maasstad maasstad Zestig koppels verleggen grenzen in loodzware run Voetballers VVK vieren 35-jarig bestaan Succes sportinstituut op NK judo studenten Agenten werpen zich in de weekeindes op als babysitters van bet Rotterdams uitgaanspubliek Onweer maar even spelbreker bij Survivalrun ROTTERDAM - Het is een druilerige vrijdagavond en de voi le maan was vorige week. Een goed begin van de nacht voor de agenten van het horecare-team. Althans, zo lijkt het. Want al nodigt het weer niet uit tot bacchanalen in de buitenlucht en zullen veel Rotterdammers deze nacht genoegen nemen met de vrijdagavondfilm, uit ervaring weten ze: de mens is onvoor- spelbaar. Rond middernacht begint het de clubbers, punkers, rockers, kakkers en skaters toch te kriebelen. Het weekeinde staat voor de deur en toevallig zijn zojuist de lonen en studiefi- nanciering weer gestort. Chaos of serene rust: het kan nog alle kanten op vannacht. Van Stigt Thans naar bekerfinale Rijnmond strikt ook Merx en Rademaker Maassluise winst in honkbalderby Excelsior Maassluis tegen Feyenoord Zeekadetten op het sportieve pad Woensdag 11 juni 2003 Nachtelijke avonturen van het horecare team door Ilja Post 22:00 uur, de mentale voorberei- ding. Brigadier Michel de Man, de eerst aanwezige, maakt het rooster op voor de nacht. Daarbij bijge- staan door Stefan Papendrecht, operationeel chef horecare. De veertien agenten worden gekop- peld en verdeeld in zeven teams. Het zijn er minder dan in Septem ber 2000, tijdens de start van het horecare-project. Vijftig dienders liepen er die eerste maanden per avond rond. „Toen was dat hard nodig", legt Stefan uit. „De media schilderden Rotterdam af als een stad in de greep van de criminaliteit. Leuk uitgaan kon je er niet meer volgens de kranten. Onterecht denk ik zelf, maar de be- richten waren hardnekkig en ze zorgden wel degelijk voor proble- men in de horeca. De mensen ble- ven weg. Toeristisch Rotterdam dreigde een imagoprobleem te krij- gen. Om dat te voorkomen kregen wij van gemeenteweg de opdracht het veiligheidsgevoel onder het publick te vergroten. Ook moest de pakkans omhoog. Het horecare- project is wat dat betreft echt een service aan het uitgaanspubliek." Ronald Dingjan, Stefans partner voor deze nacht, knikt instem- mend. Wijdbeens voor het koffie- apparaat: „Wij zijn hun garantie voor een veilig avondje stappen." Die belofte was in het verleden niet even makkelijk na te komen. Zo herinnert Ronald zich zijn eerste horecare-actie nog goed, zo'n ze ven maanden geleden voor de deur van een beruchte discotheek. „Als groentje moest ik er daar direct met de wapenstok op af. Leuk is dat niet. Maar wanneer je voor een groep dronken jongeren staat, op- gefokt en agressief, dan heb je soms geen keuze. Dan is het jij of zij. Gelukkig komt zoiets maar heel af en toe voor. Eigenlijk is het de laatste paar maanden juist ver- bazend rustig." 23:00 uur, naar buiten. Stefan en Ronald ritsen hun regenjack dicht tot aan de nek. Ze checken pistool en pepperspray en hullen zich in de bekende gele overjacks. Gelaten stappen ze het hoofdbureau uit: de druilerige nacht tegemoet. Ver lo- pen om het uitgaansgebied te be- reiken, hoeven ze niet. Een kleine dertig stappen en ze staan op de Coolsingel. Het rondjeslopen is begonnen. Van Stadshuisplein naar Karel Doormanstraat en van Centraal Station naar Delftsestraat en terug. Een klein kwartier later wordt de eerste wildplasser van de avond aangetroffen. Voor het horecare- team een niet aflatende bron van bekeuringen. De boete die ervoor staat, kunnen ze dromen: 46 euro. De reactie die zo'n boete ontlokt niet: sommige accepteren hem ge laten, anderen vinden het wel grap- pig, weer een andere groep maakt stampij. Zij proberen vaak ook omstanders tegen ons op te hitsen. Risicovol, want voor je het weet, veroorzaakt zo'n gozer een enor- me rel. 01:35, uitgescholden. Drie dron ken studenten passeren het duo. „Alle Rotterdamse agenten zijn homo's!", klinkt het uit hun mid den. Eerst lijkt het alsof Stefan en Ronald de belediging aan zich voorbij laten gaan, maar een se- conde later lopen ze terug. „Wat zei je?" „Oh, voelen jullie je aan- gesproken", hipst de corpsbal. „Neuh, we willen gewoon even weten wat je zei." „Je hoorde me well", begint er een kat en muis- spelletje. Na een paar minuten zien de agenten het nutteloze van de discussie in. Ze laten de jongen gaan. „Geloof het of niet: ik hoorde echt niet wat hij zei. Homo's? Tsja, ik had wel zo'n vermoeden. Maar dat is voor de wet niet genoeg. Wan neer hij het recht in mijn gezicht had gezegd, ik had hem direct op de bon geslingerd. Maar dat is voor de leek het kromme van de wet. Hetzelfde doet zich voor wanneer ik iemand een bekeuring geef. De rechter heeft ooit gezegd: een emo- tionele ontlading bij het zien van de politie mag. Pas wanneer ze me twee keer een klootzak noemen, hebben ze een probleem." 02:05 uur, een zielig hoopje mens. Voor een bekende studen- tendiscotheek ligt een meisje voor gaas. Hemelsbreed op nog geen drie meter van de portiers die strak voor zich uitkijken. „Zaadportiers. Buiten hun zaak dus niet langer hun probleem", zegt Stefan. Maar goed, dronken mensen zijn stan- daard deze avonden. Even vragen ze de vriendinnen die haar onder- steunen of ze haar veilig naar huis zullen brengen. Dat beloven ze en Stefan en Ronald lopen verder. Toch niet helemaal gerust gesteld. Rotterdam gaat momenteel gebukt onder een GHB-explosie. Smerige kereltjes stoppen deze date rape drug in het drinken van meisjes om hen daarna ergens te verkrachten. Stefan en Ronald kennen de verha- len van de slachtoffers. Ook zij la- gen net als dit meisje onaanspreek- baar op straat. Na afloop kunnen ze zich nog ergens vaag de gestalte van een agent herinneren die hen vroeg of het goed ging en daarna wegliep. Sommige meisjes worden daadwerkelijk veilig thuisge- bracht, anderen vinden collega's de volgende ochtend half ontkleed en in shock in de bosjes. Ze lopen terug. Het meisje ligt in vrijwel dezelfde houding op de stoep. Op pijnprik- kels reageert ze amper. Het enige geluid dat ze voortbrengt, is een voor omstanders lachwekkend, maar voor de agenten meelijwek- kend: aaaaarghhhhh. Waarschijn- lijk toch iets meer dan dronken al- leen dus. Terwijl ze wachten op de ambulance stelt het duo ter plekke een onderzoek in. Ze vragen haar vriendinnen met het meisje binnen heeft gedanst. Of ze hem naar bui ten willen lokken. Want naar bin nen gaan ze niet. Tenminste, niet zo lang het niet hoeft. Dat wekt al- leen maar extra agressie op. Een portier loopt met haar mee en sa- men komen ze terug met een iet wat aangeschoten jongen. Niet het type dat meisjes stiekem drugs toe- dient. Al weet je dat natuurlijk nooit. Ze noteren zijn gegevens voor later en laten hem gaan. Vastgegespt op de brancard, gaat het met het meisje niet veel beter. Na een kort onderzoek in de zie- kenwagen komt de broeder terug. „Toch maar meenemen naar het Dijkzigt. Voor de zekerheid." Slechts een van haar vriendinnen mag mee. Totaal overstuur. „Voor ons houdt het avontuur hier op", zegt Ronald. „Ik bel later nog wel even naar de spoedeisende hulp, maar wat er echt is gebeurd, zal ik niet te horen krijgen. Doktersge- heim, jammer." 03:15 uur, agressie. Van de Cool singel naar de Delftsestraat lopend, speelt zich voor de Hofpleinfon- tein een merkwaardig tafereel af. Een jongen verdedigt zich met een paraplu tegen de aanvallen van twee anderen. Ronald stoot een kreet uit en de twee agressors vluchten weg richting Delftse straat. Direct hangt hij aan de mo- bilofoon om collegas aldaar te waarschuwen. Nog geen minuut later heeft hij een antwoord terug. „Een aangehouden, de ander spoorloos." Een geharde crimineel is het niet die daar in bedwang wordt gehou- den. Al doen zijn woorden anders vermoeden. Slechts 17 jaar en koud gearresteerd voor vechten in het openbaar trakteert hij de agen ten op een sterk staaltje juridische kennis. „Tsss, over een uur sta ik weer buiten, weet je. Ik ga in hoger beroep en je zal zien: ik word vrij- gesproken man. Jullie kunnen niets bewijzen." De jongen krijgt geen gelijk. Slechts driekwartier later staat hij al weer buiten. Eerder nog dan Stefan en Ronald klaar zijn met het papierwerk. Het slachtof- fer weigert aangifte te doen. De in- genomen drankmuntjes van disco theek Hollywood kan hij nog de zelfde avond opmaken. 04:30 uur, weer de straat op. De grootste chaos moet nog komen. Tegelijkertijd komen verschillende meldingen binnen van geweld op de Coolsingel. Stefan en Ronald doen hun best de afstanden lopend te overbruggen. Hun collega's van de DHV, politiejargon voor directe hulpverlening, doen het met de au to. Overal blauwe alarmlichten: al- tijd een indrukwekkend gezicht. De busjes en Volkswagen Passats, de hondenwagens met geblindeer- de ruiten, schieten met hoge snel- heid voorbij. Het mist zijn effect op het uitgaan spubliek niet. Al die flikkerende blauwe lichten werken als een rode lap op een stier. De leden van het horecare-team bevinden zich plots in een draaikolk van toegesnauwde verwensingen. De gemoedelijke sfeer die de nacht tot zover ken- merkte, draait om in agressie. De mens als individu is slim, maar als groep bei'nvloedbaar en bij vlagen gevaarlijk. Toch loopt het allemaal met een sisser af. Zo gauw de poli- tiewagens uit het zich verdwijnen, keert de rust weer. 04:50 uur, de spits na de spits. Honderden taxi's verstoppen de splitsing Coolsingel-Kruiskade. Een file mag het niet eens meer he- ten, een ronkende kluwen van staal en blik is een betere omschrijving. Een zestal agenten probeert nog orde in de chaos te scheppen, maar het is een onbegonnen werk. Chauffeurs hongerig naar klanten wurmen zich in de nauwste boch- ten om daar te komen waar de actie is. Stefan weet wel waarom. De nacht is al bijna voorbij en de me ter wijst een bedroevend lage om- zet uit. 05:45 uur, het grote aftaaien is begonnen. Terug op de Delftse straat spuwt Hollywood zijn laatste spurt bezoekers uit. Onder hen een jongen die het agentenduo met veel bombarie tegemoet treedt. „Ik ben gediscrimineerd!", schreeuwt hij uit. „Ik wil gewoon nog een drankje bestellen en die gozer aan de bar zegt glashard nee. En terwijl ik hem op normale toon vraag waarom, komt een portier achter- langs die me naar de uitgang duwt.' Dat het wellicht aan de na- derende sluitingstijd ligt, komt niet in de jongen op. Nee, hij is gedis crimineerd en eist gerechtigdheid. Ronald gaat, moe als hij is, een dis cussie met de jongen aan. Maar al snel blijkt dat het een gebed zonder eind is. Toch blijft de jongen aan- houden en wordt op den duur zelfs iet wat agressief. Als de agenten hem hierop aanspreken, blijkt hij er 'een van hun te zijn': een agent in opleiding. Gei'nteresseerd vra gen ze door naar zijn gegevens. Bij welk bureau en in welke stad. Al snel blijkt dat de jongen liegt. Hij weet niets van het politiewereldje. Voor hem een geluk bij een onge- luk. Was hij het wel dan was zijn carriere na deze avond voorbij. „Van agenten die zich in hun vrije tijd misdragen, wordt altijd aante- kening gemaakt", zegt Ronald. De leiding streeft naar een onkreuk- baar corps. Rotte appels kunnen ze daarbij niet gebruiken." 06:40 uur, bijna bedtijd. Terwijl met de zon het getjilp van de vo- gels opkomt, schrijven Stefan en Ronald hun twee laatste bonnen uit. Een voor ongeoorloofd ge- bruik van de claxon. Een aan de man die Ronald twee uur eerder ook al een prent gaf voor het rijden door rood licht. Toen was het z'n tweede, hij had er al een voor fout parkeren. Maar nu zien ze zijn Mercedes cabrio weer op foute plek staan: de stoep voor een dis cotheek. Ronald zwengelt er nog een bon tegenaan en vertrekt richting hoofdbureau. Even later passeert de bewuste auto hen al toeterend. Dat zou nog een bon kunnen bete- kenen, maar de agenten vinden het wel grappig. „In totaal 226 euro aan boetes en toch nog lachen. Ach, hij zal het wel kunnen leien. Misschien een klusje voor de FIOD. Niet onze zaak, wij gaan naar bed." It it SCHIEDAM - Voetbalvereniging VVK staat komend weekeinde uit- gebreid stil bij haar 35e verjaardag. De Kethelse club viert haar jubile- um met een driedaags feestpro- gramma. Belangrijk onderdeel daarin is een 22-uurs voetbaltoer- nooi. Vrijdagavond 13 juni om 20.00 uur wordt voor de eerste maal afgetrapt in de wedstrijden- reeks tussen acht 'landen'-ploe- gen. Deze 'landen' zijn elk weer onderverdeeld in teams in verschil lende leeftijdscategorieen. Het langlopende voetbaltoernooi wordt zaterdag 14 juni om 14.30 uur onderbroken voor een speciale jubileum wedstrijd tussen het eerste jeugdteam dat ooit voor VVK heeft gespeeld en een oud-eerste elftal uit de jaren 2000. In het oor- spronkelijke jeugdteam spelen on der meer oer-VVK-ers als Coen Timmers, Peet Olsthoorn, Stefan Jansen en Gerard Heijdra. Zaterdagavond is het tijd voor ont- spanning met een uitgebreide feestavond. Daarin optredens van onder meer Harry Slinger (Druk- werk) en de Amazing Stroopwa- fels. Het jubileumweekeinde wordt zondagmiddag afgesloten met een reiinie-brunch, een optreden van de country westernband West Virginian Railroad en de laatste trekking van de Superloterij met onder meer de Superhoofdprijs. SCHIEDAM - Sportinsituut Schie dam was afgelopen zondag met drie judoka's actief op het NK voor studenten. Alledrie de Schie- dammers wisten op deze Neder- landse judotitelstrijd een medaille te bemachtigen. In de klasse tot 90 kilogram had Hiiseyin Tekin vooraf al aangege- ven erg gebrand te zijn op de titel. Tekin maakte zijn doelstelling met bijzonder goed judo helemaal waar en won alle vier zijn partijen met een vol punt, 'ippon'. In de finale versloeg Hiiseyin Tekin zijn even- eens sterke concurrent Ed Walters met een adembenemende 'o-uchi- gari Jeffrey Koekebacker startte even- eens goed in de klasse tot 73 kilo gram. Echter tegen concurrent Henri Schoeman ging de Schie- dammer onderuit. Via de herkan- singen wist Koeckebacker vervol- gens nog wel verdiend naar een bronzen medaille op te rukken. Linda Waals die uitkomt in de klasse tot 57 kilogram liep zondag in haar derde partij van de dag te gen een verkeerde scheidsrechter- lijke beslissing aan. Na een winst- partij en een verliespartij kreeg Waals in haar volgende wedstrijd een onterechte waarschuwing voor passiviteit en verloor daarmee de partij en zag haar tegenstander kampioen worden. Door dit resul- taat moest Linda Waals nog twee wedstrijden in een nacompetitie ju- doen en pakte daarin evenals club- genoot Jeffrey Koekebacker een derde plaats. VLAARDINGEN - Voor de orga- nisatoren was het afgelopen zon dag wel even spannend. Zouden alle voorbereidingen dan helemaal voor niets zijn geweest? De weer- diensten hadden vooraf al voor- speld dat een hevig noodweer wel eens spelbreker zou kunnen zijn bij de tweede Vlaardingse Survival- run. Het voorspelde noodweer kwam ook echt. De eerste wedstrijddeelnemers wa ren al gestart toen het plots vrese- lijk begon te regenen en te onwe- ren. Met name dat onweer deed de organisatoren zondag besluiten de wedstrijd stil te leggen. Maar nadat de onweerswolken waren overge- dreven, kon drie kwartier later de startprocedure opnieuw hervatten. En de koppels die al onder weg waren voordat het noodweer los- barstte? „Ja, die kun je moeilijk meer stoppen. Die zullen wel ge woon doorgegaan zijn", ver- wachtte de wedstrijdorganisatie. De ruim zestig koppels die zich op Eerste Pinksterdag aan de 13 kilo meter lange run met hindernissen waagden, kregen heel wat voor de kiezen. Voor de meeste van hen telde het wedstrijdaspect dan ook niet echt mee. Het was voor hen meer de uitdaging van het onbe- kende. Noem het 'de grens van het eigen kunnen opzoeken'Een ver- traging onderweg, omdat erbij het begin van de verplichte kanotocht even niet voldoende kano's voor- handen waren, wordt door de meesten dan ook lijdzaam onder- gaan. Geen driftige gebaren die je op zo'n moment bij andere duur- sporten gewaar zou worden, omdat de geplande opmars wordt gestuit. Meedoen en opdrachten goed uit- voeren is bij de survivalrun be- langrijker dan winnen. En de organiserende Politieregio Rotterdam Rijnmond en Shell- sportpark De Vijfsluizen hadden weer hun uiterste best gedaan om de uitdaging voor de deelnemers zo groot mogelijk te maken. Dat begon al meteen op sportpark De Vijfsluizen zelf. Ieder koppel moest meteen na de start te water in het zwembad en proberen zich- Ongetwijfeld is de renovatie die het hoofdveld van VVK en sc Spaiand de laatste maanden heeft ondergaan ook een feestje waard. Met deze werkzaamheden is de bodemgesteldheid in dit stukje Kethel grondig aangepakt. En nu wordt er alom gehoopt dat er eindelijk op deze plek een blijvend groene en vlakke grasmat gepresenteerd kan worden. Inmiddels zijn in ieder geval de eerste groene grassprietjes weer te zien. Er lijkt dus reden voorenig optimisme. Foto Roger van der Kraan zelf uit het water op te trekken en over een balk te klimmen. Een loodzware opgave waar al meteen verschillende koppels niet in slaag- den. Het traject voerde de survival- koppels vervolgens door 't Hof in Vlaardingen, langs de Brandweer- toren waar weer 'abgeseild' moest worden en daarna werd van bij de Vlaardingse sluis met de kano naar de Broekpolder gevaren. In de Broekpolder was de grootste hoe- veelheid touwbanen, klim- en klauterbanen en doorwadingen voor de avonturiers voorbereid en daar werd dus ook grootste slijta- geslag geleverd. Eenmaal weer terug in de bewoon- de wereld mocht het laatste stukje door de koppels gezamenlijk op een step worden afgelegd. Als slot- onderdeel moesten de deelnemers daama de sloot weer in en door een stinkend tunneltje onder het spoor- lichaam door richting sportpark De Vijfsluizen. Hier wachtte nog een maal een zware klimtest en aan- sluitend moest met een tokkelbaan opnieuw de sloot 'ingeroetst' wor den alvorens de verkwikkende douche kon worden opgezocht. De 'wedstrijd' werd uiteindelijk gewonnen door het duo Willem Stad en Martin Wijker. Zij legden het parcours af in bijna 1 uur en 45 minuten. Op dit moment is nog niet bekend hoeveel geld er met het evenement is opgehaald voor het goede doel: de Stichting Tegen Zinloos Geweld. De verwachting is wel dat dit bedrag hoger zal uit- pakken dan de ongeveer 250 euro die vorig jaar als batig saldo over- bleef. Het gegroeide deelnemersaantal en het enthousiasme bij de huidige survivalrunners hebben de organic satie alweer aan het denken gezet voor een nieuwe wederom zware afspraak voor volgend jaar. En dan hebben dus nog meer sporters uit Vlaardingen en wijde omgeving de kans hun eigen 'sportieve kunnen' testen. Al blijkt dat niet voor iedereen weggelegd. Langs het parkoers konden verschillende malen de verbaasde blikken van passanten worden opgemerkt als de, onder de blubber zittende, sporters uit alle macht een hindernis tot een goed eind probeerden te brengen. „Ik wee.t wel iets beters om mijn zon dag door te brengen", aldus de voorbijgangers, blijkbaar niet uit het juiste sportieve hout gesneden om volgend jaar ook van de partij te zijn. V DAMMEN - Het team van damclub Van Stigt Thans is afgelopen zater dag doorgedrongen tot de finale van het landelijke KNDB-bekertoernooi. Nooit eerder wist een Schiedams team deze eindstrijd te bereiken. Tegen stander in de finale is Witte van Moort dat Huissen met 6-3 versloeg. De beslissende wedstrijd tussen Van Stigt Thans en Witte van Moort staat ge- pland voor 21 juni. Het viertal van Van Stigt Thans speelde zaterdag in de halve finale tegen Oldehove uit Leeuwarden en won met liefst 10-1. Schiedams kampioen Frits Luteijn opende de score met een remise. Internationaal grootmeester Ron Heusdens, Dirk van Schaik jr. en Anton van Berkel waren vervolgens meedogenloos in hun persoonlijke partijen en pakten gedrieen de voile winst. VOLLEYBAL - Volleybalvereniging Rijnmond kan volgend seizoen op nieuw twee nieuwe gezichten in haar eerste team verwelkomen. Van Nes- selande komt Rodin Merx en van Orion Roland Rademaker naar de kers- verse eredivisionist. Student Merx is inzetbaar zowel op de middenpositie als in de diagonaalaanval. Zijn overstap naar Schiedam komt niet onver- wacht omdat hij reeds eerder met de beleidsmakers van Rijnmond Volley- bal om de tafel heeft gezeten voor contractonderhandelingen. „Voor mij is het plaatje bij Rijnmond nu echt compleet. Een fantastische club, een goed team en spelen op het hoogste niveau." Roland Rademaker is spelverdeler en gaat in Schiedam de concurrentie aan met een andere nieuwkomer, Mark Prins. Rademaker is deze zomer eerst actief met zijn broer Richard in het (inter)nationale beachvolleybal, alvorens hij zich bij Rijnmond meldt voor de voorbereiding van trainer Edward van Erp. HONKBAL - De Maassluise honkballers van Gophers waren afgelopen zondag een maatje te groot voor de Vlaardingse concurrentie van sv&hv Holy. De derby in de derde klasse B eindigde in duidelijke cijfers, 15-4. Gophers startte reeds als uitgesproken favoriet aan de wedstrijd. De club zag dit jaar vijf van de betere spelers van Holy bij haar club aanklop- pen. Holy daarentegen werkt onder leiding van trainer/coach John van den Heuvel aan de opbouw van een nieuw team. De derby begon zondag wat later dan gepland wegens de hevige onweers- buien. Zowel aanvallend als verdedigend was Gophers oppermachtig. Reeds in de eerste drie innings liep Gophers uit naar een 7-1 voorsprong. Met een sterke vierde inning voegden de ploeg van trainer George Mul- rain zelfs nog zes punten aan het puntentotaal toe. Daarmee was de wed strijd feitelijk al gespeeld. VOETBAL - In haar oefencampagne voor het volgend seizoen doet Feye noord dit jaar het terrein van Excelsior Maassluis aan. Op vrijdag 11 juni om 19.30 uur speelt de Maassluise hoofdklasser dus tegen bekende voet- balprofs als Lodewijks, Zoetebier, Paauwe, Van Wonderen, Bosvelt, Ono, Song, Van Persie, Buffel en uiteraard ook bekerwinnaar met fc Utrecht, Dirk Kuijt. Of ook Van Hooydonk, Emerton en Kalou zullen aantreden, hangt af van de perikelen op de transfermarkt. Kaarten voor de staantribune kosten 10,00 euro. Jeugd tot 16 jaar betaalt 7,50 euro. De entreekaarten zijn te koop bij verschillende voorverkoop- adressen in Maassluis, Hoek van Holland, Naaldwijk, De Lier, Maasdijk, Wateringen, Monster, Vlaardingen en 's-Gravenzande. ZEILEN - De Vlaardingse zeekadetten organiseren zaterdag 14 juni een heuse zeilwedstrijd. Voor de derde maal wordt op de Foppenplas in de Broekpolder de zeilregatta 'Foppencup' gevaren. Aan de wedstrijden wordt deelgenomen door zee-' padvinders' uit Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam en Maassluis. De wedstrijden voor zeilers tot 16 jaar worden gezeild in zogenaamde 'Beenhakkers', stalen zeilvletten getuigd met een fok en grootzeil. Als parcours wordt een Olympische baan gevaren. In drie afzonderlijke races wordt de Foppencup betwist. Jeugd tussen de 11 en 15 jaar, al dan niet aangesloten bij een zeekadetten- korps, kan gratis deelnemen aan de zeilwedstrijd. De vloot met zeilvletten en deelnemers vertrekt zaterdag om 10.00 uur vanaf de ligplaats van de Assam 2 aan de Weslhavenkade. Inschrij ven kan bij commandant Aaldijk. 06.535.42.494. 4

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 7