maassta Wm Madrid na zorisondergang Slapend naar Engeland met P&O Ferries York: een Middeleeuwse stad in de tijd 4-daagse autoreis voor 2 personen naar het Resideal Lyon Bellecour Hotel t.w.v. 213,- Het is altijd prijs bij Maasstad weekbladen! A) Rhone en Seine B) Loire en Saone 0 Seine en Loire D) Rhone en Saone KOM VOOR HEEL VEEL SPECIALE AANBIEDINGEN NAAR iPANTAm WEIZENT NachtelijkSpanje Er isveelteont- dekken in Lyon Autoreis naar Lyon Oad wint Koning Willem I Prijs 2003 If Mw Ceef antwoord op de volgende vraag: Tussen welke rivieren is Lyon gelegen? Maak tevens de volgende slagzin af: Ik wil de 4-daagse autoreis naar het Residual Lyon Bellecour Hotel winnen omdat... kamperen dagtochten uitstapjes tips advies bel&win nationaal internationaal <- KtSf .""I - Maak kans op deze schitterende prijs! Stuur v66r 4 jull 2003 een briefkaart met het goede antwoord en uw slagzin naar: Maasstad weekbladen Marketing Advertentlegroep Antwoordnr. 3210 3000 WB Rotterdam vermeld duidelijk uw naam, adres en telefoonnummer. KRAS Kijk voorde actievoorwaarden op de Podiumpagina in deze krant. Bierens de Haanweg 22-32 Rotterdam-Lombardijen, tel. 010-492 5 492 Heeft u altijd al eens willen weten hoe de Madrilenen de avond en een groot gedeelte van de nacht doorbrengen? Dat kan geregeld worden door Night Travel Services, de eerste organisatie gespecialiseerd in nachtelijke (toeristisch) vermaak in de stad Madrid. Volgens sommigen voor de bezoekers zelfs het meest speciale en meest geliefde (dag)deel van de hoofdstad Madrid. www.nighttravelservice.com Ook het Spaanse Granada is zeker een bezoekje waard. Want daar vindt van 20 juni tot en met 6 juli het 'Festival Internacional de Musica y Danza de Granada' plaats. Het is een internationaal muziek- en dansfestival dat dit jaar voor de 52ste keer wordt gehouden. Het thema van dit jaar is: 'muziek, woorden en dialoog'. Kortom lekker swingen, dansen en genieten onder de Spaanse zon. Meer informatie: www.granadafestival.org. Hetveerdienstenlandschap richting Groot-Brittannie is ingrijpend veranderd sinds P&O haar internationale veerdienstactiviteiten-voorheen drie merken- heeft samengebracht in een sterk ferrymerk: P&O Ferries. P&O Ferries is met 6 routes, 17 luxe ferries, dagelijks meer dan veertig afvaarten, jaarlijks 2,3 miljoen vervoerde auto's en 14 miljoen reizigers marktleider in vervoer over zee naar en van Groot-Brittannie. De overtochten van P&O Ferries gaantussen Rotterdam/Europoort en Hull, Zeebrugge-hull, Calais- Dover, Le Havre-Portsmouth, Cherbourg-Portsmouth en Bilbao- Portsmouth. Tussen Rotterdam en Hull varen de bijna identieke ferries 'Pride of Rotterdam' en 'Pride of Hull' dagelijks heen en weer. Wie's avonds in Rotterdam met zijn auto aan boord rijdt, is de volgende ochtend in Hull, slechts enkele uurtjes rijden van de Schotse grens, het uitgestrekte natuurgebied Yorkshire of steden als Newcastle, Liverpool, Machester, Leeds en York. Tijdens de overtocht met P&O Ferries hoef je je geen moment te vervelen. Nadat in het begin van de avond de auto op het autodek is geparkeerd, worden de hutten betrokken. De hutten, allemaal voorzien van sanitaire voorzieningen, zijn er in verschillende prijsklassen. Nadat de spullen in de hut zijn gezet kan je in een van de restaurants uitgebreid dineren. Het is allemaal zo groot dat je soms vergeet op zee te zitten. Bovendeks heb je bij vertrek een schitterend uitzicht over een groot deel van Zuid-Holland. Je ziet de contouren van Rotterdam, Delft en Den Haag. Aan de andere kant kan je genieten van een schitterende zonsondergang. Aan de horizon liggen gigantische schepen voor anker, wachtend tot ze de Nieuwe Waterweg op mogen. Na het diner hoef je je aan boord geen moment te vervelen. Er zijn winkels aan boord, een klein casino, er wordt een live-show opgevoerd, er draaien films, er zijn barretjes en er is een internetcafe. Wie liever de rust opzoekt kan terecht in de stiltekamer. Wie moe is gaat lekker slapen in zijn hut. 's Morgens om half acht ben je in Engeland. Let wel op: vanaf nu links rijden. Lyon is een heerlijke stad vol klei- ne, hellende straatjes, die om iedere hoek weer een verrassing in petto lijken te hebben. Op een van de hoogste punten van de stad staat de immense Basiliek Notre Dame de Fourviere. Het centrum ligt op een landtong tussen de Saone en de Rhone en telt ook talloze beziens- waardigheden, want de rijkdom die in de Middeleeuwen verdiend werd met bankieren, het verhandelen van zijde en de drukwerkkunst werd ge- bruikt om de stad een mooi aanzien te geven. Vanuit het hotel zijn uit stapjes te amken naar onder andere Place Bellecour, de kades van de Rhone en de Saone met de vele marktjes, Croix-Rousse en Fourvie re, die voor een wisselend stads- beeld zorgen. In de omgeving van Lyon is ook voldoende te zien. Wat dacht u van het bergmassief Mont d'Or Lyonnais met de Mont Verdun als hoogste punt, en het Middel- eeuwse stadje Perouges? De Beau- jolais is misschien wel het bekend- ste wijngebied van Frankrijk. In de- ze streek ziet u zo ver het oog reikt wijngaarden, afgewisseld met stati- ge wijnhuizen of kastelen en lieflij- ke dorpjes. Frankrijkliefhebbers opgelet!! Sterprodukties heeft namelijk iets nieuws voor u in petto: de gezellige stad Lyon! Wij heb ben voor u een heerlijke 4-/ 5- of 8-daagse autoreis samenge- steld, vanaf slechts 99 euro. U verblijft in het heerlijke 3-ster- ren Resideal Lyon Bellecour in- dusief uitgebreid ontbijtbuf- fet! Lyon, gelegen op het schiereiland tussen de Rhone en de Saone, heeft een gezellig en levendig centrum en staat op de lijst van Unesco! Vanuit het hotel kunt u uitstapjes ma- ken naar de kades van de Rho ne en de Saone met de vele marktjes, het automuseum in Rochetaillee, het middeleeuw- se dorp Perouges en de be- roemde wijngaarden van de Beaujolais?SPHZ 12.544/545. Aankomstdata: vrijwel iedere maandag en vrijdag van 30/61/ m 29/8 De Oad Groep B.V. kreeg op 12 juni in de Ridderzaal in Den Haag de Koning Willem I Prijs 2003 voor het Nederlands on- dernemerschap uitgereikt. De- ze prijs wordt jaarlijks toege- kend door de Koning Willem I Stichting aan Nederlandse on- dernemingen die bijzondere prestaties leveren in hun marktgebied. 'De Oad Groep B.V. heeft door voortreffelijk en innovatief ondernemer- schap een leidende positie be- haald en weten te behouden in de zeer concurrerende reis- markt', zo luidt de motivatie van de stichting. De Oad Groep krijgt de prijs, omdat Oad door de jaren heen heeft bewezen het ondernemerschap op uit- stekende wijze te vervullen. M :J •'i TV: - 5v, De Minster, deze gigantische kathedraal in York is het grootste Middeleeuwse gebouw van Engeland. foto-.p.u.R. De Noord-Engelse stad York leent zich, dankzij de dagelijks heen en weer pendelende veerdiensten tussen Rotterdam en Hull, prima voor een kort bezoek of een langere vakantie. De door de Romeinen gestichtte stad staat bol van het verleden, maar is desondanks toch echt een moderne stad van vandaag. Vele musea en oude gebouwen nemen de bezoeker eeuwen mee terug in de tijd, terwijl een stukje verderop in een van de internetcafes supersnel contact kan worden gelegd met de rest van de wereld. Wie even geen zin heeft in de drukte van de stad kan zich heerlijk terugtrekken op de landerijen en natuurgebieden in de omgeving van York. Die gebieden zijn zo enorm uitgestrekt dat je je soms alleen op de wereld waant. Het beroemdste gebouw van York is ongetwijfeld de Minster in het centrum van de stad. De bouw van deze enorme kathedraal begon in 1220 en duurde meer dan 250 jaar. De Minster is het grootste Middeleeuwse gebouw in Engeland en een van de vier belangrijkste gothische kathedralen in Europa. De Middeleeuwse stadsmuren rond het oude centrum zijn nog grotendeels in tact. Wandelend over deze muren met echte kantelen waan je je in de tijd van koningen, ridders en veldslagen. Bij de stadsingangen staan grote torens op de muur, waarin musea zijn gevestigd. Je kunt hier zien in wat voor een kleine ronde torenkamertjes de gevangenen van de ridders zaten opgesloten. De stichters van de stad hebben ook hun sporen nagelaten, zij het niet zo opvallend. Op verschillende plekken onder gebouwen, waaronder de kathedraal, zijn muurtjes blootgelegd uit de beginperiode van de stad. In de kelder van een cafe zijn de restanten van een Romeins badhuis te bezichtigen. Ook de Vikingen hebben de stad een tijd in handen gehad, zij noemden het Jorvik, waarvan de huidige naam is afgeleid. Voor de vele bezoekers is er een groot aanbod van verschillende soorten cafes, eetgelegenheden, hotels, Bed Breakfast adressen en winkels. Zo is er bijvoorbeeld een vegetarisch restaurant, een lounge- en internetcafe en een Sapwinkeltje met de meest bijzondere mixen. 'Last but not least' is het opvallend hoe aardig en behulpzaam de inwoners zijn. Er heerst een heel gemoedelijke sfeer die de bezoeker vast en zeker doet besluiten terug te keren naar York. Stuur i&Win!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2003 | | pagina 13