juni 2003 maasstad Mercedes-Benz introduceert geheel nieuwe Vito en Viano Nissan-dealer D.O. Berkel, de g rootste in de Rand Istad JaguarS-Type met navigatie in binnenspiegel Eerste test voor West McLaren Mercedes MP4-18 'Limited edition' met extra uitrusting Veiligheid staat voorop MOMENT VOOR EEN VERRASSENDE KENNISMAKING MET NISSAN EXCELLENT Excellent rijplezier en kilometerslange betrouwbaarheid zijn kenmer- kend voor Nissan. Of u nu de nieuwe, compacte Micra, de vernieuwde Almera, de innovatieve Primera, de stoere X-TRAIL of de krachtige Patrol kiest. Kom Nissan ervaren bij uw Nissan dealer DC Berkel. U bent van harte welkom. Voor een proefrit, bijvoorbeeld. SH1 FT_expectations I MAASWIJKWEG 1-3, 3203 LG SPIJKENISSE, TEL. 0181-69 21 50 ■NIJVERHEIDSWEG 6, 3225 LL HELLEVOETSLUIS, TEL. 0181-32 27 00. www.dcberkel.nl Bij de Regionale Jaguar Centra in ons land is nu een Jaguar S- Type leverbaar die voor een meerprijs is voorzien van een splinternieuw VDO Dayton MS 5400 high-end navigatiesys- teem met de display in de bin nenspiegel. Een primeur die Ja guars rol als trendsetter op technisch gebied nog eens on- derstreept. En dattijdelijk voor een beperkt bedrag en inclu- sief comfort en dynamiek die de S-Type al veel faam hebben bezorgd. De innovatieve binnenspiegel- navigator wordt geleverd op een beperkt aantal Jaguars S- Type in verschillende uitvoerin- gen, met motoren varierend van de 2.5 liter V6 tot en met de 4.2 liter V8 Supercharged. De Oostenrijkse coureur Alex Wurz reed deze week op het circuit van paul Ricard in Zuid- Frankrijk de eerste ronden met de West McLaren Mercedes MP4-18, de nieuwste bolide van hetformule 1-team uit het Britse Woking. Allereerst on- dergaat de auto aan een om- vangrijk testprogramma. Dan wordt een beslissing genomen over het wedstrijddebuut van de nieuwe auto. Tegelijkertijd werd op Paul Ricard het ont- wikkelingsprogramma van de huidige wedstrijdauto, de MP4-17D, voortgezet. De nieuwe West McLaren Mer cedes onderscheidt zich door een aantal zichtbare verande- ringen van zijn voorganger.. Daaronder zijn een kortere en lagere neus, een compactere achterpartij en een aerodyna- misch gunstige motorafdek- king. De Mini Cooper S is echt een auto om mee gezien te worden en je lekker in te voelen. Hij is dynamisch met zijn lage zwaartepunt, zijn directe besturing en zijn wielen op de hoeken van de carrosserie. Ondanks zijn compacte vorm is hij zeer ruimtelijk. Op basis van het oorspronkelijke ruimteconcept, bevestigtde Mini Cooper S zijn reputatie van auto met maximale interieurruimte. Zelfs de grootste dingen vinden moeiteloos een plaatsje in de Mini Cooper S. Met de neerklapbare rugleuning achter kan de Mini zowel veel bagage vervoeren, als vier personen. Voor de kleinere en losse spulletjes heeft de Mini bergruimtes en de kaartenvakken. Honda Jazz nu ook leverbaar als 1.2i De doordachte Honda Jazz, bekend om zijn vlotte uitstraling en ruime interieur, is nu ook als 2.1 i. Tot nog toe was de Jazz er alleen als 1.4i. De 'limited edition' is er voor de speciale prijs van 15.340,- euro. De 1.2i is nu leverbaar. De Honda Jazz 1.2i is er in de kleuren Ice Blue Metallic en Satin Sliver Metallic. Het bijzondere karaktervan deze uitvoering blijkt uit de rijke uitrusting. De standaarduitrusting omvat onder andere elektrische bedienbare ramen voor, centrale deurvergrendeling met afstandsbediening en een radio- /CD-speler. Bovendien is de 1.2i, net zoals alle andere Jazz-uitvoeringen, altijd voorzien van ABS met EBD en remassistentie, vier airbags, stuurbekrachtiging, een in hoogte verstelbaar stuur, een digitaleverbruiksmeter, achterruitwisser en elektrische buitenspiegels. Na 7 jaar introduceert DaimlerChrysler deze zomer de nieuwe Mercedes-Benz Vito en de opvolger van de huidige V- klasse, de Viano. Vergeleken met hun voorgangers bestrijken de nieuwe modellengamma's een veel breder toepassingsgebied. De klant kan kiezen uit drie voertuiglengten en twee wielbasisvarianten, terwijl daarnaast voor de Viano vier verschillende motoren en voor de Vito zelfs vijf motorversies beschikbaar zijn. Er zijn twee en drie CDI- dieselmotoren leverbaar met varierende vermogens. De aandrijfkracht wordt via een handgeschakelde zesversnellingsbak of een vijftraps automatische transmissie op de achteras overgebracht. Daarnaast was het bereiken 'an de hoogst mogelijke actieve ei passieve veiligheid een van de doelstellingen bij de ontwikkeling van de Vito en Viano. Deachterwielaandrijving zorgt bijvoorbeeld voor een betere tractie onder alle beladingsomstandigheden en een zeer neutraal stuur- en rijgedrag. Alle zitplaatsen zijn voorzien van driepunts- veiligheidsgordels. De bestuurder en de bijrijder beschikken bovendien over gordelspanners met gordelkrachtbegrenzers, terwijl verder bij de bestuurdersplaats en -afhankelijk van de uitrusting- tevens bij de bijrijdersplaatseenfullsize airbag wordt toegepast. Excellent.. - - - V V H V,W

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 9