 010-2010999 Silly a Gogo Upstairs: Loving '60, Disco '70, '80 Dance, '90 Delight. Downstairs: The Bar of Broken Dreams. Hosted by The GoGo Dis co Girls!! Silly a GoGo is nieuw, knettergek, vrolijk, gezellig en vooral dansbaar! 7 jun; 23.15; 10,-; kaarten aan de zaal Zondagmiddag; Jazzmiddag! Ladies in JazzMijke invites. 8 jun; 16.00; 7,50; kaarten aan de zaal OffCorso Kruiskade 22; 010-4113897 Weekend! Weekend! wordt de plek waar Rot- terdammers elkaar op vrijdagmiddag ontmoe- ten, of je hier nu werkt, studeert. woont of een dagje komt shoppen, als je het Weekend! in de bol hebt ben je welkom. Muziek van Andre Dadi, Chezz Deep Diggin, Phil Peoples e.a. 6 jun; 16.30-21.00; gratis Subtronics I Kamanchi Album Release Party. 6 jun; 23.00; 10.00 ON Main hall: Benny Rodrigues. 7 jun; 23.00; 12,- Hangplek Lounge: Hang out! for young creati- ves. 5 jun; 20.00; gratis De Twijfelaar Mauritsstraat 173; 010-4132671 Second place Drive 12 jun; 22.00; 3,- The Roots Fathers 6 jun; 22.00; 5,- Waterfront Boompjeskade 10; 010-2010980 Roff To#7 jun; 22.00 Ye-Ye Party! Super Swinging Sixties Sounds! Dandy Dave, Senor Alberto, Ben de Luca, Kleine Ronald. 6 jun; 22.00; 5,- de Doelen, Grote Zaal Schouwburgplein 50; 010-2171717 Miss Alida Verkiezing 2003 De Miss Alida Verkiezing is geen gewone verkiezing. Het Creools cultureel erfgoed, de geschiedenis van Suriname - waaronder de slavernij - de kleder- dracht, daar draait het om. Het gaat niet direct om uiterlijk schoon. Elke vrouw die meedoet aan de verkiezingen moet een boodschap uit- dragen, de winnares doet dat gedurende een jaar. 6 jun; 20.00-01.00; 25,-; cjp/p65/r'dam pas 20,- Rotterdamse Schouwburg,kl zaal Schouwburgplein 25; 010-4118110 On/Off Vier maanden lang worden leerlingen en docenten van zeven scholen door professio- nele theatermakers. technici, decorbouwers, dramaturgen en SKVR- docenten gecoacht bij het maken van hun schoolvoorstelling. De re- sultaten van dit productieproces zijn te zien tij dens het On/Off-festival in de Rotterdamse Schouwburg en Theater Lantaren/Venster. 3 Xl m 6 jun; 20.30 Ned. Architectuurinstituut NAI Museumpark 25; 010-4401200 Rotterdam en het water, of Amhem aan zee? Wereldhistoricus Fred Spier van de Universi- teit van Amsterdam en fysisch geograaf Jan Klijn gaan in op de ecologie van het water, vroeger, nu en in de toekomst. 5 jun; 13.00- 19.00; reserveren 0900-1410 CNME Wilgenhof Ringdijk 76; 010-4223977 Rugzakroute Voor gezinnen met kinderen van 6 tot 12 jaar. Het gezin kan een rugzakje lenen op het CNME Wilgenhof. In de rugzak zitten allerlei materialen waarmee de kinderen na- tuuropdrachtjes kunnen doen. Zo kunnen zij met een schepnetje slootdiertjes vangen en be- kijken, met een loep onderzoeken wat er in een knotwilg leeft en met een komoas het land- schap verkennen. t/m 14 sep; ma. t/m vr. 9.00- 16.00; gratis; 5,- borg voor de rugzak; res. 010- 4614940 RO THEATER William Boothlaan 8; 010-4047070 Proust 2: De kant van Albertine ro theater. Re gie: Guy Cassiers. Met: Paul R. Kooij, Eelco Smits, Fania Sorel en Marlies Heuer. Deel 2 in de theaterserie naar de roman 'Op zoek naar de verloren tijd' van Marcel Proust. Marcel wordt verliefd o Albertine. Proust 2 verbeeldt de in- tieme emotionele wereld van twee mensen. t/m 7 jun; 20.30; zondag 14.30; 15,-/12,50 Rotterdamse Schouwburg,kl zaal Schouwburgplein 25; 010-4118110 Rock to Marock Rotterdams Wijktheater. Vier Marokkaanse hartsvriendinnen gaan met een gammel busje op vakantie naar Marokko. In Spanje stranden ze met autopech. Terwijl ze op de parkeerplaats wachten op reparatie hebben ze tijd om hardop na te denken over hun leven. 10 jun; 13.30 en 20.30 Hou mijn hart vast Rotterdams Wijktheater. Drie vrouwen komen bij elkaar aan de voor- avond van de bruiloft van een van hen. Tijdens de voorbereidingen voor het feest halen ze her- inneringen op aan hun vroegere ervaringen. Alle drie hebben ze na een zware tijd bij hun vorige partner nu de kracht gevonden om een nieuw leven te beginnen. Een voorstelling over huiselijk geweld. 11 jun; 20.30 Crime City? Rotterdams Wijktheater. Rotter dam 1969. Grote stad. Alles leek helder en overzichtelijk. 'The promised land' voor gast- arbeiders. Er was alom ontzag voor de leraar, de agent, de baas. Rotterdam 2002. Stad van vele culturen. Veranderde stad. Je bent jong en je wilt 'erbij' horen. Vijf jongeren uit een 'gang' vervelen zich... 12 jun; 20.30 Bonheur Eendrachtsstraat 79-81; 010-4046716 9e Klein Bonheur Festival Als de zon hoog aan de hemel staat en de bijtjes zoemen, opent Bonheur drie dagen lang haar deuren voor bij zondere voorstellingen en gasten: Orlando (ten Bruggencate), 2Cowboys (Boonstra Rusten- burg), Koorts (Poorta), Blauw (Den Dulk Kho sien kie), een verhalenbrunch en nog vele andere voorstellingen! 6 t/m 8 jun; Info/reser- veren 010-4046716 Jeugdth. Hofplein, grote zaal Benthemstraat 13; 010-2435050 1001 Nacht Script: Louis Lemaire. Regie: Jaco van der Moolen. Gespeeld, gedanst en gezon gen door Adel Salem en 60 leerlingen van Jeugdtheater Hofplein. Vanaf 6 jaar. Een oos- ters sprookje waarin een mooie intelligente vrouw een door macht bezeten koning verleidt met haar verhalen. Een voorstelling vol mys- tiek met kleurige voile, kaftans, acrobatiek, buikdansen en meer. 6 t/m 8 jun; 19.00; zondag 14.00; Reserveren: 010-2435050 Theater 't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-4667778 lmprotheater Pluk de dag. 12 jun; 20.30; 5,- De Vrek Risk. De Vrek gaat over de liefde van vier jonge mensen, die alles overwint, en de gierigheid van een oude vrek, die zijn zin door wil drijven. Een koppelaarster en het huishou- delijke personeel complimenteren dit komische stel, en zorgen voor wat leven in de brouwerij Al met al zorgt dit voor een vrolijk geheel. 6 en 7 jun; 20.30; 5,- Jeugdth. Hofplein, Theater 222 Pieter de Hoochweg 222 De kleine Zeemeermin Tekst: Judith Herzberg, regie bewerking: Don van Dijke. Gespeeld, gedanst en gezongen door leerlingen van Jeugdtheater Hofplein, de dependances Baren- drecht en Ridderkerk. Vanaf 6 jaar. De kleine zeemeermin mag een kijkje nemen in de men- senwereld boven water. Daar ziet ze op een schip een prins met prachtige ogen. Lukt het haar om de liefde van de hem te winnen? 6 t/m 8 jun; 19.00; zondag 14.00; Reserveren 010- 2435050 Calypso Mauritsweg 5; 010-2010999 Murphy's Comedy Night In Calypso komen dit jaar de stand-up comedians weer naar je toe. Harde. snelle en hilarische humor op topniveau uit Nederland, Engeland, Amerilca. Nieuw Zeeland, Cannada en Australie. Op de laatste avond van deze tour in Calypso o.a. MC Tim Ward (US), Jim Speelmans (NL), Chris v.d. Ende (NL); Arie Vuyk (NL) en de headliner is een Mystery Guest! 7 jun; 21.00; 9,-; vvk bij Cantina Calypso

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 23